Каталог товарів

Огляд FiiO FW5. Все у звук

Огляд
13 Листопада 2023 374
Автор: Victor Bondar 

Не лише по дроту - подумали інженери компанії FiiO. Треба зробити фірмовий звук, щоб зайшов аудіофілам, щоб без дротів та не за великі гроші. З цими думками вони почали розробку перших своїх TWS навушників FiiO FW5. Це не прості динамічні навушники яких досить багато на ринку, а гібридні. Модель має 1 динамічний драйвер DLC(diamond like carbon), та 2 арматури від всесвітньо відомих Knowles. Окрім цього модель оснащена чіпом Bluetooth 5.2 від Snapdragon QCC5141, який має підтримку форматів високої якості включно з aptX та LHDC. Щоб досягти максимальної якості звуку в кожен навушник вмонтований чіп від Asahi Kasei (AK4332). З цією моделлю навушників компанія FiiO зайняла ще одну нішу на ринку, ставши дуже сильним конкурентом у своєму бюджеті близько 200$. Нумо розбиратися, що з цього в підсумку вийшло.

Комплектація та дизайн 

Навушники поставляються в невеликій коробці з голографічним покриттям на магнітах, виглядає досить яскраво та цікаво. На коробці бачимо зображення навушників разом з кейсом, назву моделі та бренду, а також знак Snapdragon Sound, що дає розуміння що тут Bluetooth чіп саме від “драконів”. Всередині коробки знаходиться кейс з навушниками, нижче 5 пар амбушур (ще 1 встановлена на навушниках middle hs18) 3 балансних пари (великі, середні та маленькі) 2 пари HS18 (великі та маленькі). Амбушури HS18 характеризуються тим, що товщина силікону всього-на-всього 0.4 мм, це сприяє комфортному використанню та покращенню звуку. Насадка навушника має той самий розмір, що й звуковід. Це мінімізує резонанси та звукові бар’єри між барабанною перетинкою та навушниками. Нижче знаходиться коробочка з кабелем USB A - USB type c. Піднімаючи поролонову основу, знаходимо конверт в якому є пакетик з інструментами для догляду за навушниками(вперше таке бачу), інструкція та гарантійний талон.

Поговоримо про дизайн цих навушників. Вони виглядають цікаво, виконані з пластику, проте якісного. Не мають люфту чи зазорів, у вухах сидять не дуже міцно про те при різких рухах головою не вилітають. В голові майже не відчуваються вже через 15-20 хвилин, хоча все це особисте і рекомендація прийти до магазину, та спробувати особисто. Вам вистачить тих самих 15-20 хвилин, щоб зрозуміти їх посадку та звук. Фейсплейт навушників виконаний в темно-сірому кольорі, це єдиний їх колір виконання. Всередині навушники чорні та мають по 3 контакти для підключення до кейса, мають маркування (right або left).

 
Також цей дизайн дуже схожий на динамічну дротову модель FiiO FD5, хоча FW5 в 1,5 раза більше, воно й зрозуміло - туди треба вмістити акумулятор великої ємності, та всю різну цікаву начинку про яку поговоримо далі.

Технічні характеристики

 

 • випромінювачі: 1 динамічний драйвер 10 мм(DLC) + 2 арматури Knowles Rad
 • bluetooth чіп версії 5.2, QCC5141 від Snapdgagon з підтримкою форматів: aptX-Adaptive, AAC, LDHC, aptX.
 • технічна частина: чіп Asahi Kasei версії AK4332 в кожному навушнику
 • 2 стерео мікрофона в кожному навушнику
 • частотна характеристика: від 20 Гц - до 20 кГц
 • чутливість: 108 дБ/мВт
 • імпеданс: 32 Ом
 • час зарядки кейса - 1 година 40 хвилин
 • час роботи навушників 7 годин+14 з кейса
 • ємність акумуляторів: 65 мАг в кожному навушнику, та 380 мАг кейсу.
 • вага: 1 навушник важить 6,4 грама. Загальна вага разом з кейсом 57,2 грама.
 • захист від вологи: IPX4

 

Функціональність та особливості

Це перші TWS навушники від FiiO, проте це не означає що вони не вдалися, навпаки в них встановили дуже багато всього того, що зробило їх приємними у використанні. З максимально якісним звуком за відносно невеликий прайс, хоча вони не наділені технологіями прозорості чи шумозаглушення. Також вони дружать з додатком FiiO Control, про який поговоримо детальніше.
Почнемо з серця цих навушників це чіпи від Asahi Kasei AK4332, звісно ж цапи подібного рівня не встановлюються на hi-fi плеєри чи стаціонарні пристрої. Подібні чипи використовуються у цапо-свистках, які здатні покращити звучання ваших дротових навушників. Про те сьогодні в нас бездротовий гість, який намагається стерти грань між дротовим та бездротовим підключенням.

Навушники оснащені гібридною акустичною системою, яка має 3 драйвери. Проєктування цих навушників займалися інженери які створили флагманські дротові FiiO FH9. Поговоримо детальніше про конструкцію FiiO FW5. Вони мають 1 динамічний 10 мм драйвер, який був спеціально розроблений для якісного звуку завдяки неодимовим магнітам N50. Ці магніти мають велику щільність, що забезпечує кращу динаміку, та робить звукову сцену більш грандіозною, забезпечуючи дуже сміливий звук. Сам динамік виготовлений з DLC - це алмазоподібний вуглець, основні властивості якого це велика жорсткість при малій вазі, що дозволяє зменшити небажані звукові спотворення. 2 інші драйвери це арматури Knowles, які розміщені в трубці звуководу, щоб знизити втрати на високих частотах. Така конструкція дозволяє навіть частотам близько 16 кГц звучати чітко та деталізовано.

Звучання наближене до дротового забезпечує чіп QCC5141 від Snapdragon, версії 5.2 підтримує кодеки: aptX-Adaptive, AAC, LDHC, aptX. Розширене керування навушників відбувається через додаток FiiO Control. Після підключення по Bluetooth, обираєте FW5. Ви потрапляєте на статусний екран на якому можна: вимкнути світові індикатори, поставити ліміт заряду до 85% для захисту акумуляторів навушників, також перейти до ігрового режиму який скорочує затримку, але знижує роздільну здатність, таймер автовимкнення якщо музика не відтворюється, можна налаштувати, щоб навушники взагалі не вимикалися чи обрати час від 5 до 30 хвилин.Також є можливість обрати зі списку кодеки якими ви користуєтесь.
На другому екрані можете налаштувати 10 смуговий еквалайзер з 32 Гц до 16 кГц, або вибрати з вже попередньо налаштованих пресетів. На третій вкладці, ви можете налаштувати: баланс лівого та правого каналів, фільтр низьких частот, гучність навушників окремо від гучності на телефоні, окремо є налаштування гучності голосових підказок та гучність виклику. Також можете обрати мову повідомлень від додатка. В цілому додаток чудовий, можна налаштувати звук під себе.

Також скажу що пристрій хоча й має захист від води, проте мається на увазі використання від невеликим дощем, тобто не рекомендується їх топити чи ходити з ними в душ.
Автономність досить пристойна: 21 година прослуховування: 7 в навушниках та ще 14 з кейсом. 5,5 годин в режимі дзвінків. Кейс заряджається повністю за 1 годину та 40 хвилин, що як на мою думку досить швидко. Ємність акумуляторів по 65 мАг к кожному навушнику та 380 мАг всього кейсу.
Мікрофони тут середні, тобто вас чути непогано, але записується лише середньо частотний спектр, порівнюючи з конкурентами звук на 4 бали з 5.
Керування пристроєм виконується завдяки 4 кнопкам розташованим на торцях, основної частини навушників, при використанні, скоріше за все вони будуть у вас згори що досить комфортно у використанні. Кнопки мають 2 форми, одна має гладку поверхню, інша має невеликий горбик, щоб їх розрізняти. Функцій у кнопок багато.

 Лівий навушник при натисканні кнопки з горбиком: гучність-/ відповідь на дзвінок, утримання на 1 сек: попередній трек/відхилити виклик/завершити виклик, утримання на 8 секунд - скидання. Інша кнопка: при натисканні пауза/відтворення, подвійне натискання - голосовий асистент, утримання на 1 секунду:відхилити виклик/завершити виклик, утримання на 2 сек - ввімкнути, утримання на 5 секунд - вимкнути.

Правий навушник кнопка з горбиком при натисканні: гучність+/відповідь на дзвінок, утримання на 1 сек наступний трек/відхилити виклик/завершити виклик, утримання на 8 секунд - скидання. Інша кнопка: при натисканні пауза/відтворення/відповідь на виклик, подвійне натискання - голосовий асистент, утримання на 1 секунду: відхилити виклик/завершити виклик, утримання на  2 секунди - увімкнути, на 5 секунд - вимкнути.
Кейс має індикацію з 4 світлодіодів: всі 4 святяться - заряд від 100% до 75%, 3 світяться - від 75% до 50%, 2 світяться - від 50% до 25%, якщо 1 світиться, то заряду залишилося до 25%, якщо 1 світлодіод моргає, то заряд від 0-5%.

Недоліки цього пристрою, хоча це не недоліки, а скоріше крок, щоб не зробити ці навушники більш дорогими. Це відсутність активного шумодаву, (проте пасивний доволі непоганий завдяки конструкції навушників), та ефекту прозорості, також відсутня бездротова зарядка, немає сповіщень про кількість відсотків заряду голосом як, наприклад у Sony, тобто тут все вклали у звук і тільки у звук. До речі наступний розділ саме про нього.

Звучання. З чим порівнював

Поговоримо про звучання цих аудіофільских TWS, та з чим я їх порівнював. Слухав я з Galaxy S21 Ultra, з кодеком aptX. FiiO пропонують якісну та цілісну подачу з підтримкою кодеків високої якості, вони мають акцент на низьких та високих частотах, хоча він не явний, про те присутній. Звучання яскраве, та емоційне, подача досить музична, втім відчувається мікроконтраст на високих частотах, хоча звісно ж він не таких як в дротових навушниках, про те цілком хороший. Сцена також присутня, відчуття відкритості відсутнє, хоча є трохи повітря, що дає приємний ефект оточення. Інструменти звучать виразно, насичено, обертони відчуваються, позиціювання досить посереднє. Цап AK4332 робить звучання теплим, музичним та натуральним на середніх частотах. Навушники мультижанрові, крім тих пісень те присутні великі інструментальні партії, в металі чи хард році, звучання стає різким та жорстким. В цілому звучання досить доросле та збалансоване.

Детальніше по частотах

Низькі частоти: бас акцентований, але його не дуже багато, саме стільки, скільки записано, він має вагу, завдяки якій створюється основа треку, маса не збільшена.
Середні частоти: емоційні, не підкреслені, вокал приємний як чоловічий, так і жіночій, немає неприємних призвуків, все досить натурально та цілісно сприймається. Ширина сцени помірна, вона є, проте не стільки в ширину як у відчуття оточення.
Високі частоти: приємно акцентовані, окреслені з відчуттям мікроконрасту, звісно ж через Bluetooth кодеки, деталі ріжуться частково, ніж на дротових навушниках, проте тут це не так виражено. ВЧ-фобам можуть не зайти, рекомендую завжди перед покупкою, слухати, щоб потім не жалкувати.
Порівнюючи зі своїми Technics AZ60, скажу що подача в них кардинально різна, внаслідок більш масивного низько частотного спектра, більш заглушеним середнім частотам та не акцентованим високим. Якщо вам FiiO FW5 будуть здаватися дуже яскравими, то рекомендую порівняти з Technics.

 Детальніше про звучання у порівнянні з Technics AZ60. Низькі частоти: в Technics масивні, глибокі, акцентовані ще більше ніж у FiiO FW5, про те втрачають частину обертонального контрасту, тобто іноді басу на інструментальній музиці може здатися забагато, в електронній навпаки його цілком достатньо. Середні частоти: на Technics пророблені добре мають теплу глибину та окресленість, про те на жіночому голосі не вистачає трохи яскравості в порівнянні з FiiO, але в цілому картинка досить цілісна притемнена, та приємна. Сцена вужча, позиціювання відсутнє. Високі частоти: стримані не акцентовані, приємні, в порівнянні з FiiO, мають меншу окресленість та рівень мікроконтрасту. Також Technics AZ60 мають режим шумодаву та прозорості, і в них відсутня бездротова зарядка. По звуку моделі кардинально різні, але вони, на мій погляд, кращі в цьому ціновому сегменті до 7000-7500 грн, які дають різне звучання, проте обидва варіанти мають право на існування. Якщо не впевнені, що вам сподобається більше, рекомендація прослухати в магазині обидва варіанти.

Підсумки 

Отже, у FiiO вдалося випустити модель, яка точно відповідає заявленій ціні та якості яку вона пропонує. Насичені новими технологіями, якісною начинкою та зручним додатком, вони пропонують якісний наближений до дротових навушників звук, завдяки підтримці форматів з високою частотою дискретизації.
Досить великий час автономної робити + швидка зарядка до 100% всього за 1 год. 40 хв. Відсутність активного шумодаву, ефекту прозорості, бездротової зарядки складно назвати мінусом, тому що спробуйте знайти навушники з цими функціями які за цю або нижчу ціну звучали б краще. Я таких не знаю. Якщо вам ці технології не потрібні, то це один з найкращих варіантів за цей прайс.
 


Плюси:

 

 • дизайн схожий на FD лінійку провідних динамічних навушників
 • якість збірки
 • багата комплектація
 • окремий ЦАП AK4332 в кожному навушнику
 • підтримка кодеків високої роздільної здатності
 • флагманське звучання
 • високий рівень максимальної гучності
 • доволі швидка зарядка
 • співвідношення ціни та якості

 

Мінуси:

 

 • відсутність ANC, ефекту прозорості та бездротової зарядки
 • середній по якості мікрофон
 • до керування треба звикати, по 2 фізичні кнопки на кожному навушнику


 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено