Каталог товарів

Огляд Bowers & Wilkins Zeppelin. Музичний центр XXI століття

Огляд
09 Травня 2024 223
Автор: Victor Bondar

Продовжую оглядати активні акустичні системи. На цей раз це легендарний “Zeppelin”, точніше його остання версія, яка вийшла у 2021, але й досі залишається актуальною, оскільки вона має здатність підключатися по AirPlay з Apple девайсами, і з Android завдяки Bluetooth версії 5.0 з підтримкою кодеків до aptX Adaptive. Що робить його сучасним музичним центром.
Але давайте трішки зануримося в історію, для того, щоб розуміти більше про цю легендарну акустичну систему. В уже далекому 2007 році, коли були на піку популярності IPod та тільки но з’явився перший IPhone, на ринку з’явилися музичні доки. Станції в які ви напряму підключали джерело звуку без дроту, одразу в саму колонку. Було дуже багато брендів які починали випускати ці акустичні системи, хтось робив опір на дизайн, хтось на звук, а хтось економив на всьому. Але Bowers & Wilkins вирішили зробити революцію на той час випустивши перший Zeppelin. У порівнянні з іншими системами він просто розривав, якість звуку була неймовірна можна сказати що це повноцінний Hi-Fi, хоча і музика тоді була ще в основному у MP3 форматі. DSP робив свою справу і музика звучала, збалансовано та по справжньому живо, даруючи максимальне задоволення від прослуховування.
На той час у неї не було конкурентів і по суті після виходу цієї акустичної системи про цей бренд дізналися не тільки звукорежисери й мільйонери, а й люди які просто люблять якісну музику. Наразі конкурентів стало більше, але акустика також оновилася, і мені стало дуже цікаво її пізнати та розповісти про все детально, як і завжди.

Розпакування та комплектація

Bowers & Wilkins Zeppelin поставляється у подвійній коробці, звичайній картонній транспортувальній, а всередині вже красива біла коробка, хоча не зовсім так - це обкладинка, на якій зображена колонка. Під нею знаходиться просто картонна коробка на якій вже написано просто Bowers & Wilkins, і вже відкриваючи її ми бачимо що знаходиться всередині.
Колонка запакована дуже надійно, затиснута між двома товстезними шарами пінопласту з ідеальними формами які повторюють праву та ліву частину колонки, щоб вона не рухалася всередині коробки, а міцно закріпилася, по середині зрозуміло що ніжка тому там пінопласту немає. Зверху лежить комплектація про яку згодом.
Комплектація:

 • акустична система Bowers & Wilkins Zeppelin
 • кабель живлення з англійською вилкою
 • кабель живлення з європейською вилкою
 • посібник користувача і гарантійний талон

 

Технічні характеристики

Масогабаритні показники:

 • вага - 6.5 кг
 • розміри: 210 мм висота, 650 мм - довжина, 194 мм - глибина

Акустичні параметри:

 • вихідна потужність: 240 Вт
 • частотний діапазон: 35 Гц - 24 кГц

Динаміки:

 • високочастотні - двокупольні твітери - 2х25 мм (1 дюйм)
 • середньочастотні - 2х90 мм(3.5 дюйма)
 • низькочастотний - 150 мм (6 дюймів)

Бездротове з’єднання:

 • Bluetooth 5.0
 • кодеки aptX Adaptive, AAC, SBC
 • AirPlay 2 (сумісний з пристроями IPod, IPhone, IPad з IOS 11.4 та новіше), (з Apple TV 4K або Apple TV (4 покоління) з ОС 11.4 або новіше), (Mac або PC з ITunes 12.8 або новіше)

Особливості:

 • лише бездротове підключення
 • інтеграція зі всіма популярними стрімінговими сервісами
 • стильна підсвітка

 

Дизайн та особливості

Звичайно ж треба поговорити про дизайн цієї системи. У 2007 році коли з’явися перший Zeppelin, його дизайн у людей викликав 2 емоції, або він їм дуже подобався, або зовсім не подобався, це ознака виразності дизайну. Тобто його форма ні на що більше не схожа, і люди які навіть не розуміються на аудіотемі можуть впізнати Bowers & Wilkins Zeppelin.
Звичайно ж за ці 17 років вийшло вже близько 5 версій цієї акустики, в мене на огляді остання версія яка з’явилася наприкінці 2021 року, пам’ятаю тоді здивувався, тому що легендарна колонка перезавантажилася. А на колонку 2018 року та старіше які виходили я увагу не звертав чомусь. Колонка випускається у двох кольорах Midnight Gray (опівнічно-сірий) та Perl Gray (перлинно-сірий). Як ви зрозуміли у мене перший варіант, другий більше схожий на білий, точніше він зовсім злегка сірий. Можете обрати під ваш смак або під інтер’єр. Повертаємося до дизайну колонки, це той самий Дирижабль який і був у 2007 році, саме з погляду форми та розмірів. Але інше тут все зовсім різне.
Динаміки я опишу окремо, а от про конструктив самого корпусу скажу зараз. Колонка тепер не має двох фазоінверторів, які були позаду в першому поколінні. Тепер якщо можна так виразитися це закритий ящик, а точніше закритий корпус, тому звучання має трішки інший характер на низьких частотах, про звучання детальніше згодом.
 

Також з'явилася цікава алюмінієва ніжка, завдяки якій колонка впевнено стоїть та не розхитується на високій гучності. До того ж вона має приємну біло-маджентову  підсвітку, яскравість якої можна налаштувати через додаток, або повністю її вимкнути. Вона виконує роль невеликого нічника, злегка підсвічуючи кімнату, додає трішки атмосфери. Грилі до речі тепер не змінні, не можна подивитися як коливаються динаміки коли музика грає, хоча якщо сильно хочете, можете як я взяти потужний ліхтар і спробувати просвітити його.
Акустична тканина не дуже щільна, хоча під нею знаходиться жорсткий гриль, але все одно я зміг побачити динаміки в роботі, ну я маю на увазі 150 мм низькочастотний сабвуфер.

Хотів би розповісти детально про конфігурацію динаміків оскільки вони заслуговують окремої уваги.
Основний динамік, який розташований в центральній частині колонки має діаметр 150 мм (6 дюймів). Він був спроєктований таким чином, щоб навіть на максимальній гучності колонка не розхитувалася, оскільки нижня границя його роботи доходить до неймовірних 35 Гц.
По боках, зліва та справа від нього знаходяться пара 90 мм(3 дюйми) середньочастотних динаміків, які мають плетені дифузори. Виготовляються по технології FST, яка перейшла з великих систем. В них відсутні підвіси, у звичному розумінні цього слова. Дифузор кріпиться до корзини динаміку завдяки спіненому кільцю, якому властиві особливі характеристики. FST бореться зі стоячими хвилями, які виникають у місця стику дифузора та підвісу, а оскільки підвісу фактично немає, то і стоячих хвиль також. Ця технологія спочатку з’явилася на 800 - флагманській серії бренду, а потім поступово переходила до більш доступних серій 700 та 600, з рештою дісталася і до Zeppelin.

По краях розташовані механічно розв’язані твітери з подвійним куполом, зі звичайним розміром для великої акустики, близько 1 дюйма, це такий самий твітер який встановлений на їх останніх ювілейних колонках 600 серії. Подвійний дифузор, тому що складається з зовнішнього алюмінієвого купола + внутрішнє кільце. Він побудований на неодимовому магніті, який був взятий з 700 серії колонок. Частота резонансу цього твітера доходить до 38 кГц, що фактично не чутно вухом. Фактичний частотний діапазон системи від 35 Гц до 24 кГц.

Разом всі ці динаміки прокачуються завдяки підсилювачам потужністю 240 Вт, який до того ж працює в парі з DSP процесором, який налаштовує роботу динаміків.

Особливості:

 • синергія дизайну та звучання, більше не треба обирати між одним та іншим
 • підтримка мультируму. Ви можете створити свою музичну екосистему та передавати музику у кожну кімнату вашого дому. Використовуючи Zeppelin або акустику серії Formation чи Panorama 3
 • використання динаміків з власними конструктивними надбаннями, які були взяті з великих та дорожчих акустичних систем
 • Zeppelin оснащений голосовим помічником Alexa
 • завдяки підтримці великої кількості стримінгових сервісів та використанню 24 бітового процесора, який з високою якістю та пропускною спроможністю здатний транслювати музику з Deezer, Qobuz, Tidal, HiFi Plus, Pandora, Amazon Music HD, Spotify тощо. Ви також можете отримувати доступ до радіостанцій і подкастів через фірмовий додаток Bowers & Wilkins Music

 

Функціональні можливості, органи керування та додаток

Почнемо з функціональних можливостей. Bowers & Wilkins Zeppelin може відтворювати музику через Bluetooth 5.0 з’єднання так і через Wi-Fi. Зрозуміло що через мережу втрати будуть мінімальні, тому основний час я саме так і слухав. Підтримка Air Play 2, тобто з ваших “яблучних” девайсів можна отримати максимум якісного звуку під'єднавши до них Zeppelin. Ну зрозуміло що тут є підтримка найпопулярніших і не дуже популярних для наших країв стрімінгових сервісів, але головне що є Spotify, мені більше нічого не треба.

Поговорю про керування та індикацію. Насправді кнопками цієї колонки ви скоріше за все будете користуватися лише для її активації, яка займе у вас трохи більше ніж хвилину. Все керування колонкою доступне в додатку про який я ще скажу. Але все одно треба відмітити керування:

 • гучність зменшити
 • голосовий асистент
 • багатофункціональна кнопка(для під’єднання по Bluetooth, та для активації колонки)
 • кнопка відтворення/пауза при однократному натисканні, при подвійному - наступний трек
 • гучність збільшити

 

По індикації, в багатофункціональній кнопці присутній світлодіод який показує:

 • миготливий білий - колонка у процесі запуску (завантажується)
 • янтарний що пульсує - колонка готова до налаштування
 • миготливий янтарний - процес оновлення прошивки
 • білий що пульсує - приймання аудіосигналу
 • червоний що пульсує - помилка, звернуться в службу підтримки
 • статичний червоний - помилка, звернуться в службу підтримки
 • миготливий червоний - процес скидання до заводських налаштувань
 • миготливий синій - режим з’єднання з джерелом звуку по Bluetooth, тобто пошук
 • статичний синій -  Bluetooth з'єднання встановлено

 

По інтерфейсах підключення:

 • сервісний роз’єм
 • роз’єм “вісімка” для підключення кабелю живлення(колонка живиться лише від мережі)
 • та кнопка скидання(яка продубльована у додатку для зручності)

 

Спереду логотип та підсвітка, так ще це свого роду індикатор. До того ж завдяки йому складається таке враження що колонка левітує. Якщо ви колонку під'єднали до мережі, вона при кожному включенні завантажується близько 30 секунд, як комп'ютер, підключається до вашого Wi-Fi й т.д.. Можна порівняти з ламповим програвачем, якому на прогрів теж треба близько 30 секунд. Акустика не має тумблера чи кнопки включення/виключення. Або ви її залишаєте в розетці, і через 30 хвилин бездіяльності вона автоматично перейде до сплячого режиму, лампочка потухне, та споживання електроенергії в такому випадку всього 2 Вт. В такому сценарії обравши колонку у списку пристроїв через 2-3 секунди музика знову почне грати. А якщо ви боїтеся та вимикаєте завжди пристрої із розетки, то кожен раз вона буде завантажуватися близько 30 секунд, а потім засвітиться лампочка під логотипом і колонка роздасть характерний звук, це означає що вона готова до роботи.
 

Додаток називається Bowers & Wilkins Music. Він доступний як для IOS, так і Android девайсів і є безоплатним. Дає розширені можливості керування колонкою, з цим додатком взагалі можна забути про кнопки. Тому що все ви можете робити зі свого смартфона чи іншого пристрою.
Для підключення колонки до джерела треба, щоб у вас був активований Wi-Fi, для того, щоб одразу змогли інтегрувати систему з вашим домом. Для того, щоб синхронізувати колонку з джерелом треба натиснути на центральну, багатофункціональну кнопку, яка буде світитися янтарним кольором. Коли ви з'єднаєтеся з колонкою, цей процес займе у вас не багато часу. Ви зможете обрати її зі списку пристроїв для подальшого налаштування.

На головному екрані ми бачимо традиційно, радіо та музику, які інтегровані у додаток.
Обравши колонку зі списку пристроїв, ви можете налаштувати:

 • високі частоти з діапазоном від -6 до +6 дБ з кроком 0.5 дБ
 • низькі частоти з діапазоном від -6 до +6 дБ з кроком 0.5 дБ
 • вимкнути індикатор який розташований над ніжкою спереду
 • налаштувати ступінь його яскравості
 • скидання колонки зі збереженням налаштувань
 • скидання колонки до заводських  налаштувань (повне)

 

В самому низу відповідно буде відображатися та музика яка зараз грає не важливо з якого стрімінгового сервісу, можна перемикнути на наступний трек або зробити гучніше та або тихіше не лише кнопками, а й повзунком на екрані.

Опис звучання

Перед описом звучання Bowers & Wilkins Zeppelin скажу що система досить потужна, її вистачить навіть для озвучування приміщення 50 м², тому мені вистачило третини потужності, для моєї кімнати площею 18 м². 240 Вт тут чесні, колонка може грати дуже гучно і тим паче як пишуть інші оглядачі навіть на максимальній гучності відсутні спотворення. Я не ризикнув гучно вмикати, бо сусіди прибіжать однозначно. Ця колонка може багатьох змусити відмовитися від 2.0 систем, я навіть не кажу за пасивні системи. Оскільки вона малює широку сцену завдяки рознесенню ВЧ та СЧ драйверів. Розміри колонки 65 см, чого буде достатньо для формування сцени, звичайно ж немає варіативності налаштування відстані одного динаміку від іншого, але кожному своє. Особисто мені це не потрібно, головне все ж таки це кінцева реалізація звукової картини.

Перед детальним описом звучання, опишу її характер. Акустика має теплий та збалансований звук. З чудовою деталізацією та супер глибоким саббасом, середні частоти також не відстають мають чудову розбірливість та розділення, сцена будується неймовірна враховуючи що звук іде з 1 колонки. Можу з упевненістю сказати що з 1 колонки добитися кращої сцени практично неможливо, в цьому ціновому діапазоні.
Жанрово колонка майже універсальна, чому майже, тому що рок відіграє посередньо особисто на мій смак, для нього треба швидкість на басу та мідбасу, ця колонка трішки не про це. Вона дарує неймовірну деталізацію та збалансованість частотної характеристики, нічого не завалено, все звучить рівномірно. Для джазу та блюзу дуже круто підходить, відчуваєш все, сцену, повітря, подихи виконавця, чим це не Hi-Ehd, я його ще в житті не чув правда. Для електронної музики також круто підходить, її м’який бас захоплює, особливо круто звучать ретро пісні із 90-х. Є можливість налаштувати звук через додаток, додавши або зменшивши рівень високих або низьких частот, щоправда, мені й так звук колонки цілком подобається, але +2 дБ на низьких частотах їй трішки додає качовості та акцентування, для більшої емоційності на електронній музиці.

Детальніше по частотах.
Низькі частоти: глибокі, навіть дуже, враховуючи розмір колонки та вагу, не зовсім розумієш звідки тут береться 35 герців, мабуть, справа з конструктивом, все ж таки закритий корпус, який не має фазоінверторів, і динамік тут також не аби який. Його робота не перекриває середні частоти, він відіграє чітко в заданому йому відрізку частот. Цей динамік має дивовижні властивості, відігравати чисто та потужно, а що ще треба? Єдине що я відмічав недостатньо швидкості для року, але складно зробити динамік такого розміру, щоб він мав і глибоке звучання і високу швидкість, тут це скоріше вже виступає саме як сабвуфер, а в нього доволі важка рухома система(підвіс та дифузор з котушкою).
Середні частоти: чисті, широкі, розділення інструментів та прозорість вокалу, позиціювання конкретно де який інструмент тут цього не можливо добитися, треба більшу відстань від драйверів, але враховуючи її розмір, тут все на вищому рівні. Тембри натуральні передаються добре, спотворень немає.
Високі частоти: збалансовані, без акцентування та провалів, дуже чисто звучить. Їх рівно стільки скільки й треба, мікродеталі вислуховуються чудово. Алюмінієві твітери не мають металевого призвуку, і не мають різкості та сибілянтів, якщо вам буде не вистачати ВЧ частот, можна буде додати їх через додаток. Але я б цього не робив, особисто на мій смак все чудово. Їх розташування по краях акустичної системи це максимально правильне рішення, оскільки саме завдяки цьому кімната наповнюється повітрям, звуковим полем яке чутно всюди і яке дає відчуття реальності.
По звуку такий підсумок, якщо ви не сильно любите рок, вона однозначно для вас, також якщо любите збалансованість, але навіть якщо не любите для цього є можливість налаштування через еквалайзер.

Підсумки

Це не просто Bluetooth колонка, це фактично музичний центр XXI століття, з того погляду що видає серйозний звук з високою чіткістю та якістю. Підключення по Air Play 2, забезпечує дуже високу якість відтворення. Якщо ви не хочете паритися з вибором підсилювача та колонок, та думати куди б їх поставити, беріть Bowers & Wilkins Zeppelin, та не турбуйтесь. Отримайте насолоду від музики, вона цього маже дати сповна. З нею не треба вислуховувати найменші деталі, вона дає ефекту залучення, увімкнувши її, вам вимикати її не захочеться, тільки якщо з'являться якісь важливі справи. До речі, колонка навіть на тихому рівні гучності починаючи від рівня 2-3/15 чудово підходить для фонового прослуховування, де не втрачається частотний діапазон, а саме лише гучність. Одна з не багатьох колонок яку не завжди хочеться слухати голосно, тому що низькі частоти не провалюються навіть на низькому рівні, але вона може навалити так що прибіжать всі сусіди. Сподіваюсь якщо таке станеться вони не будуть сваритися з вами, а просто поцікавляться що це за звір такий, та куплять собі таку саму систему. Жартую звичайно ж, а можливо й ні, музика об’єднує, та дає можливість трішки відірватися від реальності, зануритися у світ прекрасного, не важливо від стилю, музика за мистецтво. Тому бажаю вам знайти свій звук.
Плюси:

 • компактні розміри
 • легендарний футуристичний дизайн, що нагадує Дирижабль
 • приємна підсвітка ніжки
 • підтримка Bluetooth aptX та Air Play 2 для з'єднання
 • додаток з можливістю налаштування колонки
 • неймовірний звук

Мінуси:

 • відсутність дротових інтерфейсів підключення
 • ціна
   

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено