Каталог товарів

Огляд FiiO K9. Стаціонарний ТОП від FiiO?

Огляд
06 Листопада 2023 466
Автор: Victor Bondar 

Китайський аудіогігант з виробництва різного роду портативного аудіо за свої 16 років існування здобув багато поціновувачів, починаючи з виробництва навушників, та закінчуючи стаціонарними цапами та навіть акустичною системою. Ось сьогодні в мене на огляді стаціонарний ЦАП та підсилювач FiiO K9, який являє собою ніби то спрощену версію K9 PRO, який своєю чергою має дві версії виконання на двох різновидах чипів. Це AKM - Asahi Kasei Microdevices виробництво яких базувалось в Токіо. Але у 2020 році там сталася масштабна пожежа, через яку виробництво було повністю зупинено. Та ESS, які виробляються в Сан Хосе, Каліфорнія. Раніше K9 PRO використовував 1 х AK4499EQ, але їх, на жаль, вже майже неможливо знайти через вище згадану пожежу. Тому Fiio були змушені перейти на  конфігурацію 2 х ES9038 PRO. Звісно ж, вони мають різну подачу, AK4499EQ більш драйвовий та музикальний, а ES9038 PRO більш аналітичний та має акцент на мікроконтрасті. При розробці FiiO K9 в інженерів компанії також не було вибору, і довелося використовувати чіп ES9068 AS. Хоча К9 позиціонується як молодший брат K9 PRO, це аж ніяк не применшує його можливостей.
FiiO K9 це досить новий пристрій, випущений в середині цього року, підтримує багато нових форматів та має високу роздільну здатність, навіть більшу ніж PRO версія, але зовні майже не відрізняється, за виключенням 2 елементів, про них поговоримо в огляді. Що ж трохи історії розповів, перейдемо до подробиць про цей девайс.

Комплектація. Зовнішній вигляд 

Розпочнемо з коробки та комплектації цього ЦАПу. Коробка виглядає на перший погляд просто чорною, з фактурним контуром девайсу голубого кольору, але на яскравому світлі вона має переливчастий ефект, виглядає ефектно. Також присутній лого FiiO та емблеми HiRes Audio та HiRes Audio Wireless. Всередині коробки зверху лежать: посібник користувача, та помаранчева яскрава брошура, на якій написано “WARNING”. Вона звертає увагу на те, що знизу є перемикач напруги, який має 2 положення: 115 і 230 вольтів, перевірте, щоб у вас було 230, бо саме така напруга в наших мережах. Далі у коробці знаходяться сам FiiO K9(задля кращої фіксації та безпеки при транспортуванні він обкладений поролоном), та коробочка з аксесуарами.
 

Всередині коробки знаходяться:

 • кабель живлення 
 • підставка для вертикального розташування 
 • кабель USB B - USB A(для підключення до джерела звуку)
 • запобіжник
 • 6 силіконових ніжок
 • заглушка для перемикача вольтажу (знизу)
 • перехідник на 6.3 мм
 • гарантійний талон
 

Комплектація досить багата, особливої уваги заслуговує підставка для вертикального встановлення пристрою заради економії місця на столі.

Зовнішній вигляд девайсу: лаконічний, стриманий, але стильний. Корпус алюмінієвий чорного кольору, досить важкий ~2660 грамів. Він добре збирає відбитки пальців, але і відтерти їх не важко. Форму має класичну, прямокутного паралелепіпеда з невеликим заглибленням по центру, мабуть, щоб туди класти повнорозмірні навушники. По боках є вентиляційні отвори, для кращого відводу тепла. Під час експлуатації FiiO K9 трохи нагрівається, але не критично: до 37-40 градусів. На відміну від K9 PRO, в нього відсутні дизайнерські елементи золотистого кольору, а за розмірами та вагою вони майже ідентичні.

Технічні характеристики

FiiO K9 Оснащений:

 • двома чіпами ES9068AS
 • чіпом декодування ХMOS XUF 208
 • підсилювачем подвійним THX AAA 788+
 • блютуз чіпом QCC5124, Bluetooth 5.1

Аудіо формати: PCM до 768 кГц, DSD512

Bluetooth формати: LDAC, aptX, aptX Adaptive, aptX HD, aptX LL, AAC, SBC

Вихідні інтерфейси:

 • 6.3 мм, 4.4 мм, XLR-4, RCA, XLR

Вхідні інтерфейси:

 • USB, OPT, COAX, RCA, 4.4 мм

Вихідна потужність:

 • 1  L+R 2000 mW+2000 mW (32 Ом балансне)
 • 2  L+R 780mW+780mW (300 Ом балансне)

Вага: приблизно 2660 грамів

Розміри: 200х224.5х72 мм

Інтерфейси підключення та органи керування 

Спереду ми бачимо під заглушкою XLR - 4, нижче роз’єми 6.3(PO) та 4.4 мм(BAL) виходи на навушники, лівіше фірмове колесо регулювання гучності яке має початкове і кінцеве положення на 120 позицій. Навколо регулятора є кругова RGB підсвітка яка не тільки красиво світиться, а й показує якої якості матеріал програється зараз, чи то по дроту, чи по Bluetooth (детальніше згодом). 

Вгорі справа є світлодіодна індикація вибраного інтерфейсу підключення (usb,opt,coax,line,bt).
Внизу справа 2 перемикачі: перший змінює керування гучністю (нижнє положення(PO) - вихід на навушники з передньої панелі регульована гучність. Середнє положення(PRE) - лінійний вихід на задній панелі, регульована гучність. Верхнє положення(LO) - лінійний вихід на задній панелі, фіксована гучність, тобто керування гучністю відбуватися буде лише з джерела звуку. Другий змінює гейн підсилювача, тобто силу підсилення L - low, M - middle, H - high (низьке підсилення, середнє чи високе)

Правіше кнопка вибору інтерфейсу підключення. В правому нижньому кутку багатофункціональна кнопка яка може при однократному натисканні вимкнути звук та увійти до режиму stand by, а при натисканні на 5 секунд вимкне пристрій.Позаду ми бачимо вимикач живлення, вгорі роз’єм живлення(перемикач напруги розташований знизу, для України повинно бути обране 230v). Правіше знаходиться антена Bluetooth. Входи: коаксіальний, USB(для підключення телефону, планшету, ноутбуку чи комп’ютеру), оптичний вхід, далі балансний вхід 4.4 мм, для підключення зовнішнього плеєра і RCA входи. Правіше виходи на акустичні системи: не балансні RCA, та балансні XLR. Відмінність від K9 PRO це відсутність входу type-c для смартфона.

Функціонал. Додаток FiiO Control

Про інтерфейси та органи керування розповів, і перед тим як перейти до найцікавішого, розкажу про те як я ним користувався, про особливості та додаток. Використовув K9 з ноутбуком, з моєю аудіо бібліотекою, також з телефоном через OTG перехідник iFi. Для повноцінної роботи треба встановити програму FiiO Control Panel на ваш Windows чи Mac. Підсвітка колеса регулювання гучності змінюється залежно від типу вхідного сигналу та частоти дискретизації. Ось зображення з офіційного сайту FiiО з розшифруванням, який колір за що відповідає:Так при зміні Bluetooth кодеку також змінюється колір підсвітки, на моєму Android-смартфоні, є підтримка aptX, звісно ж він його підтягнув. Підключення та налаштування звуку через Bluetooth відбувається через додаток FiiO Control на смартфоні. Також хочу додати, що відмінністю від K9 PRO є підтримка DSD та PCM вищої частоти дискретизації:  до 768 кГц замість 386 кГц та DSD512 замість DSD256 відповідно.
Коротко пробіжимося по інтерфейсу додатка. Після підключення вашого смартфона до ЦАПу та вибору K9 на головному екрані, вам відкривається статусний екран, на якому ви можете бачити: зображення вашого пристрою, назву, кодек та частоту дискретизації. Нижче перемикач на UAC 1.0 для розширеної підтримки при підключенні до старих девайсів. Далі можливість змінити індикацію, обрати Bluetooth кодеки, та внизу обрати джерело (usb,opt,coax,line,BT). На другій вкладці ми можемо налаштувати 10-смуговий еквалайзер від 32 Гц до 16 кГц, також додати гейну до 12 db. Згори можемо вимкнути еквалайзер, або вибрати із вже попередньо налаштованих варіантів. Правіше кнопка  - це більш тонке налаштування кожного стовпчика еквалайзера, так званий хвильовий еквалайзер без фіксованих значень.
На третій вкладці ми можемо налаштувати баланс лівого та правого каналів, а також застосувати фільтр низьких частот з різною швидкістю їх спадання.

В останній вкладці знаходиться китайсько-англійська інструкція, але все те ж саме є і в паперовому вигляді в комплекті. Як висновок, по додатку можна сказати що він досить простий, має багато налаштувань та сподобається більшості користувачів.

Звук пристрою. З чим слухав та порівнював

Переходимо до найцікавішого розділу цього огляду: це звісно ж звук. Слухав я їх з повнорозмірними навушниками Meze 109 Pro, та навушниками вакуумного типу FiiO FD5. Порівнював з Shanling H5.

Почнемо з подачі та характеру самого ЦАПу, як я писав на початку вона тут аналітична з фокусом на мікроконтрасті, це буде відчуватися з багатьма навушниками схожого класу та вартості. Треба розглядати конкретні зв’язки, сетапи навушників та цього ЦАПу, щоб обрати звук який підходить саме вам.Звучання з Meze 109 Pro які хоча й аудіофільські та жанрові проте, дуже аналітичні та також мають акцент на мікроконтрасті, тобто відіграють всі деталі, і ти слухаєш жанри такі як джаз, блюз, класику вдумливо та зосереджено й отримуєш істинне задоволення, не лише від дорослої та теплої подачі, а і від сцени яку ці навушники можуть відіграти.
Детальніше по частотах: низькі частоти - приємні, м’які, теплі не акцентовані, але бас досить окреслений з опрацюванням різної глибини, хоча він не виходить на максимальну глибину, та не під всі жанри підходить.
Середні частоти - протяжні, повітряні, сцена відчувається дуже добре завдяки відкритій конструкції та динаміку в 50 мм, подача цілісна. Теплі, приємні голоси ллються вам у вухо ніби мед, що дає відчуття лампового звуку, теплого та м’якого.
Високі частоти - трохи акцентовані, аналітичні, всі деталі запису чутно добре, коли прослуховуєш треки які раніше багато разів чув то розумієш, що деяких моментів просто не помічав, старі треки звучать по новому. Мікроконтраст на високому рівні.
Тепер охарактеризую звучання з FiiO FD5. Коли і навушники і ЦАП одного бренду, це вельми цікаво, особливо враховуючи що FD5 це досить серйозна динамічна модель, яка має 12 мм драйвер з алмазоподібного вуглецю покритого берилієм. На той час коли я їх купував, вони були флагманськими динамічними навушниками цього бренду. В першу чергу вони мені сподобалися тим як вони відіграють низькі частоти - трохи акцентовано, скільки там обертонів, шарів, на різних треках бас звучить по різному, а на дешевших навушниках ця різниця нівелюється. По-друге, це середні частоти які тут мають приємну природну подачу з чистою передачею чоловічого та жіночого голосів без спотворень та з високою деталізацією, також сцена в цих навушниках досить непогана враховуючи їх форм фактор взагалі дивуєшся їм, як вони на таке спроможні. Високі частоти протяжні, окреслені і акцентовані, атаки швидкі.

Слухаючи FD 5 в порівнянні з Meze 109 Pro, звісно ж це навушники різних форм факторів та цінової категорії. Про те особисто для мене звук з FD5 здався приємнішим та універсальним за жанрами. Як я вже вище писав, в Meze жанрова подача яка не підходить до всіх стилів музики, у FD5 акцентований бас, що дає можливість слухати, наприклад електронну музику де бас є основною складовою.
FiiO K9 у порівнянні з Shanling H5: одразу з Meze можна почути, що мікроконтраст трохи втрачається, глибина навпаки з’являється, проте навушники все одно жанровість свою не втрачають. Слухаючи з FD5 розумієш, що все подобається, все класно, бас є, середні чисті та красиві, високі контрольовані, але деталі втрачаються. Одразу коли переходиш на K9 це починаєш розуміти, з’являються деталі, бас більш текстурний та пророблений. Недарма кажуть, що все пізнається в порівнянні. 

Підсумки

Отже, у FiiO вдалося зробити цікавий стаціонар за менші гроші, та навіть за деякими параметрами він кращий за свого старшого брата. Маю на увазі частоту дискретизації, хоча в нього відсутній роз’єм type-c, ви можете придбати OTG кабель та не страждати з цього приводу. Отримавши приємне деталізоване звучання з акцентом та мікроконтрасті, та аналітичністю можна його рекомендувати як якісний ЦАП/підсилювач для прослуховування музики вдома. Можливість його використовувати як з телефону чи планшету, ноутбуку чи комп’ютеру, по блютузу чи по дроту, підключати до вашої акустичної системи чи навіть hi-fi плеєра через роз’єм 4.4 мм. Що ще треба...? 

 

Плюси:

 1. Великий набір інтерфейсів підключення.
 2. Стильний зовнішній вигляд.
 3. Якісна компонента база.
 4. Наявність додатка який дозволяє тонко налаштувати звук по Bluetooth.
 5. Високий показник зіставлення ціни та якості.
 6. Підтримка високих частот дискретизації, як у дорогих стаціонарів.
 7. Аналітичний звук з акцентом на мікроконтрасті, для вдумливого прослуховування, та знаходження нових деталей в “старих” треках які ви раніше багато разів чули.

Мінуси:

 1. Маркий корпус, який збирає відбитки пальців.
 2. Регулятор гучності не дуже рівномірний по розподілу потужності, тобто починає грати десь з 9 год якщо по годиннику, а нормальна гучність досягається 12 годинам на high гейні з повнорозмірами, і десь 11 на вакуумних навушниках.

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено