Каталог товарів

Огляд USB-мікрофону Takstar Roar. Для геймерів і не тільки

Огляд
01 Лютого 2023 313
Автор: Andriy Chyzhov

Початок

Останнім часом ігровій індустрії властивий розвиток не лише самих ігор та хардверної основи, але і зростання асортименту супутніх аксесуарів, які роблять життя геймера простішим та цікавішим. Старше покоління неодмінно пригадає, якими примітивними мікрофонами ми користувалися під час ігрових сеансів; зараз же ситуація змінилася кардинально. Якісний USB-мікрофон став не лише функціональним атрибутом геймерського буття, а і стильним аксесуаром, який має органічно доповнювати геймерський сетап. Саме про такий мікрофон я Вам і спробую розповісти. Його повне ім'я – Takstar Roar USB Condenser Microphone, представляє він лінійку ігрових рішень Liberty, хоча й підійде користувачам, далеким від світу RPG та шутерів. Enter.

Перші враження. Комплект поставки

Деякі китайські виробники все ще люблять, щоб було по-багатому; ось і маркетологи Такстар не лишилися цієї тенденції осторонь. Отже, Roar постачається у масивному картонному боксі з кольоровою суперобкладинкою. Всередині коробки Ви знайдете сам мікрофон, а також не аскетичний набір аксесуарів: USB-кабель та додаткові кільця м'якої фіксації знімної мікрофонної стійки, на яку, як Ви здогадалися, змонтований мікрофон фабрично. Щодо кабелю підключення до ПК ситуація дещо неоднозначна, адже використовується mini-USB стандарт. Особисто для мене це майже не грає ролі, тому що я (і не тільки) дещо розчарувався у type-C форматі, який нерідко з часом втрачає надійність конекту. В іншому кабель відмінний: достатньої довжини, має міцну, але відносно м'яку текстильну оболонку і навіть феритовий фільтр!

Takstar Roar аксесуари

Дизайн

Діставши мікрофон із пінного ложемента, одразу ж усвідомлюєш, настільки це добротний девайс. Важкий, металевий, лаконічно оформлений, хоча і зі своїм шармом. Окремо треба поговорити саме про кількість металу у конструкції, адже мікрофон взагалі не має пластикових деталей, принаймні зовні. Цей фактор передусім і зумовлює вже згадану добротність конструкції. Окрім того, не обійшлося і без сюрпризів в екстер'єрі. А справа в тому, що під сіточкою, за якою встановлені мікрофонні капсюлі, знаходиться спеціальний світлодіод, який тішить око червонястим сяйвом помірної яскравості. Примітно, що попередник не мав даної опції. До речі, коли мікрофон працює, світлодіод постійно горить, вимкнути його не можна – принаймні без стороннього софту, який в теорії може існувати.

Takstar Roar USB Condenser Microphone

Органи керування. Інтерфейси

Щодо зовнішніх органів керування записом, то тут є про що поговорити: загалом маємо три потенціометри, які відповідають за вибір полярності (4х), за гучність навушників та рівень гейну; присутня і зручна кнопка Mute із вписаним в неї двоколірним світлодіодом. Набір інтерфейсів (в свою чергу) представлений портом mini-USB та стандартним 3.5-мм аудіоджеком (розуміє 4-pin) для підключення засобів моніторингу.

Takstar Roar органи керування

Оснащення.

Незважаючи на свою демократичну вартість, Takstar Roar отримав практично повний технічний максимум, який можна помістити у бюджетний USB-мікрофон. Отже, маємо два конденсаторних капсюлі, змонтовані один навпроти одного, що дозволяє знімати звук не лише в звичній кардиоїдній полярності, але і за сценарієм так званої вісімки. Цей режим підійде, наприклад, для запису інтерв'ю чи невеликої аудіо/відеоконференції. Ще є стерео та всеспрямована діаграми напрвленості, це до слова.

Окрім того, не обійшлося і без відносно потужного посилювача для навушників, а також вражаючого АЦП/ЦАП з роздільною здатністю 24 біт/96 кГц – максимальною як для сьогоднішніх USB-мікрофонів. Завдяки даному рішенню користувачеві надається можливість отримати аудіозаписи Hi-Res якості в домашніх умовах. Як на мене і CD-якості цілком достатньо, більшість слухачів не вловить суттєвої різниці між 16/44 та 24/96, проте останній варіант очевидно кращий

Звучання

Попередні розділи огляду продемонстрували, що Roar майже не має недоліків ані зовні, ані всередині, що наштовхує на цілком аргументовані очікування високої якості запису. Але ж яка картина насправді? Чи все так однозначно, як з дизайном та якістю виготовлення? Ну майже. Звучить мікрофон дійсно добре – навіть дещо дорожче, ніж за нього просять. Але як завжди не обійшлося без нюансів.

По-перше, такий звук може підійти не всім, адже загалом ми маємо досить рівну АЧХ з натуральними тембрами, без очевидних «прикрас» та тюнінгу. Таке звучання я б назвав інтилігентним або ж благородним, і саме така подача мені найбільше підходить: немає ані надлишкової яскравості, ані баритонального ефекту, коли голоси звучать, ніби нижче, ніж на справді. Також хотілося б відмітити належну аналітичність та роздільну здатність отриманих записів, які одразу ж дають зрозуміти, що доріжки записані не на перший-ліпший мікрофон з Алі Експрес.

Але є й по-друге. Takstar Roar має вбудований компресор, який автоматично вдається до кліпінгу, якщо звуковий тиск на капсюль вище, аніж задумали інженери. Тому піки гучних звуків будуть автоматично «зрізатися», хочете Ви цього чи ні. Можливо, десь не розібрався я, але ж до цього я тестував більше 10-ка мікрофонів, і там такого не спостерігалося. Хай там як, але в мене вийшло отримати і досить адекватні записи вокалу та акустичної гітари, довелося просто трохи оволодіти емоціями.

Ба більше, виробник позиціонує свій продукт як геймерський, а в цій сфері кліпінг, можливо, навіть бажаний, адже гучні та ефейктні вигуки можуть збити з пантелику когось з тіммейтів=). Окрім того, Roar чудово підійде і для аудіо/відеоконференцій – цьому очевидно сприяє розширений набір діаграм захоплення звуку та висока чутливість капсюлів.

Що ж до підсилювача для навушників, то тут ситуація досить передбачувана: характер звучання – універсальний, який тяжіє до нейтральності та натурального відтворення тембрів; регулятор гучності – тихий та плавний; потужності достатньо навіть для роботи з повнорозмірними навушниками середньої чутливості; затримок не зафіксовано. В цілому, все на належному рівні.

Takstar Roar огляд

Висновки

Отже, маємо черговий пристойний мікрофон середньої вартості із solid зовнішністю та актуальним оснащенням. А завдяки розширеному набору діаграм спрямованості, девайс вийшов дійсно мультизадачним: Ви не лише почуєте своїх чатмейтів, але й за умов присутності певної компетентності зможете записати в нормальній якості навіть струнний квартет. Ознайомитися з героєм огляду можна традиційно  в одному із Салонів персонального аудіо.

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено