Каталог товарів

Огляд TWS-навушників Noble Audio FoKus H-ANC. Магія тиші

Огляд
09 Грудня 2022 803
Автор: Anastasia Nikolaeva

To start with

Сьогодні до мене на тест потрапила нова модель FoKus H-ANC від американського бренду Noble Audio. Зізнаюся, я чекала на неї з нетерпінням. Як ортодоксальний аудіофіл, я все ще залишаюся переконаним скептиком щодо бездротового звуку. Але якщо вже говорити про ринок Bluetooth-навушників, мою думку можна сформулювати приблизно так: "Навіщо потрібні всі інші TWS, коли є Noble?". І в першу чергу це стосується прекрасних гібридів Noble FoKus Pro, котрі я насправді вважаю кращими бездротовими внутрішньоканалками на ринку в даний момент. Якби я обирала True Wireless навушники для себе, я взяла б тільки їх.

Але FoKus Pro - це недешевий флагман, орієнтований, перш за все, на музичний потенціал. А як щодо більш практичних речей на кшталт активного шумозаглушення, режиму прозорості, хороших мікрофонів, автономності, вологозахисту, доступної ціни? Припускаю, саме такі роздуми підштовхнули Noble до рішення випустити новинку FoKus H-ANC – гібридні дводрайвери, створені у співпраці з Knowles Corporation. Тут і шумодав, і абсолютно рекордний час роботи на одному заряді, і інші покращені характеристики, і адекватна вартість $200. Але чи зберіг звук ту саму благородну породу? І чи все так гладко під час реального використання? Давайте з'ясовувати.

Візуальні враження

Перед нами традиційна синя коробка із зображенням навушників та підписом майстра та засновника Noble Джона Моултона, він же Wizard. На обкладинці є доволі докладні характеристики нових FoKus H-ANC - всі, окрім підтримуваних кодеків Bluetooth. Тому що соромно, ага. Але про це пізніше, поки що почнемо розпакування.
У комплекті на власника чекає приблизно стільки ж аксесуарів, скільки і з типовими TWS від інших компаній: зарядний кейс, кабель Type-C/Type-A, 3 пари тоненьких силіконових насадок. З незвичайного є ще безмежно ніжний тканинний мішечок на затяжках.

Noble Audio FoKus H-ANC упаковка

Зазначу, що кейс став меншим, за це новинці відразу лайк. Дякую, нарешті хтось здогадався, що компактність для таких пристроїв – основний пріоритет. Зроблений кейс з легкого матового пластику, чорно-синя гама звична для шанувальників бездротової лінійки виробника. Красивий переливчастий відтінок кришки мені сподобався. Ніші для навушників глибокі, корпуси вміщаються з будь-якими сторонніми амбушюрами. Присутні світлові індикатори точного рівня заряду, це теж важливий нюанс.

Noble Audio FoKus H-ANC комплектація

Про дизайн Noble FoKus H-ANC довго говорити не будемо, жодними естетичними прикрасами він не балує, на відміну від гарнющого оформлення старших FoKus Pro. Корпуси FoKus H-ANC пластикові, великуваті, формою вони схожі на класичну гарнітуру. Мені хотілося б, щоб їхній розмір виявився меншим, хоча особисто у мене з посадкою, як не дивно, проблем не виникло. Товстенькі вигнуті звуководи забезпечують прекрасну пасивну шумоізоляцію. Це не з тих TWS, котрі випадають з вух під час активних рухів. Збірка відмінна, як завжди. Є два варіанти кольору: Blue/Purple, або синій, або бузковий. Я вже жартувала, що це для хлопчиків і для дівчат, але дівчат в аудіофілії немає, хоча безпровід - це не аудіофілія, тому зупинимося на моїй версії.

Noble Audio FoKus H-ANC обзор

Характеристики и функціональність

В контексті технологій, Noble Audio FoKus H-ANC стали для мене навушниками контрастів. У деяких аспектах вони дійсно вражають, в інших – розчаровують. Стандартна ситуація для середньобюджетного сегменту, до речі, ну гаразд.

Отже, новинка отримала 10-мм динамік із титановою діафрагмою та арматурний випромінювач RAN від Knowles. Нам обіцяють фірмове налаштування звучання, "Wizard tuned sound signature". Наявність Bluetooth найсвіжішої версії 5.2 теж видається вельми привабливою. Але відсутність підтримки будь-яких кодеків, за винятком базових SBC та AAC, особисто мене бентежить. Цікаво буде порівняти героя огляду з аналогічними за ціною навушниками Noble Audio Falcon ANC, які є однодрайверними динамами, але мають, тим не менш, кодеки aptX, aptX LL і aptX Adaptive. Пізніше подивимося, хто кого.

Наступний пункт – взаємодія та стабільність зв'язку. Тут все чудово. Управління у FoKus H-ANC сенсорне, чутливість панелей до дотиків відмінна, реакція на команди миттєва, випадкові спрацьовування відбувалися нечасто. Застосування чіпа Airoha 1562A та встановлення нової антени FPC, заради якої внутрішня структура корпусу була спеціально перероблена, забезпечують надійне з'єднання з джерелом. До знайомого пристрою модель підключається автоматично, робить це швидко та безвідмовно, як я люблю. Я писала огляди про багато TWS, FoKus H-ANC серед найкращих за даним критерієм. Те ж стосується стійкості зв'язку і дальності роботи, стіни навушникам не перешкода.

Noble Audio FoKus H-ANC антена

Активне шумозаглушення у новинки гібридне, заявлена ефективність складає 40+/-5 дБ. На практиці, реалізація видалася мені досить посередньою. В цьому Sony все ще тримають лідерство. І негативний вплив шумодава на звук тут відчувається. Зате у Noble є на вибір 3 режими: Ambient Mode, Wind Reduction Mode та ANC Mode. Режим прозорості я знову можу назвати шикарним, він детально та впізнавано передає навколишні звуки. Щоправда, може дратувати шипінням.
Ще з плюсів - наявність захисту від бризок IPX5 та сумісність із додатком "Noble FoKus", в якому можна погратися з 10-смуговим еквалайзером і кастомізувати подачу за допомогою індивідуального тесту слуху. І, звісно ж, вагомий козир новинки – 6 MEMS-мікрофонів Knowles, по 3 на кожен навушник, що відповідають за чіткість передачі голосу при дзвінках. Можете не сумніватися, маємо значний прогрес. Співрозмовники чули мене краще, ніж зазвичай, коли я влаштовую їм тортури своїми черговими оглядами на True Wireless.

І на десерт – несподівано збільшена автономність. Здавалося б, Noble і так зайшли в цьому далі, ніж інші розробники TWS, але зупинятися вони явно не планують. Заявлено, що FoKus H-ANC на одному заряді живуть до 12 годин без ANC і до 8.5 годин з ANC. На коробці взагалі вказано час до 13 годин. І мої тести дали цифри, близькі до обіцяних. Ресурсу кейсу вистачає ще на 2.5 повних цикли. Є й швидка зарядка, за 15 хвилин можна підгодувати навушники на 70 хвилин роботи. Загалом, за середньої інтенсивності використання, у вас є мінімум тиждень без необхідності заряджання від мережі. Ви розумієте, як це диявольски актуально в наших нинішніх реаліях?

Noble Audio FoKus H-ANC автономність

На цьому з характеристиками я закінчила, переходимо до головного.

Звук (+Astell&Kern A&Ultima SP3000, iBasso DX320 и iPhone 12 Pro)

Почерк Noble Audio FoKus H-ANC світлий, енергійний та драйвовий. Його красива злагодженість, швидкість і виділений панч відразу затягують у прослуховування, картина завжди залишається достовірною та розбірливою, хоча акуратне підсилення на краях діапазону робить мелодію більш живою та рухливою. Відзначу, що виразність партій тут сприяє точній передачі того, що я називаю "нерв" - такої переконливої, пластичної емоційності.

В цілому, в музичній подачі відчувається, що багато влади віддається арматурі, вона царює без жодних обмежень, непогано справляючись зі своїм завданням. Не можу сказати, що новинці властива надмірна сухість чи скупа на барви аналітичність, але це й не варіант для фанатів масажувати барабанні перетинки розкотистими басами з вагомою тактильною віддачею. Оксамитовість і натуральність в даному випадку поступаються стрімкій легкості та технічності, але без перегинів. Відповідно, маємо певну критичність до якості запису, що не переходить, втім, в нав'язливе підкреслення недоліків. Хороша робота.

Стосовно майстерності розкриття композиції, в окремих аспектах навушники мене прямо здивували. Насправді, Нобли створили сучасний продукт, позбавлений основних "дитячих хвороб" бездротового Hi-Fi - стиснення сцени, нестачі деталізації, каламутної змазаності контурів, дешевої різкості тощо. Безумовно, FoKus H-ANC не є зразком універсальності, сильно поступаючись за роздільною здатністю та гармонійністю старшим Fokus Pro, але їхня прозорість і захоплююча ефектність дозволяють їм стати черговим гідним представником своєї лінійки "аудіофільських TWS". Мені модель сподобалася - ну ще б пак, з моєю ВЧфілією. Під час використання з плеєром, звісно, відчувалося, що це не LDAC, але хоча б з айфоном навушники грали повноцінно, йому кодек aptX і так недоступний. Це був натяк для всіх яблучників.

По частотах. Баси нейтральні, швидкі, пружні, але трохи легковагові. Різноманітність текстур базова, зате опрацювання рельєфу ретельне. Noble завжди вміли адекватно налаштовувати НЧ у своїх Bluetooth-моделях, віддаю належне. Ударність спектру виражена, але в пріоритеті хльосткість атак, а не масивний гуркіт, тому баси сприймаються об'ємними, але вони позбавлені підкачки. Як для динаміка, нетипова ненав'язливість. З іншого боку, щільності достатньо, щоб вибудовувати правильну основу, є смачна зібраність, а глибина, хоч і далеко не еталонна, все одно здається цілком дорослою.

Середина дзвінка та чиста, з додаванням ніжної співучості. Можу похвалити окресленість нот, розділення інструментів, граційну легкість та мелодійність їхньої гри. Зі складними записами FoKus H-ANC справляються коректно. Масштаб сцени непоганий, особливо як для TWS. Вокал соковитий, емоційний та впевнений, він добре відцентрований. З недоліків - певна синтетичність, хотілося б додати на СЧ більше тілесності та природності.

Високі частоти детальні, ясні та переливчасті. На подив, вони подаються не без витонченості - гнучко, чітко, багатошарово, з красивою палітрою обертонів, з тонкою проробкою згасань. На акустичних жанрах присутня навіть реалістична варіативність. Помірне акцентування нижніх ВЧ додає їм іскристості, але різати слух вони не будуть. Протяжність прийнятна, незважаючи на обмеження Bluetooth-кодека. Для естетів, що люблять вислуховувати тарілочки та дзвіночки, ця модель підійде.

Noble Audio FoKus H-ANC панорама

Kонкуренти

Мене, в певному сенсі, можна вже назвати гуру по навушниках Noble, у тому числі по бездротових. Всі вони встигли побувати у мене на огляді. Давайте розпочнемо з них, а потім обговоримо ще одного суперника – Sennheiser Momentum True Wireless 3.

Отже, відразу скажу, що за звучанням флагманські Noble Fokus Pro значно обігрують молодших Noble FoKus H-ANC. Конфігурація драйверів у них відрізняється – динамік та дві арматури замість однієї. Маємо і логічну відмінність у вартості. Fokus Pro - це приголомшливі TWS, які змогли мене обдурити, за насиченістю та інформативністю дуже близько підходячи до дротових IEM. Пам'ятаю, під час тестування я з задоволенням слухала їх з SP2000 і практично не згадувала, що це Bluetooth. Барвистий, теплий, гладенький, натуральний, масштабний почерк зі збалансованим поєднанням музичності та прозорості. І дизайн корпусів у них ефектний.

Втім, якщо ви шукаєте модель з повним списком функцій, що необхідні в сучасних реаліях, FoKus H-ANC мають свої переваги. У FoKus Pro немає активного шумодава, немає режиму прозорості, немає вологозахисту, мікрофони вкрай посередні, а час роботи всього до 7 годин, тоді як у новинки - 12. З цікавого - тільки кодек aptX Adaptive і, власне, неймовірний звук. Але якщо ваші сценарії використання передбачають ще щось, окрім натхненного прослуховування в тихому та сухому місці, без прогулянок у вітряну погоду, відстеження зовнішніх звуків та регулярних відповідей на дзвінки, можна не переплачувати.

А як щодо свіжих динамічних TWS Noble Falcon ANC? За ціною вони ідентичні з FoKus H-ANC, за зручністю посадки трохи програють, за автономністю поступаються вдвічі. Зате інші технології на місці - високорівневі кодеки aptX LL і aptX Adaptive, шумодав та прозорий режим Hear-through з регульованою інтенсивністю, "розумна" пауза, налаштування сенсорного управління, режим з низькою затримкою для ігор і відео, оновлені якісні мікрофони, базовий захист від вологи.

Але головна різниця – в характері подачі. Якщо FoKus H-ANC звучать хльостко, витончено та висвітлено, то Falcon ANC є теплими, цілісними, веселими та комфортними. Характер у них розважальний, з плавною манерою на СЧ та вагомою оксамитовістю на НЧ. За розстановкою акцентів це більш виражена V-шка. Тембрально дві моделі схожі, але FoKus H-ANC приділяють більше уваги технічності, швидкості басів та протяжності високих частот, а Falcon ANC видаються натуральнішими та м'якшими. Вибір залежить від ваших смакових вподобань.

Черга Sennheiser Momentum True Wireless 3. Функціонал у них плюс-мінус стандартний: кодеки aptX та aptX Adaptive, ANC та режим прозорості, "розумна" пауза, хороші мікрофони, автономність 6-7 годин. На мій погляд, шумозаглушення тут реалізовано краще, ніж у Noble, але це все ще не рівень Sony.
Як щодо звучання? Почерк у Зенхів лінійний, детальний та артикулований, з доволі широкою сценою та виразним драйвом. Тембри соковиті, вони мають фірмову теплоту, баси масивніші, ніж у FoKus H-ANC, ВЧ теж виділені, але жорсткі, трохи металеві. Особисто мені живий характер Noble здався більш делікатним, менш агресивним та втомлюючим. Але, разом з тим, Momentum True Wireless 3 всеїдніші до жанрів, це варто враховувати

Висновки

Думаю, все вже сказано. Noble Audio FoKus H-ANC – класичні сучасні TWS-навушники, що суміщають приємний звук та актуальний набір функцій, який відповідає  запитам аудиторії. А рекордний час автономної роботи взагалі робить їхню появу на ринку портативного аудіо яскравим прецедентом. Раджу звернути увагу на цю новинку, якщо ви шукаєте якісні бездротові гібриди не за всі гроші світу. Тримайтеся, товариство.

 

Товари зі статті

 

САЛОН ПЕРСОНАЛЬНОГО АУДИО SOUNDMAG.UA

В салоне можно послушать и оценить все товары в наличии и получить профессиональную консультацию. Загляните к нам. Будем рады Вам помочь! 

 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  (050) 711-84-96

  (044) 353-00-21

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 11:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  вул. Верхний Вал, 4А (цоколь)

  Доступно 1 паркоместо (№ 56)

  График работы салона:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 10:00 - 18:00

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11

Как пройти к саолну Soundmag в Киеве:

схема проезда
1. Проходим через Житний ринок (ст. м. Контрактовая Площадь) через ресторан "Файна Фамилия" 
схема проезда
2. Идем прямо около 100 метров до первой арки из красного гранита, заходим в арку.
схема проезда
3. Вход в наш салон с правой стороны на выходе из арки в цоколе. 
 • Телефоны:

  (099) 245-50-10

  (068) 828-02-01

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс: 10:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  ул. Владимира Вернадского 19/21 

  График работы салона:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс: 10:00 - 18:00

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Каонсультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11

Как пройти к салону Soundmag в Днепре:

схема проезда
 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  График работы операторов:

  Вт - Пт 11:00 - 19:00

  Сб 11:00 - 18:00

  Вс - Пн Выходные

 • Адрес салона:

  ул. Канатная, 16

  График работы салона:

  Вт - Пт 11:00 - 19:00

  Сб 11:00 - 18:00

  Вс - Пн Выходные

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11
схема проезда
 • Телефоны:

  (067) 691-74-96

  (093) 170-29-14

  График работы операторов:

  Пн - Пт 10:00 - 20:00

  Сб - Вс 10:00 - 18:00

 • Адрес салона:

  ул. Шевченка, 6

  График работы салона:

  Пн - Пт 11:00 - 19:00

  Сб - Вс выходные

 • Напишите нам:

  Skype:Soundmag.com.ua

  Консультация по товару: [email protected]

  Сервис, гарантия, предложения: [email protected]

  Тел. сервиса: (066) 418-19-11
схема проезда
 
Soundmag
Налаштування збережено