Каталог товарів

Огляд Hi-Fi плеєра Shanling M1s. Маленький переможець

Огляд
27 Січня 2024 516
Автор: Anastasia Nikolaeva 

Сьогодні на тесті хітовий бюджетний плеєр Shanling M1s. Я вже чула про нього багато позитивних відгуків, він буквально перевернув гру своєю появою. Кажуть, це просто геніальний виріб. Ультрапортативний розмір, гарний набір функцій та доступний цінник $260 – серйозна заявка на лідерство у сегменті. Особисто я планую рекомендувати новинку знайомим, які шукають доступніше джерело, ніж Shanling M3 Ultra, але щоб звук був якісніший, ніж у Shanling M0 Pro. Мені саме не вистачало цього варіанта. Хоча ми ще з'ясуємо, чи такою талановитою є модель насправді. Починаємо.

Візуальні враження 

Перед нами яскрава фірмова коробочка Shanling. На ній є традиційний девіз компанії, який наші аудіофіли, на жаль, останнім часом усвідомили дуже чітко: "Life is short, play more". Усередині, окрім самого плеєра, знаходимо лише зарядний кабель USB-C/USB-A та захисну плівку для дисплея. Комплект постачання аскетичний, чохла немає, але за ці гроші я на нього не сильно розраховувала.

Про дизайн. Shanling M1s насамперед тішить компактністю корпусу. Ми з вами вже, здається, встигли забути, що Hi-Res плеєр, по-хорошому, повинен бути максимально зручним, адже він і створений задля прослуховування в дорозі. Ага, скажіть це мені, з моїм Astell&Kern SP3000, схожим на сталеву цеглину, або власникам інших сучасних монстрів на кшталт FiiO M17. Герой огляду краще відповідає початковому призначенню портативних аудіоплеєрів, його вага – лише 106 г. При цьому він зроблений зі скла та алюмінію, грані звужені, складання відмінне. У використанні, безумовно, приємний. Маленький, милий, прекрасний квадратик. Особисто я залишилася задоволеною. Вінтажний Shanling Q1, ідейний попередник новинки, мені теж подобався, от тепер з'явився другий фаворит у цій категорії.

  

З органів управління нам доступний сенсорний дисплей 2.8 дюйма 640x480. Для основних завдань його вистачає, але це не той випадок, коли ви будете з плеєра дивитися кіно. Усе заради компактності. Зате сенсор чутливий, і в налаштуваннях можна змінити орієнтацію екрана. Також є колесо, що відпрацьовує натискання для запуску/блокування, і плоскі фізичні кнопки паузи/перемикання треків. Вони знаходяться не на бічній грані, як зазвичай, а на передній панелі. На мій погляд, на практиці розташування не надто вдале, так собі експеримент.

Взаємодія та функціональність 

Коротко обговоримо характеристики. Shanling M1s отримав відомий ЦАП ESS ES9038Q2M, підтримується топова роздільна здатність сигналу PCM 32 біт/768 кГц та DSD512. Опрацювання даних здійснюється дводіапазонними генераторами KDS японського виробництва. Застосовується архітектура FPGA власної розробки Shanling. Встановлено подвійні незалежні підсилювачі для навушників Ricore RT6863, потужність на стандартному виході 3.5 – 144 мВт на 32 Ом, на симетричному 4.4 – 245 мВт на 32 Ом. Тугі повнорозміри модель не розкачає, вона скоріше призначена для IEM. Зате фоновий шум повністю відсутній. І, до речі, обидва виходи можуть працювати у ролі лінійних.

Звертаю вашу увагу, що Shanling M1s має власну операційну систему MTouch 2.0, це не плеєр на Android. Однак його функціонал підходить для більшості сценаріїв використання. Є Wi-Fi, підтримка MQA для стримінгу, двонаправлений Bluetooth 5.0 з кодеками AAC, aptX, aptX LL, aptX HD та LDAC, підключення в ролі зовнішнього ЦАПа чи цифрового транспорту, DLNA і Airplay. Завдяки 3-ядерному процесору Ingenic X2000, прошивка працює достатньо спритно.

Якщо ж ви втомитеся від невеликого екрана і сумнівного розташування кнопок, доступна функція SyncLink для управління плеєром зі смартфона через додаток Eddict Music. Вбудованої пам'яті немає, тільки слот для карти MicroSD до 2 Тб. Отож, не безмежний перелік можливостей, але усі ключові запити реалізовані.

Про автономність. Акумулятор ємністю 2100 мАг дозволяє моделі грати на одному заряді до 14.5 год при дротовому прослуховуванні і до 26 год при використанні Bluetooth. Реальні цифри без великого навантаження відповідають заявленим, претензій у мене немає. Малюк не лише ультрапортативний, але й диявольськи живучий.

Звук 

Основне тестування проводилося на навушниках 64 Audio tia Fourte, Noble Khan, Campfire Audio Bonneville, Kinera Imperial Nanna 2.0 Pro та Dunu DK-3001 Pro.

За традицією, в зимовий період я слухаю Hi-Fi техніку вечорами, у тиші, при світлі свічок та гірлянд. І мене особливо радує, коли чергова новинка, що приїхала на тест, доповнює цю святкову атмосферу. Нині якраз такий випадок.

На мій смак, Shanling M1s звучить дуже харизматично. Від нього не варто чекати чудес у плані еталонної природності чи феєричної роздільної здатності, але зі своїми конкретними завданнями він справляється чудово. Це недорогий плеєр, який вміє бути цікавим і непересічним. У його випадку це взагалі половина успіху. Ну і друга половина – необхідна частка технічності, котра відрізняє його від пристроїв масового ринку.

Подача у моделі драйвова, захоплива, іскриста, при цьому детальна і чітка. Із сильних сторін тут – дивовижна робота з вокалом. Давно не чула на бюджетних джерелах стільки емоцій, відвертості, глибини, багатства відтінків у голосах виконавців. Справжнє життя. Це дуже красиво. Також приваблює вміння новинки дати впевнений панч. Коли треба, плеєр відмінно лупашить пружними басами, розсипає цокання, безпомилково тримає темп і ритм. Енергійна злагодженість його почерку дійсно підкуповує. Ідеально для розваги у дорозі. А ще ефектності додає здатність вражаюче передавати зміну планів та масштабу акустичної картини, ці театральні переходи від камерної сцени до великої панорами.

З іншого боку, інформативність та ясність тут вельми непогані. Забарвлення, що посилює драйв, я не назву надмірно смаковим чи нав'язливим. Воно не викривляє запис, усі треки впізнавані, немає і якихось власних фантазій моделі стосовно тембральної гами. Окрім того, хочу знову відзначити прозорість і бездоганно темне тло. Завдяки дорослому динамічному діапазону, партії подаються на ньому контрастно та голографічно.

Жанрово плеєр всеїдний, до якості матеріалу не надто вибагливий. Схоже, універсал. Зауваження до нього у мене були, але стосувалися конкретних частин діапазону, а його загальне налаштування є досить збалансованим. Відповідно, у випадку, якщо ви прагнете до граничної аудіофільської точності, вам краще збирати на Hi-Res плеєр рівнем вище, але для тих, кому потрібно за невеликі гроші знайти адекватне джерело – це чудовий варіант.

По частотах. Баси напористі, об'ємні, вагомі. Вони здалися мені підкреслено ударними та розмашистими, але без перебору. Саб ґрунтовний, щільний і твердий, варіативність текстур краща, ніж я очікувала. При цьому НЧ зібрані, середину не заглушають. Знову ж таки, мова не йде про зразкову лінійність, але веселий, розважальний характер басів гармонійно вписується в загальний почерк.

Середні частоти витончені, натуральні, співочі. Вони звучать соковито, оксамитово, у фірмовій манері Shanling, але злагоджено і швидко, без лінивої в'язкості. Присутнє гідне опрацювання мікронюансів, читаємість другого плану за свою ціну хороша. Нижня середина немає додаткової тілесності, це виділяє насичені і дуже виразні ВСЧ. Інструменти мають правильну окресленість, грають граційно, вишукано та ніжно. Про чарівну привабливість вокалу я вже розповідала. Тембральна палітра чиста та барвиста. Сцена, звісно, не рекордна, але все ж широка та відкрита, відчувається розмах і запас потужності. З недоліків – обмежена роздільна здатність, нестача реалістичності. Ну, це очікувано для даного класу.

Високі частоти повітряні, дзвінкі, детальні. Вони трохи підсушені, але уникають агресивної різкості, просто таким чином покращуються їхня рухливість і розбірливість. Енергія, властива басам, помітна і тут, вона надає музиці більше яскравості та ефектності. Протяжність ВЧ непогана, однак верхні шари спрощені. Піднімаючи гучність, можна зіткнутися з викривленнями. Але якщо не годувати M1s капризними композиціями, які вимагають філігранної технічності на ВЧ, проблем не буде.бути не повинно. З акустичними жанрами плеєр справляється, підкреслену іскристість я люблю, тож прискіпуватися не буду.

Конкуренти

Насправді початковий ціновий сегмент на ринку Hi-Fi плеєрів зараз дуже слабко заповнений. Впевнена, причина у шаленій популярності мобільних ЦАПів усіх видів та мастей. Мінуси плеєрів у цьому баттлі очевидні, як і плюси – з одного боку, розмір ЦАПа з підсилювачем менший, але, з іншого, окремий плеєр не краде заряд смартфона, дозволяє розмістити на ньому всю медіатеку, має свій власний функціонал і більш високу потужність. Кожен обирає відповідно до своїх вимог.

Але все ж я б радила розглядати Shanling M1s не в контексті його переваг чи недоліків у порівнянні зі "свистками", а як окремий пристрій з унікальним звуковим почерком, котрий не повторюється більш ніде. Тим паче корпус у нього теж дуже компактний, хоча, звичайно, крупніший, ніж у маленьких ЦАПів, нерідко схожих просто на мініатюрні перехідники. Але найважливіше – саме музична подача.

Порівнюючи героя огляду з молодшим Shanling M0 Pro, можу відзначити різницю у масштабі сцени та роздільній здатності. M0 Pro досить нейтральний, теж швидкісний і панчевий, але менш співочий, не такий інформативний, у нього спрощені краї діапазону, не вистачає деталізації та чіткості.

Середньобюджетний Shanling M3 Ultra – це вже Android-плеєр, різноманітність функцій у нього більш щедра, потужність вища, але й розміри корпусу крупніші. Хоча його дизайн особисто мені подобається. А от за характером подачі він не дуже мені близький. Почерк у нього вагомий, трохи притемнений, рельєфний, комфортний, такий теплий і натуральний. Подача смакова, ви маєте любити цю аналогову м'якість. Shanling M1s грає менш текстурно та об'ємно, зате більш дзвінко, хльостко, експресивно і драйвово. Вибір залежить від ваших уподобань у звуці та від сценаріїв використання.

Підсумки

Що ж, новий плеєр Shanling M1s зміг здивувати і мене. Він поєднує приємний звук, компактний корпус, актуальні технології, наявність балансного виходу 4.4, рекордну автономність та солодкий цінник. Це й Hi-Fi програвач, й стрімер, й цифрове джерело, й Bluetooth-ресивер, й звукова карта. Хіба що відсутність внутрішньої пам'яті та скромний запас потужності можна назвати його недоліками, але свою вартість малюк відпрацьовує чесно. Я маю намір щиро радити його, коли мені ставитимуть питання щодо вибору пристрою в даному бюджеті. Може, навіть візьму комусь зі знайомих меломанів у подарунок. Рекомендую новинку до ознайомлення. Тримайтеся, товариство.
 

 

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено