Всі магазини працюють за зміненим графіком
Відкрито новий салон у Івано-Франківську, вул. Шевченка, 6
Каталог товарів

Огляд Bluetooth-ресивера iFi Zen Air Blue. Політ мелодії

Огляд
28 Серпня 2022 193
Автор: Anastasia Nikolaeva

Intro

Ну, панове, сьогодні ми з вами знову будемо пізнавати дзен. Точніше, знайомитись з черговим пристроєм з лінійки Zen британської компанії iFi Audio. І цього разу модель до мене на тест потрапила вельми цікава не тільки з точки зору звуку, але й в контексті реалізації актуальних технологій. iFi Zen Air Blue – це стаціонарний Bluetooth-ресивер, здатний полегшити життя власникам аудіосистем з хорошими підсилювачами або активними колонками. Якщо ви хочете керувати відтворенням на відстані, запускати музику з найрізноманітніших джерел, використовувати стрімінгові платформи без залежності від складної схеми зі зміїним клубком дротів, чи навіть покращити акустичні властивості домашнього кінотеатру – це ваш варіант. Заявлена вартість новинки складає $100, за свої гроші апарат має дійсно дорослий потенціал. Але давайте розберемося у всьому по порядку. До справи.

Візуальні враження

Отже, ми отримуємо доволі велику коробку з зображенням ресивера, характеристиками і гаслом "Find your inner calm with iFi ZEN Air series". Сподіваюся, внутрішній спокій дійсно стане ближчим, нам усім він зараз необхідний, як ніколи.

iFi Zen Air Blue пакування

Комплект поставки у iFi Zen Air Blue вкрай аскетичний: кабель живлення і наклейка з назвою бренду. Відсутність дроту RCA та мережевого блоку фірмові наклейки, як на мене, не компенсують. Власнику доведеться додатково шукати USB-блочок для підключення ресивера до розетки, причому бажано аудіофільський, щоб не засмічував звук шумами. Можна взяти варіант від самих iFi. Або під’єднувати Zen Air Blue до іншого компонента своєї аудіосистеми для живлення. Гаразд, нехай економлять на аксесуарах, аби не на якості музичної подачі.

iFi Zen Air Blue аксесуари

Про дизайн. Він мені, вцілому, вже знайомий, оскільки я раніше тестувала інші моделі з лінійки Zen. Основна відмінність в тому, що корпус Air Blue не алюмінієвий, як у його старших братів, а пластиковий. Однак форма його впізнавана, приємна та акуратна, також радують хороша збірка і компактний розмір. При параметрах 158x100x35 мм та вазі 295 г, ресивер, очікувано, не займає багато місця. Поверхня матова, рельєфна текстура не марка, пил та відбитки не збирає. А от передня і задня панелі глянцеві, це гірше. Ще мене злегка засмутила мінімалістична схема управління, представлена єдиною кнопкою запуску/з'єднання. Дисплея, зрозуміло, немає, тільки світлові індикатори, що вказують на частоту дискретизації. Схоже, Air Blue натякає, що треба бути простішим.

iFi Zen Air Blue огляд

Взаємодія та функціональність

Почнемо з характеристик, а потім перейдемо до сценаріїв використання пристрою.

iFi Zen Air Blue отримав серйозну електронну начинку, навіть не віриться, що це іграшка за $100. Використовується 4-ядерний чіп ESS Sabre (в деяких джерелах вказано модель ES9023) із технологією Hyperstream. Також схема містить керамічні конденсатори 1 класу TDK C0G, конденсатори Texas Instruments, тактові генератори GMT, що забезпечують стабільність і чистоту сигналу без втрат. В ролі процесора присутній Qualcomm QCC5100.

Про комутацію. Вхід у апарата тільки один – Bluetooth версії 5.0, сумісний з 5.1. Вихід теж єдиний – аналогова стереопара RCA, вона слугує для підключення ресивера до підсилювача чи активної акустики. Я не відмовилася б тут від додаткових цифрових виходів, щоб можна було використовувати коаксіальне/оптичне з'єднання, ну або підключати Air Blue до зовнішнього ЦАПу. Однак маємо те, що маємо. До речі, я сама є прихильником розділення компонентів у системі, але в бюджетному ціновому сегменті, на практиці, наявність зовнішнього ЦАП далеко не завжди дає значний приріст якості. Тож багато ви не втратите. Знову ж таки, девайс дуже базовий та мінімалістичний, зате надійний та ідеально інтуїтивний в управлінні. Інтегрувати його легко, налаштування йому не потрібне. Для початківців це хороший варіант. Якщо ж вам правда потрібні цифрові виходи, ви можете купити iFi Zen Blue V2, він функціональніший, хоча й ціна у нього вища.

iFi Zen Air Blue роз'єми

Але час поговорити про головне. Перед нами Bluetooth-аудіоприймач з підтримкою формату Hi-Res. Як ви розумієте, поєднувати аудіофілію та безпровід – це завжди компроміс. Однак розробники з iFi модернізували внутрішню систему свого Zen Air Blue, щоб, наскільки це можливо, запобігти зниженню якості на виході. І в них вийшло відмінно. Результат навіть кращий, ніж у дорожчих настільних комбайнів, де в одному корпусі поєднані ЦАП, підсилювач, Bluetooth-ресивер, кавоварка і аромалампа.

Повторюся: iFi Zen Air Blue підійде і для тих, у кого на комп'ютері/планшеті зберігається архів музики в високому бітрейті, і для тих, хто віддає перевагу потоковій передачі зі стрімінгових сервісів, і для тих, хто мріє лежати на дивані і керувати відтворенням на стаціонарних колонках зі смартфона, і навіть для власників домашніх кінотеатрів. Незважаючи на відсутність знімної антени, ресивер дає потужний сигнал, площа покриття якого охоплює будь-яке приміщення. Дальність роботи реально вражає. Окрім того, модель підтримує усі актуальні бездротові кодеки. Давайте потренуємося, чи всі їхні назви ви знаєте. Починаємо: SBC, AAC, aptX, aptX LL, aptX Adaptive, aptX HD, HWA, LDAC. Претензій до швидкості з’єднання з моїми джерелами теж не було.

Звучання

Відверто, мені складно серйозно писати про нюанси власної музичної подачі Bluetooth-стримера. Остаточна звукова картина буде значною мірою залежати від характеру вашого підсилювача і акустики, і не менше – від джерела, чи спроможне воно передавати сигнал у високій якості 96 кГц. Однозначно, я рекомендую обирати пристрої, які мають підтримку кодека LDAC. Це принципове питання, коли йде мова про використання iFi Zen Air Blue, інакше модель не до кінця розкриє свої можливості.

Якщо все ж таки формулювати конкретні висновки – герой огляду має ясний, прозорий, висвітлений звук з непоганою динамікою. Він грає відмінно, за свої гроші це майже магія. Якщо порівнювати його з дротовими ЦАПами в такій самій ціновій категорії, великої різниці між ними не буде, і від мене це головний комплімент , враховуючи, що мова про Bluetooth. Рівень роздільної здатності не граничний, але цілком гідний.

Air Blue додає музиці мелодійності та енергії, хоча і не йде шляхом надлишкового теплого забарвлення тембрів. Мені сподобалося, що композиція тут подається ненав'язливо без перевантаженості. Основний акцент зосереджений на макродинаміці, центральні образи не виділені, через це іноді бракує об’єму та контрастності. Також відчувається спрощення по краях діапазону, глибина сабу та протяжність ВЧ не зразкові, але це очікувано. Зате сцена досить масштабна для свого класу. Деталізація не підкреслена, але необхідне опрацювання контурів присутнє. Власне, все це – основа, ряд аспектів ви зможете підсилити чи змінити за допомогою інших компонентів системи.

iFi Zen Air Blue підсумок

Підсумки

Що ж, на тесті був унікальний аудіофільський ресивер з бюджетною ціною. З мінусів iFi Zen Air Blue я назву відсутність цифрового виходу та бідний комплект поставки, з плюсів – прекрасний звук, стабільність роботи, простоту та надійність. Якщо ви шукали подібний пристрій, ця покупка може сильно полегшити ваше життя. Майбутнє вже тут, товариство. До речі, у iFi в анонсі моделі була кумедна фраза: "Впустіть повітря до своєї системи і здуйте павутиння". Як на мене, щось в цьому є. Всім хорошої музики, друзі.

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено