Каталог товарів

Огляд Audeze Maxwell. Більше ніж ігрова гарнітура

Огляд
29 Травня 2024 312
Автор: Victor Bondar

Перше моє близьке знайомство з навушниками від відомого у вузьких кругах аудіфільсього бренду. Для тих, хто “в темі”, навушники Audeze є мало не синонімом планарів - дорогих, важких, вимогливих до потужності та якості записів, але з дуже класним звучанням.

Але мій шлях пізнання їх продукції почався з доволі нестандартної моделі. Це Audeze Maxwell, бездротова геймерська гарнітура з планарними драйверами. Взагалі варто зазначити, що це не перша спроба Audeze зайти на ринок ігрових навушників. Світ вже бачили моделі Audeze Mobius та Audeze Penrose, обидві зарекомендували себе досить непогано, але мали декілька “дитячих болячок”, які разом зі слабким маркетингом так і не дозволили компанії міцно зайняти свою частку у цій ніші. Також можна згадати доволі дивні (в усіх сенсах) ігрові навушники Audeze LCD-GX, хоча з реально ігрового там був хіба що мікрофон та колір. І нарешті наприкінці 2023 року нам були продемонстровані Audeze Maxwell. Забігаючи наперед скажу, що компанія провела фантастичну роботу над помилками, нарешті врахувала потреби саме геймерів, а не аудіофілів, які інколи запускають Cyberpunk 2077, і зробила справді ультимативний продукт, хоча й не позбавлений невеликих недоліків. Але про все по порядку.

Розпакування та комплектація

Традиційно почнемо з коробки, вона доволі велика, оскільки самі по собі навушники не маленькі, і комплектація також. На передній частині ми бачимо згори напис “Audeze” зліва описані фішки, їх там дуже багато тому зупинятися не буду, а розповім потім окремо. По центру зображені самі навушники, у них всього 1 колір виконання. Знизу зазначено те що вони сумісні з ігровою консоллю Xbox (також є окрема версія Audeze Maxwell for PS для власників Sony PlayStation. З комп'ютером працюють обидві) ну і написано що це бездротові магнепланарні навушники.
Позаду коробки ми можемо бачити конструктив навушників, окремо кожну складову чашки, також перераховано сумісність з різними операційними системами. Також навушники мають додаток, який працює по Bluetooth з вашого Android або IOS девайса. Ще вказується наявність адаптера для використання з консоллю чи комп’ютером для бездротового зв'язку з низькою затримкою та з підтримкою Dolby Atmos.
Відкриваючи “перший шар”, дістаємо внутрішню коробку, під картонною накладкою на якій зображені навушники знаходиться невеличкий шар поролону для безпечного транспортування. Знявши його ми бачимо навушники які лежать у поролоновій формі, дуже щільно до речі, при транспортуванні бовтатися не будуть, по центру є адаптер для бездротового підключення. І все? Ні! Під ось цим поролоном знаходиться коробочка, в якій сховалася всі інші аксесуари.
Комплект постачання:

 • самі навушники Audeze Maxwell Xbox
 • мікрофон з роз’ємом 3.5 мм(але штекер в нього незвичної форми що буде підходити лише під ці навушники)
 • кабель-перехідник ~30 см з USB A - USB type-C (для того, щоб використовувати адаптер (приймач) для підключення до комп'ютера)
 • кабель ~1.2 метри для зарядки USB type-C - USB type-C
 • кабель  ~1.2 метри 3.5 мм miniJack -  3.5 мм miniJack для дротового підключення
 • адаптер-приймач для підключення навушників по радіоканалу
 • буклети про Dolby Atmos, наклейка, посібник з підключення та керування

 

Технічні характеристики

Масогабаритні показники:

 • вага: 490 грамів

Акустичні параметри:

 • частотна характеристика: 10 Гц - 50 кГц
 • діаметр драйвера: 90 мм
 • максимальна чутливість: 120 дБ
 • коефіцієнт нелінійних спотворень: < 0.1%(@ 1kHz, 1mW)

Бездротове з’єднання:

 • Bluetooth 5.3
 • кодеки: LE Audio, LC3, LC3plus, LDAC, AAC, SBC

Автономність:

 • місткість акумулятора: 1800 мАг
 • час роботи навушників: 80 годин
 • зарядка: 5 В / 1.8 Ампер max - 25% зарядки / 20 хвилин (повна зарядка 2 години)

Особливості:

 • закрита конструкція
 • бездротове підключення через адаптер-приймач з підтримкою Dolby Atmos та низькою затримкою
 • дротове-аналогове через роз’єм 3.5 мм miniJack
 • бездротове через Bluetooth
 • змінний та вбудовані мікрофони
 • режим прозорості
 • додаток для мобільних пристроїв, та софт для стаціонарних ПК

 

Дизайн та особливості

Почнемо з дизайну навушників. Audeze Maxwell доволі габаритні та їх вага, до речі, аж 490 грамів, хоча це можна зрозуміти оскільки всередині знаходиться багато начинки, місткий акумулятор на 1800 мАг, який помітно важить, та не забуваємо що це планарні навушники зазвичай їх вага перевалює за 400 грамів. Навушники випускаються лише в одному кольоровому виконанні, темно сірі зі злегка золотистим відливом. По матеріалах корпусу: чашки виконані із міцного товстого пластику (який збирає відбитки пальців), як і частина оголів’я. Згори воно металеве, на ньому написана назва бренду “Audeze”, обід знизу м’який, шкіряний, але він голови доторкатися напряму не буде. Фіксація на голові здійснюється завдяки додатковому шкіряному ободу, який до речі можна опустити або підняти розкрутивши гвинтики, але із заводу стоїть середнє положення. Амбушури великі, та м’які також обтягнуті шкірою, але перфорації не мають.
 

Всі елементи керування знаходяться на правій чашці навушника, згори та на нижній частині, там же знаходяться й інтерфейси підключення. По збірці до речі питань немає, все зібрано дуже добре, нічого не скрипить. Посадка зручна, але є декілька суб’єктивних моментів, вага навушників обумовлює можливу втому вже через декілька годин, голова боліти не починає, а ось шия трохи напружується, і через 2 години хочеться їх зняти. Другий момент що дужка повинна сидіти на верхівці голови, або трохи нижче, інакше при різких рухах головою вниз вони можуть злетіти.
Всередині навушників присутнє маркування лівої та правої сторони: на амбушурах, та на дужці всередині, розміри амбушур великі тобто майже всі вуха повністю туди влізуть. Відсутність перфорації може викликати пітливість, особливо в спеку під час тривалого використання. Тканина акустично прозора, через неї можна побачити драйвер, до речі амбушури змінні.
 

В цілому дизайн навушників, аскетичний, нічого зайвого, всі елементи, якими вони наділені, виконують певну функцію, для забезпечення зручної посадки та використання в цілому.
Коротко про мікрофон. Він з’ємний, приєднується завдяки роз’єму 3.5 мм, але штекер має специфічну форму, для того, щоб ви не сплутали направленість мікрофона. Вітрозахисний ковпачок можна зняти, або залишити, я все ж таки рекомендую залишити. Детальніше про мікрофон, як він записує голос та про режими шумозаглушення, поговоримо в наступних розділах.

Органи керування та інтерфейси

Всі органи керування знаходяться на лівій чашці. Почнемо з верхньої частини чашки:

 • перемикач роботи мікрофона вгору - ввімкнути / вниз - вимкнути
 • кнопка живлення: утримайте 3 секунди для увімкнення/ вимкнення, однократне натискання відтворення / пауза, подвійне - режим з’єднання (пошуку по Bluetooth)

Всі інші органи керування знаходяться на нижній частині чашки, також пройдемося і по інтерфейсах підключення:

 • над кнопкою знаходиться світлодіодний індикатор: білий - USB з’єднання, синій - BT підключення, моргає білим-синім - режим пошуку BT, синій блимає - BT не підключений. Зелений - акумулятор повністю заряджено. Червоний - низький заряд батареї, червоний (блимає) - зарядка
 • кнопка для перемикання режимів AI шумозаглушення для гарнітури(вимкнено, низький рівень, високий рівень)
 • роз’єм для гарнітурного мікрофона 3.5 мм miniJack (або вимкніть його, щоб використовувати внутрішні мікрофони)
 • роз`єм USB-C для зарядки, підключення, оновлення
 • роз’єм 3.5 мм miniJack для дротового підключення
 • колесо гри/чату: при прокручуванню вниз/вгору налаштування гри/чату, однократне натискання + прокручування регулювання режиму прозорості, подвійне натискання: активація/вимкнення режиму прозорості
 • колесо гучності навушників: прокрутка вниз/вгору регулювання гучності, однократне натискання + прокручування наступний / попередній трек, подвійне натискання + прокручування:вибір попереднього налаштування еквалайзера

 

Функціональні можливості та програми

В цьому розділі я хотів би розповісти про способи підключення, роботу режиму прозорості, мікрофонів вбудованих та гарнітури, коротко описати їх режими роботи (хоча їх тест є на відео в кінці). Також поговорити про програми на ПК та мобільний додаток. Про звучання, поговоримо згодом.

Про способи підключення: їх тут неймовірно багато, для різних сценаріїв використання.

 • почнемо зі звичного для мене бездротового з’єднання через Bluetooth 5.3 з мобільними пристроями, підтримка просунутих кодеків, зокрема LDAC, забезпечує якісний звук
 • є ще один спосіб бездротового підключення завдяки USB донглу, приймачу, адаптеру, як хочете називайте. На ньому присутній перемикач PC - Xbox. Під'єднавши його до консолі чи комп’ютера через USB type-C (також можна використати перехідник на USB-A) отримати бездротове з’єднання по протоколу 2.4 ГГц, яке ловить сигнал на відстані у 3 рази більше ніж з Bluetooth, аж до 30 метрів. Ми отримуємо бездротову гарнітуру для використання зі стаціонарними джерелами, що буде зручно під час ігрових сесій, та навіть прослуховування музики. Підтримка Dolby Atmos, після встановлення спеціальної програми на комп'ютер, розкриває навушники ще більше. Щоб вам було зрозуміло, звук стає схожим на кінотеатральний. Тобто з’являється краще представлення позиціювання персонажів у іграх, об’ємний звук у фільмах, також тихі звуки стають більш гучними, і з'являється глибина
 • дротове з’єднання через роз’єм 3.5 мм miniJack для розкриття навушників на максимум з якісним джерелом будь-то Hi-Fi плеєр чи ЦАП
 • і дротове з’єднання через роз’єм USB type-C, через нього не тільки можна заряджати навушники, а й слухати музику і робити це одночасно, якість звичайно ж не краще ніж коли слухаєш через донгл, без активованого Dolby Atmos. Але така можливість є, хоча я б так на вашому місці не робив. Ще підключення до комп’ютера через type C потрібно для оновлення прошивки, для використання з програмою Audeze HQ

 

Шумозаглушення тут лише пасивне, а режим прозорості можна налаштувати в додатку. Ще раз відмічу що пасивна шумоізоляція тут насправді добра, і те що мені в ній подобається що вона не тисне на вуха, звуки приглушуються природно. По рівню прозорості питань немає, на максимальному рівні чуєш навколишні звуки й свій голос доволі добре. При підключеному мікрофону гарнітури звук передається через нього, а коли він від’єднаний то через вбудовані мікрофони навушників. При активації максимального рівня прозорості присутній фоновий шум, саме можливо через це при знятті навушників з голови коли активований цей режим, мікрофони починають ловити звук з навушників, і виникає зворотний зв'язок, який супроводжується сильним високочастотним неприємним сигналом. Тому перед тим як знімаєте навушники з голови не забудьте вимкнути режим прозорості, який до речі називається у додатку “SideTone”, його можна взагалі вимкнути, або налаштувати ступінь його підсилення, але навіть не на найвищому рівні все одно буде чутно фоновий шум, але до зворотного зв'язку він вже призводити не буде, оскільки чутливість мікрофона також знизиться.

Вбудовані мікрофони тут дуже непогані, їх роботу я порівнював традиційно зі своїми TWS навушниками Technics AZ60. Audeze Maxwell голос передають більш глибоко та об’ємно з меншою кількістю спотворень, але він залишається однаково добре розбірливим. У Technics запис голосу більш пласка та “телефонна”.
Мікрофон гарнітури, тут не найкращий, голос передається чітко, але не дуже детально, глибина нормальна, але є певні спотворення, але звичайно ж звук краще ніж з вбудованих мікрофонів. Він працює у 3 режимах роботи для заглушення навколишніх звуків під час ігрових сесій, щоб ваші товариші по команді вас добре чули (шумозаглушення вимкнене, шумозаглушення низького рівня та високого).

Для тестування режимів я говорив і мікрофон, натискав на клавіатуру, стукав по столу, плескав у долоні та вмикав музику на телефоні на максимально рівні гучності. Весь тест зайняв всього 2 хвилини, його можна подивитися у моєму відео огляді.

 • перший режим коли шумозаглушення вимкнене: голос звучить максимально тихо, по шкалі вище ніж на 70% не підіймається, ніби натякає користувачу, щоб він не користувався цим режимом. Коли натискаєш на клавіатуру звуки чутно доволі добре, але звичайно не так добре, як з мого конденсаторного мікрофона. Постукування по столу чутно також добре, але без низькочастотної складової. Оплески чутно добре, заглушення мінімальні. Музика доволі гучно, можна чітко розібрати який трек, хоча він також намагається щось там мінімально заглушити
 • другий режим, шумозаглушення низького рівня: рівень гучності запису виріс на 30% точно. Хоча клавіатуру вже не чутно зовсім. При постукуванні по столу. помітно що звуки намагаються приглушитися, частково це виходить добре, частково ні, саме тут помітно роботу штучного інтелекту, коли з кожним ударом нарощується сила того самого заглушення. Я так розумію що відбувається виключення певної частоти або проміжку частот, що не повинно вливати на ваш голос. З оплесками така сама ситуація, перший удар гучніше за наступні, але їх чутно все одно добре і краще ніж стіл. Музика стала помітно тихіше, її практично не чутно, навіть важко зрозуміти який трек грає
 • третій режим, максимальне шумозаглушення: рівень запису можливо ще трішки виріс, хоча це не точно. Клавіатуру не чутно взагалі. Стіл, дуже схоже, перші звуки гучні, а потім приглушуються. Оплески також схоже. Музика стала взагалі майже непомітною

Тобто різниця між вимкненим шумозаглушенням та низьким рівнем набагато більше, ніж між низьким та високим. Помітно дуже добру роботу штучного інтелекту, завдяки якому звук клавіатури не буде чутно взагалі. Єдине що я не зрозумів чому рівень запису голосу з вимкненими режимами нижчій ніж з ними.
 

Поговоримо про мобільний додаток, він називається Audeze HQ, доступний як з AppStore та PlayMarket та повністю безплатний. Відкриває нові можливості, зокрема налаштування еквалайзера, прозорості та відображення рівня заряду. Також можна через нього налаштувати баланс між грою/чатом, по суті Maxwell це може робити на програмному рівні, наприклад з будь-якою грою та Discord. Можна отримати баланс між звуком з гри та голосами ваших товаришів по команді. Також можна змінити баланс регулятором на самих навушників. Є можливість обрати із 6 заготовлених пресетів еквалайзеру або, створити до 4 своїх варіантів, 10 смуговий еквалайзер від 32 Гц до 16 кГц. Також можемо встановити ліміт гучності та обрати час автоматичного вимкнення навушників, та налаштувати гучність голосового підкажчика(жіночий голос який сигналізує про зміни в налаштуванні).
 

Програма для комп’ютера називається так само, дає дуже схожі функціональні можливості, але вже завдяки підключеному донглу. Саме для оновлення прошивки для цієї програми вам треба буде підключати навушники кабелем до комп’ютера. Ми маємо більший інтерфейс, адаптований для роботи за комп’ютером, але також додається нова цікава функція, відстежування вашої голови для створення віртуальної об’ємної картини з Dolby Atmos.
 

І на решті програма яка працює безплатно, доступна у Microsoft Store і називається Dolby Access. По суті саме завдяки їй ми можемо змінити звучання навушників, для перегляду фільмів, ігор та прослуховування музики. Головне змінити потім в налаштуванні Windows замінити “вимк” або “Windows Sonic” на “Dolby Atmos for Headphones”. Програма по суті виконує функції розумної еквалізації підбираючи її під сценарій: гра, фільм або музика, також можемо створити 3 своїх власних користувальницьких профілі, користуючись 10 смуговим еквалайзером та віртуалізатором об’ємного звучання. Звук справді сильно змінюється стає більш фактурним, але споживання акумулятора також збільшується, хоча в цих навушниках про це взагалі можна забути…

Виробник заявляє автономність до 80 годин роботи, це грандіозний показник, точно один з найбільших на ринку бездротових навушників. Доволі сильно на час роботи впливає спосіб підключення та активований режим роботи. По Bluetooth ви справді отримаєте 70-80 годин на одному заряді. По USB донглу з активованим Dolby Atmos, споживання зростає, показник може впасти до 50-60 годин роботи, але це також дуже круто. Заряджати навушники раз на тиждень ви будете тільки якщо дуже активно користуватися ними, практично не знімаючи. А так на 2 тижні середнього використання розраховувати цілком можна. Ще виробник заявляє що за 20 хвилин навушники зарядяться на цілий день роботи.

Опис звучання

Нарешті опис звучання, але я не просто буду описувати звучання Audeze Maxwell, а опишу його з різними джерелами, тому що, як не дивно, це все впливає на звучання, навіть не дивлячись на спосіб їх підключення їх все одно треба вмикати. По суті я використовував три способи їх прослуховування: перший це по Bluetooth з телефону еквалайзер стандартний “Audeze”, другий - з донглом з комп`ютера з використанням Dolby Atmos для музики профіль “Збалансований”, третій по кабелю зі своїм ЦАП Shanling H5.

Як завжди опишу подачу та характер навушників, жанровість, а потім пройдуся по всіх частотах детальніше. Сценарій використання навушників кардинально не змінює їх звучання, але зміни звичайно ж помітні. Навушники мають V-подібну подачу, але ви не думайте, тут краще її виконання із тих що мені доводилося чути. Низькі частоти глибокі, масивні та ударні, середні частоти рівні, але їх представлення не дуже широке, верхня середина трохи акцентована для творення більшої уявної сцени, високі частоти також помітно підкреслені, але не дзвінкі, вони детальні та хрусткі (що є особливістю планарних навушників). Жанрово навушники універсальні, всі жанри їм добре піддаються, єдине чого трошки не вистачило це яскравості на вокалі через Bluetooth навіть на LDAC, але це якщо сильно чіплятися.

Почну якраз з опису по Bluetooth з використанням кодека LDAC, смартфон Samsung Galaxy S21 Ultra, пресет еквалайзера “Audeze”. В цілому подача збалансована, рівна та детальна.
Низькі частоти: майже не акцентовані, басу рівно стільки скільки потрібно, і скільки присутньо на записі. Його м’якість та швидкість балансують один з одним. Текстурність баса якісна, отримуєш задоволення від звучання.
Середні частоти: як для закритих навушників звучать дуже широко та повітряно, але сама сцена та розставлення інструментів не відчувається сповна. Тут присутнє акцентування верхньої середини, можливо через це, закриті навушники звучать схоже з відритими. За що мені подобаються планари це за розбірливість на вокалі, чуєш голос чіткіше ніж на динамічних навушниках схожої цінової категорії. Але все ж таки яскравості на вокалі трішки не вистачило, якщо сильно чіплятися. Тембральна характеристика не дуже динамічна, тобто супер високий вокал не достатньо дзвінкий, а супер глибокий не розкриваючись до кінця в середньочастотному спектрі переходить вже в низький. Але згадуємо вартість навушників, і все стає на свої місця.
Високі частоти: помітно акцентовані, дають своєї приємної хрусткості та повітря, не псуючи загальне враження. ВЧ-фобам зайдуть.

Наступний сценарій використання з комп’ютера через донгл USB-C, який підтримує Dolby Atmos, як раз з ним я і тестував через програму “Dolby Access” з пресетом еквалайзера “Збалансований”. Зміни в подачі відбулися, низькі частоти стали масивніше, тихі звуки стали більш помітні, глибина середини також збільшилася, деталізація стала вище, образи інструментів збільшилися і їх об’єм також. Як я вже казав в описі про Dolby Atmos, це таких типу кінотеатральний звук, емоційний та забарвлений, з виділенням різних моментів та їх підкресленням. Але варто розуміти що це електронна обробка і на Hi-End розраховувати не приходиться.
Низькі частоти: помітно збільшили в об’ємі та кількості, з’явився панч, качає дуже потужно.
Середні частоти: стали більш вагомі та наповнені, але втратили частково розділення та рафінованість, важко сказати який варіант мені більше сподобався. Тут таке враження що нижню середину трошки підняли та додали об’єму, а верхню середину опустили. Цей варіант однозначно емоційніший.
Високі частоти: високі частоти менш яскраві ніж по Bluetooth, трішки втратились деталі, але взагалі не критично, подача стала ще теплішою.
 

Нарешті дротовий спосіб підключення через кабель з 3.5 мм, зі своїм ЦАП Shanling H5, безсумнівно він вносить свій характер звучання в навушники, не враховуючи навіть те що навушники все одно треба вмикати, тобто ЦАП навушників не повністю впливає на звук у цей час, або взагалі не впливає. У порівнянні з першим сценарієм з Bluetooth, звук в цілому більш схожий, ніж на Dolby Atmos з використанням донглу.
Низькі частоти: кількісно їх достатньо, бас чіткий та ударний, балансує між вагою та швидкістю. Дуже схоже на звучання по Bluetooth, але він став ще м’якішим та більш текстурним.
Середні частоти: знову ж таки звучання наближене більше до з’єднання по Bluetooth, верхня серединка також залишилась акцентована, але розбірливість на вокалі виросла ще більше, але яскравість також додалася, ваги на жіночому вокалі трішки не вистачило.
Високі частоти: акцентування тут, мабуть, найбільше, але це йде їм тільки на користь, збільшується роздільна здатність та аналітика, чуєш більше деталей та подробиць на запису.
Отже, здавалося б одні й ті самі навушники можуть видати різний звук від різних способів підключення, і це однозначно їх перевага.

Підсумки

Отже, в особі Audeze Maxwell ми отримуємо не просто гарнітуру, а навушники “все в одному”, які мають неймовірно широкий функціонал: 2 бездротових способи підключення і 2 дротових. Два способи використання мікрофонів змінного та вбудованих. Чудову пасивну шумоізоляцію та наявність режиму прозорості. Три режими шумозаглушення для мікрофона зі штучним інтелектом. Багато софту як для мобільних джерел, так і для стаціонарних для оптимізації звуку та загального налаштування. Час автономної роботи просто неймовірний. І нарешті звук, який спочатку дивує, а потім захоплює, одна з кращих гарнітур у світі з погляду звучання. Мінуси звичайно ж є, але вони не значні, враховуючи те що вони корелюють з плюсами, та ще і якщо звернути увагу на їх вартість, то на це менше звертаєш уваги.
Плюси:

 • широкий спектр сценарії використання(з комп'ютером або консоллю за допомогою адаптера, через Bluetooth з телефоном, через кабель з вашим ЦАПом або плеєром) до того ж можна використовувати мікрофон як змінний, так і вбудовані
 • звучання навушників, для любителів насиченого звуку, кращий V-подібний звук що я чув
 • низька затримка в іграх
 • Dolby Atmos, чітке позиціювання персонажів в іграх та їх розташування в ігровому просторі, що актуально для шутерів та RPG
 • якісна збірка без скрипу та люфту
 • наявність режиму прозорості
 • трирівневе інтелектуальне шумозаглушення для зв’язку через гарнітуру, що актуально для ігрових сесій
 • хороша пасивна шумоізоляція
 • рекордний час автономної роботи
 • зручна посадка, можливість налаштувати наголов’я та замінити амбушури в разі потреби
 • наявність додатка для телефона, для програми для комп’ютера, для налаштування навушників
 • ціна

Мінуси:

 • вага навушників
 • посередній мікрофон гарнітури
 • при використанні режиму прозорості присутній фоновий шум
 • збирають відбитки пальців
 • при активуванні максимального рівня прозорості не знімайте навушники з голови, вони почнуть відтворювати дуже сильний високочастотний звук, мабуть, зовнішні мікрофони ловлять фоновий шум динаміків і виникає зворотний зв'язок
   

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено