Каталог товарів

Репортаж з Audio Video Show Warsaw 2023. Частина 1

Стаття
28 Листопада 2023 1 139
Автор: Anastasia Nikolaeva 

Ну що, друзі, ви вивчили за рік, з моєї попередньої поїздки на Warsaw Hi-Fi Show, як польською називаються навушники? Якщо ні, я тут, щоб вам нагадати. Сьогодні ми будемо тестувати слухАвки, обговорювати новинки, дивитися фотографії та в цілому приємно проводити час в аудіофільській атмосфері. Перед вами мій новий репортаж.

Нагадаю, Audio Video Show – це друга за величиною в Європі міжнародна виставка стаціонарної та портативної музичної апаратури. Випереджає її за масштабом лише Munich High End Show.
До речі, на цю тему ми з вами теж поговоримо – минулої осені я вперше побувала на шоу у Варшаві, потім у травні з'їздила до Мюнхена, і ось знову повернулася сюди, тому можу порівняти враження. Напевно, в майбутньому, коли я звикну і перестану сприймати усі ці заходи так захоплено, мені теж буде цікаво перечитати ці свої перші чесні нотатки.

За традицією, мій нарис розділений на дві частини. Цього разу в обох статтях новинок із різних цінових сегментів вийшло приблизно порівну, тож залишайтеся зі мною. Все, панове, починаємо нашу прогулянку.

Вступ: Варшава vs Мюнхен, цукерки та електрика 

Отже, зліт на шабаш під назвою Warsaw Hi-Fi Show 2023 відбувався, як завжди, на Національному стадіоні (Stadion Narodowy) у польській столиці. Початок для мене виявився вже звичним. Здалеку помітні банери на вході з назвою виставки, брендами Sony та JBL. Купівля квитків, які тут, на відміну від Мюнхена, не можна заздалегідь узяти онлайн. Паперовий браслет на руку, щоб швидше проходити контрольні пункти різних залів. Безкоштовний важкенький журнал-путівник, третій у моїй колекції, зі списком брендів, презентованих цього року. Але був і прогрес – я навіть не заблукала і одразу знайшла зону портативного аудіо, це той ще квест, бо стаціонар займає набагато більшу площу.

  

Із кумедного – ранок першого дня шоу запам'ятався тим, що у будівлі частково зникла електрика. І, судячи з обговорень, таке на цих виставках вже траплялося регулярно. Можете собі уявити, які були щасливі відвідувачі локацій з Hi-Res плеєрами, що розряджаються, а також з високоомними повнорозмірними навушниками, котрі треба слухати від настільних підсилювачів. І самі виробники настільних підсилювачів. Тож на початку більш-менш вільно себе почували лише люди із власними портативними джерелами, як, наприклад, я, і лише в оточенні IEM. Потім усе полагодили.

  

До слова – дуже рекомендую, заздалегідь беріть із собою все, що вам, в теорії, може знадобитися для прослуховування. Свої амбушюри, плеєри, павербанки, навушники, змінні кабелі, перехідники, картки пам'яті MicroSD з музикою, адаптери на повнорозмірні карти SD (навіть таке бувало). Звісно, якщо знадобиться, вам постараються щось знайти – принаймні, я бачила реальне розмаїття насадок. З тестовими треками теж проблем немає, з підсилювачами не безнадійно, з перехідниками та кабелями гірше. Але, у будь-якому разі, ви можете сильно зекономити собі час. А на виставці він летить диявольськи швидко.

  

Так от, давайте коротко про порівняння Warsaw Audio Video Show з Munich High End Show. Головна особливість, на яку я звернула увагу – у Мюнхені дуже багато компаній мають власні окремі точки, завдяки додатку для смартфона можна шукати їхні конкретні координати. Так, є й бренди, котрі привозять відомі аудіофільські магазини, але самостійних учасників чимало. У свою чергу, зона портативного аудіо на виставці у Варшаві тримається на кількох основних китах – тобто складається з локацій основних польських дистриб'юторів Hi-Fi техніки з їхнім змішаним асортиментом.
Представники компаній теж приїжджають, але ключова структура саме така. Висновок – у Варшаві більше усілякого дрібного портативного аудіо, можна знайти поряд моделі найрізноманітніших виробників, мені там, на подив, було трохи цікавіше. Чекаю, коли у Києві наші українські аудіосалони теж почнуть організовувати такі виставки, у нас вибір Hi-Fi анітрохи не гірший. Тільки у цій яскравій каруселі треба чітко розуміти, навіщо ти прийшов.

  

Але, мушу визнати, цьогоріч до столів із семплами майже не було черг, тестувати стоячи не доводилося, і навіть було не так галасливо, як минулого разу. Для відкритих навушників все одно не варіант, але бодай щось. Атмосфера, як і раніше, вільна та дружня, нечасто аудіофіли відчувають таке взаєморозуміння у великому колі людей. Щоправда, жінок у натовпі все ще практично не зустрічала. Жартували з товаришем:
"Тут дівчат немає. – Є. Але вони в основному наливають чай".
Гаразд, виходимо із маленького кафе з чаєм, кавою, круасанами та цукерками Sennheiser, на нас чекає багато по-справжньому гарячих страв.

Campfire Audio 

Парадоксально, що всю лінійку нових навушників Chromatic Series від американської компанії Campfire Audio я слухала на точці бренду iFi. Потім я бачила ці моделі CA і на іншій локації, але там вони мені вже не знадобилися. Тестувала, порівнювала, робила записи нашвидкуруч з примітками "сині", "зелені, "пурпурні" і "помаранчеві", вже пізніше звіряла за назвами, конфігураціями драйверів і ціною. Тож ось вам найнеупередженіші враження.

Campfire Audio Cascara 

Доступні однодрайвери із заявленою вартістю $500. Застосовано новий повнодіапазонний динамік з подвійними магнітами, досить вимогливі до підсилення. Акустична камера зроблена за технологією Solid Body, 3D-друк дозволяє використовувати її геометрію для налаштування подачі. Як завжди, ручна робота. Корпуси акрилові, псевдокастомні, фейсплейти виготовлені з нержавіючої сталі. Посадка за рахунок анатомічної форми шеллів зручна, а от стиль зовнішнього оформлення спірний. Взагалі, давайте відразу проговоримо – я не в захваті від дизайну усієї лінійки Chromatic Series, суто суб'єктивно.

За звуком Campfire Audio Cascara м'які, веселі, трохи неспішні, з масштабною сценою та крупними образами. Баси помітно акцентовані, гуркотливі, масивні і вагомі, бувають гулкими. Нижнім СЧ не вистачає чіткості, а от ВСЧ ясні і дзвінкі. При цьому вони сухуваті, можуть злегка «ярчити». ВЧ протяжні, енергійні, повітряні, але теж іноді здаються різкими. Я б сказала, розважальна смакова модель.

Campfire Audio Ponderosa 

П'ятидрайверні арматури із цінником $800. Кросовер 3-смуговий, навушники чутливі, багато потужності від джерела не знадобиться. Окрім вже згаданої запатентованої конструкції Solid Body Design, тут застосовується камера T.A.E.C. для покращення точності ВЧ. Також бренд презентує технологію Phase Harmony, яка дозволяє сегментувати частотний діапазон та більш філігранно призначати конкретні частини спектру різним драйверам. Розробники пов'язують її зі своєю філософією відмови від неупинного збільшення кількості випромінювачів в IEM. Дизайн корпусів такий самий, як у попередньої моделі, відрізняється лише забарвлення.

Подача у Campfire Audio Ponderosa здалася мені притемненою, комфортною, злитою, натуральною, з підкачаними басами, плавною та оксамитовою серединою, згладженими неагресивними верхніми частотами. Особисто мені не вистачило розділення СЧ та протяжності ВЧ, я взагалі не фанат м'якої приглушеності, але якщо ви шукаєте тілесний, органічний звук із акварельними тембрами – це ваш варіант. Сцена широка та голографічна, швидкість, на подив, непогана, синтетична дзвінкість, незважаючи на використання арматур, відсутня, тож слух різати навушники не будуть. Але теж смакова модель.

Campfire Audio Supermoon 

Однодрайверні планари за ціною $1100, тепер в універсальних корпусах. Я знаю їх, після першого знайомства висловилася прохолодно, але зараз, на тлі трьох інших новинок, ці IEM навіть більше сподобалися. Застосовується повнодіапазонний планарний драйвер 14 мм у поєднанні з акустичною камерою Solid Body. Вибагливість до потужності джерела не надмірна, від плеєра заграють, але краще підключати по балансу.

За звучанням назву Campfire Audio Supermoon драйвовими, соковитими, зібраними. Вони будують гарний темний фон, сцена сильніше пропрацьована в глибину, ніж у ширину, при цьому вона вдало передає голографічність, тому картина об'ємна і цілісна. НЧ теж акцентовані, але не такі гулкі, як у попередніх двох новинок, більш контрольовані і щільні. СЧ узгоджені, мелодійні, окресленість партій достовірна. Високі частоти гладенькі, насичені, хльосткі, досить непогані. Градус веселості помірний, вже ближче до універсальності.

Campfire Audio Bonneville 

Топові гібриди за $1400. У презентації компанія обіцяє, що це навушники для вибагливих аудіофілів, а ще пропонує провести нас крізь симфонічну подорож. Не буду відволікатися на свої сумнівні асоціації, але процитую: "Embark on epic sonic odyssey with Bonneville. Fusion of cutting-edge tech and artistry, Bonneville guides you through a symphonic voyage". Від психоделики повертаємося до характеристик: 1 динамік із подвійною магнітною системою Dual-Magnet для НЧ, арматура Knowles із подвійною діафрагмою для СЧ, 2 арматури для ВЧ, технологія Phase Harmony для узгодження випромінювачів, акустична камера Solid Body. Зовнішній дизайн не відрізняється від інших представників серії, за винятком кольору, а от розміри корпусів у цих IEM найбільші. Хоча у моєму випадку посадка все ще була цілком комфортною.
Звучання Campfire Audio Bonneville музичне, найбарвистіше за палітрою тембрів, підкреслено делікатне і пом'якшене, таке трохи естетське. Сцена величезна, добре підходить для занурення. Інструменти розташовані від слухача півколом, такий ефект пам'ятаю у перших поколінь Andromeda. НЧ розкотисті, відчутно підсилені, масивні та глибокі, хоча іноді йдуть у гудіння. Середина злита, мелодійна, тепла, солодка та співоча, з безліччю відтінків. Швидкості мені не вистачило, але насиченість приємна. Деталізація не виділена, головна роль у макродинаміки. ВЧ спокійні, витончені, повітряні, але протяжність верхніх шарів спрощена.

Astell&Kern 

Далі була локація моїх улюблених польських колег. Зустріли мене позитивно: "Електрики немає, але кажіть, що вам потрібно, ми все дамо". Мені, безумовно, потрібен був Astell. Рік тому саме тут я вперше почула SP3000, а тепер…

Astell & Kern Kann Ultra 

Найпотужніший Hi-Res плеєр компанії, вже п'ятий монстр у своїй лінійці. Заявлена вартість – $1600. Має 4 рівні підсилення, на максимальних налаштуваннях видає вражаючі для портативу 16 Vrms. При цьому фоновий шум відсутній, можна слухати як більшість планарів, так і чутливі внутрішньоканалки. За розміром порівняно компактний, важить лише 390 г. В епоху портативного стаціонару це не межа. Корпус у кольорі Astro Gray алюмінієвий, трапецієподібний дизайн з відточеними гранями, як завжди, дуже красивий і брутальний, в якості оновлення додали масивне рифлене колесо гучності на задній панелі. ЦАП – Dual ES9039MPRO, підтримує роздільну здатність сигналу 32 біт/768 кГц та DSD512. Є без провід з LDAC, стрімінг з MQA, Roon Ready. Тільки версія Bluetooth чомусь лише 4.2, абсурд у 2023 році. Зате процесор нового покоління, 8-ядерний Octa-Core, і прошивка нарешті чарівна Crimson, як у старших моделей. Дисплей – 5.5 дюйма 1080x1920. Вбудованої пам'яті 128 Гб, є слот для карти до 1 Тб. Ємність акумулятора 8400 мАг, заявлений час автономної роботи – до 11 год. Ще з особливостей, крім фірмових технологій Digital Audio Remaster та TERATON ALPHA, назву можливість використовувати новинку як повноцінний компонент будь-якої системи завдяки потрійному виходу: вихід на навушники (3.5 мм небаланс та 4.4 мм баланс), попередній вихід, що функціонує як PRE AMP з регульованою гучністю, і лінійний вихід.

  

Звук у Astell & Kern Kann Ultra масштабний, напористий, але підкреслено ясний і прозорий. Він здається таким… адекватним. Кристальним і розбірливим. Найбільш "доросло" показує себе саме з повнорозмірними навушниками, в IEM неначе увесь час не вистачає потенціалу передати реальну відкритість панорами. Завдяки бездоганно темному тлу є непогана інформативність. Характерне забарвлення тембрів все ж відчувається, відзначала легку синтетичність вокалу, але чіткість і сцена однозначно підкуповують. Сподіваюся, потрапить на огляд, буду ще тестувати.

Noble Audio 

Звісно ж, я прийшла до Ноблів. Тут мене впізнали, вдалося чудово поспілкуватися з Джимом Моултоном. Смішно, потягнулася потиснути руку, а отримала обіймашки. Паралельно приділяла увагу прослуховуванню новинок.

Noble Ronin у мене вже були на тесті, існує мій огляд, можете його знайти. Тож у зв'язку з ними скажу лише про атакуючого самурая з двома традиційними японськими мечами, колоритний мерч.
Але без аудіофільських відкриттів не обійшлося. Почнемо з того, що мені винесли послухати семпл майбутніх перших повнорозмірів компанії. Це бездротові планари у приємному дизайні з дуже чистим, повітряним та ніжним звуком. Більше нічого говорити зараз не маю права, фотографії теж публікувати не можу, це ранній екземпляр, він ще може сильно змінитися. У моделі навіть немає назви, жартували з Джимом, що вона поки що "ноунейм".

А тепер повернемося до теми IEM.

Noble Audio Spartacus 

Нова модель з заявленою вартістю $1800. Застосовуються 6 випромінювачів Sonion – 4 арматури та 2 драйвери кісткової провідності. Незважаючи на вказаний імпеданс нижче за 35 Ом, навушники люблять гарне підсилення. Дизайн корпусів... Знаєте, це одні з найкрасивіших внутрішньоканалок, котрі я бачила. Напівпрозорі сливові шелли поєднуються з унікальними фейсплейтами з композитного органічного волокна, на них є переливчастий 3D-малюнок з ліній, схожий чи то на гори, чи то на пір'я, і він дуже тривимірний, ніби туди вплавлені справжні об'єкти. Наживо виглядає приголомшливо.

  

За подачею Noble Spartacus швидкісні, нейтральні, технічні, ясні і трохи сухуваті. Точно та ретельно відпрацьовують мікронюанси, акуратно розділяють плани, методично та чесно передають усю музичну інформацію з треку. Не мучать хірургійною аналітикою, за характером енергійні і хльосткі, зі своєю чарівністю, але якщо ви любите ефектні драйвові акценти – тоді можуть здатися пріснуватими. І критичні до якості запису. Ну, це монітори. Баси лінійні, контрольовані, глибокі, але акуратні. СЧ чіткі, докладні, при цьому вагомі та тривимірні, без навмисної згладженості. ВЧ красиві, досить протяжні, кристальні та іскристі. Найчутливішим до спектру людям краще спробувати наживо, але особисто мені слух не різали. Загалом, почерк виявився мені близьким, я саме таке люблю. Чистий, витончений, граційний. Шляхетний, так, Noble? Хіба що був десь занадто прямолінійним, на деяких композиціях не вистачило таємничої гри світла і тіней, але це вже якщо прискіпуватися.

Noble Audio FoKus Prestige 

Преміальні TWS за $600. У екземпляра, який потрапив до мене в руки, зарядний кейс за кольором імітував малахіт із золотими прожилками, і стиль прецизійних дерев'яних корпусів був аналогічний. Це оновлення хітових навушників Noble FoKus Mystique, теж тридрайверні гібриди з 1 динаміком 8.2 мм і 2 арматурами. Однак час работи на одному заряді тут збільшився до 10 год. Є технологія Qualcomm TrueWireless Mirroring, шумозаглушення cVc для мікрофонів, підтримка фірмового застосунку. Посадка комфортна, як у звичайних дротових IEM. Звук сподобався – яскравий, чіткий, з відмінною сценою, ударними басами, розбірливою серединою і детальними високими частотами. Глибину саба і протяжність верхніх шарів ВЧ, очікувано, обмежує кодек Bluetooth, але все одно подача дуже захоплива.To be continued…

 

Soundmag
Налаштування збережено