Каталог товарів

Плеєр Shanling M0 Pro. Великий звук у крихітному корпусі

Огляд
10 Травня 2023 1 354
Автор: Чуб Олександр

 

Іноді виробники електроніки вражають своєю здатністю запакувати в один мініатюрний пристрій багато функцій і зробити це якісно. Shanling M0 Pro — саме один з таких пристроїв. Він поєднує функції Hi-Fi плеєра з якісним звуком та Bluetooth ЦАП-підсилювача у дуже компактному металевому корпусі. Плеєр є послідовником Shanling M0, що компанія випустила кілька років тому. Він став досить популярним і його цілком очікувано порівнювали з дуже розповсюдженими свого часу SanDisk Sansa Clip та Apple iPod nano 6-го покоління. Подивимось і послухаємо, наскільки цікавим вийшов Shanling M0 Pro.


Комплектація

 

Shanling M0 Pro запаковано у невелику коробку яскравого помаранчевого кольору з зображенням плеєра, переліком особливостей та маркуванням Hi-Res Audio, Audio Wireless. У комплекті є сам плеєр, кабель Type-C для заряджання, документація та запасна плівка на екран (одна наклеєна одразу з заводу).


Зовнішній вигляд та конструкція

 

 

Плеєр вийшов дуже мініатюрним. Його розміри складають всього 43.8х45х13.8 мм,а вага — 36.8 г. Компанія порівнює Shanling M0 Pro з Apple Watch. Лінійні розміри дійсно близькі, товщина трохи більша. Зовні плеєр дуже схожий на інші моделі Shanling. Основну частину корпуса зроблено з металу, бічні грані мають обтічну форму з вирізами.

 

 

На передній панелі — захисне скло та сенсорний дисплей 1.54 дюйма з роздільною здатністю 240х240. Так, він мініатюрний, але для керування плеєром його цілком достатньо. 

 


На правій грані є металеве коліщатко, що теж використовується у більшості плеєрів та Bluetooth-ресіверів компанії. За замовчуванням воно відповідає за регулювання гучності та живлення плеєра. В налаштуваннях можна додати перемикання треків на подвійне та потрійне натискання. Загалом, коліщатко приємне, але хід дуже легкий, як на мене. Декілька разів воно прокручувалось в кишені. Верхня і нижня грані плоскі, зроблені з пластику, що цілком логічно. Shanling M0 Pro має Bluetooth-модуль, а метал екранує усі антени бездротових інтерфейсів.

 

 

Знизу ж розміщені Type-C для зарядки та пiдключення до ПК чи смартфона, роз’єм для карт пам’яті MicroSD та цікавий 3.5-мм вихід для навушників. Він може працювати і в стандартному режимі, і в балансному. Але для цього доведеться окремо придбати адаптер з 3.5-мм на 4.4-мм балансний Pentaconn.
 

 

Ззаду нічого цікавого. Логотип Shanling, деяка технічна інформація та логотипи HiRes Audio та HiRes Wireless. У нас був зелений варіант, також існують чорний та червоний. Загалом, плеєр виглядає чудово, а його мініатюрні розміри вражають. Він абсолютно не відчувається у кишені.

Начинка та експлуатація
 

 

“Мізками” плеєра є енергоефективний процесор Ingenic X1000, що використовується для “розумних” аудіопристроїв та IoT загалом. Операційна система MTouch OS. Є Bluetooth 5.0. При цьому, плеєр може працювати і як джерело, і як приймач. Підтримуються кодеки SBC, AAC, aptX (лише на віддачу) та LDAC. Також Shanling M0 Pro можна використовувати у якості ЦАПу з ПК за допомогою кабеля. Тепер саме цікаве. За звук відповідає два ЦАП/підсилювачі ESS ES9219C. Підтримується PCM до 32 біт 384 кГц та нативний DSD128. Вихідна потужність Single-Ended виходу — 90 мВт, чого вистачить для переважної більшості як внутрішньоканальних, так і повнорозмірних портативних навушників. Балансний вихід має значно більшу потужність 236 мВт і може “розігнати” і більш серйозні навушники.

 

Фірмовий інтерфейс MTouch OS добре адаптований для невеликого сенсорного дисплея. Більшість переходів між екранами виконуються горизонтальними свайпами. Рухами пальця зліва направо відбуваються переходи до рівня вище. Головне меню складається зі звичних для плеєра пунктів: налаштування звуку, відтворення, переглядача медіатеки та основних налаштувань. У верхній частині екрана — різна корисна інформація: заряд батареї, годинник, кодек Bluetooth, позначки відтворення, SyncLink (якщо активований). У налаштуваннях – все необхідне, починаючи з Bluetooth-підключення, налаштування годинника та режиму підключення по USB і закінчуючи налаштуванням подвійного натискання на колесо/кнопку.
 

 

При використанні смартфону в якості джерела, відтворенням можна керувати як з плеєра, так зі смартфону. А завдяки фірмовому застосунку Eddict Player та підтримці функції SyncLink, можна зі смартфона керувати відтворенням музики з карти пам’яті в плеєрі.

Якість звучання

Shanling M0 Pro використовувався з навушниками Campfire Audio Polaris, Sennheiser HD 215, Beyerdynamic DT 770 PRO, Sony MDR-7506 з підключенням до стандартного 3.5-мм виходу. Потужності цілком вистачає. Загальний мелодійний і та емоційний настрій, притаманний Shanling присутній. Але, порівнюючи з Shanling M0, звучання стало більш нейтральним з точки зору передачі частот, детальнішим та більш натуральним.
 

 

Низькі частоти достатньо масивні, пружні, добре окреслені і мають приємну чітку атаку. Суббас присутній у помірній кількості, але його достатньо для створення потрібної характерної підкладинки. Швидкість НЧ не дуже висока, але цілком достатня для створення чіткого ритмічного малюнку. Середина приємно здивувала своєю досить високою детальністю та природністю. Зазвичай середні частоти найбільше страждають у плеєрах початкового рівня. СЧ у плеєрі виразні, сповнені деталей та дуже мелодійні. Високі частоти трохи пом’якшені і не ріжуть по вухам, що цілком очікувано для “масового” плеєра. Але нестачі у кількості, виразності та детальності немає. Всі мікродеталі та  відзвуки на місці. Високих достатньо для створення уявного простору та більшої динамічності та емоційності звучання.

Загальна перевага усіх недорогих Hi-Fi плеєрів — невибагливість до якості відтворюваних матеріалів. Це стосується і Shanling M0 Pro. Також плеєр можна назвати цілком універсальним з точки зору музичних жанрів. Приємно звучить як більш проста музика на кшталт електроніки, поп чи хіп-хопу, так і джаз, симфонічна, інструментальна та важка музика.
 

Автономність

За автономність відповідає акумулятор на 650 мАг. Shanling обіцяє до 14.5 годин прослуховування музики зі стандартним 3.5-мм підключенням та до 10 годин по балансу. В реальних умовах показники досить близькі: плеєр працює приблизно 12 годин зі стандартним підключенням. Заряджається досить швидко, близько години.


Висновки

 

Малюк Shanling M0 Pro виявився дуже цікавим та вдалим плеєром, що має всі шанси стати популярним. Окрім очевидного дуже приємного, мелодійного та драйвового звучання, він має ще цілий ряд переваг. У першу чергу — багатофункціональність. Це — і плеєр, і Bluetooth-ресивер, і USB ЦАП у одному мініатюрному симпатичному корпусі з металу. ВІн має зручний інтерфейс, може керуватись зі смартфону, підтримує кодеки aptX та LDAC, а також має дуже непоганий час автономної роботи. Мабуть, єдина суттєва претензія до Shanling M0 Pro — це відсутність у комплекті адаптера з 3.5-мм на балансний 4.4-мм. Фактично, користувачу доступна не вся функціональність “з коробки”. Трохи збільшити ціну та класти адаптер в коробку було б логічніше.

 

 

 

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено