Каталог товарів

Огляд Hi-End навушників Shanling MG800. Сила титану.

Огляд
19 Травня 2023 1 457
Автор: Anastasia Nikolaeva

Не встигла я після нещодавнього огляду нових топових гібридів Shanling ME900 засмутитися, що в мене на тесті досі не був їхній головний конкурент, флагман динамічної лінійки Shanling MG800, моє бажання вже здійснилося. Зустрічайте, товариство: преміальні IEM у корпусах з чистого авіаційного титану, випущені на честь ювілею компанії. Хтось, як завжди, скаже, що заявлена вартість $900 за однодрайверні динами – це занадто дорого, але я не вірю в упередження, справа не у кількості випромінювачів. Забігаючи наперед, зазначу, що MG800 виявилися особливими в багатьох аспектах. Як мінімум, ви маєте знати про них, бо для декого вони стануть унікальним відкриттям і, можливо, закінченням гри. Але про все по черзі.

Візуальні враження

Нас зустрічає велика пафосна коробка з зображенням навушників, перерахуванням ключових характеристик та підтвердженням, що створення MG800 приурочили до річниці бренду: "34th Anniversary".

Знявши кришку, я відразу усвідомила, наскільки підступні аудіофільські китайці. Уявляєте, в комплекті, серед іншого, лежить сувенірна монета, на ній є назва Shanling, знайоме гасло компанії: "Enjoy Music Anytime Anywhere", знову згадка про ювілей, а також індивідуальний номер моделі, у моєму випадку 262. І мало того, що я люблю подібний аудіофільський мерч, я ще й у минулому нумізмат. Все, не спокушайте мене, будь ласка.

Переходимо до решти аксесуарів, їхній набір є вельми щедрим: вишукана металева банка перлинного кольору з глянцевою скляною кришкою, 2 пари SpinFit, 3 пари амбушюр для басу, 3 пари – для вокалу, 3 пари – для сцени, 2 пари гібридних насадок з піни та силікону, схожих на мандаринки від Symbio, для збалансованого почерку, 3 пари змінних латунних фільтрів, кабель 1.3 м зі знімними штекерами, інструмент для очищення. Комплектація вичерпна, Shanling молодці.

Дизайн

Модель отримала компактні сріблясті корпуси з титану аерокосмічного класу, виготовлені з використанням 5-осьової обробки з ЧПУ. Складання бездоганне, поверхня шеллів матова, усі грані заокруглені. Вага у навушників всього 6.1 г, у вухах вони зовсім не відчуваються. На фейсплейтах є кільцеві фільтри, форм-фактор тут напіввідкритий. Втім, назовні музику чутно слабко, а при правильному виборі насадок шумоізоляція більш-менш прийнятна.

Про стоковий кабель. Це восьмижильний гібрид Furukawa, 6 жил з монокристалічної міді та 2 жили з посрібленої міді об'єднані в коаксіальній структурі, також всередині застосовується ізолюючий екрануючий прошарок. Кабель помірно м'який та слухняний, позолочені MMCX тримаються міцно, навіть занадто. Зате самі собою не прокручуються. Присутній Г-подібний штекер з модульною конструкцією, у комплекті є усі конектори: 3.5 небалансний, 4.4 балансний та 2.5 балансний. За акустичною прозорістю дріт непоганий, хоча із часом можна буде подумати й про апгрейд на більш високорівневий аудіофільський канат, якщо ви захочете додати почерку нейтральності.

Характеристики та сумісність

- Діапазон частот: від 20 Гц до 40 кГц;

- Чутливість: 115 дБ;

- Опір: 22 Ом.

Зверніть увагу, я вказую цифри, котрі були написані на коробці, на сайті вони трохи відрізняються.

Незважаючи на людські показники, до потужності підсилювача Shanling MG800 порівняно вимогливі, як і загалом до класу джерела, тому для зв'язки бажано використовувати хороший Hi-Res плеєр або настільний ЦАП. Зате проблем з фоновим шумом немає.

У ролі випромінювача застосовується єдиний динамік 11 мм з подвійним магнітом N48, легкою звуковою котушкою Daikoku Japan та надміцною алмазоподібною DLC (Diamond-Like-Carbon) діафрагмою. Судячи з мого досвіду знайомства з MG600, Shanling спроможні дуже толково робити серйозні динамічні IEM. Але подивимося.

І кілька слів про змінні фільтри. Маємо 3 пари: Balanced, Warm, Clear. Безумовно, можливість кастомізації – це плюс. Тим більше, на відміну від тих же FiiO та iBasso, у яких усі фільтри зазвичай схожі, у даному випадку вплив на характер подачі справді помітний. Краще одразу обрати ідеальний для себе варіант, щоб не зіпсувати задоволення.

Звук

Основне тестування проводилося на плеєрах Astell&Kern A&Ultima SP3000, Questyle QPM та iBasso DX320.

З чого б розпочати... Знаєте, почерк Shanling MG800 дійсно незвичайний. За рахунок повітряності, прозорості, пружності та контрольованої хльосткості, він наче входить у тактильну взаємодію зі слухачем. Дражнить тугим відгуком панча, захоплює рельєфними переборами струн, невагомо торкається текстурою плавних акордів, огортає гладенькими нотами вокалу. Я пишу художньо, але ви зрозумієте, про що я. Імовірно, таке враження створює відкрите акустичне оформлення у поєднанні з маленькими за розміром титановими корпусами. Дуже близько можна відчути, як грає динамік.

Ще один козир привабливості – м'яка природність картини, така її вінтажна аналоговість, що, втім, не переходить в надмірну в'язкість. Тембри тут теплі і достовірні, інструменти об'ємні, при цьому вкрай рухливі. Саме це медове забарвлення, органічне та приємне для сприйняття, особливо йде на користь подачі. Слухати MG800 цікаво. Вони такі... справжні. Вони оживляють музику. У цьому, гадаю, їхня абсолютна унікальність. Якщо вам сподобається їхня манера – ви від них не відірветеся навіть заради більш дорогих IEM.

Отже, звучання у моделі, насамперед, прозоре, натуральне, насичене, без "цифрової" синтетики. Але, при усій тілесності, лінивим та повільним воно не здається. Навпаки, присутня така ефектна енергійність, весела іскристість. Навушники гнучко, вільно і розмашисто розсипають нюанси партій, композиція виходить інформативною та багатошаровою, з цілком дорослою роздільною здатністю. А завдяки злагодженості і багатству відтінків, на будь-яких жанрах музика отримує частку невимушеної гармонійності і святкової барвистості.

Також варто згадати перевагу однодрайверів – ідеальна когерентність усіх частин діапазону. І, звісно, увагу привертає масштабна, простора та голографічна сцена. Вона робить подачу заманливішою, тривимірність образів сприяє зануренню в сюжет твору.

Але, припустимо, кому MG800 можуть не сподобатися? По-перше, мабуть, любителям сухої лінійності. Тоналка тут все ж розважальна, пріоритет віддано драйву, а не рафінованій аналітичності, контури інструментів не підкреслено, є підсилення атак та додаткова енергія. Ну й, по-друге, ці навушники навряд чи підійдуть ВЧфобам. Вони не ярчать, почерк у них комфортний, але приглушеним я його точно не назву, і змінні фільтри аж настільки високі частоти не зріжуть, враховуйте це. Решті рекомендую модель до ознайомлення, я сама не проти була б мати її в колекції.

По частотах. Баси зібрані, ударні, вагомі. Це несподівано для Shanling, частіше у їхніх пристроях НЧ більш округлі, неагресивні та пом'якшені, позбавлені злості. А от у MG800 їх можна назвати артикулованими, вони дійсно твердо, впевнено та переконливо відпрацьовують панч. Глибина для свого класу відмінна, варіативність та рельєф читаються непогано, швидкість теж хороша. Навушники вибудовують щільну основу, віддача саба пружна і чітка, без гудіння.

Середина контрастна, жвава, пластична та розбірлива. Вона орієнтована на вокал, голоси виконавців подаються відкрито, соковито, надзвичайно емоційно і чесно. Насправді, СЧ мають дивовижний колорит, у них можна закохатися. Мелодійність та контроль збалансовані грамотно, немає відходу ні в стомлюючий феєрверк, ні в нудну моніторність. MG800 грають, як дихають, легко та радісно, з непідробним азартом. Причепитися можу хіба що до невеликої нестачі мікроконтрасту, особисто я люблю, коли він акцентований сильніше. В іншому – дуже смачне налаштування.

Верхні частоти окреслені, детальні, виразні. Оскільки тут немає арматурної різкості, відпрацювання їх, очікувано, переливчасте і природне. Теплота обертонів дає оксамитовість текстурам, затухання протяжні та плавні. Разом з тим, на складних акустичних записах верхи звучать витончено, граційно, швидко та точно. Тож, для динаміка в цьому ціновому класі – вельми гідний результат.

Конкуренти

Ось і настав момент, на який я так чекала. Тепер я можу порівняти динамічні MG800 та гібридні ME900. Обидві моделі є старшими у своїх серіях, різниця у заявленій вартості незначна – $900 і $1060. Однодрайвери проти восьмидрайверів. В обох випадках корпуси виготовлені з авіаційного титану, але чаші у ME900, зі зрозумілих причин, крупніші та важчі, їхня посадка особисто мені підійшла гірше, а от компактні MG800 сіли бездоганно, тут просто взагалі немає чому заважати. Хоча це індивідуальне питання. Зате ME900 мають закриту конструкцію, це важливий аргумент на їхню користь, якщо вам доводиться слухати музику у шумній обстановці. І, нарешті, у двох цих IEM є схожа риса – можливість самостійного тюнінгу звуку. MG800 пропонують змінні фільтри, а у ME900 на корпусах знаходяться маленькі тумблери.

За подачею гібридні ME900 чисті, солодкі, згладжені та барвисті. Фірмовий характер Shanling тут виражений сильніше, маємо м'які та ненав'язливі баси, прозорі, цілісні та яскраві середні частоти з глибоким романтичним вокалом, швидкісні та іскристі ВЧ, захопливу співочість, масштабну сцену. Хочеться назвати модель саме естетською, тут своя атмосфера, багато насичених відтінків і плавних шовковистих текстур. Динамічні MG800 грають більш зібрано, технічно та рухливо, дещо аналоговіше, при цьому агресивніше і драйвовіше. Сцена у них повітряна та вільна, НЧ панчеві та вагомі, середина пружна, контрольована і детальна, ВЧ натуральні та теплі. Партії сильніше розділені, вони об'ємні та тілесні. У порівнянні з ME900, звук не такий кристальний, але зате тривимірний, хльосткий та енергійний. Вибір суто смаковий, він залежить від ваших уподобань.

Підсумки

Думаю, вже все сказано. Я раджу за можливості послухати Shanling MG800 наживо, це цікавий досвід. Як і MG600, модель здається сміливим експериментом розробників, вона вийшла дійсно непересічною. Якщо ви шукаєте динамічні IEM до $1000, що поєднують деталізацію, природність та драйв – це ваш варіант. Хоча краще не вірте мені та робіть висновки самостійно. Всім Hi-Res, панове.

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено