Каталог товарів

Harman Kardon Aura Studio 4. Соната Світла та Звуку

Огляд
16 Листопада 2023 402
Автор: Flexboy 27 

Через три роки з моменту останнього релізу Harman Kardon Aura 3, компанія вирішила зробити оновлення серії. Концептуально Aura 4 не відрізняється від попередніх моделей. Є лаконічним та обережним оновленням лінійки аура. Здається, Harman Kardon дотримується давно відомого правила: “Не змінюй того, що і так працює”
Покупця зустрічає доволі велика та масивна коробка. Виробник акцентує на тому, що Aura Studio 4 виготовлено зі 100% переробленої тканини, 100% переробленого алюмінію та 85% переробленого пластику, упаковано з використанням FSC-сертифікованого паперу та надрукованого чорнилом на основі сої. Як ви могли зрозуміти, більш екологічними можуть бути лише овочі у вашому холодильнику.
Комплектація не дуже багата. В коробці ви знайдете лише саму колонку, кабель живлення, документацію.

  

Характеристики

 

 • Підтримка  A2DP 1.3, AVRCP 1.6
 • Випромінювачі   40 мм х 6 шт. (середньо-високий діапазон); 132 мм x 1 шт. (сабвуфер)
 • Номінальна потужність  2 x 15 Вт RMS + 1 x 100 Вт RMS
 • АЧХ  45 Гц – 20 кГц (-6 дБ)
 • Співвідношення сигнал/шум  80 дБ при 15 Вт (середньо-високий діапазон); 80 дБ при 100 Вт (сабвуфер)
 • Блок живлення  100 – 240 В ~ 50/60 Гц
 • Розмір (В x Ш x Г) 283,6 x 232 x 232 мм / 11,2 дюйма x 9,1 дюйма x 9,1 дюйма
 • Вага 3,6 кг (7,9 фунта)
 • Версія Bluetooth 4.2
 • Діапазон частот передавача Bluetooth  2,402 – 2,480 ГГц
 • Модуляція передавача Bluetooth  GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK

 

Досвід використання

При розпакуванні вас зустрічає колонка своїм фірмовим дизайном, прозорим куполом, який підсилює та віддзеркалює елегантне освітлення в усіх напрямках під час роботи. Під ним своєю чергою знаходиться новітня інсталяція у вигляді 324 окремих кристалів. Я назвав їх кристалами, адже Harman Kardon у своїй презентації вказували, що подібний дизайн був натхненний природою, а також дуже нагадує структуру мінерального каменю.

  

Позаду знаходиться порт живлення та вхід для підключення плеєра, ПК тощо. Керування пристроєм інтуїтивно зрозуміле та не потребує додатка. Усі кнопки управління знаходяться на передній алюмінієвій панелі та є сенсорними(усього їх 6 штук). Кожне вмикання колонки супроводжується звуковим сигналом та анімацією кристалів. В центрі під куполом знаходиться кільце індикації, яке за допомогою блимання білим світлом повідомляє вас про успішне виконання тієї чи іншої дії. На жаль, при зміні гучності анімація кристалів переривається на анімацію кільця. Harman Kardon Aura 4 не є портативним рішенням. Колонка не обладнана батареєю, та потребує постійного підключення до мережі. На мою думку, Studio 4 - гарний варіант стаціонарної акустики для вашої вітальні або спальні без усіляких аудіофільских загонів не тільки завдяки якості звуку, але й дизайну. Зовнішній вигляд колонки є надзвичайно привабливим та надасть вашій кімнаті нотку футуризму, затишку та стилю.

Звук 

В цілому звучання вразило. У мене нема жодного бажання розписувати те як звучать ті чи інші частоти до того ж це не потрібно. Після першого “запуску” з'являється враження чистого, яскравого, деталізованого, а головне потужного звуку, яке нікуди не зникає скільки б годин ви не прослуховували свій плейлист. Сцена широка, мені особливо сподобалося те, як колонка працює з простором приміщення. За відтворення аудіо сигналу тут відповідають: 132 mm сабвуфер направлений вниз, який відтворює глибокі, насичені баси та шість 40 мм динаміків розташованих по периметру тканинної обгортки. Баса тут, м'яко кажучи, вистачає. Звук буквально заповнює кімнату, хоча ні, кімнати, тому, якщо ви вирішите послухати музику на високій гучності в багатоквартирній будівлі, то крім вас насолоджуватись стрімінгом буде ще зо два поверхи.

Підсвітка 

Я б не хотів відносити підсвітку до мінусів, але вона не до кінця реалізована. У нічний час вона виглядає просто вражаюче, не просто виправдовує очікування, а й перевершує їх. Та все ж слід зазначити те, що кольорів небагато(5 різних анімованих тем, зокрема Полярне сяйво, Всесвіт, Краплі дощу, Хмара та Вогонь), режимів взагалі немає, всього декілька варіантів яскравості (0%/30%/70%/100%). Жодна з анімацій не передбачає статичне освітлення. Також кристали ніяк не взаємодіють з аудіосигналом, незалежно від інтенсивності треку - динамічність підсвітки не змінюється.

Трохи про недоліки 

Органи управління (кнопки керування) не є продуманими. Якщо бути точнішим, вони не мають рельєфу та ефекту підсвічування. Внаслідок цього виникає “сліпий” експірієнс. Кожен раз, коли я хочу змінити колір підсвітки або підключити інший пристрій, мені доводиться вмикати світло, щоб побачити кнопки."
Чомусь у пристрої, що вийшов у 2023 році використовується протокол Bluetooth 2014 року (Bluetooth 4.2), пояснень цьому я знайти не можу, незважаючи на стабільну і якісну роботу.
Прозорий купол легко дряпається, “магнітить” пил, це не дуже помітно, але все ж таки потребує регулярного догляду.
Також на мою думку можна було докласти в комплект кабель minijack 3.5 mm для з'єднання з ПК.
Можливо для когось буде суттєвим недоліком відсутність еквалайзерів. Особисто я ніколи ними не користуюсь та тримаюся філософії звуку без програмних обробок.

Aura Studio 4 vs Marshall Acton 3

Доволі не об'єктивне порівняння з мого боку, адже я маю декілька продуктів Marshall та полюбляю підхід компанії до звуку. Не будемо говорити про дизайн тому, що він тут просто інший, не гірший, не кращий. Відмінності Acton 3:

 

 • Присутні еквалайзери
 • Басу менше ніж в Aura Studio 4
 • Обладнана сучасною версією Bluetooth

 

Звук м’який, за особистими враженнями “темніший” ніж в Aura, на мою думку, спрямований на акустичні жанри музики, Aura Studio 4 більш мультижанрові.

Зважаючи на ціну, перед покупцем стає насправді тяжкий вибір. У будь-якому випадку - обидва пристрої є чудовим варіантом. Від себе додам лише те, що за час користування Aura Studio 4 справила на мене незабутнє враження. Це саме той випадок, коли хочеться без перерв слухати всю свою медіатеку.

Висновки 

Якщо ви володієте Studio Aura минулого покоління - сенсу оновлюватись немає взагалі. Розмір не змінився, дизайн не змінився (кардинально), розташування випромінювачів не змінилось, розмір випромінювачів не змінився. Усе ж таки хотілося побачити щось нове за 3 роки очікування, але якщо ви лише дізнались про лінійку цих пристроїв - усі вищеописані у висновку речі до вас не відносяться.
Колонка виглядає стильно та чудово поєднується з рештою інтер’єру. Великою перевагою цієї системи є те, що вона інтуїтивно зрозуміла та проста у використанні. Сполучення через Bluetooth було простим, і у мене не було жодних проблем із перериванням звуку, розривом зв’язку тощо. Бездоганно працює як домашня аудіосистема, а звук заповнює кімнату. Неймовірна робота з басом, так само як і з рештою частот, не залишить вас байдужими.

 

 

 

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено