Каталог товарів

Огляд Bose QuietComfort Ultra. Повне занурення

Огляд
12 Лютого 2024 220
Автор: Flexboy 27 

Навушники Bose QuietComfort Ultra постачаються у маленькій видовженій коробці прямокутної форми. Спершу поглянувши на неї, складається враження того, що виробник зекономив на презентації, але з іншого боку це не так. У ній немає нічого зайвого. До того ж погляньте, наскільки стильно вона оформлена. Використання яскравого зеленого кольору, інструкція намальована на внутрішній стороні боксу. Немає мануалів та іншого непотребу. Відсутній відсік для кабелів, адже їх можна запхати у кейс. Одним словом, оптимізували простір всередині.

 Комплектація:
 

  • Навушники Bose QuietComfort Ultra
  • Чохол для транспортування
  • Аудіокабель від 3,5 мм до 2,5 мм
  • Кабель USB-C

 

Кейс не намагається пропонувати щось нове своєю формою, і це чудово. Він невеликий, займає мало місця, виконаний з приємних на дотик матеріалів, має жорсткий каркас, а також кишеню для кабелів. Неможливо не визнати його переваг, адже сьогодні популярна тенденція робити великі кейси з чудернацькою геометрією, аби привернути увагу. Всередині футляр обшитий м'якою оббивкою, що збереже зовнішній вигляд слухавок. Єдина претензія, яку я маю стосовно цього аксесуару, більше відноситься до ергономіки самих навушників, тому більш детально про це напишу в пункті "Комфорт".

 

Матеріали та дизайн 

Пара поєднує у собі різні види пластику та інших матеріалів. Така комбінація є не тільки вдалим практичним рішенням, а й зовні привабливим. Пам'ятаю, у часи QuietComfort 35, логотип Bose був об'ємним та випирав. З плином часу компанія відмовилась від цього рішення, тому тепер він акуратно вигравіюваний. На зовнішній стороні оголів'я використовується приємний пластик, схожий за відчуттями на софт-тач, що перестане бути таким приємним, якщо ви не будете доглядати за навушниками належним чином. Загалом на корпусі наявно багато ділянок, покритих цим матеріалом. Безумовно, це є преміальним та класним рішенням, але воно потребує обережності.
 

Мені пощастило отримати на тест модель у білому оформленні (також доступний і чорний варіант). Ніжні бежеві кольори переплітаються зі сріблястим металевим напиленням, що в кінцевому результаті створює привабливу палітру. Дизайн можна охарактеризувати як сучасний та стильний, без зайвого футуризму та деталей. Чітко простежується те, що модельний ряд Bose QC є прямим конкурентом Sony WF/WH

Комфорт 

Bose QuietComfort Ultra мають невелику вагу. Вони не тиснуть на голову, не створюють дискомфорту. При цьому впевнено тримаються на макітрі. Амбушури, так само як і оголів'я, неймовірно м'які та дуже приємні. До речі, їх можна змінити, якщо через деякий час вони втратять свою еластичність та пружність. Вуха не доторкаються до стінок чаші й не пітніють.
Все відмінно, крім одного аспекту, а саме дужок. Ні, не подумайте, що вони якісь ненадійні тощо. Річ у тому, що навушники оснащено механізмом складання для економії місця та зручного зберігання в кейсі. Шарніри цього механізму ніяк не закріплюються, тому при кожному зніманні чи одяганні вух, вони будуть, мов наполовину складатися. Звісно, до цього швидко звикаєш і перестаєш звертати увагу, але якщо у вас, наприклад, ніколи не було Bose цієї лінійки, спробуйте скласти їх у кейс. Я впевнений, що неосвічений користувач буде зо дві хвилини крутити цю головоломку в руках, перш ніж здогадається, як саме потрібно зігнути ці дужки, щоб запхати пристрій у кейс.
З одного боку таке рішення надає апарату пластичності, з іншого трохи плутає користувача. Також є можливість повертати чаші при зніманні, але робити це можна лише в одну сторону.

Керування та автономність 

Керування максимально просте та приємне. Наявні всього дві кнопки та мультимедійна сенсорна область. Кнопка Bluetooth відповідає за увімкнення/вимкнення та Bluetooth. Друга кнопка відповідає за зміну режиму роботи ANC та паузу, але її опції можна змінити у супутньому додатку.

Доволі цікавою технологією стала мультимедійна область знизу правої чаші. Її функціонал також можна змінити, але саме регулювання гучності, на мою думку, є найбільш вдалим сценарієм використання цієї фічі. Воно чутливе та дуже точне. Мені подобається, що виробник не напхав купу сенсорів на фейсплейт чаші, як це роблять Sony.

Що стосується автономності, то виробник обіцяє до 24 годин роботи у звичайному режимі та 18 годин у режимі віртуального аудіо. Моє використання почалося з відмітки 50% та тривало приблизно 6-7 годин. За цей час стан акумулятора зупинився на позначці у 20%. На мою думку, це гарний показник, якого цілком вистачить середньому користувачу. Про додаток багато сказати не вийде: він приємний у використанні, надасть вам змогу оновити прошивку або змінити звукові характеристики навушників. В цілому тут все стандартно. Також наявний еквалайзер, режими ANC, програмування кнопок керування тощо.

Режим ANC

Всього наявно 3 пресети шумозаглушення (Тиша, Збереження Контролю та Головний). "Тиша" приглушує зовнішні звуки, що можуть відволікати вас від прослуховування музики. "Контроль" навпаки робить вас більш усвідомленими про події навколо, тому ви чуєте все, що відбувається навколо вас трошки гучніше, ніж це відбувається насправді. Останній режим дозволяє вам особисто виставити рівень того, наскільки сильно будуть відсікатись зовнішні шуми, а також пропонує опцію, яка блокує вітер (це може бути корисно під час прогулянки).

Стосовно якості ANC скажу наступне: він дійсно може претендувати на звання одного з найкращих. Він не є надто м'яким, тому спочатку ви можете відчути деякий тиск, до якого швидко адаптуєтеся. Режим прозорості мені також сподобався. Це, звісно, не є якоюсь інноваційною функцією, оскільки, ймовірно, всі навушники з ціною від 200 доларів мають подібний функціонал, але, незважаючи на це, не можна не відзначити якість її реалізації саме у цій моделі.

Опис звучання та висновки 

Низькі частоти. Басів багато. Це не тільки помітно на графіку ачх, але й при прослуховуванні. При додатковому налаштуванні еквалайзером ви отримаєте нормальну таку,  басхедну пару. На реалізацію низьких частот скарг нема. Через надмірний акцент деякі мікси будуть звучати з додатковим гуркотом, але повірте, без виділення цієї області частот звук був би нудним.
Середні частоти. Вони неймовірно рівні. Якщо ви фанат Sennheiser вам сподобається, але мені попри гарне відтворення не вистачило деталей та різкості. Під час прослуховування я постійно тримав у голові думку: “Глухо, чому вокал подається немов через шмат тканини товщиною в 5 сантиметрів”. Загалом це можна коригувати в еквалайзері про який буде написано трохи згодом.
Високі частоти. Високі також надмірно не підкреслені, що в свою чергу також впливає на чіткість та дзвінкість вокалу, інструментів. Їх достатньо, але не для мене.

Попри мої зауваження, ви будете приємно здивовані, якщо вирішите послухати ці навушники. У моєму власному топі (порівнюючи звук) Bose QuietComfort Ultra випереджають Sony WH-1000XM5 та Bowers Wilkins PX7 S2. Щодо еквалайзера, ось мої особисті налаштування: Низькі - без змін, Середні +4, Високі +8. Отримуємо гарну V-шку. Нічого нового скажете ви, але дайте шанс цим драйверам. Вони не залишать шансів конкурентам. Для мене вагомим суперником цій парі є Dali IO-6. Вуха втричі дешевше, але при цьому не менш цікаві. В плані ширини сцени 100% перемогу отримує модель від Dali. Решта буде звучати трохи сухувато, але у мене не було змоги налаштувати їх за допомогою еквалайзера. Відійдемо від порівняння) Додам пару слів про розрекламовану технологію просторового звучання. Простими словами, це щось схоже на ті самі відео 8D на YouTube. Поки що це сирий продукт, але я не проти того, щоб компанії експериментували в цьому напрямку.

Загалом можу сказати, що зручні, презентабельні та якісні Bose QuietComfort Ultra стали мені гарним супутником на час огляду. Я отримав насправді щось нове, втім рекомендую послухати всі навушники, що були згадані в огляді, адже серед них безсумнівно є та сама ваша пара.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено