Працюємо під час блекауту. Можливі затримки в роботі через відключення світла і тривоги
Каталог товарів

Огляд Hi-Fi навушників Shanling MG600. Купуючи свято

Огляд
06 Листопада 2022 219
Автор: Anastasia Nikolaeva

Warming up

Цього разу, друзі, я буду тестувати динамічні навушники Shanling MG600. Це перша модель з нової лінійки бренду. На нас чекає багато несподіваних вражень.

Як ви розумієте, аудіофільські реалії 2022 року такі: в трендах Bluetooth, багатофункціональність, кастомізація та експерименти із драйверами, в тому числі застосування комбінацій з планарами, електретами, п'єзокерамікою і кістковими випромінювачами. Відповідно, будь-якому Hi-Fi виробнику доведеться сильно постаратися, щоб продати звичайні дротові внутрішньоканалки. Особливо якщо це – класичні однодрайверні динами. Аудиторія перенасичена екзотикою.

Shanling знайшли вихід, додавши своїй новинці MG600 солодких бонусів: амбушюри SpinFit в комплекті, флагманський гібридний восьмижильний кабель зі змінними штекерами 3.5, 2.5 та 4.4, магнієві випромінювачі в корпусах з натурального клена, індивідуальний дизайн у кожної пари, напіввідкрите акустичне оформлення. Ми, звичайно ж, оцінимо все це, але, найголовніше, зосередимося на звучанні. Заявлена вартість моделі – 600 євро. Подивимося, який у неї рівень. До справи.

Комплектація та дизайн

Перед нами велика коробка у блакитній обкладинці, на ній вказані ключові характеристики. Знявши кришку, відразу ж знаходимо папірець з золотими літерами, який, схоже, є інструкцією до навушників: "Enjoy music anytime anywhere". Ну, я приєднуюся до рекомендації.

Shanling MG600 пакування

Набір аксесуарів у Shanling MG600 еталонний: магнітний чохол Shanling C5 зі шкірозамінника, 2 пари насадок SpinFit, 3 пари силіконових амбушюр для підсилення басу, 3 пари – для виділення вокалу, 3 пари – для розширення сцени, 2 пари гібридних насадок із піни і силікону, схожих на добре знайомі аудіофілам Symbio, змінні штекери 3.5, 4.4 та 2.5, дерев'яна щіточка для очищення. Молодці, комплект поставки можна назвати флагманським. Лише нагадаю, що я раджу підбирати амбушюри, орієнтуючись на власний слух, а не на підписи щодо їхнього призначення.

Shanling MG600 аксесуари

Але продовжимо, час обговорити дизайн MG600. Маю зізнатися, він дуже ошатний, це посилює відчуття свята, навіяне упаковкою та щедрою комплектацією. Якщо Shanling хотіли мене здивувати, їм це вдалося. Найкрасивіші навушники компанії, які я бачила. Маленькі глянцеві корпуси з довгими звуководами та фейсплейтами під мармур зроблені із стабілізованого клена, обробка бездоганна. Кожна пара має свій унікальний візерунок, відтінок переходить від синього до блідо-блакитного, із золотаво-рожевими прожилками. Окрім естетики, вибір матеріалу вплине і на звук – характерна природність тембрів, що знайома нам за повнорозмірами з дерев'яними чашами, повинна проявити себе і в IEM. Я перевірю це. У будь-якому разі, рішення цікаве, реалізація – відмінна, на тлі інших схожих навушників MG600 точно не загубляться.

Shanling MG600 огляд

До комфорту носіння претензій у мене не виникло, корпуси у новинки невеликі, важать лише по 3.3 г, зручно вміщаються у вухах завдяки заокругленій формі. Також нагадаю, що акустичне оформлення у них напіввідкрите, вони не створюють вакууму, тому менше втомлюють під час тривалого прослуховування. Та й для масштабу уявної сцени це позитивний фактор, особливо коли йдеться про динамічну модель, тому що драйверу потрібно прокачувати більше повітря. Але є і мінус – пасивна шумоізоляція не ідеальна. Гратися з насадками довелось довше, ніж зазвичай, хоча особисто для мене це приємне заняття.

Shanling MG600 дизайн

Залишилося розповісти про стоковий кабель. Економити на ньому не стали, і в мене знову є відчуття, що ми купуємо свято. Отже, Shanling MG600 комплектуються преміальним гібридним дротом Furukawa, 6 жил виготовлені з монокристалічної міді, 2 жили – із посрібленої міді. Кабель має стильний вигляд, металевий ромбоподібний розгалуджувач і поєднання кольорів роблять його впізнаваним. Незважаючи на товщину, у використанні він поводиться слухняно завдяки м'якому плетінню. За акустичною прозорістю він відповідає класу навушників, навіть із запасом. Конектори MMCX маленькі та міцні, самі собою в роз'ємах не обертаються. Модульний штекер виявився доволі компактним, це чудово. Звісно, зміна вимагає трохи зосередитися, конструкція тут не так зразково контролюється, як у мого Dita Oslo, але працювати з нею простіше, ніж, наприклад, з аналогічною системою у кабелів FiiO.

Shanling MG600 кабель

Характеристики та сумісність

  • Діапазон частот: віт 20 Гц до 40 кГц;
  • Чутливість: 105 дБ;
  • Імпеданс (опір): 22 Ом.

Параметри у Shanling MG600 виглядають цілком дружніми, але, на практиці, цим навушникам необхідна досить доросла потужність для адекватної роботи. Зі смартфоном слухати їх явно немає сенсу, краще обрати Hi-Res плеєр, ресивер або мобільний ЦАП старшого цінового сегменту.

Про технології. Модель отримала драйвери нового покоління з куполом із алюмінієво-магнієвого сплаву та діафрагмою 10 мм, що комбінує вуглецеве і графітове волокно. Динамік живиться від високовольтної котушки Daikoku Japan та потужних неодимових магнітів. Застосовується спеціальний дерев'яний фільтр для тюнінгу.

Власне, досвідчені аудіофіли знають, що толковий динамічний драйвер може показати себе не менш вражаюче, ніж популярні розсипи випромінювачів різних типів. Але що на нас чекає в даному конкретному випадку?

Shanling MG600 цілісні

Звук (+ Astell&Kern SP2000, Questyle QPM, Shanling M6 Ultra, iBasso DX170)

Розпочнемо з перших емоцій. Почерк навушників Shanling MG600 красивий та норовливий. Небезпечне поєднання, правда? Я б віднесла цю модель скоріше до смакових, тож оцінка залежить від того, чи відповідає дане налаштування особисто вашим вподобанням. Категорія: слухати та робити вибір. Перед нами новий експеримент бренду у створенні ефектної привабливості для свого пристрою, і він однозначно має право на існування.

Музична картина у MG600 прозора, повітряна, із виразними розділеними партіями, теплою м'якістю та багатим насиченням дрібними нюансами. Вона сподобалася мені відкритістю та енергійністю – діапазон басів швидкий і рухливий, із впевненими атаками, а середина і високі частоти дуже пластичні. Загальна злагодженість дає відчуття, що звук скинув з себе все зайве, зберігши гнучку основу.

Також, повертаючись до прозорості, хочу дійсно похвалити хорошу розбірливість, це корисно для заплутаних багатоінструментальних треків. Деталізація підкреслена, з помірним відходом у мікроконтраст. Хлесткість та контроль роблять мелодію жвавою і захопливою, з тим самим моїм улюбленим драйвом, іскристість високих та підсилена віддача басів додають азарту, а соковитість протяжних нот привносить частку співучості.

По частотах. Баси швидкісні, глибокі та артикульовані. Вони мають пружну повітряність та розмашисту ударність. Відпрацювання рельєфу зроблено ретельно, а от варіативність текстур трохи спрощена, хоча для динаміка це очікувано. Побудова тривимірна, локалізація планів і атак правильна. Присутня підкачка за масою, на живих жанрах опуклий вібруючий відгук, як на мене, буває надмірним, але він додає приємної тактильності будь-якій ритмічній лінії. І, на щастя, контролюються НЧ міцно. Варіант не для фанатів сухої технічності, але й не для басхедів.

Середні частоти витончені, веселі і теплі. Незважаючи на V-подібний характер моделі, спектр не відчувається відведеним, це плюс. Відзначу прекрасну окресленість інструментів, натуральну плавність їхньої гри, а ще гідну роздільну здатність за свої гроші. Мікродеталізація є сильною рисою Shanling MG600. Тембри насичені та солодкі, злегка прикрашені. Верхня середина акцентована, це сприяє розкриттю акустичних композицій. Масштаб сцени кращий, ніж у конкурентів, напіввідкрите оформлення робить панораму помітно більш просторою.

Високі частоти виділені, швидкі та дзвінкі. Їм властива впізнавана переливчаста манера Shanling, що додає мелодійності музиці, грація і прийнятна чіткість. Однак опрацювання верхніх шарів базове. Мабуть, особисто я б обрала менше блиску та збільшену увагу до складних нюансів обертонів і ніжних згасань. І попереджаю, MG600 – це доволі яскраві навушники. Не настільки висвітлені, як Shanling ME700 Lite, але найчутливішим ВЧфобам вони теж навряд чи підійдуть. Через акцентування області ВСЧ і ВЧ, модель може ставати втомлюючою на деяких записах з особливо агресивною голосовою доріжкою, де жіночий вокал навіть з більш комфортними пристроями часом нагадує електровіолончель. Новинка відіграє поганий матеріал чесно, тому зверніть увагу на якість своєї музичної колекції.