Каталог товарів

Astell&Kern A&ultima SP3000. Анонс. Міні-огляд

16 Вересня 2022 1 457
Автор: Content Manager

Для початку

Ще не встигли стихнути аудіофільські суперечки стосовно переваг і недоліків вже культового SP2000, як енергійні корейці представили публіці нову модель – A&ultima SP3000, яка передбачено відібрала у 2000-го статус “флагмана компанії”. Отже, пропонуємо дізнатися, що нового, інноваційного чи навіть революційного підготував для своєї аудиторії актуальний номінант на звання “найкращий Hi-Res плеєр планети. До речі, початок продажів програвача запланований на середину жовтня 2022 року.

Astell&Kern A&ultima SP3000 представлення

Дизайн. Матеріали

В ролі матеріалу виготовлення кутастих “обладунків” девайсу виступила полірована нержавіюча сталь найвищої проби – 904L. Оскільки даний матеріал не хотілося б пошкодити, виробник заздалегідь підготував фірмовий шкіряний чохол, який доведеться купувати порізнь. В мережі існує інформація, що чохол передбачений базовою комплектацією, але такі дані скоріш за все неправдиві, адже на сайті Astell & Kern чохол доступний до окремої покупки. Щодо дисплею, то він очікувано виготовлений із загартованого скла, чи це Gorilla Glass, чи щось інше виробник не уточнює. Як бачимо, все на безкомпромісно високому рівні.

A&ultima SP3000 анонс

Якщо ж говорити про дизайн нового DAPу, то тут одразу ж хочеться згадати про дуже виразну “спинку” корпусу, декоровану візерунками складної геометрії, які ефектно переливаються на сонці. A&ultima SP2000 так не вмів, тильна панель попередника була куди простішою. Також варто зазначити, що бічні грані корпусу стали трохи менш кутастими, завдяки чому тримати плеєр однією рукою тепер зручніше.

Роз’єми, клавіші і коліщатко

Головним сюрпризом для аудіофілів-естетів стане нове коліщатко регулювання гучності, яке філігранно виточене на прецизійних верстатах, тепер воно має ще складнішу геометрію, яка одначе не вплинула на комфорт регулювання вихідного рівня. На відміну від попередника, тепер у місці “посадки” регулятора передбачений мультиколірний світлодіод, який повідомляє про бітрейт відтворюваного аудіо. Окрім загаданого коліщатка є і консервативні кнопки навігації треками, які виконані, звісно, із металу. Сетап портів та джеків (в свою чергу) потішить власників навушників і/або кабелів з 2.5-мм штекером, адже SP3000 має і 3.5-мм, і 4.4-мм Pentaconn, і 2.5-мм  роз’єми для підключення навушників. Вочевидь, не обійшлось і без порту type-C, який знадобиться для підзарядки акумулятора, USB-ЦАП та виводу “цифри”.

A&ultima SP3000 інтерфейси і клавіші

Електроніка

Не зважаючи на те, що SP3000 вийшов витвором мистецтва, основну увагу виробник присвятив апаратній складовій девайсу, яку на сьогодні справедливо вважати найбільш хитромудрою серед портативного Hi-Fi. Перш за все, мова піде про подвійну цифро-аналогову архітектуру, де балансний та Single-Ended сектори конвертації повністю автономні, що дозволили усунути будь-які ліміти вхідного сигналу. В основі першого – 2 ЦАПи AK4191 EQ, в основі другого – 4 флагманські ЦАПи AK4499 EX. Цю схему обробки та перетворення сигналу виробник іменує HEXA-Audio Circuitry, називаючи її інноваційною. Неабиякий інтерес викликає і модуль оптимізації роботи блоку живлення та вихідних каскадів Teraton Alpha, яку ми вже зустрічали в деяких попередніх моделях. Що ж до посилювального тракту, то тут одразу ж варто відзначити його повністю балансну організацію при відмінній вихідній потужності. Авжеж, реалізовані і такі опції, як Bluetooth (LDAC, aptX HD, MQA) та Wi-Fi (Roon Ready).

Дещо цікаве про звук

Окрім найкращих компонентів цифрового та аналогового тракту, доповнених їхнім тонким тюнінгом, A&ultima SP3000 може похвалитися і особливими вміннями. Перш за все, це технологією Crossfeed, завдяки якій звучання в навушниках сприймається більш природним. Це викликано гармонізацією “поведінки” лівого і правого каналів, що сприяє утворенню єдиного музичного цілого, а не двох окремих доріжок, які грають у кожному вусі на свій лад. Далі доцільно відзначити розширений набір цифрових фільтрів ЦАП, а також фірмовий оверсемплінг Digital Audio Remaster (DAR), який покликаний “витягнути” максимум акустичної інформації з треків, які мають невисокий бітрейт. Ясна річ, функцію DAR можна залишити вимкненою.

A&ultima SP3000 в руках

 

Soundmag
Налаштування збережено