Каталог товарів

Огляд Audeze LCD-XC. Карбонова досконалість

Огляд
15 Березня 2024 375
Автор: Flexboy 27

Все динами та мультидрайвери, і ось нарешті в мої руки потрапили планари! Не прості, а американські, з Каліфорнії, Audeze LCD-XC. Так, всі пристрої від Audeze вручну збираються в Orange Country. Загалом подібний тип навушників достатньо популяризований в інтернеті та набуває все більше прихильників з кожним днем. Однак що про нього думають аудіофіли, що ж урешті решт краще: динами чи планари? З усім цим і будемо розбиратися нижче.

Пакування та комплектація

Так званий LCD-XC 2021 Creator's-Package не має картонного пакування, натомість постачається у жорсткому футлярі з написом "Audeze". Про цей кейс буде написано трохи нижче, тому що фактично вся презентація на ньому і закінчується.
Комплектація:

  • Audeze LCD-XC
  • Кабель
  • Картка-сертифікат
  • Ключі для кейсу
  • Travel Case

 

Дизайн та матеріали

Метал, багато металу. Металеві регулювання чаш, металеві арки для чаш, металеве оголів'я, металеві корпуси чаш. Чаші - важливий компонент, адже саме вони відповідають за тип акустичного оформлення. У попередній ревізії LCD-XC накладки чаш вироблялися з дерева. З 2021 року натомість деревині  прийшов карбон, а разом з ним - серйозний дизайн та напис Audeze, що підвищив впізнаваність моделі.
Кожен елемент виконано з неймовірною детальністю. Уявімо, після робочої сесії ви знімаєте навушники з голови, та кладете на стіл. Через особливості під'єднання кабелю до чаш, ви потенційно могли б зіштовхнутися з проблемою по типу: у місці з'єднання кабель контактує з поверхнею стола. Втім, цього ви тут не знайдете. Інженери продумали подібний сценарій, та конструктивно уникнули цієї неприємності. І так майже у всьому.
 

Навушники мають просто неймовірно велику вагу (розмір, до речі, також не маленький). Потенційно такі параметри передбачають швидку втому, але ні, тут цього немає. Навушники дуже комфортні. Я використовував їх по 5-7 годин без будь-яких проблем. Амбушури розташовані під кутом і мають надзвичайно м'яку піну, яка анатомічно повторює форму вашої голови. Оголів'я пропонує шкіряну підкладку, яка не дає вашій маківці безпосередньо контактувати з металевою конструкцією. Підкладка має перфоровану текстуру, і вухам не спекотно. Я вражений тим, як було втілено безкомпромісну комфортність у пристрій з такими характеристиками. Якщо вам також подобається карбон-волокно, але на вашу думку його недостатньо, виробник здатен запропонувати вам карбонове оголів'я усього за 200 доларів.

Про кабель та кейс

Кабель має приємне плетіння з 4 жил, що вирізняється жорсткістю. В точці розгалуження на кожен канал розташована кліпса з фірмовим логотипом. Провід типу 1/4" (6.3mm) stereo - 2 x 4-pin mini XLR. Багато хто скаржиться на кабель навіть після оновлення (до цього було ще більше скарг). На жаль, не маю іншого для порівняння, але неодноразово помічав, як користувачі ставили кастомний або balanced XLR кабель.

Кілька слів про кейс. Цей “дипломат” має переважно пластикові деталі, однак не варто його недооцінювати. Всередині простір щільно встелено поролоном, тому турбуватися про пристрій при транспортуванні не слід – з ним точно все буде добре. Звичайно, наявний фірмовий напис назви виробника, щоб кожен знав, що саме ви несете у руці, і, звісно ж, замок з ключем, щоб ніхто не викрав ваші навушники. В цілому, непоганий аксесуар. На офіційному сайті його можна докупити окремо за 120 доларів.

Про планарний драйвер

Планарні драйвери були винайдені в 1920-х роках, але не здобули широкого поширення до 1970-х років (за 50 років технології виробництва покращилися).

Існує два основних типи планарних драйверів:
Електростатичні, які використовують електричне поле для вібрації мембрани.

Магніто-планарні - використовують магнітне поле для вібрації мембрани.
Простими словами планарний драйвер - це тип динаміка, який використовує плоску мембрану для генерування звуку. В основі драйвера лежить потужний магніт, який створює стабільне магнітне поле. В цьому полі розташована тонка мембрана, виготовлена з алюмінієвої фольги або іншого провідного матеріалу. Мембрана гофрована, щоб бути жорсткішою. Коли на мембрану подається електричний сигнал, він створює змінне магнітне поле. Це поле взаємодіє з постійним полем магніту, що змушує мембрану вібрувати. Вібрація мембрани генерує звукові хвилі, які ми чуємо.

Переваги планарних драйверів:

  • Широкий діапазон частот: Планарні драйвери здатні відтворювати широкий спектр частот, від глибоких басів до високих частот, що робить їх ідеальними для прослуховування музики високої чіткості.
  • Низький рівень викривлень: Завдяки своїй конструкції планарні драйвери генерують менше викривлень, ніж традиційні динаміки, забезпечуючи чистий і деталізований звук.

 

До недоліків можна віднести:

  • Вартість: Планарні драйвери, як правило, дорожчі, ніж традиційні динаміки, через складність їх виготовлення.
  • Ефективність: вони не такі економні, як традиційні динаміки, і їм може знадобитися більше енергії для живлення.
  • Розмір: Планарні драйвери, як правило, більші за традиційні динаміки, що може зробити їх непрактичними для деяких застосувань.

 

Відомо, що природне середовище планарів - це відкрите акустичне оформлення. Всупереч цьому, Audeze винайшли рецепт безкомпромісного звуку у вухах закритого типу, однак якою ціною? Можливо, ви чули про колаборацію HyperX та Audeze у 2018 році. Якщо бути конкретнішим, то результатом співробітництва двох компаній стала модель геймерських навушників “HyperX Orbit”. Вони також мали закритий тип оформлення, що спричиняло просто неймовірну кількість браку. Річ у тім, що при великій гучності динамік піддавався сильному тиску, в результаті чого мембрана починала шелестіти як фольга. Звісно ж, після такої поразки інженери переробили конструкцію, та усунули те, що потенційно могло б викликати подібні трабли.

Опис звучання

Чого я тільки не чув в цих навушниках! Стільки деталей та помилок у міксах я ще не помічав. Audeze за таку ціну пропонують інструмент, який додатково не потрібно калібрувати - він вже готовий для роботи. Наприклад, Beyerdynamic 1770/1990 не можуть похизуватися подібною універсальністю. Опишу звук Audeze LCD-XC так: прозорий, чистий, нейтральний.
Низькі частоти. Детальний бас з чітким розділенням. Його не так багато, має певні обмеження. Однак він дуже насичений та щільний.
Середні частоти. Добре збалансовані, музичні, без обмежень, неймовірно широкі. Жодних зауважень, це чудово.
Високі частоти. Яскраві, детальні, але без надмірної різкості.
Загалом XC віддає аналітичністю та прохолодою, як і всі планари. Жодна з областей частот надмірно не підкреслена. Роздільність інструментів неперевершена. Слухати лайв записи, або оркестрову музику - одне задоволення. Глибина сцени неймовірна, деякі топові динамічні навушники відкритого типу не можуть надати такого об'єму. Звук захоплюючий та легкий, нічого вас не втомлює.

Висновки

Високоточні та мікродетальні. В арсеналі кожного аудіофіла повинні бути хоч одні планари, і якщо ви оберете саме ці - точно не пошкодуєте. Порівняння з LCD-2 недоречне, адже X/XC об'єктивно кращі. В будь-якому випадку, це той звук, що надасть вам нові емоції та відчуття.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено