Каталог товарів

Кишеньковий ЦАП iFi UNO DAC/Amp mini

Огляд
27 Січня 2023 714
Автор: Артем Ільєнко

Інтро

Для тих, хто ще не занурився у світ HI-FI, ЦАП iFi Uno може стати вдалим початком цього шляху. За відносно невисокої ціни цей маленький ЦАП може запропонувати деякі вражаючі можливості для людей, які хочуть розширити свій аудіо та відео досвід. Ти ще не зовсім розумієш, що таке ЦАП, але вже відчуваєш, що тобі потрібна краща якість звучання для своєї улюбленої музики, фільмів, ігор, подкастів та YouTube? Тобі точно потрібен новий iFi Uno.

ifi uno photo near laptop

Що за ЦАП?

Усі пристрої, які діють як джерела цифрового сигналу, використовують вбудований ЦАП (цифро-аналоговий перетворювач), щоб перетворювати цифрову інформацію на комп’ютері, планшеті чи смартфоні – в аналоговий сигнал який можна почути через колонки чи навушники, тобто в звичайну музику чи звуки. Зовнішні ЦАП звучать набагато краще, ніж стандартні ЦАП, які використовуються в комп’ютерах чи телефонах.

Уяви різницю між старим домашнім телевізором та телевізором 8K Ultra HD з вітрини магазину. Така ж відмінність зовнішнього і стандартного ЦАП. Зовнішній ЦАП покращує звук. Все звучатиме потужніше, детальніше та реальніше.

DAC big photo

Що за iFi?

iFi – відносно молодий бренд, проте вже популярний серед поціновувачів якісного звучання будь чого і будь де. iFi Audio була заснована в 2012 році і є підрозділом британської компанії Abbingdon Music Research (AMR). iFi – це якісно нова лінійка електроніки яка направлена, перш за все, на майбутнє комп'ютерного аудіо. Всі продукти iFi можуть похвалитися аналоговими схемами класу А, першокласними та екологічними матеріалами.

Ергономіка

Усі, хто знайомий із iFi, мають бути знайомі з їх популярною лінійкою ZEN. В Uno аналогічний дизайн, тільки в мініатюрній формі. Хоча Uno розроблений в першу чергу як настільний пристрій, він досить маленький, щоб поміститися у долоню або кишеню. Вигнутий корпус iFi Uno виготовлений із міцного полімеру з мінеральним наповненням.

ifi uno photo for size understanding

Інтерфейси

Що стосується входів і виходів, то Uno пропонує стандартний вихід для навушників 3,5 мм, а також RCA. Також iFi Uno підключається через вхід USB-C до ПК з Windows, Apple Mac, смартфона або планшета. Uno не потребує додаткового джерела живлення, оскільки отримує і живлення, і аудіодані від джерела, до якого підключений.

Підсилювач для навушників оснащений роз’ємом mini jack 3.5 мм на передній панелі, що має конфігурацію iFi S-Balanced для зменшення шуму та перехресних перешкод. Стереовихід RCA на задній панелі також виграє від вміння iFi забезпечити надзвичайно високоякісну аудіосхему в доступних пристроях.

Усі аналогові виходи позолочені для захисту від корозії та збереження провідності з плином часу.

ifi uno interface 2

ifi uno interface 1

Звучання

На відміну від більшого та дорожчого ЦАП iFi ZEN DAC v2, який використовує чіпи від Burr-Brown, Uno використовує чіпсет ESS Sabre Hyperstream. Проте, однією з переваг цього недорогого ЦАПу є його можливість відтворювати аудіоформати високої роздільної здатності.

iFi Uno підтримує різні формати файлів – PCM 32 біт/384 кГц, повністю нативний DSD256 і MQA:

  • PCM – імпульсно-кодова модуляція – це формат файлів, який використовується на CD, DVD, Blu-ray та інших програмах цифрового аудіо. Це наступний крок у порівнянні з MP3.
  • DSD – Direct Stream Digital – це дуже високоякісний аудіоформат, кращий за якість CD. Чим вище число (частота дискретизації), тим кращий запис – DSD64, 128, 256, 512 і 1024. Повністю нативний означає, що він жодним чином не змінений у порівнянні з оригінальним записом.
  • MQA – Master Quality Authenticated – це відзначена нагородами аудіотехнологія, яка дозволяє шанувальникам музики транслювати оригінальний майстер-запис у свій дім, автомобіль або мобільний телефон. З iFi Uno ви можете слухати MQA прямо з коробки. Просто підключіться до Tidal Masters і позначте опцію для трансляції MQA.

Uno ЦАП також пропонує функцію PowerMatch (відповідності потужності), яка забезпечує потрібну кількість потужності для навушників, які ви використовуєте.

Більшість ЦАПів все ще використовують цифрове регулювання гучності, тому перевагою Uno буде ще одна деталь — аналоговий регулятор гучності, який, на відміну від цифрового, дозволяє регулювати гучність, зберігаючи якість. Як це працює і чому це важливо? Коли ви зменшуєте гучність на інших ЦАП з цифровим регулюванням гучності, ви видаляєте дані з пісні чи звукової доріжки, а за допомогою аналогового керування гучністю ви зменшуєте гучність, зберігаючи якість. 

Режими звучання

Uno пропонує деякі додаткові функції. Серед них - три попередньо встановлені еквалайзери, оптимізовані для різних видів аудіо – ігор, відео та музики:

  • Музичний режим розкриває детальний і широкий звук усіх ваших улюблених пісень;
  • Режим «Кіно» покращує чіткість діалогів, під час перегляду серіалів, фільмів, YouTube, а також прослуховування подкастів;
  • Ігровий режим робить звукові ефекти низького рівня суттєво відчутними (на багато краще чутно, коли наближаються твої вороги).

Якщо цього буде не достатньо, то регульоване аналогове посилення з DRE (покращення динамічного діапазону) плюс технології для мінімізації THD (загальне гармонійне спотворення) і перехресних перешкод, а також вибір цифрових фільтрів доступний за допомогою кнопок на передній панелі, що дозволяє точно налаштувати звук iFi Uno відповідно до свого смаку.

Іншими словами, iFi Uno зробить звук чистішим, мінімізує будь-які втрати та просто забезпечить кращий аудіо досвід у будь яких ситуаціях.

ifi uno settings 1

Що кажуть аудіофіли?

Uno дійсно пропонує дещо різні характеристики залежно від того, яке з трьох налаштувань еквалайзера увімкнене. Перше, що можна помітити, це відчутно ширша звукова сцена. Uno додає звуку насиченості та грандіозності. Значного покращення роздільної здатності стандартних треків Spotify навряд буде відчутно, але цінність цього ЦАП полягає в його здатності забезпечувати формати високої роздільної здатності, включаючи MQA, що зможуть оцінити передплатники Tidal.

Незважаючи на те, що Uno не творить чудес на стандартних треках Spotify, за таку ціну важко знайти ЦАП цього класу з підтримкою MQA, який також зможе працювати з навушниками з відносно високим опором. З точки зору потужності, Uno можна комфортно використовувати навушниками приблизно до 300 Ом.

Додайте до цього функцію відповідності потужності, попередні налаштування еквалайзера та виходи RCA, і ви отримаєте чудовий маленький пристрій від одного з найякісніших брендів на ринку.

Отже, якщо у вас ніколи не було ЦАП, і ви хочете оновити свій звук, Uno буде чудовим варіантом початкового рівня.

Кишеньковий ЦАП iFi UNO DAC/Amp mini доступний до передзамовлення на soundmag.ua. Орієнтовна ціна 4000 грн. 

ifi uno photo 2

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено