Каталог товарів

Чому вам потрібні акустичні стійки навіть для поличних колонок?

Стаття
10 Травня 2021 3 426
Автор: Юліана Сімонова

Чи знали ви, що так звана "полична" акустика зовсім не призначена стояти на полиці?🤔

І якщо ви купили навіть дорогу та якісну акустичну систему, вона все одно може розчарувати, стоячи на тумбочці. У чому ж справа? Та куди тоді подіти ту "поличну" колонку, як не на полицю? 

Дуже важливо ставити колонки на спеціальні акустичні стійки. І це стосується не тільки підлогових, але й поличних. Навіщо це потрібно? 

Завдання такої стійки гасити як ті вібрації, що створені самою акустикою, так і зовнішні по відношенню до неї. Більшість якісних стійок не тільки їх гасять, а й змушують саму акустику значно менше вібрувати. 

Стійки IsoAcoustics ISO-Puck (пара)

 

Але як вібрації погіршують звук та звідки беруться? Їх частина передається корпусу від низькочастотного динаміка, який здійснює зворотньо-поступальні рухи. Інша частина вібрацій передається корпусу від коливань внутрішнього повітряного об'єму акустичних систем. У обох випадках корпус колонки починає вібрувати та теж випромінювати звук, подібно динамікам. Якщо ж поставити вібруючі колонки на полицю, вона теж отримає вібрації й почнє випромінювати звук. 

Все це призводить до порушення загального тонального балансу акустичних систем. Деякі частоти починають звучати голосніше за інших та звук стає неточним і не натуральним. Тембри музичних інструментів змінюються до невпізнання. Корпус випромінює звук у всі боки, тому з'являються додаткові перевідображення від стін та стелі, в наслідок чого трохи порушуються фазові характеристики звуковідтворення та розмивається стереокартина.

Стійки IsoAcoustics ISO-130 (пара)

Але це ще не все: корпус «звучить» не одночасно з динаміками, частина музичної енергії затримується в ньому, а потім вивільняється у вигляді звуку, коли динамік цей звук вже не відтворює. Так порушуються тимчасові характеристики звуковідтворення, й у музики з'являється «шлейф» післязвуччя, якого немає в запису.

Такі спотворення призводять до того, що музика стає дуже далека від оригіналу, втрачає емоційність та не приносить справжнього задоволення, а акустика не може розкрити свій потенціал.

Тому дуже важливо підібрати правильні стійки для ваших колонок. Ви завжди можете звернутися за порадою в наш Інстаграм @soundmag_official, або в месенджери чи по телефону, і ми вам з радістю допоможемо!

IsoAcoustics ISO-Puck-Mini (8 шт.)

IsoAcoustics ISO-L8R430 (1 шт.)

Soundmag
Налаштування збережено