Каталог товарів

Огляд навушників Knowledge Zenith ZS10 Pro X Mic. Більше драйву.

Огляд
25 Квітня 2023 2 226
Автор: Anastasia Nikolaeva

Сьогодні до мене потрапили ультрабюджетні IEM від компанії Knowledge Zenith – гібриди Knowledge Zenith ZS10 Pro X Mic. Окрім невимовлюваної назви та оптимістичної вартості, вони вирізняються вдосконаленою схемою випромінювачів, приємною ергономікою та цікавим дизайном. Але наскільки вдало приготовлено звук у нового покоління народного хіта KZ ZS10 Pro? Як завжди, я одразу попереджаю – давати реальну експертну оцінку моделям цього класу я не можу, бо моєю спеціалізацією є Hi-Fi верхньоцінового сегменту. Щоразу для мене тестування техніки найпочатковішого рівня – скоріше веселий експеримент, майже подорож у задзеркалля. Але я далека від снобізму, що б там не думали критики, тому чесно опишу все, що почую. Отже, як грають навушники, котрі коштують дешевше, ніж деякі амбушюри з моєї колекції (наприклад, Spiral Dot++)? Час з'ясувати. До справи.

Візуальні враження

 

Перед нами звична маленька коробочка KZ з зображенням моделі, основними характеристиками і лаконічним анонсом "Classic remodeling". Розпакування буде нехитрим, у комплекті ми отримуємо тільки 3 пари простих силіконових насадок та змінний плаский кабель 3.5 з посрібленої міді, з навушниковими коннекторами 0.75 стандарту QDC та кнопковою гарнітурою з мікрофоном. Особисто мені і амбушюри, і дріт за акустичними властивостями здалися вкрай посередніми, тому навіть новачків у темі якісного звуку я закликаю підібрати більш толкові аксесуари за першої нагоди. Втім, все це очікувано, комплектація відповідає скромній вартості, надалі власник зможе дозбирати на будь-який апгрейд.

Дизайн у KZ ZS10 Pro X цілком стильний, при цьому стриманий, що особисто я однозначно назву плюсом. Корпуси мають псевдокастомну форму, фейсплейти виготовлені з матового сплаву, шелли – з прозорої смоли, крізь них можна розгледіти випромінювачі. Складання міцне, хоча стики швів все ж розрізняються на дотик. Загалом, у руках навушники відчуваються бюджетними, а от виглядають явно дорожчими за свою ціну. Можна брати на подарунок. До комфорту носіння у мене жодних претензій немає, чаші за розміром не найдрібніші, але легенькі, посадка мені підійшла. І, завдяки довгим звуководам, пасивна шумоізоляція досить хороша. Отож, вірна робоча конячка на кожен день.

 

 

Характеристики та сумісність

 

  • Діапазон частот: від 20 Гц до 40 кГц;
  • Чутливість: 112 дБ;
  • Опір: 29 Ом.

Отже, перед нами класичні п’ятидрайверні гібриди, вони об'єднують в кожному корпусі 1 динамік 10 мм і 4 нові арматури 50024 black&gold з розширеними можливостями обробки високих частот. Як і зазвичай, підступна математика назв KZ чомусь враховує суму всіх випромінювачів у парі, та гаразд. Важливіше, що до потужності для розкачки навушники не вибагливі, їх вільно можна слухати зі смартфоном або недорогим мобільним ЦАПом.

Звук

 

*Основне тестування проводилося на Questyle QPM, iBasso DX170, iFi Go Bar та FiiO BTR7.

 

Знаєте, на подив, KZ ZS10 Pro X мені скоріше сподобалися. Навіть без урахування ціни, вони грають цілком непогано. Позбувшись стокового кабеля та насадок, можна отримати прийнятний рівень роздільної здатності та із задоволенням слухати музику. Звісно, це не зразок натуральності та прозорості, але своя привабливість у моделі є. Для перших кроків в аудіофілію – заманливий варіант, мені самій колись довелося починати з набагато менш збалансованих IEM.

Подача тут детальна, висвітлена, при цьому панчева, швидка і хльостка. Немає відчуття важкого каламутного туману, мелодія рухлива та окреслена, вона звучить впевнено і динамічно, з захопливою живістю. Клацання точне і різке, потужні баси і дзвінкі високі частоти підтримують темп, більш-менш врівноважуючи одне одного. Злагодженість гри інструментів дозволяє картині залишатися цілісною, хоча окремі партії читаються без проблем, їхні контури прокреслені доволі текстурно. І ще, незважаючи на виділення країв діапазону, присутність середини можна назвати притомною. В межах своїх можливостей, навушники намагаються бути інформативними і технічними. Однак налаштування у них смакове, все залежить від ваших уподобань. Якщо ви не любите у звуці ліниву м'якість та шукаєте драйвові внутрішньоканалки за мінімальну вартість – є сенс звернути увагу на ZS10 Pro X. Їхні ефектні атаки спроможні виявляти яскраву виразність, наче ламаючи четверту стіну, руйнуючи кордон між музикою і слухачем. На мій погляд, корисна властивість.

 

А як щодо недоліків? Ну, що я вам скажу про модель за ці гроші? Так, почерк далекий від флагманської природності. Так, сцена непогана за розділенням, але не особливо широка. Так, навушники гублять нюанси, слабко ловлять другий план, при підвищенні гучності сиплять викривленнями на ВЧ та розмазують НЧ. Але я не думаю, що хтось буде в даному бюджеті шукати строгий пристрій для безпомилкового моніторингу, чи не так? Вже добре, якщо новачки візьмуть ці дротові гібриди, а не схожі за ціною TWS, звучання тут, у порівнянні, буде сильно кращим.

 

По частотах. Баси вагомі, розкотисті, об'ємні. Вони мають вібруючий відгук удару та переконливу щільність, глибина саба не ідеальна, але її вистачає. Опрацювання рельєфу базове, НЧ зроблено розважальними, з відвертим підсиленням за масою. Іноді присутнє залишкове гудіння, але, на щастя, решту діапазону воно не перекриває.

 

Середні частоти жваві, мелодійні, зібрані. Вони мають контрастну тривимірність, тому зберігають необхідну музичність. Незважаючи на компромісний масштаб сцени, позиціонування інструментів правильне, між ними достатньо повітря. Почерк тут створює враження красивої відкритості. Тембри чисті, незабарвлені. Нижня середина відведена, а от далі йде акцентування, тому жіночий вокал та партії живих інструментів подаються соковито й емоційно, із загостреною насиченістю нот. Але враховуйте, для чутливих до спектру людей на ВСЧ може бути надлишок агресії, рекомендую послухати навушники перед покупкою. Також з мінусів – явно чутна синтетичність, властива пристроям цього бюджету.

 

Верхні частоти підкреслені, енергійні, детальні. Як і у більшості моделей KZ, тут багато іскристості, тому ВЧфобам, знову ж, варто бути уважнішими. Ну й, звичайно, палітра обертонів спрощена, ВЧ сухуваті, іноді вони виявляють помітно металевий відтінок, протяжність верхніх шарів базова. Разом з тим, до швидкості та виразності прискіпуватися я не можу, з акустичними жанрами навушники працювати здатні.

Підсумки

 

Хоча це лише третя модель KZ, яка побувала у мене на огляді, знайомство з нею тільки зміцнило мене у думці, що в ультрадоступному сегменті навушники цієї компанії лідирують недарма. У них багато переваг в порівнянні з продукцією масових брендів – більше якості звуку за ті ж гроші, змінний кабель, незвичайний дизайн. Якщо вам дійсно необхідно зекономити, Knowledge Zenith ZS10 Pro X Mic – гарна пропозиція. Раджу послухати новинку наживо, подача у неї все ж смакова, але якщо вона вам сподобається – цілком можна брати.

 

 

 

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено