Каталог товарів

Огляд мікрофона Takstar PC-K850. Гра на високих ставках

Огляд
17 Листопада 2023 200
Автор: Victor Bondar 

Сьогодні в мене на огляді конденсаторний мікрофон Takstar PC-K850, який до речі збирається на одному заводі з AKG. Вони використовують однакові компоненти, відрізнятися може компонування, схемотехніка та звичайно ж дизайн. Ціна в Takstar доступніше, що робить його цікавим варіантом для придбання. Давайте розбиратися, що вони пропонують за ціну близько 120$і.

Дизайн та комплектація 

Коробка чорного кольору з червоними елементами, на якій зображений сам мікрофон з “павуком”. Всередині якої лежить пластиковий кейс з алюмінієвим каркасом та металевим замком. Кейс виглядає доволі поважно, особливо враховуючи скільки коштує мікрофон. Всередині кейсу, який має поролоновий захист для транспортування, окрім самого мікрофону знаходяться:

 

 • “павук”(shock mount) - для гашення вібрацій та сторонніх звуків які передаються через стійку (пантограф).
 • поп фільтр - для приглушення глухих приголосних (Б, П, М, В, Ф), щоб не було прямого потрапляння повітря на діафрагму мікрофона, для запобігання звукових спотворень.
 • алюмінієвий транспортувальний кейс
 • посібник користувача

 

XLR кабелю в комплекті немає, як і триноги чи пантографа, це треба докупляти окремо.
Дизайн в мікрофону строгий, він не має додаткових перемикачів направленості чи фільтру низьких частот. Сам корпус металевий, чорний та глянцевий. Виглядає красиво, проте дуже добре збирає відбитки пальців. Спереду присутній напис назви моделі. Мікрофон має єдину направленість: кардіоїда. Підключення відбувається через XLR роз’єм, для роботи необхідне фантомне живлення 48v.

 Павук виконаний якісно, мікрофон не закручується в ньому, а просто туго вставляється завдяки гумовій прокладці. Використання його можливо лише у вертикальному положенні, перевертати його не можна, бо він випаде, враховуйте це при встановленні на пантограф. Сам фіксатор на пантограф ззовні пластиковий, хоча тримає його непогано, він має 2 варіанти кріплення різних діаметрів.

Технічні характеристики

 • тип: конденсаторний
 • направленість: кардіоїда
 • діаметр капсуля діафрагми: 34 мм
 • частотна характеристика: 30 Гц - 20 кГц
 • чутливість: -32db ± 3dB
 • піковий рівень навантаження: 130 dB
 • імпеданс: 200 Ом
 • робоча напруга: 48 вольтів (XLR підключення)
 • вага: 529 грамів
 • розмір: 5.2х18.7 см

 

Тести та порівняння

Мікрофон Takstar PC-K850 працював у зв’язці з аудіоінтерфейсом Takstar MX630 OTG (огляд на який вийшов окремо). Порівнював я з конденсаторним USB мікрофоном від австралійської компанії Rode, модель NT-USB. Це мій мікрофон, в мене вже він близько 5 років, працює добре, є тільки 2 зауваження. Перше це те, що з часом фарба на поп- фільтрі почала облазити, друге це все ж таки замала висота комплектної стійки. Потрібно щось підкладати, щоб мікрофон був на рівні вашого рота. Наприклад я підкладаю товсту книжку. Звісно ж ідеальним варіантом буде купити пантограф та встановити мікрофон на нього, з Takstar PC-K850 інших варіантів не може бути. Тринога Takstar ST-105 його не тримає - не витримує баланс і падає. В магазині не було бюджетного пантографа і мені дали Rode PSA 1, який коштує дорожче ніж сам мікрофон.

 До речі, цей пантограф дуже класний, всі елементи зроблені з металу, дуже якісно підігнані один до одного, рух плавний та чіткий, він не хитається та не завалюється. Хоча в його характеристиках вказано, що мінімальна вага мікрофона це 700 грамів. Takstar PC-K850 має вагу 500 грамів, додавши павука та кабель вийде якраз мінімальна вага для PSA 1. Рекомендую придбати цей пантограф тому, хто хоче закрити це питання на багато років, і не хвилюватися з того що він зламається.

Тепер поговоримо безпосередньо про звук, я додаю графік який був записаний за допомогою 2 програм одночасно на обидва мікрофони, Takstar PC-K850 та Rode NT-USB. Для вимірювання графіків АЧХ використовував VST плагін Voxengo SPAN Plus, зачитавши текст протягом 2 хвилин. Мікрофони були налаштовані на однаковий гейн, знаходились на однаковій відстані до рота приблизно 5-6 см. Зелений графік - це Rode NT-USB. Білий - Takstar PC-K850.

  

Як ми бачимо з графіка Rode більш акцентований на передачі високих частот, охоплюючи ширший частотний діапазон до 16 кГц на моєму голосі, у порівнянні з Takstar який записує близько 13 кГц. Також у ВСЧ діапазоні Rode більш яскравий, та менш нейтральний. У середньому спектрі все дуже схоже як і на низькому. Характер у мікрофонів схожий, різниця не кардинальна на практиці. Вона помітна не на всіх пристроях, на акустичних системах і повнорозмірних навушниках відкривається різниця у ВСЧ та ВЧ діапазоні.
Додам від себе, що мікрофон більш чутливий до умов в яких використовується, він ловить звук клавіатури, кімнати, комп’ютера краще ніж Rode. По тембральному наповненню він вагомий, передає голос чисто без прикрашень, а Rode трохи прикрашає голос та робить його яскравішим. Тому рекомендую перед покупкою обов’язково прослухати себе через нього та зрозуміти підходить він під ваш голос чи ні, зробити це можна або в магазині, або вдома, потім протягом 14 днів повернути якщо він вам не підійде.

Підсумки

Takstar PC-K850 зробили якісний мікрофон, який виглядає унікально, маючи глянцевий лакований корпус, хоча й збирає відбитки пальців, проте ви його часто чіпати не будете, і зовнішній вигляд буде залишатися приємним. Конкурентоспроможний на ринку завдяки невисокій ціні та високій якості. Звук на рівні топових брендів, зі своїм нейтральним характером, що підійде багато кому. Обирайте мікрофони правильно, протестувавши перед покупкою їх та підібравши під свій тембр та особливості голосу.


Плюси:

 • якість збірки, матеріали
 • приємний зовнішній вигляд
 • непоганий комплект постачання (поп фільтр, “павук”, алюмінієвий кейс)
 • нейтральний характер

 

Мінуси:

 • корпус хоч і красивий, проте збирає відбитки пальців
 • в комплекті немає XLR кабелю, враховуйте це при покупці


 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено