Каталог товарів

Навушники Knowledge Zenith PR1 Balanced: більше емоцій від маленьких навушників

Огляд
08 Травня 2023 2 069
Автор: Ірина Жданюк

Knowledge Zenith PR1 Balanced – одна з трьох новинок бренду Knowledge Zenith. Це базова версія, яка знайомить з планарним динаміком і зберігає всі приємні фішки KZ — нетиповий дизайн, зручну посадку з завушним кріпленням і професійне налаштування. Розглянемо чим цікава модель і кого може зацікавити найбільше.

Особливості конструкції


Сам виробник називає модель Knowledge Zenith PR1 збалансованою версією і для першого використання такого типу навушників саме цей варіант підходить найкраще. Що такого незвичного в KZ PR1 стає зрозуміло ще до початку прослуховування. За прозорою чашею навушника можна побачити щось незнайоме у конструкції – у корпусі цих малюків вбудований планарний динамік. Для затятих ентузіастів так звані “планари” відомі давно, однак для пересічного користувача термін здається новим. Це не революція у світі звуку, однак зустріти цей тип динаміка у компактному корпусі можна не часто.

Мій досвід використання був обмежений продуктами лише зі звичайними електродинамічними випромінювачами, пам’ятаю ще пару арматурних навушників, а тут планарні або, як було написано в літературі, магнітно-планарні. Розглядаючи схему їх будови зрозуміло, що головний акцент фокусується на наявності магнітів з однієї або двох сторін мембрани, яка під дією магнітного поля приводиться в дію та створює звукові хвилі.

На словах все цікаво, але різницю я відчула по-справжньому при використанні KZ PR1. Напевне бренду поталанило, бо я за довгі роки отримала WOW-ефект від прослуховування, адже це перші навушники такого типу. Це нагадало мені момент, коли я вперше взяла до рук Sennheiser і дізналась, що таке “шумодав”. З KZ PR1 було проведено багато годин відтворення улюблених пісень і жодний шумодав не подарує такого фокуса на музиці, як би він не відсікав сторонні звуки.

Дизайн 

Перед тим як поділитися враженнями щодо звучання KZ PR1, хочеться розповісти про їх зовнішній вигляд. Для прихильників бренду все знайомо – знімний кабель формує завушне кріплення, прозора внутрішня частина чаші з чорної смоли відкриває огляд на внутрішній світ KZ PR1, а алюмінієвий сплав корпусу дарує приємні тактильні відчуття.


Особисто дякую виробнику за позначки правого та лівого навушника, адже їх правильну позицію визначати простіше. Кабель традиційно міцний, оснащений г-подібним конектором і блоком з мікрофоном і багатофункціональною кнопкою. Остання слугує не тільки для керування відтворенням, а й для перемикання треків чи виклику голосового помічника.

Фейсплейт оздоблений декоративною решіткою, також на корпусі є позначка “Planar IEM” – виробник максимально підкреслює фішку моделі та пишається результатом. Суб’єктивно навушники забирають вільне місце за вухом у людині в окулярах, але це не та модель, з якою будеш “бігати” на роботу чи у справах – з KZ PR1 музику треба смакувати, їх точно не вийде поставити фоном.

 

Звуковий пейзаж

KZ PR1 максимально відволікають від роботи – щоразу починаючи писати текст в навушниках я знаходила себе споглядаючою вулицю за вікном. KZ PR1 змушують в єдиному ритмі рухатися перехожих, машини та гілки дерев від вітру. Музика з цих малюків займає весь простір твоєї голови, витискаючи думки та залишаючи лише відчуття.

Джерелом для KZ PR1 служило три пристрої – новинка серед портативних плеєрів Shanling M0 Pro, iPad і Macbook. Навушники з плеєром було приємно знайомити – сам по собі M0 Pro подобається компактним розміром, алюмінієвим корпусом і механічним коліщатком, яке дарує приємні ностальгічні моменти керування пристроєм. З плеєром і цими навушниками можна фривольно називати себе поціновувачем Hi-Res аудіо та вести дискусії серед аудіофілів. Однак, нехай вибачать мені Shanling – найдовше часу KZ PR1 провели з Macbook.

Я дослуховувала кожну пісню своєї колекції до кінця, бо щоразу знаходила щось нове. KZ PR1 впоралися з плейлистом-солянкою з різних жанрів і виконавців на всі сто. У всіх жанрах, крім специфічного індастріалу, на передній план виходить вокал. Але не такий, що виштовхує все інше – голос виконавця звучить так, ніби він тобі співає у саме вухо, ти чуєш короткі захоплення повітря, подихи, хрипи та найчутливіші напівтони голосу. Неймовірні відчуття мурах по тілу змусили відчути KZ PR1 від пісні “The Show Must Go On” легендарних Queen. А “Desert Rose” Стінга – здавалось би тисячу разів вуха це чули, але виявляться там ще так багато звуків.

Але відкриттям нових емоцій від KZ PR1 став трек “After Dark”. Тільки не того, що гуляє по тік-токах, а з фільму “Від заходу до світанку” – от після цього стало зрозуміло, що чекала моя колекція саундтреків. Навушники не відтворюють пісню, а змушують мозок згадати атмосферу фільму, певні кадри, свій настрій від перегляду. Якщо ви так само уважно дивитеся хто композитор фільму, як і його режисер, то вмикайте підбірку легендарних робіт Ганса Циммера або треки Rob Zombie з Матриці. Це буде справжній кінотеатр у вухах, з глибокою музичною сценою і насиченим звуковим пейзажем. KZ PR1 відкривають всю красу інструментів в оркестровій музиці і так само просто занурюють у фантастичний світ, коли попадається саундтрек з фільму “Дюна”.

Висновки

Knowledge Zenith PR1 Balanced створені, щоб витискати з джерела музики максимум, а з вас – емоції на пісню. Для цих навушників неважливо який жанр чи пісня – ви відчуєте справжній звук, збалансований, з усіма групами інструментів, які не борються з важким басом, а формують чисту музичну картину. Вам залишається лише споглядати цю красу та дати собі максимум часу на неї. Планарний навушник – це театр, а електродинамічний – це Netflix. Тому KZ PR1 поведуть тебе на концерт виконавця, доведуть, що класична музика далеко не лише заспокоює, а маленькі вакуумні можуть “взути” великі вуха з шумодавом.  

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено