Каталог товарів

Огляд ЦАПа з підсилювачем iFi Uno. Перший крок в аудіофілію

Огляд
01 Березня 2023 581
Автор: Anastasia Nikolaeva

Intro

У мене в руках пристрій, який я жадібно чекала на тест. Це маленький стаціонарний ЦАП з підсилювачем для навушників від знаменитої британської компанії iFi – початкова модель з промовистою назвою Uno. Незважаючи на встановлений виробником скромний цінник $79, нам обіцяють реалізацію найрізноманітніших сценаріїв використання - з комп'ютером, з ігровими консолями, з активною акустикою, для перегляду кіно. Позиціонується Uno як варіант для початківців серед любителів хорошого звуку, ще не занурених у наші аудіофільські лабіринти. Але, погодьтеся, коли досвідчений бренд випускає виріб для недосвідченої аудиторії, він не має права на лицемірство. Сподіваюся, розробники з iFi не розчарують, інакше моє ставлення до них сильно зміниться. Не важко зробити флагман за всі гроші світу, складніше дати чесну якість за копійки. Отже, сьогодні я хочу з'ясувати, чи дійсно новинка заслуговує на увагу.

Візуальні враження

Нас зустрічає невелика картонна коробочка, на ній є зображення уни, докладні характеристики, а також величезна наклейка Hi-Res – запорука акустичного успіху. Комплект постачання моделі являє собою єдиний кабель USB-C/USB-A. Таке собі, аскетично. Невже нам може знадобитися щось ще?

iFi Uno advertisement

iFi Uno components of the box

За дизайном iFi Uno схожий на фляжку з акуратно вигнутими лініями, як і інші представники серії iFi ZEN. У мене на огляді були деякі з них, але таких мініатюрних я ще не бачила. Незважаючи на те, що в презентації новинки є гасло "Bigger. Bolder. Better Sound", великим її корпус не назвеш, він має параметри 88x81x26 мм і вагу 92 г. Відповідно, багато місця на столі Uno не займатиме. Він затишно вміщався на моїй долоні, завдяки синьо-сірій гамі злегка нагадуючи мені черепашку. Матеріал виготовлення – якісний полімер, поверхня матова, не марка. Складання відмінне, регулятор гучності має плавний контрольований хід, кнопки EQ та PowerMatch не люфтять.

iFi Uno огляд

З інтерфейсів підключення, окрім порту USB Type-C, є лінійна стереопара RCA та стандартний навушниковий роз'єм 3.5 мм. Симетричний вихід відсутній, але, оскільки модель призначена для початківців, проблеми в цьому я не бачу. А ще на виході 3.5 застосовується технологія S-Balanced для зниження шуму та перехресних завад.

iFi Uno RCA Hi-Res

Взаємодія та функціональність

Відверто кажучи, за характеристиками iFi Uno сильно нагадав мені новий мобільний ЦАП компанії iFi GO link, але з тією різницею, що він, по-перше, потужніший, і, по-друге, має багато налаштувань.

Uno отримав чіп ES9219MQ/Q з архітектурою HyperStream III, яка поєднується з технологіями Quad DAC+ та Time Domain Jitter Eliminator. Він підтримує роздільну здатність сигналу 32 біт/384 кГц і DSD256. Потужність виходу для навушників – 211 мВт на 32 Ом, 39 мВт на 300 Ом. Віддача струму - 3.5 V на 600 Ом. Вихідний опір - <1 Ом. Для дуже тугих планарів апарат не підійде, а от менш вимогливі динамічні повнорозміри та будь-які внутрішньоканальні навушники використовувати можна. Фоновий шум із чутливими IEM з'являється лише у режимі високого підсилення.

Для боротьби з джиттером встановлені тактові генератори GMT (Global Master Timing) та інтелектуальний буфер пам'яті, багатошарові конденсатори керуючого типу muRata, керамічні конденсатори TDK C0G класу 1. Власного акумулятора модель не має, вона живиться від джерела. Теоретично її можна навіть носити з собою. Також відзначу, що розбалансу каналів з аналоговим потенціометром я, на подив, не помітила, хоча iFi іноді цим грішать.

Переходимо до управління та сценаріїв використання. Нагадаю, творці Uno підкреслюють, що це ЦАП для людей, які можуть ще не знати, що таке ЦАП, але хочуть отримати якісний звук: "Want better sound quality for music, movies, games, podcasts and YouTube guilty pleasures". В роботі малюк дуже простий, його легко інтегрувати в будь-яку систему. Він підійде для використання з комп'ютерами на Windows, з Apple Mac, зі смартфонами, з планшетами, з ігровими консолями, з домашніми кінотеатрами, передаючи звук на навушники, на активну акустику або на окремий підсилювач і колонки. Мій ноутбук розпізнав його без встановлення драйверів.

iFi Uno Presets

І, звісно ж, найпривабливіший козир iFi Uno – зручний тюнінг характеру музичної подачі. Окрім двох рівнів підсилення, які регулює на 6 дБ кнопка PowerMatch, маємо вбудований еквалайзер, його перемикає клавіша EQ. Він пропонує 4 режими: Music mode, Movie mode, Game mode або, власне, нічого. Світлові індикатори на верхній панелі вказують, який саме варіант обрано в даний момент. Як і зазвичай у iFi, це режими аналогової, а не цифрової обробки, викривлень із ними буде менше, ніж у середньому по палаті.

Звук (+ 64 Audio tia Fourte, Noble Viking Ragnar, Bionic Sound Oxygen, Dunu DK-3001 Pro)

Почерк iFi Uno яскравий, розважальний і дружній, легкий для сприйняття. Він схильний до ефектної насиченості, з крупними окресленими образами та співочою протяжністю нот. Характерна риса - барвисті тембри, що роблять звучання багатошаровішим і теплішим. На еталонну інформативність та позамежну роздільну здатність розраховувати, звісно, не варто, але емоційність і енергійність подачі багатьом сподобаються. Незважаючи на компромісний масштаб сцени, нестачі потужності я не помітила. Коли треба, Uno буде лупашити басами впевнено та переконливо. Ще тут виразний, живий та соковитий вокал, а пластичність партій легко розганяє мелодію, надаючи їй хльосткості. Тож маємо зібрану, щільну та атмосферну музичну картину, без претензій на суху аналітичність, але з веселим забарвленням.

Щодо жанрів та якості запису модель не вибаглива, тому її можна назвати досить універсальною. З приводу еквалізації можу сказати, що вплив на розміщення акцентів та ширину панорами під час перемикання режимів дуже помітний, в інших пристроях iFi його було менше. Особисто я віддавала перевагу стандартному варіанту, де все вимкнено, але ви можете й погратися з ними. У поєднанні з двома рівнями підсилення, є шанс знайти ідеальну комбінацію для своїх конкретних навушників та сценаріїв прослуховування. До прикладу, Music mode є цілком доречним, коли хочеться додати артикуляції в більш стриманому творі.

По частотах. Баси вагомі, округлі, ударні та розкотисті. Вони вибудовують масивну основу, нижні НЧ відчуваються щільними і напористими, мід теж має смачну тілесність. Тривимірний об'єм та пружний тактильний відгук роблять спектр більш захоплюючим. Глибина саба і варіативність текстур компромісні,  але прийнятні для цієї ціни. Загалом, нехитре, але гармонійне налаштування.

Середні частоти нейтральні, чіткі, насичені. Вони звучать злагоджено, м'якість та вагомість не заважають iFi Uno тримати відмінний швидкий темп. Деталізація непогана, за свої гроші прозорість СЧ навіть краща, ніж я очікувала. Звісно, вокальні партії не є бездоганно натуральними, але їхня довірлива теплота має свою чарівність. З мінусів – посередні розміри сцени та базова роздільна здатність.

Високі частоти окреслені, переливчасті та ясні. Мені, як ВЧ-філу, акцентування цієї частини діапазону прийшлося до смаку, але чутливим до яскравості людям варто врахувати, що зі світлими навушниками Uno може здатися занадто дзвінким. Зате з акустичними композиціями він працює дійсно красиво, вільно розкриваючи величезне різномаїття емоцій у грі живих інструментів. Хоча якщо ви – балуваний гурман, котрий шукає багату палітру обертонів, вам краще обирати старшу за класом модель.

iFi Uno final

Підсумки

Перший крок в аудіофілію – це така делікатна тема. В ідеалі, треба мати пристрій, який буде бюджетним, надійним, простим у керуванні, багатофункціональним і, найголовніше, приємним за звуком. Без відходу у божевільну мікродеталізацію, але з покращеною інформативністю, хорошою насиченістю та динамікою, щоб різницю під час  порівняння з масовими моделями було чутно, але вона не потребувала окремого звикання. iFi Uno – новинка, що підходить під ці критерії. Зі своїми завданнями вона справляється гідно, тож рекомендую звернути на неї увагу. Всім Hi-Res.

Товари зі статті