Всі магазини працюють за зміненим графіком
Відкрито новий салон у Івано-Франківську, вул. Шевченка, 6
Каталог товарів

Огляд ЦАПа з підсилювачем iFi Go Bar. Як Diablo, але портативний.

Огляд
26 Серпня 2022 303
Автор: Anastasia Nikolaeva

Інтро

Що я можу вам сказати, друзі? Відверто, цей огляд з'явився завдяки величезному хайпу, який останнім часом скрізь супроводжував цікаву новинку від англійського бренду iFi Audio. Мені не лишили вибору, я не могла не звернути на неї увагу. І, ознайомившись з докладними характеристиками моделі, я остаточно прийняла рішення, що вона обов'язково потрапить до мене на тест. Отже, знайомтеся: преміальний портативний ЦАП з підсилювачем iFi Go Bar. Перша проба пера бренду в даному форм-факторі. Цей малюк пропонує багато привабливих властивостей – він побудований на моєму улюбленому Циррусі, він поєднує два навушникові виходи в одному корпусі, звичайний та балансний, у нього абсолютно рекордна потужність як для мобільного ЦАПа, тут є вбудований атенюатор IEmatch та інші серйозні компоненти, він дає доступ до різноманітних функцій, у нього максимальний набір аксесуарів в комплекті. Проте заявлену ціну, що складає $330, не назвеш дружньою. Але якщо там є звук, я пробачу йому все. На перший погляд, це прямо еталон, але що дасть досвід реального використання? Давайте з'ясовувати.

Візуальні враження

З апетитом починаю розпакування. Картонна коробочка із зображенням ЦАПа та докладним описом основних характеристик, всередині – незвично щедрий комплект поставки. Віддаю належне компанії iFi, в більшості випадків мобільні підсилювачі не можуть похвалитися адекватною комплектацією. Імовірно, це все від недосвідченості, перед нами ж дебютний "свисток" компанії. Жартую.

if i go bar упаковка

Так чи інакше, власник буде задоволений. Він отримує 2 короткі знімні кабелі USB-C/USB-C і USB-C/Lightning, адаптер з USB Type-C на повнорозмірний USB Type-A та шкіряний чохол, що нагадує кобуру, з кишеньками для ЦАПа та провода. Я хочу похвалити наявність кабеля для підключення до техніки Apple, це питання часто ставало приводом для моєї критики в оглядах. Можливість заміни дроту також є плюсом до довговічності. Що стосується кейса – для зберігання і транспортування він підійде, але постійно носити в ньому iFi Go Bar під час прослуховування навряд чи буде зручно.

if i go bar комплектація

Переходимо до дизайну моделі. Наш герой являє собою класичний портативний ЦАП з підсилювачем із старшої цінової категорії – металевий, ідеально зібраний, не гранично маленький, зате маючий багато органів управління. За розміром він однозначно кишеньковий, але врахуйте, що це окремий пристрій, а не просто тоненький перехідник. Я не можу судити, наскільки вам підійде ЦАП такого формату для повсякденного використання, для когось пріоритетом є якість звуку, для інших – ультракомпактність. Тим не менш, якщо враховувати потенціал потужності, iFi Go Bar можна назвати справді дуже малим.

if i go bar black огляд

Зовнішній вигляд новинки мені сподобався, корпус зі шліфованого алюмінію має приємні скошені грані, матова поверхня не надто марка, обробка матеріалу прекрасна. Вага корпусу – 28 г, параметри – 65x22x13,2 мм. Загалом, важкеньккий, але вельми гарний апарат, в руках відчувається дорого. А для тих, кому сріблястий відтінок здався нудним, було випущено лімітовану версію в золоті, присвячену 10-річчю бренду, вона отримала вищу вартість і дещо покращений звук. Але, як на мене, це пустощі.

Характеристики та функціональність

Згадую, в презентації iFi дуже по-британськи представляли технологічні можливості свого нового продукту: "Suits you, sir?". І їм дійсно є, чим пишатися. Це справжній швейцарський ніж в світі Hi-Fi.

Почнемо з того, що iFi Go Bar – це не тільки ЦАП та підсилювач для навушників, але також попередній підсилювач. Він має повноцінний збалансований роз'єм 4.4 з симетричним двоканальним вихідним каскадом, що отримав необхідний поділ задля уникненя перехресних завад. Присутній і звичайний вихід 3.5, він вам знадобиться, якщо у ваших навушників немає балансного кабеля.

if i go bar комунікації

У моделі встановлений чіп Cirrus Logic, що підтримує Bit-Perfect. Постійним читачам відомо, як я люблю Циррус, тож прослуховування мало для мене подвійну привабливість. Максимальна роздільна здатність сигналу – PCM 32 біт/384 кГц і DSD256. Для поціновувачів Tidal доброю новиною стане наявність повного декодування MQA.

Решту компонентів iFi Go Bar можна назвати топовими: 16-ядерний XMOS-мікроконтролер XU216 для підключення через USB, конденсатори Panasonic OS-CON загальною ємністю 5410 мкФ, керамічні конденсатори 1 класу TDK C0G, багатошарові конденсатори керуючого типу muRata для шумозаглушення, тактові генератори високої точності GMT (Global Master Timing) для зниження джиттера. Тепер перечитайте все це втричі швидше, будь ласка.

if i go bar black USB порт

Підсилювальну частину представлено фірмовою балансною платформою Direct drive. Вдумайтеся – малюк видає через звичайний вихід 300 мВт на 32 Ом, через симетричний – аж 475 мВт на 32 Ом. Для такого компактного пристрою це рекорд. Більшість повнорозмірів, за винятком капризних планарів, він розкачає. Для тугих IEM ця зв'язка теж буде вдалою, вони можуть заграти абсолютно по-новому. Ще у моделі є режим Turbo для екстримального навантаження, що підвищує підсилення на 6 дБ. Разом з цим, опір менше 1 Ом на обох виходах дозволяє їй коректно управляти низькоомними багатодрайверами.

А як щодо фонового шуму? Ну, по-перше, Go Bar має вбудований атенюатор iEMatch, тобто без проблем зіграється з чутливими внутрішньоканальними навушниками. Я сама купувала iFi iEMatch окремо, усі аудіофіли знають ціну цьому пристрою. По-друге, значних проблем із шумом під час тестування я і так не помітила. Єдине, про що хочу попередити – є сенс використовувати саме симетричний вихід 4.4, він явно краще реалізований, це не тільки відчувається за звуком, але й видно по цифрах. До прикладу, співвідношення сигнал/шум на балансі – 132 дБ, на виході 3.5 – 108 дБ. Такий контраст – це скоріше виключення.

Тепер обговоримо органи управління та доступні функції. На бічній грані iFi Go Bar знаходяться 3 кнопки для регулювання гучності і налаштування ефектів, а ще механічний тумблер аттенюатора. На характер звуку впливають 4 види цифрової фільтрації: Стандарт, Мінімальна фаза, Gibbs Transient Optimized та Bit Perfect (режим без цифрової фільтрації). Я віддавала перевагу другому та четвертому. Крім того, є два варіанти аналогової обробки звучання, шанувальники компанії, напевно, знайомі із ними – XBass+ для акцентування низьких частот і XSpace для максимальної голографічності уявної сцени. Дію всього цього на подачу я б не назвала радикальною, але рекомендую поекспериментувати самостійно.

if i go bar black керування

Мінус в тому, що у ЦАПа відсутній дисплей, і орієнтуватися доведеться тільки за сіткою світлових індикаторів на корпусі. Більшість з них, звичайно, підписані, але кольори, що позначають різні цифрові фільтри, треба буде звіряти в інструкції. Ось таке кощунство. Та й деякі комбінації не надто очевидні – довге натискання обох клавіш гучності для активації підсилення Turbo, утримання клавіші налаштувань протягом 8 секунд для функції синхронізації гучності, яка дає можливість регулювати її не тільки з самого ЦАПа, але й з джерела, і таке інше. Клавіші паузи та перемикання треків теж були б тут не зайвими, як на мене. Але це я вже починаю чіплятися, насправді за багатофункціональність герой огляду отримує від мене щирий лайк.

І декілька слів про взаємодію. iFi Go Bar готовий гладко працювати з будь-якою операційною системою, завдяки технології plug-and-play встановлення драйверів для нього не знадобиться. Підігрів під час відтворення помітний, особливо при високому навантаженні, це очікувано, з урахуванням потужності. Зате в аспекті живлення малюк мене приємно здивував. Хоча він не має свого акумулятора і бере заряд від пристрою, до якого підключений, але поводиться з його батареєю доволі делікатно. Якщо це комп'ютер, показник не принциповий, а от зі плеєром чи смартфоном ви отримаєте довший аудіофільський сеанс. До речі, про це...

 Звук (за участі Focal Utopia, 64 Audio tia Fourte, FiR Audio M5, Noble Audio Khan та Dunu DK-3001 Pro)

Суб'єктивний висновок – iFi Go Bar грає так, як я люблю. Це не означає, що характер подачі сподобається усім, але, як мінімум, одному вибагливому оглядачу, знайомому вам, він виявився дуже близьким. Почерк у моделі яскравий, активний, швидкісний. Йому властива підкреслена технічність, на деяких фільтрах навіть різкість – строга, твереза, без зайвого забарвлення чи розмитих контурів. Тоналка тут трохи висвітлена, загальна картина повітряна, прозора, підсушена, насичена дрібними деталями. Увагу на себе звертає незвично масштабна як для пристроїв такого формату сцена, з відкритими повнорозмірами особливо відчутні її переваги. Також хочу похвалити підкреслений контроль та дорослу роздільну здатність, вам точно не доведеться довго думати, навіщо ви витратили стільки грошей на мобільний ЦАП.

Два класичні ризики подібного налаштування звучання – синтетичність та нудна млявість. Мабуть, я не можу серйозно звинуватити Go Bar ні в тому, ні в іншому. Природні, достатньо реалістичні тембри компенсують нарочиту скрупульозність у розстановці партій, а аналітичність красиво поєднується з хльосткою динамікою. Апарат вміє грамотно розігнати мелодію, при цьому не перетворюючи її ні на сухе креслення, ні на хаотичний феєрверк з надмірною веселістю. От що я б дійсно віднесла до недоліків, так це критичність до якості матеріалу. На поганих записах ви почуєте увесь пісок, який там тільки може бути. Ну і, не дивлячись на гнучку адаптацію до будь-якого імпедансу завдяки високим показникам потужності, низькому вихідному опору та наявності аттенюатора, на практиці, не з будь-якими навушниками ЦАП готовий приємно зігратися. В деяких випадках буде надлишок різкості та дзвінкості. Зате жанрово Go Bar всеїдний.

Низькі частоти моделі швидкі, окреслені, доволі глибокі. Вони подаються без зайвої масивності, зате мають відмінний чіткий панч і достовірну варіативність текстур. Це не історія для басхедів, але кількісно НЧ присутні в необхідній мірі, при чому вони впевнені, жваві і точні.

Середина лінійна, ясна, деталізована. Їй можна було б додати ще об’єму та вагомості, але особисто мені вона здалася вельми цікавою. Музичні образи великі, енергійні, при цьому мікронюанси не втрачаються. Вокал відпрацьовується виразно, емоційно, хоча і без зайвої солодкості.

Високі частоти яскраві, артикульовані, з гідним насиченням обертонами. Протяжність хороша, розділення нот краще, ніж я очікувала. Партії живих інструментів звучать гладко та захоплююче. З мінусів – спектр трохи акцентований, ВЧфобам він може різонути слух.

Конкуренти

Найочевиднішим суперником для нашого героя у цій дуелі мобільних ЦАПів Hi-End сегменту хочеться назвати Cayin RU6. Ця модель поєднує мультибітні технології та ультракомпактний форм-фактор, будучи унікальним продуктом на ринку. Не скажу, що вона повною мірою розкриває переваги мультибіту, все ж таки мініатюрний корпус не дозволяє занадто розігнатися в їхній реалізації, але все одно пристрій за звуком толковий. Тут представлена зовсім інша акустична концепція. Якщо iFi Go Bar грає загострено, лінійно і технічно, з ретельним опрацюванням дрібних нюансів, то Cayin RU6 намагається створити м'яку, аналогову, оксамитову картину зі смачною насиченістю фарб.

if i go bar black суперники

Прагматик проти романтика. Пам'ятаю, коли я тестувала RU6, я з величезним задоволенням слухала з ним багатоінструментальні концерти. Він має медовий відтінок тембрів, округлі масивні баси з непоганим контролем та відмінною глибиною саба, тривимірні, натуральні і злиті середні частоти, соковитий та тілесний вокал, плавні, комфортні ВЧ. Чарівна атмосферність подачі, її виражена емоційність та макродинаміка багатьох підкуповують. Але ось технічності і деталізації в звучанні цього ЦАПа може не вистачати, про що я колись писала в огляді. Тут перевага явно за енергійним, строгим та правдивим iFi Go Bar. Обидва варіанти за роздільною здатністю цілком аудіофільські, але налаштування у них дуже різне. Тож обирайте відповідно до своїх вподобань.

Підсумки

Знаєте, я не зможу до кінця зберігати нейтральний тон. iFi Go Bar мені диявольськи сподобався, і я однозначно рекомендую його до ознайомлення, якщо ви готові змиритися з не найбюджетнішою ціною. Бренд смішно називає цей апарат: "Маленький, але могутній". Загалом так і є. Окрім породистого звуку, хорошої збірки та різноманітного функціоналу, власника тут чекає рекордний потенціал потужності як для портативного ЦАПа. Не дарма Go Bar нагадав мені мого улюбленця iFi iDSD Diablo, він теж робить неймовірні речі, поєднуючи компактний розмір та виняткову потужність, просто цей – на своєму полі, а той – на своєму. На цьому у мене все. Тримайтеся, друзі.

 

Товари зі статті