Каталог товарів

Репортаж з Audio Video Show Warsaw 2023. Частина 2

Стаття
30 Листопада 2023 983
Автор: Anastasia Nikolaeva 

Ну що, друзі, ви вивчили за рік, з моєї попередньої поїздки на Warsaw Hi-Fi Show, як польською називаються навушники? Якщо ні, я тут, щоб вам нагадати. Сьогодні ми будемо тестувати слухАвки, обговорювати новинки, дивитися фотографії та в цілому приємно проводити час в аудіофільській атмосфері. Перед вами мій новий репортаж.

Нагадаю, Audio Video Show – це друга за величиною в Європі міжнародна виставка стаціонарної та портативної музичної апаратури. Випереджає її за масштабом лише Munich High End Show.

За традицією, мій нарис розділений на дві частини. З першою частиною можна ознайомитися клікнувши на цей текст. А тепер панове, продовжуємо нашу прогулянку.

iBasso Audio 

На наступну локацію я прийшла цілеспрямовано, щоб закрити торішній гештальт. Тоді у мене було несправедливо мало часу на прослуховування iBasso, я погралася з DX320 і помчала на вокзал. Цього разу, на щастя, можна було не поспішати і приділити увагу всіляким аудіофільським підготовчим ласкам. До речі, тут на мене чекали несподівані відкриття.

iBasso SR3 

Пам'ятаєте, я вам обіцяла, що обов'язково буду тестувати цю модель? На огляд досі не отримала, але на виставці знайшла. Це відкриті повнорозміри вартістю $600, вже треті у серії, на що тонко натякає їхня назва. Вони мають динамік із вуглецевого волокна з силіконовою підвіскою та магнітами Tesla. Чутливість – 108 дБ, імпеданс – 150 Ом, він став вищим, це накладає певні вимоги стосовно вибору джерела. Потрібна нормальна потужність, але жахливо тугими навушники я б не назвала. Хочу приділити увагу комплекту постачання, він дійсно щедрий: чохол, балансний кабель 4.4 мм з адаптером на 6.3 мм, змінні перфоровані амбушюри. Дизайн корпусу стильний, SR3 схожі на попередника в лінійці, тільки система регулювання у них тепер не автоматична, треба вручну підкручувати її, це сильно складніше. Хоча інших претензій до посадки немає.
Звук у iBasso SR3 все ще нейтральний і аналітичний, але він став трохи темнішим, вагомішим і оксамитовішим, з помірним ухилом в аналоговість. Якщо шукаєте глибокі та потужні баси у відкритій моделі – варто придивитися. Середні частоти густі, тілесні, цілісні, але з гарною читаємістю. ВЧ детальні, але теплі і натуральні, менш колючі. Сцена повітряна, швидкість, як і раніше, непогана, критичність до матеріалу не надмірна. Особисто моїм уподобанням все ж більше відповідають світлі і сухуваті SR2, хоча багато хто оцінить таку дружню подачу новинки.

iBasso DC06 Pro 

Ця річ була отримана аудіосалоном тільки напередодні виставки, мені пощастило. Мобільний ЦАП із заявленою ціною $120, застосовуються 2 чіпи ES9219C, також додали підтримку MQA 16X. Максимальна роздільна здатність сигналу: PCM 32 біт/384 кГц і DSD256. Для підсилювача використовується виділене джерело живлення, на стандартному виході 3.5 мм маємо віддачу струму 2 Vrms, на балансному виході 4.4 мм – 3.2 Vrms. Присутня технологія FPGA, для боротьби з джиттером є фемтосекундний кварцовий генератор NDK. Корпус зроблений із алюмінію з ЧПУ та загартованого скла, важить лише 20 г.

За подачею DC06 Pro мені сподобався, саме такого звучання я зазвичай чекаю від моделей iBasso – моніторного, яскравого, технічного та швидкісного. Тут не було жодного адреналінового феєрверку з роздутими басами чи феєричною іскристістю, але динаміка, чіткість і хльосткість змушували все довше слухати музику.

iBasso DC-Elite 

Цю гарячу новинку теж отримали тільки напередодні шоу. Флагманський мобільний ЦАП із підсилювачем у корпусі з аерокосмічного титану, схожий на книжку, вага – 60.5 г. Дивно, але факт – апарат побудований на чіпі ROHM BD34301EKV. Звісно, важливішою є реалізація, але на перший погляд це вражає. Бренд презентує модель як "Miniaturized DX320MAX". Роздільна здатність сигналу гранична: 32 біт/768 кГц і DSD512. На балансному виході для навушників 4.4 мм маємо потужність 280 мВт на 32 Ом і напругу 4.6 Vrms, на стандартному виході 3.5 мм – потужність 162 мВт на 32 Ом і напругу 2.28 Vrms. Також є коаксіальний вихід 32 біт/768 кГц. Регулятор рівня 24-позиційний. До речі, гучність трохи збоїла, але це семпл.
У порівнянні з DC06 Pro, старший iBasso DC-Elite звучить прозоріше, соковитіше, масштабніше та інформативніше. Тут вища роздільна здатність, краще опрацьовані краї діапазону, природніший вокал і значно багатша тембральна гама. Якщо знову включити DC06 Pro, він здається більш однотонним і стиснутим, менш натуральним. Не можу сказати, що DC-Elite – це геть зовсім як Hi-Res плеєр, але він дійсно показує прогрес і в побудові панорами, і в деталізації, і в насиченості. Баси тут ґрунтовні та артикуловані, середні частоти теплі, барвисті та докладні, ВЧ виділені, з тонкою окресленістю нюансів. Але, як не парадоксально, собі б обрала все одно DC06 Pro, зачепив він мене, хоча і здається сухариком.

Kinera

Переходимо до різних внутрішньоканальних навушників. Після того, як я послухала Moondrop Variations, багатообіцяючі трибриди за $468, що мають динамік 10 мм LCP з рідкокристалічною діафрагмою, 2 арматури та 2 електрети Sonion, вельми красиві візуально, але ані трохи не близькі мені за звуком, хотілося якихось нових вражень. Тут до моїх рук і потрапили свіжі моделі Kinera.

Kinera Loki 

Флагманські квадробриди, названі на честь скандинавського бога вогню. Заявлена вартість серйозна – $3100. НЧ тут відіграє кастомний динамік з рідинною діафрагмою 6 мм, йому допомагає драйвер кісткової провідності, теж розроблений Kinera. Для СЧ виділено 4 арматури Knowles. Ще 2 арматури Knowles працюють на ВЧ, а за надвисокі відповідають 4 електрети Sonion. У комплекті балансний мідний кабель Effect Audio 4.4 мм UP-OCC, насадки AZLA, Final Audio, Symbio, SpinFit. Корпуси псевдокастомні, на переливчастих синіх фейсплейтах, що символізують поверхню землі, є червоні вставки, що символізують вогняну лаву, яка тече з тріщин у земній корі, коли Локі чинить зло, котре супроводжується виверженням вулкана. Нічого не питайте. Це опис від виробника.
Подача у Kinera Loki достатньо рівна, але жива, рухлива і колоритна, з характерними для компанії яскравими тембрами. Партії звучать злагоджено та весело, узгодженість драйверів прекрасна. Масштаб сцени непоганий, хоч і не рекордний. Відзначу гарну чіткість, нюанси розрізняються без проблем. Швидкість саме така, як треба, лінива в'язкість відсутня, але модель не дробить композицію на крихітні нотки. Бас лінійний, спокійний, ненав'язливий, із правильною глибиною сабу. Середні частоти драйвові, співочі, солодкі, контрастні, мають достовірну тілесність, але без змазаності контурів. Вокал емоційний, трохи виведений вперед. Високі частоти повітряні, переливчасті, дзвінкі, хоча контролюються нормально. Є сенс звернути увагу.

Kinera Nanna 2.1 

Третя модель у моїй улюбленій лінійці, результат продуктивної колаборації Kinera із Z Reviews. Заявлена ціна – $950, випущено лише 500 екземплярів на весь світ. Навушники трибридні, мають 2 електрети Sonion EST65DA01 на ВЧ, 1 арматуру Sonion 26A008/5 на СЧ, динамік 7 мм з діафрагмою із композитного поліуретану та титановим куполом на НЧ. Опір – 60 Ом. Чаші легкі, псевдокастомні, дуже зручні, на фейсплейтах зображений красивий галактичний візерунок. В комплекті модульний кабель 6N OCC+OCC.

Почерк у Kinera Nanna 2.1 теплий, детальний та насичений. Тут додали невеликий акцент на низьких частотах, баси стали ґрунтовнішими і масивнішими, хоча й без перебору. Середні частоти виразні, чисті, емоційні, з несподівано дорослою роздільною здатністю та точним пропрацюванням мікронюансів. Вокал протяжний, глибокий, темпераментний, я просто не могла відірватися від нього. Верхні частоти повітряні, прозорі, іскристі, але делікатні. Сцена відкрита, картина здається граційною та мелодійною. Цікаві IEM, хоча й смакові.

FiiO

Оскільки я досить часто пишу огляди про новинки цієї компанії, на Hi-Fi виставках раніше навіть не дивилася на неї, все одно потім все відслухаю. Але читачі просили оцінити одну модель, я чесно прийшла її шукати.

FiiO FX15 

Топові трибридні IEM за $750. Так, незвично бачити у FiiO такий цінник. Навушники отримали динамік 10 мм DLC для НЧ, арматуру Knowles для СЧ та ВЧ, 4 електретні випромінювачі Sonion для надвисоких ВЧ. Присутня запатентована конструкція акустичної камери S.Turbo, також з цікавого – перемикач, за допомогою якого можна включити або відключити електрети. Не знаю, навіщо у такому разі купувати трибриди, але як варіант кастомізації – нехай буде. Корпуси акрилові, анатомічної форми, створені у співпраці з HeyGears, виготовлені за допомогою 3D-друку. На фейсплейтах є красивий малюнок. У комплекті восьмижильний кабель із чистого срібла, сплетений з 224 провідників.
На подив, звучать FiiO FX15 цілком толково. Детальні, драйвові, технічні, з напрочуд масштабною сценою. Інструменти вільно стають на повний зріст. Тембральне забарвлення впізнаване, соковите і тепле, присутня захоплива енергійність. Баси вагомі, текстурні, ударні, вони підсилені, але решту спектру не заглушають. Середина не провалена, має хорошу прозорість і виразність, подається злагоджено і весело. Високі частоти окреслені, протяжні, з насиченим блиском. Не для ВЧфобів, але я б ці навушники слухала. Як завжди, хотілося більше натуральності, але загальні враження виявилися набагато приємнішими, ніж я думала.

Aroma Audio

Якщо чесно, я вперше наживо тестувала моделі цієї компанії. Послухати вдалося декілька, але тут хочу розповісти про одну. Розкішну, як дорогоцінне каміння.

Aroma Audio Jewel 

Флагман із сегмента TOTL за $5130. Час від часу мені вже рекомендували купити собі в колекцію ці IEM, було цікаво. Тут 13 драйверів, кросовер 4-смуговий: 1 кастомний динамік 9.2 мм на НЧ, 4 арматури на СЧ, 2 арматури на ВЧ, 6 кастомних електретів на ультрависоких ВЧ. Акрилові темно-сині корпуси виготовлені за допомогою 3D-друку, на зовнішніх панелях переливається візерунок, що робить навушники схожими на кристали.

За звуком Aroma Audio Jewel яскраві, чіткі, шалено атмосферні. У них величезна сцена без відчутних кордонів, неперевершена роздільна здатність і приголомшлива деталізація, можна реально почути у своїй музиці багато нових нюансів. Баси артикульовані, щільні, ударні, але контрольовані. СЧ драйвові, розбірливі, інформативні, багатогранні, живі та барвисті. ВЧ прозорі, з легкою іскрою, але без нав'язливої дзвінкості. Мені тут подача здалася трохи прямолінійною, але віддаю належне її фантастичній привабливості, занурює у прослуховування з перших секунд.

Unique Melody

З цим брендом у нас складні стосунки, за усі роки своєї аудіофілії я не купила собі жодної моделі UM, але тестувати їх завжди диявольськи приємно. Тож з ними на виставці я провела багато часу.

Unique Melody Mason Fabled Sound 

Починаємо з козирів. Лімітована версія преміальних навушників, заявлена вартість – $6000. Це у нас конкурент культових Oriolus Traillii. Від попереднього варіанту Mason відрізняється дизайном і більш топовим мідним кабелем PWAudio Attila 26 AWG в комплекті. Чаші зроблені зі смоли та стабілізованої деревини. Випромінювачів 13, кросовер 5-смуговий: 4 арматури на НЧ, 4 арматури на СЧ, 2 арматури на ВСЧ, 2 арматури на ВЧ і повнодіапазонний двосторонній п'єзоелектричний драйвер кісткової провідності з керамічним покриттям.
Головна особливість звучання Unique Melody Mason Fabled Sound, яку я відзначила – різноманітний рельєф текстур по всьому спектру, виражений та відчутний. Під час прослуховування виходить такий аудіофільський ASMR з тактильним відгуком, це затягує. В іншому – навушники нейтральні, вагомі, тілесні, трохи притемнені, з акуратним ухилом у теплоту. На довгій дистанції комусь можуть здатися нудними, тут особлива подача – стримана, без додаткової ефектності та яскравих сплесків. Впевнена, ви знаєте, про що йдеться.
З іншого боку, фірмова деталізація, точність та бездоганна прозорість роблять модель еталоном для тих, хто шукає топові монітори. Тим більш, почерк не стерильний, зроблено маленький крок в аналоговість і оксамитовість. Баси щільні, міцні, ґрунтовні та глибокі, але стримані. Середина докладна, насичена, з приємною жвавістю та безліччю нюансів. Швидкість приголомшлива, це правда. Сцена масштабна, розділення партій чітке. Немає жодних викривлень тембральної гами. Верхні частоти гладенькі, комфортні, чисті, спокійні та протяжні. Мені однозначно не вистачило на них іскристості, дзвінкості та агресії, але це питання особистих уподобань.

Unique Melody Multiverse Mentor 

Не розслабляйтеся, я продовжую розповідати вам про флагмани TOTL. Хтось дорвався, ага. Цікаво, я коли-небудь на цих Hi-Fi виставках перестану відчувати себе дитиною, що потрапила до магазину іграшок без нагляду?
Так от, перед нами наступні преміальні IEM. Вартість – $4500. Застосовуються 12 арматурних випромінювачів та 1 п'єзоелектричний драйвер кісткової провідності з технологією Frequency Shift. Дизайн, на мій смак, дуже красивий, чаші виготовлені з вуглецевого волокна авіаційного класу, фейсплейти – з насіння банксії, вони інкрустовані внутрішньою рамкою з чорнильно-синьої кераміки. У комплекті чотирижильний кабель від PWAudio з міді та посрібленої міді.
За подачею Unique Melody Multiverse Mentor пропонують знайому фірмову манеру – рівну, деталізовану, аналітичну, трохи відсторонену і прохолодну. Але ці IEM я теж не назву рафінованими і нудними, навпаки, вони здалися мені вельми смаковими. Є помірні акценти, що додають емоційності та динаміки. Панорама відкрита і дуже простора. Баси масивні, злегка виділені, глибокі та щільні. Середні частоти цілісні, природні та детальні, роздільна здатність вражає. ВЧ трохи підкреслені, але все одно відпрацьовуються стримано та технічно. Знову ж таки, звучання здалося мені скоріше притемненим, я б хотіла більше яскравості і протяжності на верхах, але його інформативність і розмах створюють унікальне поєднання.

Unique Melody Mest MkIII CF 

Це вже доступніша новинка – $1920. Передчуваю черговий хіт, попередні Mest розривали шаблони в усіх категоріях. Десятидрайверні квадробриди: динамік 10 мм для НЧ, 2 арматури для СЧ, 2 арматури для ВЧ, 4 електрети Sonion для надвисоких ВЧ, 1 запатентований UM п'єзоелектричний кістковий драйвер із срібно-палладієвого сплаву з системою подвійної провідності. Частотний діапазон – від 20 Гц до 70 кГц. Корпуси виготовлені з вуглецевого волокна, фейсплейти – з фруктового дерева.
Звук у Unique Melody Mest MkIII CF вокалоорієнтований, голографічний, збалансований, без синтетичних контрастів, властивих попередникам у лінійці. На мій погляд, це взагалі найживіші навушники у Юніків на даний момент. За барвами тембрів вони саме влучили у ті відтінки, котрі я люблю, тепла гамма і тривимірність інструментів створюють незвичайний ефект реалістичності. Баси вагомі, але контрольовані, без змазаного сустейну. Середні частоти захопливі, насичені, традиційно детальні та прозорі, хоча й трохи більш згладжені, ніж хотілося б. Сцена за масштабом не позамежна, але більша за середню. Високі частоти ясні, не ідеальні за протяжністю, але переливчасті та витончені, без сухої різкості. Насправді якщо судити з моїх нотаток, зроблених на виставці одразу після прослуховування, я там аж тричі пишу, що у моделі "ВСЧ вогонь" і "нижні ВЧ та ВСЧ просто любов". Відповідно, яскравості мені знову не вистачило, але це не завадило отримати задоволення від акустичних записів.

Effect Audio 

Наостанок переповім, як ми обирали мені новий кабель. Ще одне бажання, яке я не встигла реалізувати на Audio Video Show торік. Зате тепер зміїне весілля відбулося, на столі переді мною зібрався вражаючий клубок різних дротів. Що ж, важко змагатися з моїм Effect Audio Centurion. Довелося влаштувати легкий хаос.
Після PWAudio Meet Again, котрий, особисто на мій смак, являє собою ідеальну мідь, з дуже прозорим, чітким, детальним і пробивним звуком у теплій тональності, з насиченими тембрами і класно відцентрованою сценою, після бюджетнішого, але не менш талановитого мідного дроту від Plussound, мені захотілося погратися з асортиментом Ефектів. Спочатку я взяла восьмижильний Chiron, теж затишний, вагомий, трохи притемнений, з приємною щільністю звукової картини та окресленим рельєфом нот. Але, як ви знаєте, я все ж фанат срібла.

Effect Audio Cleopatra II 

Новинка із серії Heritage, покращена версія класики, котра позиціонується як ідеал для сучасних багатодрайверів. У мене в минулому була оригінальна Cleopatra, друге покоління коштує трохи дорожче, хотілося нарешті порівняти їх. Кабель чотирижильний, виготовлений з чистого срібла Преміум UP-OCC Silver Litz із подвійним геометричним дизайном. Калібр – 26 AWG, ізоляція – EA UltraFlexi, конектори – ConX у базовому наборі (2Pin та MMCX), штекер – модульний TermX у базовому наборі (3.5 мм, 2.5 мм, 4.4 мм). Хоча якщо ви ортодоксальний аудіофіл, як я, можете замовити версію із незмінним штекером 4.4 мм.
Якщо намагатися якось описати власний почерк кабеля, у Cleopatra II він ніжний, повітряний, делікатний, але не пересушений, з приємною часткою натуральної теплоти. Рівень акустичної прозорості за свої гроші прекрасний, сцена непогана, хоч і не рекордна, але це я вже порівнювала з більш дорогими проводами. Отож, на перший погляд – відмінна реалізація срібла, універсальний кабель, можна розглядати до покупки.

Effect Audio Fusion 1 

Солодка новинка за $1000, перша модель у новій серії. Заманлива презентація обіцяє запатентовану алхімічну суміш із найбільшої кількості варіацій матеріалів в історії Effect Audio. Тут і подвійне позолочене срібло Litz, як у мого EA Horus, і чисте срібло Litz, і майже півдюжини різних видів міді, в тому числі цілісна мідь, як у EA CODE 23. Інші характеристики: суміш Tri-Strata Layering Fusion Mix, 40 комплектів ядер різного розміру з новою конструкцією Solid Core, 2 жили калібру 21 AWG, фірмова ізоляція EA Ultra Flexi, змінні конектори ConX і модульна система штекера TermX.
Як мені здалося, в подачі Effect Audio Fusion 1 найбільше проявляє себе саме срібло. Принаймні, я впізнала характерне для цього провідника забарвлення тембрів. За звуком кабель прохолодний, чистий, висвітлений, картина з ним легка, кристальна, багатошарова, з розмаїттям нюансів. Він будує широку сцену, додає нотам точності та швидкості. Ще можу похвалити контроль і прозорість. З різними IEM почерк відрізнявся, важливо пробувати.

Post Scriptum

Ну от і все. Дякую, що дочитали цей нарис. Сподіваюся, скоро війна закінчиться, ми з вами зможемо разом їздити наживо на будь-які Hi-Fi виставки. А доти я постараюся докладно розповідати вам про новинки. Як завжди, перепрошую за сумбурні описи звуку в репортажі, з кожною моделлю треба буде ще уважніше розбиратися в окремих оглядах, чим я і займатимуся. Але якщо комусь ця стаття допоможе зорієнтуватися, до чого варто було б придивитися, я буду рада. Всім Hi-Res. 

Soundmag
Налаштування збережено