Працюємо під час блекауту. Можливі затримки в роботі через відключення світла і тривоги
Каталог товарів

Огляд аудіофільської системи iFi ZEN Signature Set MZ99. Розділяй і володарюй

Огляд
23 Вересня 2022 422
Автор: Anastasia Nikolaeva

Інтро

Сьогодні знову трохи про стаціонар. Постійні читачі знають, що я – прихильник розділення компонентів в домашній Hi-Fi системі. У всіх цінових класах, за винятком найбюджетнішого, це зазвичай себе виправдовує. Але якщо ви лінуєтеся витрачати час на підбір настільного ЦАПа та окремого підсилювача, що мають ідеальну сумісність за звуком, – можу вас порадувати, інженери з британської компанії iFi Audio зробили це самі. І, незважаючи на мій тимчасовий переїзд до Польщі, мені вдалося добути на тест цю зв'язку.

Знайомтеся: iFi ZEN Signature Set. В одній коробці чекають: мультибітний ЦАП iFi ZEN DAC Signature V2, балансний підсилювач iFi ZEN CAN Signature MZ99 і високоякісний симетричний кабель iFi 4.4 to 4.4, що поєднує ці пристрої. Непоганий набір, враховуючи адекватну ціну та можливість заощадити. Зазначу, що підсилювач пропонує вимикаємий еквалайзер, що адаптує його подачу для бездоганного поєднання з навушниками Meze 99 Classics/Neo, їх власникам варто звернути увагу на цю опцію. Ну а на всіх інших чекає перевірена якість техніки iFi. Розробники обіцяють, що при сумісному використанні дві моделі ZEN Signature формують фантастичну систему. Вони називають цей тандем: "Створення чаклунства". Що ж, давайте подивимося, чи так добре все запрацює на практиці. До справи.

Презентація і комплект поставки

Нарешті хоч щось незвичне на етапі розпакування. Під однією обкладинкою об'єднані відразу три фірмові коробки iFi: ЦАП, підсилювач і кабель. На обкладинці перераховані назви моделей, що входять до сету, є зображення кожної з них, ключові характеристики, а також девіз: "Find your inner calm with iFi ZEN Air series". Причому цього разу це не лише гасло, бренд дійсно нам допомагає з досягненням внутрішнього спокою. Ну, от, не доведеться самим шукати різні компоненти системи.

Fi ZEN Signature Set MZ99 пакування

Що стосується комплектації – на ній економити не стали. Набір аксесуарів iFi ZEN DAC Signature V2 складається з мережевого блоку iPower X з кабелем у тканинному обплетенні, що забезпечує відсутність наведень та спотворень завдяки надчистому живленню, дротів USB-A/USB-B і RCA. Комплект підсилювача iFi ZEN CAN Signature MZ99 включає аналогічний адаптер живлення iFi iPower X, кабель RCA/RCA і навушниковий адаптер зі штекера 3.5 на стаціонарний 6.3 мм. І, нагадую, є ще аудіофільський балансний кабель 4.4/4.4, про нього докладніше розповім у наступному розділі. І, на десерт, три наклейки iFi. В цілому, претензій у мене немає, це повністю готова система. Хіба що кабель USB міг би бути довшим, але це, схоже, біль взагалі всіх комплектів настільних пристроїв.

iFi Zen DAC Signature V2 ЦАП iFi Zen CAN Signature MZ99 підсилювач

Дизайн і взаємодія

Розпочнемо з ЦАПа iFi ZEN DAC Signature V2. Його корпус темно-синього кольору отримав впізнавану форму з лінійки ZEN, схожу на пласку фляжку із заокругленими гранями, де рифлене колесо гучності – це кришка. Конструкція повністю зроблена із металу, збірка бездоганна, матова поверхня не марка, пил та подряпини не збирає. У ЦАПа є маленькі гумові ніжки, вага 505 г додає йому стійкості, а його параметри 158x117x35 мм дозволяють йому займати дуже мало місця.

iFi Zen DAC Signature V2 огляд

З органів управління апарат має тільки кнопку Reset, регулятор гучності і тумблер перемикання виведення аналогового сигналу Fixed/Variable.

Щодо інтерфейсів підключення – нам доступний порт для живлення, цифровий вхід USB-B 3.0, балансний вихід 4.4 Pentaconn та аналогова небалансна вихідна пара RCA. Розробники наголошують, що модель призначена для збалансованої передачі звуку між компактними пристроями, які не підходять для масивних роз'ємів XLR. Рекомендовано надавати перевагу саме симетричному підключенню. Незалежно від сценарію прослуховування, з підсилювачем або з активною акустикою, можна використовувати як пряме з'єднання з 4.4 на 4.4, так і адаптер з 4.4 на стереовходи RCA.

Fi Zen DAC Signature V2 інтерфейси

Тепер iFi ZEN CAN Signature MZ99. Корпус підсилювача з анодованого алюмінію має точно таку саму форму, як у ЦАПа, розміри співпадають, а от вага трохи відрізняється – 550 г. Також тут є додаткові кнопки для керування. І вони злегка люфтять. Як завжди, аудіофіл має страждати.

iFi Zen CAN Signature MZ99 огляд

На передній панелі знаходиться ряд фізичних кнопок: запуск, вибір одного з трьох входів, вибір режиму MZ99/xSpace, налаштування підсилення. Там же розташоване колесо потенціометра, і є два навушникові виходи – 4.4 балансний і 6.3 небалансний. Дисплей відсутній, замість нього – підписані світлові індикатори, iFi якось особливо їх люблять. На задній панелі знаходимо роз'єм живлення, вхідну аналогову стереопару RCA, небалансний вхід 3.5 та балансний вхід 4.4, а ще вихід 4.4 для застосування iFi ZEN CAN Signature MZ99 в якості попереднього підсилювача.

iFi Zen CAN Signature MZ99 інтерфейси

Залишилося обговорити комплектний восьмижильний плетений кабель iFi Balanced 4.4mm to 4.4mm. Недооцінювати його вплив на звук точно не варто. Він зроблений із безкисневої міді 4N з корозійною стійкістю, а також із чист