Каталог товарів

Огляд Audio-Technica ATH-WP900. Мультижанровість як вона є

Огляд
26 Січня 2024 368
Автор: Victor Bondar 

В далекому 2015 році моїми першими серйозними навушниками після стареньких Philips SHP1900, стали легендарні Audio-Tachnica ATH-M50. Так ще саме та модель, що не має змінних дротів, з більш нейтральною звуковою картиною, з менш акцентованими низькими частотами ніж X версія. Але на той час це були кращі вуха, як на мене, в бюджеті до 200$, вони до речі ще досі живі.

Сьогодні в мене на огляді достатньо унікальна модель від японців:  Audio-Technica ATH-WP900, навушники до речі зібрані в Японії, вручну. Їх унікальність полягає в, тому що маючи компактний розмір чашок вони вмістили туди достатньо великий драйвер, детальніше згодом. До того ж це саме повнорозмірні навушники, а не накладні як дехто вважав. Всередині амбушур достатньо багато місця, що забезпечить комфортну посадку для більшості людей. Про звук тут можна казати довго тому в огляді далі про нього все розпишу. Досить пустих балачок, починаємо.

Розпакування та комплектація 

Переходимо до коробки, вона двоскладова, обкладинка білого кольору, а знизу присутній рисунок, який нагадує текстуру дерева. Бачимо назву бренду та моделі, вказування що це все ж таки портативна модель, та емблему Hi-Res. Під нею ми бачимо чорну коробку з логотипом, із міцного картону, достатньо велику, втім пласку.

В комплект постачання входять:
 

 • самі навушники Audio-Technica ATH-WP900
 • кабель 1.2 метра A2DC(пропрієтарний конектор) для підключення до самих навушників - 4.4 мм
 • кабель 1.2 метра A2DC - 3.5 мм
 • замшевий чохол для транспортування
 • технічна документація, також в коробці присутній гарантійний талон

 

Дизайн та особливості 

Дизайн навушників мене вразив, виглядають вони справді круто, яскраві чаші зроблені з вогневого клену, він забезпечує високоякісне прослуховування в купі з дорогим естетичним зовнішнім виглядом. Клен - міцна та щільна деревина яка найчастіше використовується для виготовлення гітар та скрипок. Розробники цих навушників виконали таку саму обробку як для японських гітар фірми Fujigen, кожна чашка має свій унікальний природній, текстурний малюнок, додатково покритий лаком, і виглядає це неймовірно. Треба додати, що усі дерев’яні навушники збираються вручну.

Навушники окрім деревини частково мають пластикові елементи(дужка всередині, кріплення до чашок, частина обідка) та елементи зроблені з екошкіри (наголов’я, амбушури), також метал - це внутрішній обід що регулюється. Матеріалів використано багато, пластик це не заради економії, а крок зроблений для облегшення конструкції. Все ж таки навушники позиціонуються як портативні, отже для використання не лише вдома, тому маленька вага їм необхідна, як і зручність посадки про яку згодом. По якості збірки питань немає, японці вміють робити речі, особливо в аудіо сегменті.

  

В навушниках Audio-Technica ATH-WP900 використовується нестандартний пропрієтарний конектор, A2DC, створений інженерами Audio-Technica. Це має свої плюси та мінуси, почнемо з плюсів:
 

 • Середня сила фіксації в конекторі, тобто його достатньо просто вийняти, втім він не розхитується так швидко з часом на відміну від ММСХ формату.
 • Зменшує обертання роз’єму в конекторі, з часом на MMCX це призводить до шумів при використанні, особливо при активному. Також обертання в конекторі може закручувати кабель, що зменшить його строк служби.
 • ММСХ роз’єм спочатку був розроблений для бездротових пристроїв, а не для аудіо. Інженери Audio-Technica повернулися до дошки й створили роз’єм спеціально для аудіо - A2DC.

Мінуси:
 

 • Унікальність підключення, важко знайти кабель на ринку, якщо комплектний з часом пошкодиться.
 • Все ж таки стандартні 3.5 мм Jack особисто для мене вносять більше довіри, особливо коли вони ще з якимось замком, чи фіксатором.

 

За формою підключення нагадує збільшений MMCX конектор, але по всіх інших параметрах він його перевершує. Амбушури та наголов’я виконані з синтетичної шкіри, для тривалого, комфортного прослуховування. Розміри їх достатньо невеликі, втім корисна площа для посадки тут максимальна, маючи компактні розміри, вміщують великі вуха. М’якість присутня, на голову не тиснуть, сидять добре, голова не втомлюється, можна поринати з довгі музичні сесії. На амбушурах присутня сіточка, але вона дуже тоненька, що не затримує частоти, не дивлячись на закриту конструкцію, звук достатньо широкий та відкритий, детальніше згодом.

  

Коротко про особливості:
 

 • корпуси чашок з клену, які поєднують суцільно оброблений кленовий корпус, зверху яких приклеєна декоративна накладка з полум’яного клену, який використовується для виготовлення гітар Fujigen.
 • величезні динаміки як для такого компактного корпусу чашок, цілих 53 мм, з потужною магнітною системою, забезпечують якісний повно діапазонний звук. Виготовлені з використанням покриття з алмазоподібного вуглецю (DLC), що покращує високочастотну характеристику.
 • кутова перегородка покращує потік повітря між передньою та задньою частинами діафрагми для кращого відтворення низьких та середніх частот і допомагає герметизувати навушник.
 • 2 змінних кабелі 1.2 метри з A2DC конекторами для підключення до самих навушників, зі штекерами 3.5 мм та 4.4 мм.
 • м’які та якісні амбушури з екошкіри
 • поворотна плоска конструкція дозволяє їх легко транспортувати.

 

Опис звучання 

Декілька слів окремо по подачі навушників. Низькі частоти мають велику глибину, та якість пророблення, втім не збільшуючи масу. Середні частоти, акуратні, не виділяються з діапазону, втім чисто та правдиво передають тембри, як чоловічі, так і жіночі. Можливо трохи не вистачило натуральності та тілесності на вокальних партіях в деяких треках. Високі частоти тут мають одну з кращих подач, вони яскраві настільки щоб це не бісило. Налаштовані настільки виміряно настільки це можливо, щоб привносити мікроконтраст у прослуховування, та давати відчуття повітря та концертної живості.

Почнемо зі зв’язки Audio-Technica ATH-WP900iFi Micro iDSD Sigtature Black. Японські навушники у зв’язці з англійським ЦАПом, цікаво чи не так? Тим паче вони знаходять приблизно в одній ціновій категорії.

Зв’язка дає нейтральну, втім вагому подачу. Кожен інструмент наділений тілом, має свій об’єм та тембр і це добре передається. Шаруватість тембрів і звуків не зливається в кашу, як на дешевших пристроях.

Почнемо. Низькі частоти: глибокі, артикульовані, масивні, текстурні, а головне пружні. М’якість відчувається менше за все, низьким частотам скоріше властива глибина та швидкість. Нагадало мені R2R матрицю. Текстурність чудово відчувається як з активованим режимом XBass+, так і без нього. Вмикати цю функцію чи ні вирішувати вам. Я рекомендую її вмикати під жанр чи навіть під окремий трек, її активація не призводить до спотворень, дає збільшену глибину та силу удару зі збереженням її пружності та швидкості.

Середні частоти: рівні, кришталеві, ніби живі, тембри передаються правдиво, втім трішки не вистачило тіла, присутності.
Високі частоти: повітряні, мікроконтраст на високому рівні. Окресленість відмінна, атаки й затухання відроблять відмінно. Вуха не ріжуть, вони ювелірно налаштували ВЧ з натуральним характером, iFi дають збалансовану картину, яка яскрава та широка. А якщо яскравості буде мало, 3D+ вам допоможе, але з ним інколи високих стає забагато.
Чудово що є можливість налаштувати як НЧ, так і рівень сцени під конкретний трек з ЦАПу на аналоговому рівні.

  

Друга зв'язка це Audio-Technica ATH-WP900Shanling H5. Китайський аудіогігант з виробництва аудіо Shanling зі своїм не найтоповішим, втім достатньо серйозним ЦАПом, більш ніж у 2 рази дешевшим за навушники. Також стало цікаво чи є сенс зекономити, взяти дорожчі вуха ніж ЦАП, а можливо з часом зробити апгрейд, Чи в цьому немає сенсу і треба одразу брати ЦАП з приблизно однаковою вартістю з навушниками. Нумо розбиратися.

Shanling H5 демонструє яскраву подачу з низькочастотними акцентами, які сприймаються не як лампа, тепла та аналогова, а як дорогий D клас, який намагається її повторити.
Низькі частоти: м’які, глибокі що обволікають, з середньою пружністю, з гарним текстурним наповненням. Не гудять, глибина збільшується в залежності від треку та рівня гучності (25/100 на балансі, оптимально для мене). Якість баса та його варіативність нижче ніж в iFi Micro iDSD Sigtature Black, втім це не кардинальна різниця. Сам бас глибший та драйвовіший, якщо можна сказати музичніший, якщо на iFi не активізовувати додаткові налаштування.

Середні частоти: в порівнянні з iFi не вражають, втім дають чисту звукову картину, з приємними голосами без особливих завалів по АЧХ. Сцена достатньо широка враховуючи закритість навушників, можна сказати що конкурент навіть деяким відкритим моделям.
Високі частоти: демонструють добру окресленість і непоганий мікроконтраст, натуральність також присутня. Як я вже казав, високі частоти, мабуть, одні з кращих що мені доводилося чути в навушниках. I навіть H5 дає те, що я чув у iFi.
Отже, для  Audio-Technica ATH-WP900 і Shanling H5 буде достатньо, але якщо хочете розкрити потенціал навушників на повну, та мати ще можливості додаткового тюнінгу звуку, краще накопичити коштів та взяти iFi.

Підсумки 

В мене немає слів, ці навушники неймовірні, універсальні та мультижанрові, з чудовими високими частотами, глибокими низькими, та тембрально збалансованими середніми, хоча вони тут найслабша ланка, але їх пророблення все одно вам скоріше за все сподобається. Та й виглядають вони привабливо, лаковані дерев’яні чаші з клену, блищать та грають кольорами. Кожна чаша має свою унікальну природну текстуру. Також 2 змінних кабелі з 3.5 мм та 4.4 мм конектором для всіх сценаріїв використання, їх довжина невелика 1.2 метри, але вони позиціонуються перш за все для портативного використання.

Плюси:

 • невеликі розміри чашок та поворотна конструкція, для зручного транспортування
 • неймовірний яскравий зовнішній вигляд, чаші з вогневого клену - виглядають дорого
 • 2 змінних кабелі
 • зручна посадка, не дивлячись на невеликий розмір чашок, в амбушурах багато місця, що підійде до великої кількості вух
 • неймовірне, мультижанрове звучання
 • легка вага навушників
 • якість збірки

Мінуси:

 • пропрієтарні конектори для підключення до навушників
 • пластикові елементи у конструкції, хоча він тут і якісний

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено