Каталог товарів

Персональний вибір мобільного ЦАПа. Огляд-порівняння

Огляд
11 Грудня 2022 397
Автор: Andriy Chyzhov

Інтро

Не минуло і двох років, як мобільний ЦАП (донгл) став досить звичним девайсом (принаймні для юрби меломанів), хоча спочатку сприймався або як щось зовсім екзотичне (привіт, Advanced Sound Accessport 2 Lightning), або ж як суто утилітарний аксесуар для підключення дротових навушників до смартфону без аудіоджека. Але ті часи минули, і сьогодні ми маємо не 1 десяток гідних аудіофільської уваги рішень, які за якістю звучання можуть конкурувати з недорогими Hi-Res плеєрами. А головне, без потреби придбання окремого програвача ми наразі можемо отримати абсолютно інакшу звукову сигнатуру за куди демократичніший цінник. Отже, як Ви зрозуміли, і я вирішив обзавестися таким ґаджетом, адже і подача моїх плеєрів мені трохи набридла, і якість звучання ноутбуку бажає кращого. Тож подивимося, які варіанти в цьому форм-факторі нам пропонує Саундмаг за ~100 доларів, – саме такий у мене бюджет.

Що ж обрати?

Насьогодні на сайті Саундмаг в ціновому діапазоні ~100 доларів доступні до придбання 4 мобільні ЦАПи. Це UA2 та UA3 від Shanling, Cozoy Takt C, а також Fiio KA3. Козой я вже слухав – є навіть окремий огляд на нього, – тому на тестування взяв Шанлін UA3 та Fiio KA3. На жаль, на момент написання огляду я не зміг дістати цікавий і попуярний Shanling UA2, його не було в наявності (здається). п.с є ще дешевші "свистки", але вони мені предметно не підходять, адже не видають і 100 мВт на 32 Ом потужності.

Cozoy Takt C огляд

Комплектація

UA3 та KA3 продаються у досить симпатичних пакуванняї, Шанлін отримав куди скромніше оформлення обкладинки, хоча мені така аскетичність навіть більше до смаку. Всередині ж обох коробок маємо безпосередньо ЦАП, кабель type-C – type- C, а також адаптер для підключення девайсів до ПК. Кабель від Фііо мені сподобався більше – він плетений, м’який та слухняний, кабель від Шанлінівського продукту, – в вочевидь, міцніший, бо має тканинну оболонку. Що ж до Козою, то тут взагалі печаль: даний ЦАП оснащений вбудованим кабелем і не має в комплекті перехідника на звичайний USB (type-A).

FiiO KA3 комплект