Каталог товарів

Огляд Takstar PC-K850. Професійний сетап

Огляд
01 Березня 2023 234
Автор: Andriy Chyzhov

Інтро

Не секрет, що час від часу виробникам популярної електроніки задля досягнення запланованих продажів доводиться не лише виготовляти якісний продукт, але і вдаватися до різноманітних хитрощів та маніпуляцій. Наприклад, наявність того ж стилуса в комплекті або неабиякого розмаїття аксесуарів до окремого придбання нерідко схиляють нас до купівлі смартфону, основні характеристики якого поступаються конкурентам в класі. Адже навіщо нам Snapdragon 865, якщо у продажі навіть на китайських платформах знайти нормальний чохол для девайсу не вийде? Схожа ситуація і на ринку персональних мікрофонів. Сьогодні їх сотні: дорогих, бюджетних; від А-Бредів та від нікому невідомих виробників; конденсаторних чи динамічних тощо. Отже, як Ви зрозуміли героєм огляду буде мікрофон, який, окрім належної якості виготовлення та звуку, пропонує своїй аудиторії щось дійсно особливе. So.

Комплектація

Ось і той пункт, де відкривається таємниця вже згаданого особливого. Takstar PC-K850 комплектується розкішним комплектом супутніх аксесуарів, де особливе місце відведено юніту, де ці аксесуари (+ сам мікрофон) і знаходяться. Отож мова йде про міцний футляр-”валізу” з алюмінієвими “ребрами”, який своїм дизайном нагадує рекові кейси. Примітно, що кейс має металеву ручку, внутрішній пінний ложемент для складових, а також ергономічний металевий замок, що робить його дуже зручним у повсякденному користуванні. Окрім згаданого “дипломату” в комплекті поставки є антивібраційне кріплення до стійки типу “павук” та металевий поп-фільтр, чого часто бракує XLR-мікрофонам, вартість яких значно вища. П.с. додатково у нас на сайті Ви можете придбати фірмовий Такстарівський пантограф, який відмінно підходить для PC-K850. Про нього читаймо у наступному розділі.

Takstar PC-K850комплект

Takstar PC-K850аксесуари

Пантограф

Забравши з відділення пошти посилку, я одразу помітив, що коробка якась неочікувано велика. Як виявилось, пакунок містив не лише мікрофон, а і вельми цікаву річ – пантограф Takstar ST-6. Для тих, хто вперше чує цей термін скажу, що пантограф – це майже та сама мікрофонна стійка, яка, однак, має відмінності. Перш за все, вона кріпиться до столу, кафедри, пюпітру та ін. поверхностей, що дуже зручно, наприклад, якщо мовець/вокаліст займає положення сидячи. Другою відмінністю пантографа від класичної мікрофонної стійки є наявність рухомих “суглобів”, які дозволяють швидко встановити мікрофон на комфортній відстані до джерела звуку. Окрім того, пантограф, як правило, оснащений вбудованим XLR-кабелем, що теж і зручно, і + для естетики. До слова, Takstar ST-6 цю опцію має, що видно на його світлинах.

takstar st-6 microphone stand

Якщо ж говорити безпосередньо про даний пантограф, то тут все в повному порядку: кріплення надійні, метал якісний, фарба нанесена рівномірно, пружини міцні та витривалі. Щодо процедури монтування, то вона не потребує зайвого часу та зусиль. І хоча в комплекті є спеціальна графічна інструкція, як зібрати пантограф, я обійшовся без неї – все доволі очевидно. До цього ніколи не мав справи з пантографами.

Дизайн. Якість виготовлення

Оскільки Takstar PC-K850 не є бюджетним мікрофоном, то і вимоги потенційного покупця щодо дизайну та якості виготовлення мікрофону будуть дещо завищені. На щастя, виробник зі своїм завданням впорався: в підсумку маємо solid продукт, виготовлений з металу, який до того ж і виглядає досить симпатично, якщо Ви не проти глянсового покриття. Так, основа мікрофону покрита “рояльним” лаком, від чого на перший погляд може здатися, що вона пластикова. Проте це не так: прилад майже повністю складається з металевих деталей, і підтвердження тому – приємна важкість конструкції. Варто відзначити і те, що для естетичної цілісності комплектні поп-фільтр і шок-маунт пофарбовані також у чорний колір, це безумовно тішить.

Takstar PC-K850огляд

На завершення розділу згадаю, що герой огляду під’єднується до різного роду студійної чи сценічної апаратури за допомогою XLR- конектора, а отже Вам необхідно мати звукову карту/мікшер з опцією фантомного живлення фантомного живлення 48 В. До слова, більшість сучасних звукових інтерфейсів мають таку.

Електроніка

Takstar PC-K850 – мультизадачний конденсаторний мікрофон, оснащений позолоченим капсюлем діаметром 34 мм, який знімає звук в кардиоїдній спрямованості. Окрім того, варто відзначити схему живлення, яка відрізняється низьким значенням фонового шуму, а також високий вхідний SPL (130 дБ (THD≤0,5% при 1 кГц)), що дозволяє відносно комфортно записувати аудіо високої гучності, – наприклад, кімнатні комбопідсилювачі або вокал з “перегрузом”. Також про всяк випадок напишу, що мікрофон, звісно, не потребує ніяких драйверів або особливого софту, адже являє собою повністю аналоговий девайс. Як бачимо, щодо технічної складової героя огляду особливих претензій виникати не може. Навіть тумблер атенюатора, який присутній на деяких пасивних мікрофонах, аж ніяк не обов’язковий.

Takstar PC-K850головна

Звучання

Ну а тепер перейдімо до головного аспекту сутності мікрофону від Такстар – особливостей його звучання. Забігаючи не перед, зазначу, що якість запису навіть бюджетних мікрофонів вже давно знаходиться на належному рівні, а тому, очевидно, від 850-го ніяких небажаних сюрпризів годі і очікувати. Але, зважаючи на його цінник, ставити занижені вимоги до нього теж не слід. А тепер по суті.

Передусім, перед придбанням мікрофону для запису мультимедійного контенту необхідно поставити собі питання: “який звук мені найбільше підходить?”. Наприклад я є прихильником повітряної натуралістичної подачі, інші люди можуть шукати варіанти, які додадуть їхнім голосам додаткових обертонів чи м’якості або ж навпаки “зріжуть” різного роду паразитні акустичні артефакти, викликані не достатньо поставленим голосом. В цілому, майте на увазі.

Допоки не загубив думку, хочу сказати, що Takstar PC-K850 є мікрофоном, який робить голос скоріше більш привабливим для потенційного слухача, аніж намагається максимально точно передати специфіку тембру вокаліста/мовця, але цей “тюнінг” є, на щастя, помірним.

Якщо ж говорити безпосередньо про особливості подачі мікрофона, то тут перш за все відзначу його натуральність, тембральну насиченість, детальність, а також загальний баланс технічності та евфонії, що в комплексі робить девайс вельми універсальним інструментом для роботи з мовленням, вокалом та акустичними музичними інструментами (з приводу духових не впевнений). Також прослуховується помірне підкреслення нижніх та верхніх частот, що на сьогодні не є рідкістю: ті ж австралійські Rode теж підкреслюють верхні частоти, щоб голос звучав солодше і більш зернисто – в хорошому сенсі цього терміну.

Висновки

Мені дуже сподобалося працювати з Takstar PC-K850, адже цей мікрофон не “фонить” бюджетністю, у нього в комплекті є всі необхідні аксесуари, ну і на вигляд він досить приємний. Найбільше я оцінив його вміння “тримати високий SPL”, що дозволяє не надто концентруватися на контролі динаміки голосу. Але пам’ятайте, що для отримання найбажанішого ефекту Вам знадобиться хоча б базова звукорежисерська підготовка + наявність нормальної звукової карти – інакше можете бути дещо розчарованими остаточним результатом, навіть записавши аудіо на відверто дорогому мікрофоні. Що ж, до зустрічі. Мирного неба і правильної аудіоапаратури.

 

Товари зі статті