Каталог товарів

Огляд портативного USB ЦАП-підсилювача Shanling UA3 з новим AK4493SEQ

Огляд
24 Серпня 2022 716
Автор: Чуб Олександр

Огляд Shanling UA3

Shanling UA3 — далеко не перший портативний USB ЦАП-підсилювач компанії, але в ньому Shanling використала декілька дуже важливих нововведень. По-перше: замість однієї апаратної кнопки, що відповідала за переключення режиму роботи ЦАПа, тепер є три, по функціональність яких ми поговоримо трохи пізніше. А по-друге, це — перший портативний USB ЦАП-підсилювач компанії, серцем якого став ЦАП компанії Asahi Kasei, замість більш звичних ESS. Якщо бути точним, то це — новий AK4493SEQ з технологією Velvet Sound, тож послухати Shanling UA3 було особливо цікаво.

Комплектація

Комплектація Shanling UA3

Shanling UA3 запаковано у досить простеньку білу коробку маленького розміру зі схематичним зображенням самого ЦАПа спереду та основними характеристиками ззаду. Всередині — сам пристрій, 10-см кабель з конекторами Type-C з обох сторін, перехідник на USB Type-A, документація та пара наліпок Hi-Res Audio. Є все що потрібно для використання. Чи майже все, якщо планується слухати музику з iPhone. У такому разі доведеться придбати відповідний кабель з Lightning.

Зовнішній вигляд

Зовні Shanling UA3 — майже типовий портативний ЦАП-підсилювач для смартфонів, що зазвичай називають “свисток”. Він компактний і майже повністю зроблений з матового металу чорного кольору. Зовнішній вигляд важко назвати оригінальним або вишуканим, але це і не потрібно. В процесі використання дивитись на нього доведеться рідко.

Shanling UA3

Усі найважливіші елементи розташовано на фронтальній поверхні ЦАПа. Саме тут є світлодіодний індикатор, який світиться різними кольорами залежно від поточного режиму роботи. Та три фізичні кнопки. Що, в залежності від налаштувань, можуть відповідати за перемикання треків, паузу та відтворення. Або за регулювання гучності. Довге натискання середньої кнопки відповідає за переключення режимів: UAC 1.0 для роботи з Nintendo Switch (або старими версіями Android) та USB Audio Class 2.0 для всього іншого.

Фронтальна панель Shanling UA3

Зі зворотного боку — лише нанесена інформація про модель, виробника та позначка Hi-Res Audio.

Shanling UA3 зворотня панель

Shanling UA3 має два виходи для навушників. Класичний 3.5-мм та балансний 4.4-мм на верхній частині. Першою його впровадила Sony, а зараз він стрімко набирає популярність, хоча балансний 2.5-мм теж поки списувати зарано. UA3 має два виходи для навушників. Класичний 3.5-мм та балансний 4.4-мм на верхній частині. Першою його впровадила Sony, а зараз він стрімко набирає популярність, хоча балансний 2.5-мм теж поки списувати зарано.

Роз'єми Shanling UA3

Єдина пластикова частина Shanling UA3 — “заглушка” знизу, там само розміщений і роз’єм Type-C для підключення кабеля.

Shanling UA3 Type-C

Кабель має довжину 10 см та виготовлений досить якісно. З металевими конекторами та обплетенням. Відчувається надійним, хоча за необхідності його можна елементарно замінити.

Кабель Shanling UA3

Shanling UA3 має габарити 60х25х13 мм та вагу 20.5 г, тож проблем з використанням не буде.

Розміри Shanling UA3

Функціональність та технічні особливості

В роботі Shanling UA3 дуже простий. У випадку зі смартфонами просто підключили і використовуємо. Хоча є один момент. На Android варто встановити додаток Eddict Player, за допомогою якого можна багато чого налаштувати. Нажаль, для iOS він недоступний. Сам Eddict Player — досить функціональний додаток, в якому є, безпосередньо, плеєр, доступ до мережевих ресурсів, NAS та інше. Але нас цікавить USB Control. У ньому розташовані налаштування Shanling UA3: рівень посилення, вибір цифрового фільтра, баланс, ліміт гучності, налаштування кнопок та перехід у режим енергозбереження.

Інтерфейс Eddict Player

Робота з ПК з актуальними версіями Windows — просто Plug and Play. Підключаємо до USB і ЦАП автоматично включається у якості звукового виходу. Тепер більш детально про звукове начиння: як вже вказано вище, в якості ЦАПа використовується зовсім новий Asahi Kasei AK4493SEQ з технологією Velvet Sound. Він підтримує декодування PCM-файлів з максимальним бітрейтом 32/768 та DSD до 512. За підсилення відповідають два Ricore RT 6863. Максимальна вихідна потужність становить 210 мВт/32 Ом для балансного підключення і 125 мВт – для стандартного 3.5 мм.

Якість звучання

Огляд Shanling UA3

Незважаючи на використання нового ЦАПа від іншого виробника, в цілому, характер звучання Shanling UA3 досить характерний для пристроів компанії. Він не намагається бути максимально нейтральним, натомість подає звук емоційно, насичено і музично. Загальний характер можна назвати трохи “темнуватим”. Низькі та високі частоти дещо підняті, що є загалом звичною практикою, але питання у тому, наскільки це зроблено грамотно. Цап використовувався з Campfire Audio Polaris (першого покоління), OPPO PM-3, FiiO F9 та Shure SE315.

Низькі частоти дуже глибокі, масивні та “м'ясні”. Але це збільшення їх кількості не зашкодило якості. Водночас з усією їх потужністю, вони мають хорошу детальність, рельєф та добре передають характер інструментів. Баси дуже добре контролюються, не змішуються в кашу та дають відмінну ритмічну картину завдяки чітким та пружним панчем. Завдяки цьому вимальовується “правильна” низькочастотна підкладка.

Середня частина частотного діапазону звучить досить природньо і натурально, але загалом вона має нейтральний характер, без якихось яскравих емоцій. Чіткість та детальність на достатньому рівні, інструменти та вокал звучать достовірно, не змішуються та знаходяться на потрібних місцях. Уявна сцена середня, як у глибину, так і ширину. Об’єму достатньо, але не більше того.

Що стосується високих частот, то вони в Shanling UA3 дещо акцентовані. Але рівно настільки, наскільки це можливо, щоб водночас додати необхідного простору та повітря, зважаючи на масивний бас. Але і не ставати настирливими чи дратуючими. Сама якість та детальність ВЧ на хорошому рівні, звучать вони приємно.

Загалом звук Shanling UA3 мені сподобався: ЦАП звучить драйвово та емоційно. Щодо сумісності, то якихось суттєвих проблем ні з різними навушниками, ні з різними стилями музики ЦАП не має. За цим критерієм його можна назвати абсолютно універсальним.

Висновки та конкуренти

Загалом, можна з упевненістю сказати, що портативний USB ЦАП-підсилювач Shanling UA3 вийшов дуже вдалим. Він класно та драйвово звучить, універсальний з точки зору музики та використовуваних навушників та має достатню потужність. А в якості додаткової переваги варто відзначити фізичні кнопки на корпусі, що роблять його зручнішим у користуванні та фірмовий додаток з низкою корисних налаштувань.

Що до конкурентів, то мені довелось слухати лише FiiO KA3. Він має аналогічний набір виходів і дещо вищу потужність, ніж у Shanling UA3. Але, що більш важливо, інший характер звуку. KA3 звучить більш нейтрально, “рівно”, без прикрашень за рахунок піднятих низьких та високих частот. Але трошки нудно.

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено