Каталог товарів

Порівняльний тест Sennheiser Momentum 4 vs Accentum vs Accentum Plus

Огляд
28 Травня 2024 152
Автор: Ірина Жданюк

Sennheiser – це шанований бренд на ринку аудіотехніки. І сьогодні на огляді ми будемо порівнювати одразу три моделі повнорозмірних безпровідних навушників цього виробника – прокачані Sennheiser Momentum 4, які є флагманом лінійки, значно простіші і дешевші Sennheiser Accentum Wireless, та проміжний варіант: Sennheiser Accentum Plus. Які з них стали фаворитами, чому ціна - не показник при виборі, а також про фішки кожної моделі розповідаю далі.

Перше враження

Тримати аж три коробки з продукцією Sennheiser приємно. Важкі та з позначками про 50 годин (а в Momentum 60 год) роботи від акумулятора, що не може не радувати. Оскільки з базовою версією Accentum я вже була знайома, руки потягнулися одразу відкривати найвартісніші Sennheiser Momentum. Мене зустрів добротно виконаний чохол з жорсткою конструкцією та ароматом, який нагадує нові салони авто. Кейс для транспортування також поклали і до навушників Sennheiser Accentum Plus, а от "голенькими" лежали у коробці звичайні Accentum.
Наголошу, що найстарішими з цієї компанії є Momentum, які зʼявилися на ринку у 2022 році, а наймолодшими є плюсові Accentum, які вийшли за пів року після появи базової версії.
 

З Momentum 4 перше враження склалося хоч і класне, але самі навушники дуже змінилися з часів третього покоління. Дизайн став нагадувати конкурентів і те, що це Sennheiser, говорить лише напис усередині чаші (всі моделі легко розрізняти завдяки написам усередині амбушур), а також логотип на оголівʼї. Брутальних залізних деталей четверте покоління позбулося, але версія Denim, яка приїхала на огляд, не змогла не привернути увагу.
Другими з коробки вийшли Sennheiser Accentum Plus, в них чохол простіший, з мʼякою формою, без сіточки всередині та без перехідника для літака як у Momentum. У базових Sennheiser Accentum Wireless окрім зарядного кабелю в комплекті нічого немає, тому переносити їх буде важче, ніж версію Plus.
Також у звичайних Accentum відсутня опція дротового підключення, на відміну від двох інших моделей, тому, наприклад, до приставки їх по кабелю не підʼєднаєш.
 

Не затримуючись на розгляді дизайну, всі троє були швиденько увімкнені та підключені до смартфона, на який завчасно завантажився фірмовий застосунок Smart Control. Меню у всіх навушників виглядає ніби схоже, але всі мають свої фішки. Наприклад, налаштувати сенсорне керування можна у Momentum, а в Accentum не має датчиків наближення, які поставлять музику на паузу при їх знятті. У застосунку для Accentum можна налаштувати автоматичну паузу лише під час переходу у режим Transparency mode, але активне шумозаглушення підтримують всі три моделі (однак адаптивну систему мають лише Accentum Plus і Momentum).

Особливості дизайну

Зовнішній вигляд Accentum і Accentum Plus майже ідентичний. Винятком є більш блискучий логотип на дужці у Plus, а також різна кількість кнопок на чаші. У Plus версії кнопка лише одна (для увімкнення та вимкнення пристрою), а в Accentum реалізоване механічне керування, тому на правій чаші є кнопка старту, паузи та налаштування гучності. До речі кнопка для увімкнення також дозволяє запустити голосове керування.
У Plus як і в Momentum кнопка лише одна, зате два порти – USB-C для зарядки та 3.5 мм для дротового підключення. Щодо сенсорного керування, то на Plus воно сподобалося мені більше, адже з мультитач на Momentum в мене відбувалися хибні натискання, коли просто хотілося поправити навушники на голові. Зрозуміло, що це питання звички, але я б обирала класичні кнопки, навіть у флагманських моделях.
 

Обидва Accentum програють моделі Momentum 4 у комфорті. Хоч матеріали та якість виконання у всіх пристроях на висоті, але ж у старшої моделі набагато мʼякші амбушури. Momentum 4 огортають голову пухкими подушками, а покриття більш тендітне на дотик. Також більша ціна відбилась на матеріалі покриття дужки – воно текстильне та завдяки версії у синьому кольорі нагадує джинс. Версія Denim дуже спортивна та сподобалась контрастом кольорів, де насичений синій класно поєднується з сірим оздобленням внутрішньої частини оголівʼя та шкіри амбушур. До речі у цій моделі навіть комплектні кабелі виконані у такому ж сірому кольорі. Внутрішня конструкція дужки у всіх трьох однакова, дуже схожа до гуми. Хоч Momentum і найбільш зручні, але дужка в них не металева, а підгон оголівʼя під індивідуальний розмір відбувається не так плавно, як хотілося б. У моделях вищої категорії мені частіше зустрічалася конструкція, яка візуально виглядає міцнішою. І якщо раніше серія Momentum мала дуже специфічний і впізнаваний дизайн, то зараз стала більш утилітарною і накладна модель має схоже з TWS текстильне оздоблення.
 

Всі три моделі мають однаково складну конструкцію з обертанням чаш. Повністю вони не складаються, що позитивно впливає на міцність конструкції, адже такий дизайн витримує більш тривалий період експлуатації. Особливо, коли конструкція пластикова, як у нашому випадку.
Чорні Accentum дизайном ще простіші, але навіть при тривалому використанні вони за рівнем комфорту десь 8 з 10. Вони не заважають користуватися окулярами, не сильно гріють вуха, не створюють надмірного тиску. Хоч у всіх трьох чаші овальні, габарити не відчуваються надто масивними, а тому лаконічність в них є плюсом. Варто зазначити, що старші Momentum пропонують більшу палітру кольорів і версія у білому зберігає певну автентичність бренду. Естетика німецького виробника, хороша збірка та мінімалістичність – спільні риси всіх трьох моделей, але Momentum лідирують за комфортом.

Звукова картина

У технічній частині обидва Accentum протиставляють свої 37-міліметрові динаміки проти 42-міліметрових у Momentum. Є різниця і в діапазоні частот, що звичайно важко визначити на слух, але при послідовному прослуховуванні кожної моделі різницю відчути можна.
Варто почати зі схожого у всіх Sennheiser, з якими я мала справу – вʼязкий, мʼякий бас, який часто тягне ковдру уваги лише на себе. Інші частоти буває "мерзнуть" і найчастіше просідають середні – це картина для базової версії Accentum. І якщо з попередньої інформації вам здалось, що Plus відрізняються від попередньої версії лише наявністю чохла, то після прослуховування музики можу впевнено сказати – в Accentum Plus є "плюс" і по звучанню. Хоч бас зберігає особливу тягучість, але інші частоти вже набирають дзвінкість, вокал не такий соромʼязливий, а тому загальний звуковий пейзаж отримав трішки приросту у мелодійності. У застосунку для обох Accentum можна увімкнути режим посилення баса Bass Boost, хоча для музики не особливо бачу в цьому сенс, але от, наприклад, для фільмів чи ігор це може додати яскравості емоцій. І якщо нижні частоти королі в Accentum, то в Accentum Plus вони зберігають першість, але відстань між проявленням частот зменшується.

І повністю інша картина складається з Momentum 4. У старшої версії немає такої акцентованості на басі (певно назва двох інших моделей прямо вказує на їх звуковий підпис). У Momentum ідентично присутній сенхейзерівський бас, але тут він має багатоструктурну компоненту, не такий щільний, тому легко пропускає наперед дзвінкі та хльосткі звуки, інструменти та вокальні партії. Відверто, якщо швидко слухати всі три моделі підряд, то уловити різницю буде непросто, але моя рекомендація – увімкніть класичні реп-треки чи R'n'B (на композиціях Eminem або Rihanna найкраще прослідковується), щоб почути як ритм закриває все інше "подушкою" басу. Він настільки "густий", що забирає всю увагу на себе.

У Momentum бас розширює простір і додає глибини, дозволяючи відчути дрібні деталі. Щоб перевірити це достатньо відтворити складні та насичені інструментами треки. Я для цього часто використовую саундтреки з фільмів, і в цей раз пішов в хід плейлист від Daniel Pemberton (композитора фільма "Агенти А.Н.К.Л."). По-перше, рекомендую фільм, по-друге, у швидких і ритмічних треках з переслідувань Momentum продемонстрували як легко справляються з усіма складними переходами. Хоч бас і залишає характерне бумкання, однак не заважає високим і не глушить середину. В результаті Momentum можна назвати найбільш збалансованими з усіх трьох, але загальна сигнатура в них все ж таки V-подібна. Мені здається, що прихильники аналітичного прослуховування повинні шукати просторішу звукову картину, але для більшості Momentum стануть приємним вибором. Я прихильник виражених басів, а тому вони отримують класну оцінку та стають на поличку тих, які можна обрати особисто для себе.

Але що в результаті? Різниця в ціні між Sennheiser Momentum 4 і Sennheiser Accentum майже у два рази, чому тоді треба платити більше? За покращений звук, прокачані мікрофони (а їх у два рази більше в Momentum), а також 10 годин запасних годин роботи варто обирати Momentum. Це навушники, які дозволяють зрозуміти перевагу накладних, дарують фірмовий звук Sennheiser і довго служитимуть на радість вашим вухам. Їхнім головним конкурентом я вважаю Sony WH-1000XM5 і тут окрім питання смаку та бюджету, велику роль відіграватиме саме відношення до бренду виробника.
Однак з бюджетом до 10 тис. грн, варто обирати між двома версіями Accentum і тут я б віддала перевагу точно плюсам. Sennheiser Accentum Plus класно грають, а навіть якщо вони розрядилися їх можна приєднати до джерела звуку по кабелю. Хоча, базові Accentum теж не розчарують, якщо ви шукаєте перші накладні для себе або маєте TWS і хочете щось тримати біля ноутбука, щоб не слухати ремонт сусідів або спілкуватися у Zoom. Якщо ви не будете носити їх з собою, вам все одно на кнопки керування, а чим більше "бумкання", тим краще, то доцільно зберегти 50 доларів з покупки та обрати Accentum.

Висновки

При роботі з класним брендом у більшості випадків техніка приносить задоволення від знайомства та використання. І це історія Sennheiser, адже хоч у бюджетній, хоч у дорожчій моделі меломан отримує відповідну якість і звук. Під час написання огляду я помітила, що всі навушники мають особливі риси та зроблені так, щоб з гордістю носити лого компанії. І саме тому, коли ви купите навіть найдешевші з них, то все одно отримаєте репутацію Sennheiser, якій довіряють мільйони інших користувачів.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено