Каталог товарів

Огляд гібридних навушників Whizzer HE03AL. Привабливий блиск

Огляд
04 Вересня 2023 289
Автор: Anastasia Nikolaeva

  

Сьогодні ми поговоримо про бюджетні тридрайверні гібриди нового покоління Kylin HE03AL від відомого Hi-Fi виробника Whizzer. Особисто для мене це знайомство закриває певний гештальт, адже деякі аудіофільські новинки, включно із цією, довго не потрапляли до мене на тест через війну. Але тепер ці навушники у мене в руках. Вони мають композитний динамік PU&PEEK з діафрагмою 10.2 мм та подвійну арматуру Knowles TWFK-30017, об'єднані в оновленій звуковій камері. Окрім того, помітно змінився дизайн корпусів. Що ж, давайте з'ясовувати, як покаже себе модель у порівнянні з попередником без індексу AL, та версія теж колись була у мене на огляді. До справи.

Візуальні враження
 

Whizzer HE03AL постачаються в невеликій стильній коробочці, на обкладинці є їхнє зображення, схема у розрізі та характеристики. Всередині чекає скромний набір аксесуарів: кейс, 6 пар силіконових насадок двох видів, нейтральні і для сцени, а ще небалансний кабель з безкисневої міді OFC 5N із штекером 3.5 та двопіновими вилочками стандарту QDC. Враховуючи доступний цінник, нічого особливого я й не очікувала, адекватний базовий комплект. Стосовно стокового проводу – він гнучкий і м'який, але нехитрий, за акустичною прозорістю чудес не демонструє, тож із часом рекомендую подумати про апгрейд.


А ось своїм зовнішнім виглядом навушники дійсно вражають. Їхні чаші виготовлені з авіаційного алюмінію, на що тонко натякає назва. Срібляста поверхня відполірована до дзеркального блиску, це виглядає дуже ефектно і дорого. При цьому, на подив, відбитки пальців глянець збирає слабко, користуватися моделлю приємно. Пам'ятаю, у першому поколінні HE03 мали такі трохи пафосні, але ламкі опуклі логотипи "W" на фейсплейтах, тут їх прибрали, зовнішні панелі повністю гладенькі.

  

Інший важливий аспект – надзвичайно зручна і не стомлююча посадка. Ультимативна компактність корпусів, їхня легка вага, анатомічна форма шеллів з м'якими вигинами та видовжені звуководи створюють грамотно продуману, комфортну ергономіку. Хіба що пасивна шумоізоляція у мене була не ідеальною, довелося погратися з вибором амбушюр, зате під час тривалого прослуховування навушники навіть у моїх маленьких дівочих вухах зовсім не відчувалися.

Характеристики та сумісність

  • Діапазон частот: від 20 Гц до 40 кГц;
  • Чутливість: 113 дБ;
  • Опір: 30 Ом.

Тут без сюрпризів, до потужності підсилювача модель не вимоглива, будь-яке портативне джерело з нею впорається. Разом з тим, фоновий шум відсутній, це тішить.

Звук

Основне тестування проводилося на плеєрах Astell&Kern A&Ultima SP3000, Questyle QPM, iBasso DX320 та QLS QA361.

  

Подача у Whizzer HE03AL природна, голографічна, детальна та розбірлива. Вона позбавлена агресивної ефектності, але впевнена злагодженість все одно робить її захопливою. Характерна особливість – приємна пружність партій, такий вишуканий тривимірний об’єм. Картина не здається пласкою, вона контрастна, текстурна та рельєфна, з відчуттям аналоговості. Бездоганно витримано баланс між макродинамікою та дрібними нюансами, слухач сам вирішує, на що звертати увагу.


Треба розуміти, що перед нами зараз раптово опинився цінний представник старої школи, коли виробники ще не займалися в бюджетних IEM змішуванням жмень електретів та кісткових випромінювачів з планарами, додаванням максимального драйву, накручуванням солодких відтінків, форсуванням гуркоту чи іскристих сплесків. Навушники просто мали бути інформативними, чітко грати музику, вибудовуючи якомога більш докладний і чистий акустичний візерунок. І все, в тебе або вийшло, або – ні. HE03AL належать до категорії вдалих виробів, можна брати їх під будь-які жанри, вони є досить універсальними. І, окрім того, в плані опрацювання матеріалу, цілісності та точності виграють у багатьох нинішніх фаворитів в сегменті, а то й у деяких суперників дорожче. Підібравши до них якісний кабель та амбушури, можна не згадувати про їхню ціну, вони працюють серйозно та ретельно, добре справляючись зі своїми завданнями. А завдяки мелодійності, їм вдається зберігати привабливу емоційність, не переходячи у сувору аналітику.

Особисто мені, знову ж, незвично було зустріти такий спокійний тюнінг після низки мудрованих, надмірно барвистих, помітно штучних гібридів з хаотичним розміщеням акцентів, роздутими НЧ та пересушеними ВЧ. Відверта смаківщина – це не до HE03AL. Ну, акуратна V-шка, без особливої шкоди для середини. Прослуховування з ними не втомлює, до поганих записів вони порівняно лояльні. Хоча, припускаю, комусь можуть здатися недостатньо швидкісними, але така у них манера – більш розмірена.

  

По частотах. Баси ударні, щільні, натуральні. Вони мають підсилення за масою, звучать оксамитово та потужно, але без втрати контролю. На середину не наповзають, лінивим гудінням дратувати не будуть. Мабуть, мені все ж хотілося б додати їм ще твердості, технічності та хльосткості, варіативність теж базова, а ось глибина сабу дуже гідна за ці гроші. І читаємість ритмічної лінії нормальна. Загалом, толкові, дещо розважальні динамічні НЧ.


Середні частоти теплі, зібрані, округлі. Роздільна здатність мене порадувала, деталей багато, є навіть непогане пропрацювання другого плану. Завдяки тілесності та реалістичному об'єму, інструменти контрастно розділені, хоча взаємодіють органічно. Сам почерк на СЧ повітряний, пружний, відкритий. Вокал протяжний, насичений і плавний, тембральна гамма достовірна, не викривлена надлишковим забарвленням. Сцена не рекордна за шириною, зате з вільним ешелонуванням та вивіреною локалізацією. З недоліків – знову нестача хльосткості. Але це суб'єктивно, ви знаєте мої уподобання, я люблю трохи інше налаштування, схоже на злий сухарик.


Високі частоти ясні, прозорі, дзвінкі. Вони помірно підкреслені, тож модель не підійде радикальним ВЧфобам, але для більшості людей вона повинна бути комфортною. ВЧ не прагнуть різати слух, не зриваються в бруд чи шипіння, атаки подаються не як тонкі голочки, а як повноцінні переливчасті ноти. Звичайно, в порівнянні з флагманськими навушниками, спектр більш синтетичний і спрощений, не чекайте тут зразкової багатошаровості або шаленого розмаїття обертонів. Але все ж верхи енергійні і виразні, це красиво.

Підсумки 

Що я можу сказати? Whizzer HE03AL – це смачний впізнаваний звук, по-справжньому преміальний дизайн, компактність, приємна ергономіка та універсальність в плані вибору джерела. Міцна класика. Враховуючи, за яку ціну зараз продають ці навушники, пропозиція здається реально заманливою. Якщо ви шукаєте в даному бюджеті одні IEM, котрі підійдуть для найрізноманітніших сценаріїв використання, рекомендую придивитися до моделі. Думаю, вона вас здивує. Всім Hi-Res.

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено