Каталог товарів

Колонки Elac Debut ConneX DCB41 – хатня Hi-Fi система, що має характер

Огляд
06 Січня 2023 262
Автор: Станислав Душкевич

Кімната, офіс, зал. Чому б ні?

Ось написав про Elac Debut ConneX DCB41 “хатні”, немов ярлика наліпив. Та призначив цим чудовим колонкам місце десь на полиці у куточку кімнати. Багато простору їм не треба: корпуси 20 на 14 см у базі, заввишки 25 см.

Elac Debut ConneX DCB41 room

А сам замислився. Якщо мені потрібно буде провести презентацію у невеличкому залі, де немає аудіосистеми, чи допоможуть мені “Дебюти”? — Ще й як допоможуть!

А якщо раптом трапилася вечірка-імпровізація, чи можуть “Дебюти” стати рятуванням гарного настрою і програми танців? — Так, вони на це здатні.

Чекаю заперечень, мовляв, нащо таке робити? Існує ж портативна акустика. А ось маю потребу і маю бажання.

Бажаю, щоб запрошені гості спілкувалися у супроводі чудової музики — джазу або класики. Elac Debut ConneX DCB41 відтворюють складні музичні жанри цілком природно. Подача без будь-якої каші, чітко прослуховується весь діапазон — верхи без сибілянтів, тепла середина, глибокі баси.

Інший приклад: із ясним і розбірливим звучанням, якщо чесно, наболіло. Буває, кілька діб без кінця, пишемо звук і ось він — якісний результат. Вмикаємо запис на поганій акустиці в приміщенні де гостюємо — виходить пшик, слів не розібрати, суцільне бу-бу-бу. Довгі години праці коту під хвіст. Висновок: коли вам треба, щоб аудиторія почула, обираємо добру аудіосистему, таку якою і є Elac Debut ConneX DCB41.

Кототест

До речі, мій кіт вважає, що кращого місця для денного відпочинку ніж Elac Debut ConneX DCB41 у світі не існує. Як цей кабан там вмащується, одній богині котів Фреї відомо. Ймовірно, розмірена вібрація “Дебютів” кота заколисує. Кіт має рацію. Він ніколи не обере для сну токсичне місце.

Elac Debut ConneX DCB41 case

У колонок славний корпус, виготовлений з МДФ високого класу CARB2. Цей американський стандарт означає, що рівень шкідливого виділення практично такий, як у натуральної деревини.

Отож, якщо котячу експертизу успішно пройдено, почнемо вивчати естетичні, технічні та функціональні особливості системи.

 

Естетика

Естетика Elac Debut ConneX DCB41 дуже проста — суто функціональна. Міцний корпус із доброго МДФ, як і треба, щоб пригасити потужні поштовхи повітря. Як виявляється малий НЧ-динамік давить дай боже. Дай боже здоров'я і творчої наснаги його розробникам. Але, якщо ти закоренілий басхед, то, будь ласка, купуй собі окремий сабвуфер (для його приєднання є гніздо SUB OUT у задній частині активної колонки) і хай сусіди жаліються в ЖЕК, що в них стіни хитаються. Мені особисто ударних здатностей колонок вистачає. Принаймні баси перебувають у повному балансі з високими частотами та серединкою.

Elac Debut ConneX DCB41 face

Подобаються згладжені кути корпусів. З одного боку, це заспокійливе для очей, з іншого — добре в практичному сенсі, бо кут, що не гострий, важко здерти. Панелі настільки щільно підігнані, що незрозуміло де саме вони стикуються одна з одною.

Elac Debut ConneX DCB41 cut

Якщо ми виключно подумки зробимо розріз корпусу, то побачимо S-подібний порт фазоінвертора.

Elac Debut ConneX DCB41 color

Виробник пропонує три варіанти оздоблення: горіх (Walnut), чорний ясень (Black Ash) та королівський синій (Royal Blue). В асортименті магазину “Саундмаг” присутні моделі двох кольорів Elac Debut ConneX DCB41 Walnut та Elac Debut ConneX DCB41 Black Ash.

 

Роздуми про якість

Зараз мені спало на думку, що якусь частину кожного огляду доводиться приділяти тому чи вдалося виробнику чітко приєднати одну до одної деталі, виготовлені високоточними верстатами. Поклавши руку на серце, такими питаннями взагалі не слід перейматися. Бо якість або є, або ні. Це ж не лотерея “пощастило — не пощастило”!

Німецька компанія ELAC, ELAC Electroacustic GmH, була створена в ті часи, коли для подібної полеміки взагалі не було опертя. Або виріб відповідає стандартам якості, або його відправляють у ящик з бракованою продукцією.

В компанії ELAC з базовими принципами все гаразд. Усі гвинтики докручені. А єдина ефективна зброя у конкурентній боротьбі — технічна досконалість їх аудіопристроїв.

Техніка

Одна з пари колонок Elac Debut ConneX DCB41 активна, друга пасивна. Всередині останньої тільки двосмугова акустика: діаметр твіттеру дорівнює 19 мм, вуферу — 100 мм.

Elac Debut ConneX DCB41 in

В активну колонку Elac Debut ConneX DCB41 вмонтовано:

— блок живлення від мережі 220 В;

— два підсилювачі класу D потужністю 50 Вт кожний;

— блок комутації та управління, приєднаний до панелі позаду активної колонки.

Elac Debut ConneX DCB41 back

Ця панель містить майже усі інтерфейси які тільки душа забажає.

Цифровий сигнал можна передати кабелем через оптичний, або USB-інтерфейс. До вивідного гнізда типа “тюльпан” підключаємо зовнішній сабвуфер, якщо є бажання ще посилити баси.

У нижньому куті зліва розташовані конекти, до яких за допомогою комплектного кабелю приєднується друга (пасивна) колонка системи. Подумки дякую інженерам Elac за те, що застосували солідні різьбові кріплення з латуні, а не оті дешеві пружинні, у яких завжди залишається шматок вирваного “з м'ясом” кабелю. Упевнений, що буду дякувати технологам Elac щоразу, коли мені буде потрібно швидко й надійно з'єднати, або роз'єднати колонки.

Помітивши роз'єм, підписаний як HDMI, гучне”WOW” вигукнуть шанувальники потужного й одночасно якісного звуку під час перегляду кінофільмів та ТБ-шоу. Приєднуємо систему Elac Debut ConneX DCB41 безпосередньо до смарт телеящика і в ту ж мить життя заграє новими аудіофарбами! Було: слабкий і безвиразний звук із кволих ТБ-динаміків. Стало як у кінотеатрі: аудіокартинка повноцінна, яскрава, об'ємна, глибока тощо. Гучність звуку ще й доведеться прикручувати.

Elac Debut ConneX DCB41 control

“Крутилка” гучності також знаходиться з тилу активної колонки Elac Debut ConneX DCB41.

Ручка-регулятор працює ще й як кнопка. Натискаючи ручку, ви маєте змогу перемикатися між джерелами звуку.

Мене щиро тішить те, що до тієї ручки можна й не бігати. Є ж пульт ДУ! Він дозволяє повністю контролювати систему Elac Debut ConneX DCB41 дистанційно, не залишаючи м'якого дивану.

Elac Debut ConneX DCB41 ir

У правому нижньому кутку передньої панелі розташований комбінований ІЧ-датчик та індикатор стану. Кольори індикатора стану: BT — синій, HDMI — зелений, USB — білий, оптичний вхід — червоний. А ось коли індикатор змінить колір на рожевий, дізнаєтеся далі.

До речі, нагодувати “Дебюти” музикою можна також дистанційно. На борту активної колонки є Bluetooth-модуль. Підтримка протоколу aptX гарантує, що без жодного дроту користувач отримає справжній Hi-Fi звук.

 

На десерт

Ті з читачів, хто уважно розглядав фото задньої панелі, вже зрозуміли — моя розповідь про маленьку, але круту систему Elac Debut ConneX DCB41, не зовсім повна.

Я й не думав нічого приховувати, просто дещо залишив на солодке.

Добре, слухайте. Якщо ви фанат вінілу та маєте програвач, зрадійте. Система Elac Debut ConneX DCB41 готова працювати з вашою “вертушкою” відразу же з коробки! Бо має вбудований фонокоректор.

Elac Debut ConneX DCB41 phono

Ще недосліджена нами область на задній панелі підписана як “PHONO”. Конектимо до пари «тюльпанів» кабель з програвача вінілу, переводимо перемикач фонокоректора у положення “ON”. Колір індикатора стану — рожевий.

Elac Debut ConneX DCB41 vinil

Та от вже з динаміків Elac Debut ConneX DCB41 у простір побігла добра аналогова хвиля! Теплі спогади. Яскраві картинки минулого. Звучання “як тоді”. Сподівання. Колонки Elac Debut ConneX DCB41 не прикрашають звук. Я вкотре дякую та аплодую їх творцям за чесність та прозорість. А також за те, що знайшли, як в простий і відносно недорогий спосіб подарувати нам прекрасний звук і шалену функціональність.

Астановітєсь!

Друзі! Розумію, що на хвилі ностальгії та потоку магії через екран, дехто з вас одягнувся, взяв гроші з заначки, вибіг із квартири, щоб негайно вирушити у крамницю за аудіосистемою мрії.

Поверніться додому, бо зараз друга година ночі. Зробіть замовлення Elac Debut ConneX DCB41 на сайті Soundmag.ua.

А ті, кому пощастило перебувати у Києві, Дніпрі та Івано-Франківську, дочекайтеся ранку та завітайте до салонів “Саундмаг”. Ми вам завжди раді. І неважливо є у вас зараз заначка у кишені, чи ні.

Товари зі статті

 

САЛОН ПЕРСОНАЛЬНОГО АУДИО SOUNDMAG.UA

В салоне можно послушать и оценить все товары в наличии и получить профессиональную консультацию. Загляните к нам. Будем рады Вам помочь! 

 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  (050) 711-84-96

  (044) 353-00-21

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 11:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  вул. Верхний Вал, 4А (цоколь)

  Доступно 1 паркоместо (№ 56)

  График работы салона:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 10:00 - 18:00

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11

Как пройти к саолну Soundmag в Киеве:

схема проезда
1. Проходим через Житний ринок (ст. м. Контрактовая Площадь) через ресторан "Файна Фамилия" 
схема проезда
2. Идем прямо около 100 метров до первой арки из красного гранита, заходим в арку.
схема проезда
3. Вход в наш салон с правой стороны на выходе из арки в цоколе. 
 • Телефоны:

  (099) 245-50-10

  (068) 828-02-01

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс: 10:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  ул. Владимира Вернадского 19/21 

  График работы салона:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс: 10:00 - 18:00

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Каонсультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11

Как пройти к салону Soundmag в Днепре:

схема проезда
 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  График работы операторов:

  Вт - Пт 11:00 - 19:00

  Сб 11:00 - 18:00

  Вс - Пн Выходные

 • Адрес салона:

  ул. Канатная, 16

  График работы салона:

  Вт - Пт 11:00 - 19:00

  Сб 11:00 - 18:00

  Вс - Пн Выходные

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11
схема проезда
 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 10:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  ул. Шевченка, 6

  График работы салона:

  Пн - Пт 11:00 - 19:00

  Сб - Вс выходные

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11
схема проезда
 
Soundmag
Налаштування збережено