Каталог товарів

Огляд Sennheiser Momentum Sport. Заряд сил та енергії

Огляд
23 Квітня 2024 249
Автор: Victor Bondar

Ви відноситеся до людей які професійно займаються спортом? Чи просто любите спорт та займаєтесь їм для підтримки фізичної форми та стану здоров’я? І при цьому любите слухати музику, бажано якісну та драйвову? Таку, щоб давала додаткових сил та енергійних потоків, для відкриття так званого другого дихання. Тоді ці навушники повинні вас зацікавити.
Так, і це знову Sennheiser і знову новинка, навушники нещодавно поступили в продаж, і майже одразу потрапили до мене на тест. Не так давно в мене була інша новинка - Momentum TWS 4, які мене приємно порадували як з погляду звучання, так і своєю можливістю точної адаптації звуку завдяки “Sound Personality”. До мікрофона там були деякі питання, як і до режиму прозорості. Пройшов місяць і виходить їх спортивна версія яка позбавилася частини хвороб четвірки, але також вона була позбавлена деяких фішок, які були притаманні четвірці, зокрема персонального звукового налаштування.
Треба як завжди по черзі пройтися по всіх пунктах, для кращого розуміння того що я маю на увазі. Отож, Sennheiser Momentum Sport, починаємо!

Розпакування та комплектація

Вже традиційно маленька коробка, для кращої логістики. Білого кольору з блакитними елементами, спереду бачимо зображення навушників, згори справа назву бренду, а нижче зліва назву моделі. Знизу бачимо логотип Polar. Sennheiser тісно співпрацювали з ними для інтеграції датчика температури та пульсометру. Для досягнення максимально чесних показників.
Відкриваючи коробку ми бачимо спочатку короткий посібник користувача, а під ним уже загорнуті у пергаментний папір навушники в кейсі.

Комплект постачання:

 • навушники Sennheiser Momentum Sport
 • кабель для зарядки USB A - USB type c
 • 4 завушні насадки для кращої фіксації всередині вуха, включаючи ту що вже встановлена на навушнику, вона не має додаткового елементу для фіксації в неї розмір (N). 3 розміри додатково (S, M, L), для занять спортом
 • 3 пари амбушур включаючи середні(M) які вже встановлені на навушниках. Ми маємо розміри (S, M, L)
 • петелька з гумовим елементом для транспортування кейсу
 • посібник користувача, гарантійний талон, буклет про частоти бездротового з’єднання

 

Технічні характеристики

Масогабаритні показники:

 • вага навушників: по 5 грамів кожен
 • вага кейсу: 81 грам (разом 91)

Акустичні параметри:

 • динамічний драйвер
 • частотний діапазон: 15 Гц - 18 кГц
 • чутливість 110 дБ
 • коефіцієнт нелінійних спотворень <0.25%(1 кГц 94 дБ)

Бездротове з’єднання:

 • Bluetooth 5.2
 • кодеки: SBC, AAC, aptX

Автономність:

 • 24 години автономної роботи разом з кейсом
 • 6 годин роботи навушників з активним шумозаглушенням
 • за 10 хвилин зарядки набирають заряду на 45 хвилин прослуховування

Особливості:

 • захист від води та пилу кейсу та навушників по стандарту IP54 та IP55 відповідно
 • датчик пульсу та температури

 

Дизайн та особливості

Почнемо з кейсу Sennheiser Momentum Sport: він доволі габаритний, але не товстий, тому з кишені випирати не буде. Навушники разом з кейсом важать близько 90 грамів, що доволі багато. Кейс виконаний частково із гуми, а частково із soft-touch пластику який тактильно нагадує гуму. Нижня частина кейсу саме прогумована. Роз’єм USB type-C захований під гумовою заглушкою, це зроблено для кращого захисту від потрапляння вологи та пилу, через те, що кейс має захист IP54. Металевих елементів кейс не має, навіть кришка тримається завдяки цільному шматку гуми, який починається із заглушки, а закінчується початком верхньої кришки яка виконана вже із пластику. Кришка тримається на магнітах, але якщо сильно її потрясти, то вона відкриється і є ризик того що навушники також випадуть, хоча вони також тримаються на магнітах. Спереду під кришкою присутній індикатор зарядки/рівня заряду.
 

Всередині кейсу на кришці написана назва бренду, також присутня прокладка для того, щоб кейс м’яко закривався. Всередині багато місця виділено під навушники з урахуванням того, щоб вони вмістилися туди з надітим вушним кріпленням максимального розміру. Мабуть, це одна із причин зробити кейс достатньо великого розміру, та й ще можливо для збільшення часу автономної роботи.

 

Переходимо до самих навушників, вони випускаються у двох кольорах: чорні з сірими логотипами, та оливковими з помаранчевими логотипами. Навушники за формою нагадують краплі. Вони овальної форми, але з однієї зі сторін присутнє ніби квадратне скруглення, яке майже не помітне, але воно нагадує цим трохи Momentum 3 та 4.

Знизу навушника присутня доволі велика решіточка мікрофона, забігаючи на перед - мікрофони тут дуже якісні. З коробки на навушниках встановлені хрящові фіксатори розміру N - тобто без оцих виступів для фіксації, також встановлені амбушури розміру M - середні. Спробуйте різні розміри із наявних у комплекті, щоб знайти найкомфортніший для вас варіант.

З використанням фіксаторів навушники в мене взагалі не вилітають, сидять у вухах як рідні, без намагання кудись вистрибнути. А без них ситуація гірша, тому рекомендую їх використовувати.

В цілому по комфорту все ок, єдине є невеличке але: ось цей дзеркальний прямокутник біля центральних контактів, це датчик відтворення та паузи, та в перші декілька годин використання вухо натирало в тому місці. Але через декілька днів я звик, і проблем вже не було. При цьому навушники жодного разу не вилітали. Я використовував середні фіксатори й амбушури.
 

Особливості

 • вбудовані біометричні датчики частоти серцевих скорочень і температури тіла
 • якісний звук від Sennheiser з потужними басами та захопливою енергетикою
 • адаптивна система шумозаглушення надійно усуває зайві фонові шуми й дає змогу спокійно тренуватись навіть у дуже галасливому залі чи відкритих майданчиках
 • сумісність з усіма найпопулярнішими спортивними екосистемами, смартгодинниками, трекерами, фітнес тренажерами, спортивними додатками та сервісами
 • технології Polar - повна інтеграція та безоплатний доступ
 • надійна спортивна конструкція - змінні насадки-амбушури та хрящові фіксатори надійно фіксують навушники у вухах, і дають можливість рухатися активно та енергійно не боячись того що вони випадуть
 • напіввідкрита конструкція з акустичним каналом робить звук більш легким та комфортним, і мінімізує шуми від кроків, дихання та інших звуків тіла під час тренування
 • спортивний режим аудіопрозорості з вітрозахистом дає змогу будь-коли послухати те що відбувається навколо, не знімаючи навушників
 • міцні ударотривкі корпуси із захистом від вологи (IP55) плюс унікальна акустична конструкція, що ізолює драйвер від потрапляння вологи всередину, щоб не шкодити якості звуку
 • зручна система сенсорного керування
 • По підключенню до телефона залишився той нюанс, що для першого підключення треба спершу поставити їх на зарядку на 15 секунд, а вже потім діставши навушники з кейсу вони зможуть під'єднатися.

 

Функціональні можливості

В цьому розділі поговоримо як завжди про режими прозорості/шумозаглушення та мікрофони. Також скажу декілька слів про спортивну складову. Тестування режимів та мікрофонів проводилися в порівнянні з моїми Technics AZ60. Під час тестування грає музика на колонках, в цей час на навушниках музика не грає. Це дає максимальної об’єктивності порівнюючи та протестувавши навушники.
Почнемо з режиму шумозаглушення Sennheiser Momentum Sport. Воно тут дуже добре відсікає звуки навколишнього середовища, особливо добре відсікаються низькі частоти та велика кількість середніх частот, з високими поки що не виходить ні в кого.

Порівнюючи з Technics AZ60, помітна різниця на користь Sennheiser, які  відрізають майже всі низькі частоти. В Technics ті частоти, які ближче до спектра середніх, чутно сильніше. Також є режим який актуальний для занять спортом, він ідеально відсікає шум вітру, внаслідок цього його не чутно взагалі. Є невеликий фоновий шум під час роботи режимів, але він не різкий та помітний  тільки тоді, коли музика не грає взагалі. На низькому рівні гучності його вже немає.

Прозорість, на відміну від режиму шумозаглушення, можна регулювати у додатку, пересуваючи повзунок по горизонталі, без конкретних фіксованих кроків. На максимальному рівні прозорості відбувається щось неймовірне, ти чуєш все й навіть більше ніж все. Краще ніж власними вухами. З Technics AZ60 порівнювати не має сенсу, через них чутно звуки більш глухо та скомпресовано.

Мікрофони якісні, тембри передають добре, шум мінімальний.

Спортивні фішки це датчик температури та пульсу які працюють весь час. Показники можна подивитися у додатку Smart Control. Або встановивши додаток від Polar. Також є можливі поєднання зі смартгодинниками, наприклад для побудови маршруту пробіжки та підрахунку калорій.

Керування та додаток

Почнемо з керування, воно здійснюється завдяки сенсорним панелям на навушниках, але є нюанс: завдяки високій чутливості сенсора, навіть на середньому рівні можна просто постукуванням по голові біля вуха виконати дію, що насправді зручніше ніж по навушнику. Не треба прицілюватися пальцем на навушник, та шукати його фейсплейт, а його не дуже легко намацати, через форму навушника, особливо коли ви втомлені під час тренування. Тому це цілком правильна та логічна функція, ще один плюсик у скарбничку спортивних фішок. Є можливість обрати 3 рівні чутливості, або взагалі вимкнути сенсори, керування буде лише зі смартфона. По самому керуванню:
Лівий навушник:

 • подвійне натискання - відтворення/пауза, відповісти на виклик/закінчити розмову
 • потрійне натискання - перемикання між режимами прозорості/шумозаглушення, вимкнути мікрофон/відхилити виклик
 • утримання - гучність зменшити

Правий навушник:

 • подвійне натискання - відтворення/пауза, відповісти на виклик/закінчити розмову
 • потрійне натискання - наступний трек, вимкнути мікрофон/відхилити виклик
 • утримання - гучність збільшити

 

Переходимо до додатка, він називається Smart Control, доступний з AppStore і PlayMarket, цілком безоплатний. Дає розширені можливості налаштувати навушники, змінити еквалайзер, режим роботи, змінити керування і звичайно ж слідкувати за показниками температури й пульсу. Але про все розповім по черзі:

 • на головному екрані ми бачимо зображення навушників того кольору які є насправді. Нижче рівні заряду у відсотках окремо кейсу та навушників.
 • нижче можемо переглянути історію підключень
 • далі можемо просто глянути яке керування стоїть за замовчуванням, щоб зрозуміти що вони можуть
 • спортивні сенсори: показують пульс та температуру, можна відстежувати із додатка, або встановити Polar Flow
 • еквалайзер дається 5 смуговий від 63 Гц до 8 кГц, пікові значення від -6 до +6 дБ. Додатково є 2 налаштування: Bass Boost - фільтр який робить акцентування низьких частот, та Podcast - який акцентує середні та високі частоти для кращої читабельності голосу. При цьому неможливо керувати еквалайзером, на відміну від першого режиму коли зміни в еквалайзері робити ще можна
 • sound check - це функція яка допомагає простим перемиканням між трьома варіантами за 5 кроків побудувати еквалайзер. Але так само ви можете це зробити й вручну просто покрутивши еквалайзер, нічого революційного в цьому немає, просто ще 1 спосіб оптимізувати звучання
 • режими шумозаглушення / антивітер / прозорості. В режимі шумозаглушення не можна змінити ступінь його роботи. В режимі антивітер - так само принцип його роботи схожий на режим шумозаглушення, але він працює лише на певному відрізку низьких частот. В режимі прозорості є можливість змінити силу прозорості завдяки повзунку, без фіксованих кроків, точніше вони настільки маленькі що там, мабуть, їх біля 100. Також можна активувати режим прозорості при розмові телефоном, або сильна прозорість або слабка, можна взагалі її вимкнути, ще можна активувати, щоб музика вимикалася автоматично при активації режиму прозорості
 • нижче можемо змінити керування яке було по замовченню
 • в самому низу можемо пройти Fit Test, тобто перевірити наскільки добре навушники сидять у голові, якщо ні, то ви можете змінити амбушури. Тестування проходить за допомогою звуків які відтворюються самим додатком, далі просто обираєте комфортний рівень гучності й тестування розпочнеться, наприкінці якого буде показано чи добрий контакт амбушур з вухами, чи не дуже.    

 

Виробник заявляє що Sennheiser Momentum Sport пропрацюють близько 6 годин, не важливо з шумозаглушенням чи без нього. Разом з кейсом навушники повинні пропрацювати близько 24 годин, що я вважаю хорошим показником, а от якщо розглядати лише навушники, це 6 годин, цей показник як мінімум менший за середній. Поясню вкотре, заявлені показники належать до рівня гучності близько 50% та з використанням не найпотужнішого кодека. Але тут виробник дуже близький до правди, навушники можуть пропрацювати від 15-20 годин разом з кейсом, на гучності 70-80% та з використанням кодека aptX.

Опис звучання

Дійшли до розділу з описом звучання. Описувати звук буду з використанням кодека aptX без зміни еквалайзера. Також окремо буде невелике порівняння звуку з моїми Technics AZ60.
Спершу коротко опишу подачу Sennheiser Momentum Sport, а потім детально пройдуся по частотах. Характер подачі навушників дуже енергійний, драйвовий, насичений басами та в цілому приємний і збалансований. Схильний до теплоти, сподобається тим хто не полюбляє коли високих частот багато, вони тут м’які, середні рівненькі й натуральні.
Низькі частоти: бас має збільшену вагу, але він не гудить, м’який та вагомий одночасно, глибина також йому властива, навіть до суббасу. Текстурність непогана. Збільшена маса низьких частот чудово заряджає енергією, навушники чудово можуть відіграти як рок, так і електронну музику, яка найчастіше використовується спортсменами для отримання того самого заряду енергії.
Середні частоти: на фоні низьких частот відчуваються менш акцентованими, та трішки проваленими, але їх натуральність та якість на високому рівні, єдине що кількісно їх не вистачило, але для занять спортом цього, мабуть, і не треба. Низькі частоти не перекривають середньочастотний спектр, але на фоні низьких частот він сприймається не достатнім. Інструменти звучать чисто, натурально саме по тембральному наповненню, голоси також чисті та прозорі без намагання зробити їх світлими чи притемненими, майже ідеальний баланс. Але все ж таки низькі частоти привертають на себе більшу увагу.
Високі частоти: м’які, не дзвінкі, достатні для отримання правильної звукової картини, трішки обрізаний діапазон відчувається на деяких треках, але не на тих які необхідні для спорту. ВЧ-фобам однозначно сподобається їх теплий характер.
Підсумовуючи їх звучання я можу відмітити, теплу подачу з акцентованими низькими частотами та м’якими високими частотами.Любителям темної подачі з акцентованими басами можу рекомендувати.
 

Порівнюючи Sennheiser Momentum Sport з Technics AZ60 подача цілком схожа, обидві ці моделі мають акцентування низьких частот, провалену серединку та теплі, м’які високі частоти.
Низькі частоти: Technics AZ60 менш м’які ніж на Sennheiser Momentum Sport, з погляду максимальної глибини пророблення дуже схоже, але Sennheiser має більш текстурний бас та саме якісно пророблений. Technics має деколи навіть акцентованіший мідбас.
Середні частоти: середні частоти сприймають простіше на Technics, вони ніби трішки віддалені, у Sennheiser виконавці знаходяться ніби ближче до тебе.
Високі частоти: високі ніби один в один, навіть відрізнити важко, але ширина, точніше розповсюдження звукової хвилі на Sennheiser більше, що створює ширшу сцену. Ще відмічу чому складно відрізняти їх яскравість на обох моделях, через те що Technics мають більш провалену середину і вокал відповідно, і їх менш широкі й можливо менш яскраві ВЧ, сприймаються у цілісній звуковій картині цілком органічно.
В цілому Sennheiser Momentum Sport дуже схожий на Technics AZ60, він як старший брат, який більш дорослий, має більше амбіцій та досвіду у своїй роботі, воно й не дивно різниця в їх ціні у два рази робить свою справу.

Підсумки

Підсумовуючи огляд Sennheiser Momentum Sport: ми отримуємо цікаві навушники, які майже не мають недоліків. Починаючи з режимів шумозаглушення, прозорості та якості мікрофонів, які зірок з неба не хватають, але задають цілком високий рівень, щоб конкурувати на ринку. Можливість підібрати хрящові фіксатори та амбушури по розміру, для досягнення максимально комфортної посадки. Звичайно ж круто що тут є спортивні функції заміру серцебиття та температури, та відстежування статистики через додаток Polar Flow, або просто моніторингу через додаток Smart Control від Sennheiser. Звучання яке насичує тебе енергією і драйвом, для нових звершень та рекордів.
Плюси:

 • якість збірки
 • комплект постачання
 • захист від води та пилу як навушників, так і кейсу
 • якісні режими прозорості/шумозаглушення
 • мікрофони також хороші
 • звучання тепле, драйвове, м’яке та збалансоване

Мінуси:

 • час автономної роботи самих навушників(6 годин малувато)
 • перші години-дні використання можливо будуть натирати вухо, треба трішки звикнути
 • можливо розміри кейсу, хоча він плаский, втім габаритний
   

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено