Каталог товарів

Огляд портативного ЦАПа з підсилювачем iFi Hip-DAC 2. Мультибіт в дорогу.

Огляд
01 Лютого 2023 855
Автор: Anastasia Nikolaeva

Цього разу я буду тестувати незвичайний ЦАП з підсилювачем Hip-DAC 2 від iFi Audio. Я люблю цю досвідчену британську компанію за серйозний підхід до роботи над кожним пристроєм, у мене на огляді було багато її моделей. Але сьогодні на черзі лінійка, якої я досі ще не торкалася. Чим здивує друге покоління знаменитого і диявольськи затребуваного Hip-DAC? За трохи збільшену вартість $190 нам пропонують високу потужність, аналоговий почерк мультибітного чіпа, балансний вихід для навушників, декодування MQA, вбудований акумулятор. Виробник презентує оновлену версію: "Colourful. Capable. Crisper". Що ж, давайте поглянемо на цю барвистість. До справи.

iFi Hip Dac Фото

Візуальні враження

iFi Hip Dac Фото Коробка

Чи можна багато очікувати від розпакування портативного ЦАПа? В цілому, тут усе стримано та мінімалістично. Невелика коробка з перерахуванням характеристик, всередині на простій грубуватій підставці чекає сам iFi Hip-DAC 2. Під ним знаходиться скромна купка аксесуарів: короткий зарядний проводок USB-C/USB-A, такі ж короткі кабелі для з'єднання з джерелом USB-A/USB -C та USB-A/USB-A, гумові наліпки-ніжки та наліпка iFi. Шкода, що не поклали адаптер для техніки Apple. Також зазначу, що виробник дає можливість окремо купити чохол, який дозволить носити пристрій на стегні. В презентації це художньо називається "Стрілянина від стегна". На жаль, у комплекті таких бонусів немає.

iFi Hip Dac Фото Шнури

Про дизайн. Виглядає Hip-DAC 2 ефектно та стильно, з цим навіть не посперечаєшся. Він зроблений у формі міцної тонкої фляжки з рифленим регулятором гучності в ролі кришечки. Такий ковток натхнення на ходу, ага. Матеріал корпусу - якісний анодований алюміній, його матова поверхня приємна на дотик і не марка. Збірка відмінна, за винятком традиційного для iFi люфту кнопок. Попередник моделі за забарвленням був синім, а Hip-DAC 2 зроблений жовтогарячим, новий відтінок справедливо названий Sunset Orange. Ну, психоакустика в поміч. Втім, незважаючи на те, що я негативно ставлюся до яскравого оформлення Hi-Fi техніки, в даному випадку колір дійсно красивий, не кричущий, виглядає цілком дорого. І, звісно, на корпусі є православна наклейка Hi-Res, яка відразу покращує насиченість обертонів та інші акустичні властивості будь-якого девайсу, і ще одна така ж – на коробці, для певності.

Переходимо до ергономіки. Якщо порівнювати iFi Hip-DAC 2 з ультракомпактними мобільними ЦАПами, він однозначно здається крупним і важким. Однак не забуваємо, що це інша категорія пристроїв. Параметри корпусу 102x70x14 мм і вага 125 г дозволяють вважати модель абсолютно кишеньковою, проблем з її використанням в дорозі бути не повинно. Хоча особисто я б, мабуть, віддавала перевагу прослуховуванню з комп'ютером, а не зі смартфоном, але виріб є універсальним, його портативність - це плюс.

Щодо комунікації. Органи управління представлені аналоговим потенціометром з добре контрольованим ходом, а також двома металевими кнопками "XBass" і "Power match". Є й різнокольорові світлові індикатори. Під час зміни рівня на мінімальних показниках присутній розбаланс каналів, але якщо додати гучності, проблема зникає. XBass - це знайоме фанатам iFi налаштування для акуратної еквалізації, котре трохи акцентує басовий відгук, але не викривляє звукову картину. Навіть я, великий скептик щодо будь-яких «улучшайзерів», оцінюю його позитивно. Стосовно Power match - тут ми маємо дворівневий регулятор підсилення, роль якого полягає в погоджуванні імпедансу з під’єднаними навушниками. Реалізація, як завжди, бездоганна.

Для заряджання використовується стандартний порт USB Type-C. А от роз'єм для передачі сигналу пропрієтарний, він являє собою утоплений вихідний повнорозмірний USB 3.0, для нього треба мати сумісний кабель. Такий сумнівний вибір розробники аргументують підвищенням надійності фіксації, з'єднання дроту з ЦАПом і справді міцне, але для 2023 року це все одно дуже суперечливе рішення. Зате ідею розділити зарядний та цифровий роз'єми можна назвати вдалою, менше наведень і завад.

Виходів для навушників у моделі декілька: стандартний 3.5 та симетричний 4.4 Pentaconn. До слова, для виходу 3.5 застосовується запатентована технологія iFi S-Balanced, яка вдвічі знижує кількість спотворень.

iFi Hip Dac 2 Фото Виходи

Характеристики та функціональність

 

В кількох словах про технології. iFi Hip-DAC 2 отримав мультибітний чіп Burr-Brown з архітектурою True Native, він підтримує роздільну здатність сигналу до 384 кГц та DSD256. Для боротьби з джиттером застосовуються модернізовані тактові генератори з технологією iFi GMT femto precision.

Схему підсилення, що має збалансовану диференційну конструкцію, побудовано на основі кастомного операційного підсилювача OV, керамічних конденсаторів TDK C0G класу 1 і трансформатора з низьким рівнем шуму від Texas Instruments. Показники потужності і напруги становлять, відповідно, 280 мВт на 32 Ом і 3.2 В на 600 Ом на звичайному виході, 400 мВт на 32 Ом і 6.3 В на 600 Ом - на симетричному. Власники повнорозмірних навушників, зверніть увагу, це ваш варіант. Філософія тут така ж, як у iFi iDSD Diablo та у мого улюбленця iFi Go Bar – серйозний потенціал потужності у маленькому корпусі. Зовсім тугі стаціонарні планари модель, звісно ж, не потягне, але з більш людським навантаженням впорається легко. Хоча є мінус - чутливі IEM ловлять по балансу дуже помітний фоновий шум, на низькому ступені підсилення включно.

Ледь не забула назвати значиму рису, яка змінилася у другому поколінні Hip-DAC: завдяки використанню 16-ядерного XMOS-процесора з подвоєною тактовою частотою та вчетверо збільшеним обсягом пам'яті, оновлена модель має підвищену продуктивність та можливість повного декодування MQA. Фанати Tidal будуть задоволені.

У використанні апарат зручний, мій ноутбук розпізнав його одразу, без встановлення драйверів, з підключенням до Hi-Fi плеєра проблем також не було. А ще відзначу, що iFi Hip-DAC 2 має власний акумулятор ємністю 2200 мАг. Час автономної роботи заявлено аж до 8-12 годин. У мене, в середньому, виходило близько 6 годин. Все залежить від опору навушників та від гучності прослуховування.

 

Звук

 

Основне тестування проводилося на навушниках Focal Utopia, 64 Audio tia Fourte, Noble Viking Ragnar, Bionic Sound Oxygen та Dunu DK-3001 Pro.

Моя суб'єктивна думка – грає iFi Hip-DAC 2 чарівно. Почерк у нього такий святковий, радісний, барвистий, йому хочеться довіряти. В цілому, він близький до лінійності, але низка дрібних змін у різних аспектах створює просто магічну атмосферу, не викривляючи при цьому оригінальну картину.

По-перше, ЦАП покращує виразність, деталізацію звучання, чіткість та розділення партій. Він робить акустичну панораму більш рельєфною, як мозаїка, глибше прописує контури інструментів, завдяки цьому підвищується розбірливість. Хоча образи залишаються крупними, нав'язливого підкреслення мікроконтрасту немає, тому можна не боятися надмірної критичності до поганих записів.

По-друге, відчувається вплив мультибіту в контексті додавання вагомості по всьому спектру. Я б сказала, що вплив помірний, він іде на користь. І, окрім вираженої тілесності, можна помітити, наскільки багатшою стає тактильна різноманітність текстур. На якісних навушниках добре відчувається цей опуклий об'єм, багатошаровість музики, приємна віддача реверберацій, пружна шовкова гладкість нот. Трохи смаковий ефект, але особисто мені він здався привабливим.

Отже, подача iFi Hip-DAC 2 прозора, насичена, гнучка та енергійна. Певна співучість дає додаткову мелодійність, але не стирає окресленість нюансів. Жанрово ЦАП всеїдний, завдяки гідному опрацюванню НЧ він може без проблем впоратися з важкими треками, а чудова інформативна середина з виділеною областю ВСЧ ідеально створена для живих композицій. Єдиний мінус, який я можу назвати – посередній масштаб сцени. Ну і особисто мені іноді не вистачало швидкості, я люблю гостріший і рухливіший звук, але це вже питання індивідуальних уподобань.

По частотах. Баси розкотисті, масивні та ударні. От де точно проявляє себе користь від потужності моделі. Глибина саба відмінна, мід впевнений та повноваговий, розмашисті атаки та оксамитові згасання створюють правильну основу. Варіативність непогана для даного класу, контроль теж прийнятний, локалізація цілком точна, прсутня і красива голографічність. НЧ трохи форсовані, не чекайте від них фантастичної технічності, вони зроблені більш розважальними, але зі своїм завданням справляються.

Середні частоти кристальні, яскраві, деталізовані. Їхня роздільна здатність, чистота і прозорість - це, на мій погляд, козир Hip-DAC 2, тут він обходить конкурентів у своєму бюджеті. Тембральна палітра щедра на відтінки, тепла та гармонійна. Вокал колоритний, виразний та природний, інструментальні партії чітко розділені, хоча трек зберігає веселу злагодженість. Як я вже писала, ЦАП не прагне (прямує) до сухої аналітичності, музика має натуральну плавність. Для себе я зазвичай обираю пристрої з більш швидким та різким почерком, але й герой огляду мене не розчарував, мікронюансів тут можна почути достатньо. Окрім того, я є прихильником акцента на ВСЧ, і в цьому випадку він реалізований так, як слід, - соковито, емоційно, але без дратівливої крикливості.

Верхні частоти легкі, ясні, хоч і дещо спрощені. У порівнянні з шикарною насиченою серединою, вони видалися мені помітно тоншими. Крім того, для них характерна однорідність, широкої палітри обертонів чекати не варто, протяжність теж компромісна. Ну, я не буду надто багато вимагати від бюджетного пристрою. Принаймні, ВЧ комфортні, слух не пиляють, кількісно їх вистачає, а забарвлення у них нейтральне, що доречно для акустичних записів.

 

Підсумки

 

"Не змінюй те, що і так добре працює" - цей закон із дивовижною регулярністю порушують виробники Hi-Fi техніки. І, на щастя, іноді їм дійсно вдається вдосконалити навіть свої найкращі моделі, до яких і раніше аудиторія не мала претензій. iFi Hip-DAC 2 – показовий приклад. Якщо у вас ще були сумніви, я рекомендую обов’язково звернути увагу на цей яскравий - у всіх сенсах - хіт. Навіть я кілька разів забувала про роботу і просто насолоджувалася прослуховуванням, настільки смачну атмосферу він створює. А з приводу актуальності недорогого портативного ЦАПа з власним акумулятором у наших реаліях ви і самі все знаєте.

iFi Hip Dac 2 Фото 2

 

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено