Каталог товарів

Огляд Hi-End навушників Noble Viking Ragnar. Іскриста сталь.

Огляд
01 Лютого 2023 1 168
Автор: Anastasia Nikolaeva

Warming up

Чесно кажучи, друзі, я думала, що вже написала свій найвідповідальніший огляд за цю зиму - про Astell&Kern A&ultima SP3000. Але ще один пристрій TOTL нещодавно став моїм, і мені запропонували поділитися враженнями про нього.

Постійні читачі пам'ятають, скільки разів я жартувала, що мене, напевно, колись покличуть стати амбасадором Noble Audio. Я тестувала більшість IEM цієї американської компанії, і у моїй особистій колекції побували по черзі майже всі її старші моделі. Весь шлях: Katana, Khan, Sultan, Kublai Khan. І от, в моїх руках наступний фаворит.

Схоже, почалося відродження епохи вікінгів. Спершу засновник і натхненник бренду Джон Моултон, він же Wizard, у співпраці з відомим майстром-ювеліром Крісом Плуфом створив трибридні десятидрайверні Hi-End монітори - оригінальні Viking в корпусах з дамаської сталі. Однак цю ультрадорогу річ було презентовано у дуже невеликій кількості екземплярів. В подальшому новий флагман зробили доступнішим, зберігши сталь тільки на фейсплейтах, а основний матеріал чаш замінивши на класичний алюміній. При цьому конфігурація випромінювачів та звуковий почерк залишилися тими ж. Так з’явилися Viking Ragnar. Хоча, звісно, сумнівна доступність, враховуючи, що цінник моделі становить $4000. Але це все ж вдвічі нижче, аніж у лімітки. І уявіть, як інтригуюче - той самий приголомшливий звук, який тепер зможуть собі дозволити більше людей… Гаразд, я трохи іронізую, все це лише підтверджує мої слова, що зв'язок між вартістю преміальної техніки та її акустичними властивостями відносний. Тим не менш, новий топ від Noble здався мені заманливим та цікавим. Ну, людині, яка зібрала майже 2 Тб скандинавської етнічної музики у високій якості, навушники Viking призначені неминуче.

А, до речі, чому саме Viking Ragnar? Якщо коротко, у скандинавській міфології цей вікінг Рагнар Лодброк - непереможний воїн, що сміливо вступає в бій із будь-яким сильним противником. Припускаю, новинка взяла ім'я на його честь, тому що є претендентом на реальне лідерство серед конкурентів. Давайте з'ясовувати, чи виправдані ці амбіції. До справи.

Noble Audio Viking Ragnar Фото

Презентація та комплект

У минулому мені було незвично, що флагманські IEM традиційно постачаються в дуже крупних коробках. Я дивувалася, як це парадоксально, коли крихітні внутрішньоканалки приїжджають у величезній скрині. Але зараз це вже сприймається як абсолютна норма.

І от, нас зустрічає солідна темно-синя коробка з рунами. На ній є докладний хороший опис моделі, бо раптом ви не знали, що купили за $4000. Особисто мене найбільше розчулила тепла фраза: "Full spectrum sound orchestrated by the Wizard's magic".

Noble Audio Viking Ragnar Коробка

Всередині чекає стриманий, але адекватний набір аксесуарів: кейс Nanuk 903, магнітний чохол з твердим каркасом, оксамитовий мішечок, 4 пари силіконових амбушюр, 6 пар пінок двох видів, інструмент для очищення, 2 гумки, наклейка Noble та металева гарантійна картка з автографом Чарівника, оформлена в стилі сталевих зовнішніх панелей навушників. Мабуть, вибір насадок міг бути і більш щедрим, а в іншому - все гаразд. Хоча особисто я віддаю перевагу SpiralDot або Azla проти будь-яких стандартних амбушюр, тому мене цей мінімалізм не бентежить.

Noble Audio Viking Ragnar Комплектація

Щодо штатного кабеля. Це топовий гібрид Magnus 4. Він має жили з монокристалічної міді, графену та сплаву міді зі сріблом, всього 4 провідники зі 113 ниток. Встановлено двопінові конектори преміум-класу 0.78 та штекер High Grade OFC 4.4 Pentaconn. Дріт слухняний та зручний, ізоляція дуже м'яка, плетіння не надмірно туге. За акустичними якостями рівень у нього гідний. Та й сам факт, що вперше до комплектації додали відразу толковий шнурок, це вже подія. На сайті Noble вартість Magnus 4 - $1200. Хоча апгрейд на кабель вищий за класом не завадить, це не є принциповою необхідністю.

Noble Audio Viking Ragnar Шнур

Дизайн та ергономіка

Noble Audio Viking Ragnar Дизайн Перед

Noble Audio Viking Ragnar Дизайн Бок

Давайте врешті подивимося на нашу прєлєсть? Нагадаю, що Noble Audio Viking Ragnar виготовлені ювеліром Крісом Плуфом. Вони мають подібні риси з оригінальними Viking. По-перше, у обох моделей серії ідентична форма корпусів, успадкована ними ще від Sultan. По-друге, надзвичайно красиві лицьові панелі Viking Ragnar зроблені з кованої 150-шарової нержавіючої сталі Damascus вищого гатунку, вона ж застосовувалася для Viking. Хвилястий візерунок на фейсплейтах, народжений у природному процесі кування, унікальний у кожної пари, він нагадує сріблясту текстуру дерева.

Самі чаші Ragnar зроблені з цілісного алюмінію, їхні шелли, за традицією, прикрашені тонким рельєфом. Анодована поверхня не марка, відбитки та подряпини не збирає. Також на корпуси нанесені руни, що в перекладі означають "Вікінг II". Будемо сподіватися, дизайнери вивчали ту ж магію, яку має наліпка Hi-Res на плеєрах - миттєво покращувати якість звуку.

До збірки у мене, очікувано, жодних претензій. Навушники виготовлені в США, це ручна робота. Наживо вигляд вони мають стильний, я нерідко просто розглядала їх. І, навіть з урахуванням немаленького розміру корпусів, модель здалася мені цілком зручною. Як на десятидрайвери – тим більш. А закрита конструкція і видовжені звуководи дають відмінну пасивну шумоізоляцію. Щоправда, глибока посадка та значна товщина носиків вимагають приділяти увагу підбору правильних амбушюр. Я б сказала, тут підійдуть широкі, але не надто великі.

Характеристики та сумісність

Noble Audio Viking Ragnar Фото з плеєром

Хочу зауважити, що цифри на коробці Noble Viking Ragnar відрізняються від тих, які можна знайти в мережі.

  • Діапазон частот: від 5 Гц до 40 кГц (коробка); від 20 Гц до 40 кГц (сайт);
  • Чутливість: 115 дБ (коробка), 112 дБ (сайт);
  • Імпеданс: <35 Ом (коробка), 17 Ом (сайт).

У будь-якому разі, маємо позамежну частотку, призначену для гурманів аудіофілії серед кажанів, прекрасну чутливість і притомний опір. Щоправда, в дійсності ці IEM все ж вимагають від джерела хорошого підсилення, інакше краї діапазону явно відчуваються стиснутими. Зате особливих проблем з фоновим шумом у моделі немає.

Про випромінювачі. Viking Ragnar – це трибриди, вони поєднують драйвери різних типів. Кросовер 4-смуговий, в кожній чаші знаходяться 2 динаміки по 10 мм для НЧ, 4 арматури Knowles для СЧ та ВСЧ, 4 електрети для ВЧ та верхніх ВЧ. Знову ж таки, колись в минулому все це видалося б божевіллям, а зараз на ринку аналогічні технології застосовуються регулярно. Усе питання – в реалізації.

Звучання

*Основне тестування проводилося на Astell&Kern A&Ultima SP3000, Cayin N8 II, Yulong DA10, iBasso DX320, Questyle QPM та Astell&Kern Kann Max.

Чесно кажучи, перед знайомством з Viking Ragnar мені було трохи тривожно. Я згадувала Noble Sultan, які прожили у мене не дуже довго, бо виявилися, на мій смак, занадто м'якими та притемненими. Я залишила Khan і чекала на наступний флагман. Ну то ось він.

На щастя, Ragnar не розчарували, вони ближчі до мого ідеалу. Колись я обожнювала модель Noble Katana, в них є щось схоже. Точні, чисті, детальні. Цю захоплюючу енергетику, яку вони дають, я готова любити до нестями.

Насамперед, новинка звучить нейтрально та чітко. Потенціал роздільної здатності вражаючий, інформативність здивувала навіть мене. Той випадок, коли грає знайома акустична композиція, і, окрім звичних, ретельно прописаних інструментальних партій, ти вперше розрізняєш, що там на фоні хтось дихає. Серйозно, аудіофільські будні з Ragnar стануть цікавішими. Таке відчуття, що інженери Noble взяли за основу простий концепт: "Хороші навушники – це ті, в яких все чутно", – і довели його до рівня Hi-End.

Тут я, як ніколи, вдячна своєму Effect Audio Centurion, він не краде мікродеталізацію Ragnar, доповнюючи їхнє звучання своєю кристальністю. Останнім часом я взагалі стала абсолютно тиранічно вибагливою до прозорості, чіткості та роздільної здатності, хоча, здавалося б, куди далі. Але, враховуючи, що цього року війна змусила зовсім інакше подивитися на взаємини з музикою, а портативне аудіо цілком виправдало свою корисність, я не дивуюся. Багато чого в сприйнятті змінилося, кожне прослуховування тепер у прямому сенсі зцілює нервову систему і дає сильне натхнення. Кожне – як останнє. І чим краща якість звуку, тим мені легше поринати в цей дурман. Тож, вони у мене зібралися вчасно – SP3000, Centurion та Viking Ragnar.

Оцінюючи героя огляду суто за критеріями класу, можна похвалити технічність, контроль та швидкість. А ще новий флагман Ноблів вибудовує відкриту, дійсно фантастичну сцену без відчутних кордонів. Нижні баси і верхні ВЧ конкретно виходять за межі того, на що були здатні попередні топи.

В цілому, тоналка у Ragnar збалансована, без грубих піків. Їхня аналітичність може здатися нудною, але завдяки швидкісній мозаїковій подачі вони мають свою чарівність. Норов у них жвавий, панчевий, енергійний. Така дражлива, провокаційна іскристість. Нерв, як у Noble Khan. Але тут краще опрацювання нюансів, просторіша панорама, більше музичної інформації, тому за звуком це вже не тонкий рухливий батіг, а повноцінне море адреналіну.

Та все ж, настільки правдиві навушники - це має бути свідомий вибір. Беріть до уваги, що вони критичні до матеріалу. І в треку більше не буде таємниць – ні привабливих, ні брехливих. Ragnar зривають будь-яку вуаль, каламутний туман, що приховує недоліки запису під демонстративним забарвленням. Ще зі смакових особливостей - тембральна палітра тут висвітлена, сухувата, мені вона здається трохи однотонною. І, як ви розумієте, модель не підійде ВЧфобам.

По частотах. Баси швидкі, текстурні, глибокі. Вони мають відмінну варіативність, твердість і правильну вагомість, вміють ставати невимушеними та хльосткими, але можуть й обрушитися тяжкими розкатами, коли треба. Я хвилювалася, чи не будуть вони стараннями двох динаміків перевантажені, але характер НЧ лінійний. Вони взяли від Sultan окреслений рельєф та повноту тактильного відгуку, але розмашистої ударності поменшало.

Середні частоти контрастні, гнучкі, прозорі. Філігранно викреслений орнамент дрібних нюансів красиво доповнює загальну картину, партії мають пружну тілесність та об’єм. Розділення інструментів бездоганне, це вдалий вибір для моніторингу. Вокал темпераментний та соковитий, смачна протяжність нот надає йому мелодійності. ВСЧ не ріжуть слух, навушники не прагнуть форсувати дзвінкість заради ефектності. З іншого боку, сильно красти емоції вони не будуть, за їхньої-то прозорості це було б навіть складно. Але готуйтеся до певної стриманості. Тембри, як я вже писала, світлі, трохи прохолодні, хоча й достовірні. Голоси тут звучать, наче наживо, я не знаю, як вдалося досягти такої природності. Загалом, це варіант для тих, хто не любить заглушену, відведену середину. Позиціонування близьке до слухача, між ним і музикантами немає жодних перешкод.

Високі частоти детальні, витончені та повітряні. Хоча я й не особливо люблю обговорювати «рівні», але не можу заперечувати – це дуже доросле налаштування. Роздільної здатності вистачає для складних багатоінструментальних композицій. У мене немає претензій ні до насичення гамми  обертонів, ні до розбірливості верхніх шарів. Мабуть, це одна з найкращих реалізацій електретних ВЧ, які я чула.

Noble Audio Viking Ragnar Фото виставка

Конкуренти

Почнемо з попередника. Як я вже згадувала, наші стосунки з Noble Sultan, коли ця модель вийшла на ринок, не надто склалися. Але це лише приводить до думки, що в деяких аудіофілів ситуація може бути протилежною. Якщо ви – власник Sultan, і вас все влаштовує, не поспішайте оновлюватися без прослуховування, Viking Ragnar будуть зовсім іншими. Взагалі, універсальність флагманів – це міф. Всі вони мають різний почерк, який цілком може вам не сподобатися, висока вартість - не панацея. Важливо робити вибір на слух, згідно до індивідуальних уподобаннь, інакше можна сильно обпектися.

То чим так відрізняються Noble Viking Ragnar від колишнього фаворита? Характер подачі у Sultan мелодійний, притемнений, м'який, з акварельними СЧ та делікатними, такими "пухнастими" ВЧ. У ньому домінує музичність, почерк барвистий, більш V-подібний, ніж у Ragnar, при цьому значно менш яскравий на верхах. Баси ударні, розмашисті, рельєфні та шалено голографічні. Вони мене часто втомлювали, тому що били в голову влучно і вельми напористо, але, якщо чесно, я потім сумувала за їхньою зразковою варіативністю текстур, інформативністю та драйвом. Є в них своя привабливість. Ragnar йдуть у тому ж напрямку, але їхні НЧ менш ефектні, більш ненав'язливі та суворі. Середина у Sultan злагоджена, швидка, але неагресивна. У пріоритеті макродинаміка. Мені тут не вистачало виразності, у цьому Ragnar мені ближчі, а ще вони натуральніші, але тим, хто любить співучий звук, Sultan підійдуть краще. Сцена у нового флагмана масштабніша, а у Sultan тепліша і багатогранніша тембральна палітра. На ВЧ, звісно ж, відмінності радикальніші - Viking Ragnar дають більше насиченості, технічності, протяжності, а Sultan звучать вкрадливо, схиляючись до підкреслено комфортної манери.

Декілька слів про Noble Khan і Noble Kublai Khan. Я, як і раніше, люблю обидві ці моделі, їхні унікальні верхні частоти, котрі відпрацьовує п'єзо-керамічний драйвер, я вважаю винятково красивими. І не можу сказати, що Viking Ragnar знецінили Khan, це просто інший варіант звуку, у цих – зразкові електретні ВЧ, у тих – прекрасна кераміка. Якщо намагатися описати різницю, у випадку з керамікою верхи дивовижно переливчасті, яскраві, насичені, вагомі і, найголовніше, окреслені, ніби відокремлені від середини. Електретні ВЧ у Viking Ragnar краще узгоджені з іншими частинами спектру, за рахунок чого виграють за природністю. Самі вони більш повітряні, точні та кристальні, у них менше плавної текучості та пружної енергійності, більше деталізації, прозорості та легкості.

Якщо ж говорити про інші характеристики, нові Viking Ragnar помітно перевершують і Khan, і навіть семидрайверні чотирибриди Kublai Khan. І за роздільною здатністю, і за розмірами уявної сцени, і за реалістичністю.

Наступні мої улюбленці – 64 Audio tia Fourte. Вони досі залишаються в моїй колекції, чомусь ці навушники я можу слухати нескінченно. У порівнянні з новим флагманом Noble, у Fourte більш драйвові, потужні, масивні та багатошарові НЧ, теплі, органічні, вагомі СЧ і сухуваті, жорсткі ВЧ. Уявна сцена у них ще масштабніша, а от динамічний діапазон гірший. Ну, й кількість дрібних нюансів, які Ragnar спроможні витягнути із запису, вища. Відверто, середина у Fourte більш злита та відведена, мені її не вистачає, втішає тільки дійсно розкішний, живий та емоційний вокал. Обидві моделі досить аналітичні, і обидві дещо дзвінкі, чутливим до яскравості людям вони навряд чи підійдуть. Але Fourte веселі, м’які та згладжені, вони працюють з крупними образами, акуратно комбінуючи макродинаміку та деталізацію, вибудовуючи величезну тривимірну панораму, а Viking Ragnar краще концентруються на центральних партіях, доводять прозорість до максимуму, малюють чіткий візерунок композиції, з глибокими контрастами та зразковим розділенням інструментів.

І, нарешті, головний конкурент, судячи з конфігурації випромінювачів, – трибриди Empire Ears Odin. Тут відмінності помітніші, аніж у Ragnar і Fourte. По-перше, Odin грають комфортніше та тепліше, Ragnar здаються більш колючими. По-друге, Odin виразно V-подібні, ефектні, драйвові. Баси у них підкачані, вагомі, розкотисті, кількісно їх, як на мене, навіть забагато. Середні частоти пластичні, медові, дуже азартні. ВЧ насичені, протяжні, витончені, з акцентованими сплесками і додатковою гнучкістю, вони мені в цих навушниках подобаються найсильніше, хоч я і розумію, що вони відверто прикрашені. В свою чергу, Ragnar моніторніші, рівніші. При всій яскравості, вони просто трохи розганяють мелодію, тоді як Odin реально можуть влаштовувати феєрверк. Вибір залежить від ваших вподобань.

Noble Audio Viking Ragnar Фото конкуренти

Підсумки

Пам'ятаю, коли я опублікувала перші фотографії своїх Noble Viking Ragnar, мене влучно запитали, чи відчувається в подачі цієї моделі що-небудь особливе, чи це тільки "чергові топи"? Ні, ці навушники здаються мені непересічними. Вони дійсно привабливі. Іскристі та міцні, як сталь. Чисті та прозорі, як лід. Надійні та вишукані, як талісман. Загалом, навіть якщо відволіктися від екзотичного сплетіння випромінювачів, щось особливе є в них, в їхньому звуці. Шкода, що цінник тут такий злий. Але якщо у вас буде можливість ознайомитися з цим новим флагманом, рекомендую серйозно до нього придивитися. Всім Hi-Res.

Noble Audio Viking Ragnar Фото огляд

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено