Каталог товарів

Огляд TWS навушників Noble Audio FoKus Mystique. Біла магія

Огляд
23 Травня 2023 463
Автор: Anastasia Nikolaeva

У мене на тесті нові флагманські бездротові навушники FoKus Mystique від американської компанії Noble Audio. Модель є свіжою версією культових гібридів Noble FoKus Pro, які особисто я неодноразово називала найбільш аудіофільськими TWS на ринку. Незважаючи на увесь мій скепсис з приводу звуку по Bluetooth, саме вони були винятком, мені щиро подобалася їхня барвиста, насичена музична подача. Звісно ж, я зобов’язана була протестувати новинку. Не дарма я жартую, що колись стану у нас амбасадором Noble, я багато років використовую їхні старші дротові IEM, і у мене були статті про більшість їхніх навушників, у тому числі з лінійки True Wireless. На черзі FoKus Mystique. Тут й тридрайверна гібридна конфігурація з динаміком 8.2 мм та двома арматурами Knowles, котру налаштовував сам великий Wizard, й розкішний дизайн корпусів, й покращення стабільності зв'язку, й незмінна вартість $360. Але чи так чарівно вони грають? Або ж перед нами просто маркетингова приманка на знайоме ім'я? Давайте з'ясовувати.

Візуальні враження

Навушники постачаються у класичній для серії синій коробочці з їхнім зображенням та основними характеристиками. Фоновий галактичний візерунок на обкладинці зроблено в тому ж стилі, в якому оформлені фейсплейти, це додає ефекту преміальності. Комплектація у FoKus Mystique непогана: зарядний кейс, ніжний тканинний мішечок, кабель USB-C/USB-A, 3 пари звичайних силіконових насадок та 3 пари двофланцевих ялиночок у зручному пластиковому боксі. Кейс металевий, міцний, з матовою поверхнею, збирати подряпини та відбитки він не схильний. На мій погляд, розмір у нього завеликий, не для вузької кишені, зате він дає відчуття дорогої речі, такий надійний прохолодний камінчик в долоні. Індикатори стану акумулятора присутні, ніші для навушників глибокі, корпуси вміщаються з будь-якими сторонніми амбушюрами. Щоправда, висмикнути їх з кейсу досить складно. Про дизайн. Noble FoKus Mystique вийшли дійсно приголомшливими, це Найкрасивіші True Wireless, які я зустрічала на даний момент. Їхні візерункові лицьові панелі з переливами спектру насичених синіх та блакитних відтінків прикрашені об'ємним блискучим малюнком "Deep Galaxy", нанесеним вручну. Наживо він виглядає просто неймовірно, особисто я була у відвертому захваті, коли його побачила. Тут модель перевершує навіть свого попередника Noble Fokus Pro із його фейсплейтами "під мармур", у нового флагмана оформлення здається більш складним і витонченим. Пам'ятаю, тема "Galaxy" у подібній віртуозній реалізації була присутня у дротових Hi-End моніторах Noble Sultan, і от тепер ми маємо такі ж дивовижні навушники в бездротовій лінійці, це тішить. Самі акрилові корпуси FoKus Mystique надруковані на 3D принтері, завдяки псевдокастомній формі вони теж скоріше нагадують класичні аудіофільські внутрішньоканалки, ніж типові TWS. Якість виготовлення бездоганна, як завжди. До зручності посадки також претензій немає. Незважаючи на те, що чаші крупні, анатомічні лінії дозволяють їм добре триматися у вухах. Вони не заважають, не давлять і не втомлюють під час тривалого використання. Пасивна звукоізоляція при правильному виборі амбушюр краща за середню.

Характеристики та взаємодія

Отже, новинка отримала чіп Qualcomm QCC3040, версія Bluetooth найактуальніша – 5.2, підтримуються високорівневі кодеки AAC, aptX і aptX Adaptive. На жаль, LDAC або aptX HD немає, але до останнього кодек aptX Adaptive дуже близький. Активне шумозаглушення ANC у моделі відсутнє, і для аудіофілів це скоріше аргумент на її користь, адже у пріоритеті тут саме звучання. А от режим прозорості Hear-through, він же Ambient Mode, цього разу додали. Причому про його активацію чи відключення у навушниках повідомляє такий розпусний жіночий голос із придихом, шкода, що він мало розмовляє. Стосовно реалізації режиму – вона прийнятна, хоча він не ідеально точний, і мене іноді дратувало фонове шипіння. А от мікрофони для дзвінків покращили, причому значно. Вони тепер розміщені не збоку, як у попередника, а на фейсплейтах. Є шумозаглушення для дзвінків Qualcomm cVc. На практиці, зробивши тестовий запис, я зайшла у свою робочу папку і для порівняння послухала, як звучали мікрофони FoKus Pro. Різниця величезна. Мої співрозмовники теж залишилися задоволені, не перепитували кожну фразу, навіть хвалили натуральний тембр голосу. Тут прогрес очевидний. Управління у FoKus Mystique сенсорне, панелі помірно чутливі, випадкові спрацьовування відбуваються не надто часто. Можна змінювати гучність, перемикати треки, відповідати на виклики, запускати "прозорий" режим, спілкуватися з віртуальним помічником. Також користувачу доступний фірмовий застосунок "Noble FoKus" для Android та iOS, в ньому ви зможете оновити прошивку навушників, перевірити рівень заряду, погратися з 10-смуговим еквалайзером, а також налаштувати власний персоналізований пресет на основі корисної функції перевірки слуху. Жодного протоколу вологозахисту в описі моделі не вказано. Розробник наголошує, що це виріб преміум-класу, для тренувань навушники підійдуть, але в душ чи під дощ їх краще не брати. Ну зрозуміло, здуваємо порошинки та краплинки, бережемо свою прєлєсть. На одному заряді Mystique живуть 7 годин, кейс має ресурс 500 мАг, в ньому можна нагодувати їх ще 4 рази. Є й швидка зарядка – за 15 хвилин отримуємо 70 хвилин роботи. Не рекордні показники, але цілком адекватні. Якщо вас цікавить гранична автономність – це до Noble Fokus H-ANC. А FoKus Mystique – дорослий аудіофільський пристрій із серйозним музичним потенціалом та гарними підсилювачами, які потребують енергії. Що ж, час переходити до головного.

Звук

Основне тестування проводилося на Astell&Kern A&Ultima SP3000, iBasso DX320 та iPhone 12 Pro.

Унікальний випадок, коли я отримую задоволення від огляду бездротових навушників. Так, все ж Noble роблять магію. Як і попередній флагман, нові FoKus Mystique змушують сформулювати зрадницький висновок – це TWS, які зможуть плюс-мінус замінити аудіофілу дротові IEM, якщо вже йому аж так сильно знадобилося перейти на Bluetooth. Модель справді непересічна, хоча й у своїй категорії.

Подача тут мелодійна, об'ємна, вагома, але прозора та детальна. У порівнянні з FoKus Pro, у Mystique менше розслабленості та згладженості, більше пружності, контрастної артикуляції атак та швидкості. Це далеко не сухарик, інструменти мають додаткову тілесність, але картина однозначно стала зібранішою, дзвінкішою, енергійнішою. Підкреслення дрібних нюансів на ВЧ дає приємну інформативність, а широка палітра обертонів зберігає загальний характер музичності. І уявна сцена за шириною знову перевершує конкурентів серед TWS. Відповідно, за хорошу роздільну здатність та емоційність почерку ставлю лайк.

Тоналка у моделі скоріше V-подібна, розміщення акцентів виразне та ефектне. Причому я помітила певний перебір у підсиленні низьких частот, це варто враховувати. На поціновувача. Кодек Bluetooth також має свої обмеження, краї діапазону неминуче є спрощеними. Тому досвідченим естетам, котрі шукають кристальну точність без найменших викривлень, доведеться терпіти дроти. Якщо ж ви менш вибагливі – проблем не буде. З композицією Noble FoKus Mystique поводяться впевнено, вони одночасно веселі та технічні, це безпрограшне поєднання, щоб залучати до прослуховування. Я не знаю, мені хочеться критикувати їх, але я не можу вам брехати – особисто мені вони сподобалися. Незважаючи на підкачаний бас. Незважаючи на відсутність LDAC. Незважаючи на ціну. Містика, ага.

Мабуть, головна властивість, яка змушує ставитися до новинки так тепло – вона викликає бажання вмикати музику, а не навпаки. Не краде її привабливі риси, не псує їх своїм забарвленням. Багато Hi-Fi навушників цим грішать, на їхньому фоні безтурботно прекрасні FoKus Mystique виглядають заманливим вибором надовго. Крім того, до якості запису вони лояльні, жанрово майже всеїдні. І їхня чарівність, цей талант розплітати багатошаровий візерунок твору на окремі образи, зберігаючи при цьому злагодженість партій, компенсує нестачу лінійності. А ще я, як не дивно, вловила схожість відтінків тембрів зі своїми Viking Ragnar. Тому, якщо вам цікаво спробувати трохи колориту нинішнього Hi-End флагмана компанії, тепер є варіанти. Жартую. Чи не жартую, раптом для когось це справді аргумент...

По частотах. Баси потужні, ударні, розкотисті. Вони отримали більше маси, глибини, ґрунтовності та щільності. Не скажу, що варіативність текстур і рельєф вражають, налаштування відчутно розважальне, з додатковою пружністю, густим сустейном та вібруючим тактильним відгуком. На деяких жанрах це доречно, на інших – не надто. Іноді НЧ помітно топлять у собі нижню середину. Але, принаймні, не заглушають увесь спектр нав'язливим гуркотом. Кількісно я бажала б їх поменше, але в пріоритеті тут – драйв. Такі True Wireless, котрі полюблять True Басхеди.

Середні частоти теплі, соковиті, вагомі. Вони орієнтовані на вокал, але й опрацювання другого плану присутнє. Звучання живе, рухливе, з вивіреною динамікою, атмосфера занурює у приємний жвавий темп мелодії. Сцена, як я вже згадувала, цілком широка, хоча й компромісна за тривимірністю, що очікувано для форм-фактора TWS. Ще з недоліків – підняті ВСЧ комусь, напевно, можуть різати слух.

 

Високі частоти яскраві, харизматичні, детальні та протяжні. Знову ж таки, модель явно не для ВЧфобів, краще послухати її перед покупкою, якщо ви чутливі до спектру. Зате інші будуть задоволені, тут немає надлишку гостроти, сухості чи синтетичності. Верхи граційні, швидкі та чіткі, вони передають багато блиску та іскристості. Зі складними акустичними записами навушники справляються гідно, з урахуванням, що це безпровід. До розділення, повітряності та гнучкості у мене теж претензій немає. В цілому, хороша робота.

Конкуренти

Ну, зрозуміло. Якщо вам потрібен практичніший варіант, що поєднує активний шумодав, вологозахист, максимальну автономність та порівняно доступну ціну, дивіться на Noble Audio Fokus H-ANC. Вони не балують зразково вишуканим звучанням, в них у пріоритеті саме зручність для повсякденних сценаріїв використання. Хоча вони теж грають приємно. Але давайте тут краще поговоримо про найнебезпечнішого суперника для нашого героя – колишнього фаворита Noble Audio Fokus Pro. Якщо ви шукаєте високоякісний звук, ви будете обирати між ними.

Так от, Fokus Pro. Я люблю цю модель. У неї напрочуд органічна, багата на барви середина, переливи нот насичені і м'які, гладенькість текстур та тепла співочість створюють природну і натуральну картину. Вокал плавний, чистий, довірливий. Рівень прозорості відмінний, уявна сцена широка, простора та повітряна. Пам'ятаю, з Astell&Kern SP2000 Fokus Pro грали захопливо та чарівливо, це було для мене несподіванкою. Вони не такі панчові та драйвові, як нові FoKus Mystique, а скоріше затишні та комфортні, хоча теж емоційні. Отже, це питання ваших смакових уподобань. Комусь підійдуть більш агресивні, веселі, хльосткі Mystique з їхніми потужними басами та деталізованими, артикулованими, виразними верхніми частотами, комусь – більш рівні, нейтральні, ненав'язливі Fokus Pro з їхніми відкритими СЧ та красивою гармонійністю. Відповідно, якщо ви переходите на новинку, пам'ятайте, що у неї відрізняється розміщення акцентів, краще потестувати її заздалегідь.

Підсумки

Думаю, вже все сказано. Я, як і раніше, переконана, що для аудіофіла будь-які TWS-навушники – це компроміс, де доводиться жертвувати якістю звуку заради зручності. Noble зі своїми моделями не змінюють правила гри, але роблять її легшою та приємнішою. А якщо згадати, що у нинішніх умовах компактність та портативність аудіопристроїв для нас – це принципове питання, я особливо рекомендую Noble Audio FoKus Mystique до ознайомлення своїй аудиторії. Тримайтеся, товариство.

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено