Каталог товарів

Огляд Austrian Audio HI-X55. Створено професіоналами

Огляд
24 Квітня 2024 280
Автор: Flexboy 27

Мабуть, вас, як і мене, цікавить, що це за компанія Austrian Audio, то ж для початку трохи історії. Після закриття віденських офісів AKG, група ентузіастів взялася за створення нового проєкту, що мав поєднати в собі шану до спадщини AKG та прагнення до інновацій. У липні 2017 року розпочала свою роботу компанія Austrian Audio.
Озброєна багатим досвідом та місією зробити пристрасть до звуку почутою, команда Austrian Audio кинула виклик гігантам індустрії. Їхня мета – виготовляти продукти, які втілюють бездоганний звук та інженерну досконалість. Першим кроком стало створення команди з 22 колишніх співробітників Akustische und Kino-Geraete, які володіли знаннями та досвідом у сфері менеджменту, акустики, електроніки, тестування та вимірювань, механічного проєктування, радіочастотного зв'язку, а також розробки програмного забезпечення.
Так, як ви могли зрозуміти, компанія неймовірно молода, тому лише у процесі завоювання аудиторії. Продукт, що сьогодні фігурує на огляді, - професійні накладні навушники закритого типу Austrian Audio HI-X55.

Пакування та комплектація

Нарешті! Нарешті не сумна картонка! Ні, тут також паперова коробка, але лише погляньте, як вона оформлена! Дверцята, що надають доступ до продукту, тримаються на червоній липкій стрічці. Коли ви її знімете, отримаєте доступ до власне навушників. Класно реалізовано, зазвичай все набагато нудніше. Бокс має яскраву поліграфію та зображення. Презентація вас не розчарує. В середині наявна велика кількість поролону, щоб ваші “вушка” не побилися при транспортуванні.
Комплектація:

  • Навушники Austrian Audio HI-X55
  • Змінний кабель
  • Мішок для транспортування
  • Мануал

 

Дизайн та матеріали

Є в мене така підозра, немов Austrian Audio трохи дивилися в сторону Audio-Technica (лінійка M), втім, облишмо це. По матеріалах тут все дуже солідно - метал, метал і трошки пластику. Конструкція відчувається преміально, нічого не бовтається та не скрипить. Загалом, пара дуже приємна на дотик.
Регулювання оголів'я має механізм, не бачений мною раніше. Дуже цікаве калібрування, щось схоже свого часу мене дивувало у моделях Meze. Запевняю вас, корпус дуже міцний та довговічний, тому з цього приводу можна не турбуватися.

По канону, як у всіх студійних навушниках, тут також є можливість змінювати амбушури та накладку оголів'я. Піна, застосована у цих елементах, суперкомфортна та надм'яка. Також сподобалося, що чаші достатньо глибокі, тому вухо повністю вміщається та не торкається динаміка. Зовні навушники виглядають як професійний інструмент без зайвих деталей, які псують враження. Стримано та елегантно. Додатково є можливість складати чаші всередину для оптимізації місця в сумці.
Наголовник також зручний, не давить на маківку. Порівнюючи з іншими моделями, у багатьох аспектах мені чомусь спадають на думку Audio-Technica ATH-M50X (на які, до речі, я робив огляд раніше). Назва огляду, свого роду, є певним посиланням на ці домисли. Узагальнюючи, так, ця модель підійде широкому колу користувачів та навряд чи викликатиме дискомфорт.

Кабель достатньо гнучкий та зручний, але, на жаль, виробник не поклав коротший варіант (1.5 м), тому 3 м кабелю бовтатимуться під ногами. Є поворотний замок, що фіксує кабель від випадкового виривання. Провід оснащено адаптером з 3,5 мм (1/8 дюйма) на 6,3 мм (1/4 дюйма). Тут все стандартно.

Технології

  • Повністю металеві петлі та дужка для максимальної міцності та довговічності
  • Знімний кабель втілює у реальність будь-які сценарії використання.
  • Розбірна конструкція надає вам мобільність та зручність при переміщенні.
  • Власні драйвери High Excursion та Технологія Hi-Xcursion (High Excursion) є ключем до приголомшливого звуку навушників Hi-X55.
  • Усі навушники Austrian Audio Hi-X оснащені 44-мм динаміком і кільцевою магнітною системою. Ця конструкція забезпечує покращений потік повітря та містить найсильніше магнітне поле у ​​своєму класі. Кільцевий магніт у поєднанні з обмідненою алюмінієвою звуковою котушкою зменшує вагу мембрани та підключеної до неї звукової котушки, дозволяючи мембрані рухатися або змінювати напрямок швидше, забезпечуючи більш чутливу імпульсну реакцію. Вимірювання та тести на прослуховування показали, що 44 мм є оптимальним розміром для цієї конструкції. Він забезпечує професійну роботу в Hi-X, переміщує багато повітря та усуває «хитання» діафрагми. Це схоже на демпфування маси драйвера, і саме тут ця мембрана дійсно показує результати: вона наджорстка, але при цьому зменшує небажаний резонанс.

 

Опис звучання

Звук - так званий "сухарик". Це класичні студійні навушники з рівною АЧХ, без жодних прикрас чи виділених діапазонів. Вам не слід розглядати цю модель для щоденного прослуховування музики, краще придивіться до чогось простішого, наприклад, до моделей Beyerdynamic. Для всіх продюсерів прошу. І не дайте себе обманути невисоким імпедансом в 25 Ом. Так, Austrian Audio HI-X55 доволі лояльні до потужності джерела, зате максимально вимогливі до його якості. Слухати їх з телефона без хорошого ЦАП з підсилювачем точно не варто.
Тюнінг мені здався дивним. Низькі частоти на місці: басу багато, він розкотистий та потужний. Іноді низькі налазять на середні. Середні частоти рівні та приємні, тут зауважень немає. Високі місцями шиплять. Часом дуже яскраві та різкі. На якісних міксах звісно ситуація +-, але загалом опис вище майже доскональний. У порівнянні з тими ж ATH-M50 звук може здатися нудним, але ще раз, це професійний інструмент. Інженери і не приховують позиціонування свого продукту, то ж враховуйте це перед купівлею. Саме звуком ця пара мені нагадує деякі професійні  моделі Sennheiser.

Висновки

Austrian Audio HI-X55 створені для роботи. Ніякої мелодійності тут не чекайте. Мені подобається цей звук, але, якщо ви вилізли з-під Denon, Focal тощо, то краще не розглядати цей продукт. У кожної речі є своє призначення, і це варто розуміти. Приємні, комфортні та якісні. Я не займаюся професійно звукорежисурою, тому навряд чи колись куплю їх, але всіх, хто якось пов'язаний з музикою окрім її прослуховування, рекомендую розглянути їх як довгострокову інвестицію у ваш творчий процес. А ще краще прийдіть послухати особисто в один із салонів персонального аудіо Soundmag в Києві, Дніпрі та Одесі.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено