Каталог товарів

Огляд Final Audio E3000C. Маленькі, але вагомі

Огляд
25 Квітня 2024 337
Автор: Victor Bondar

Раніше я чув про бренд Final Audio, але особисто не слухав їх продукцію. То ж зараз буде по суті перше знайомство. Але перш ніж розповідати про навушники, декілька слів скажу про сам бренд. Це японська компанія яка була заснована у 2007 році. Вони спеціалізуються на виробництві внутрішньоканальних та повнорозмірних навушників, а також амбушур, які стали дуже популярними серед аудіофілів.
Повертаємось до навушників, мені дісталися Final Audio E3000C, це середня  модель у лінійці, а вся серія навушників поєднує в собі просунуті новітні технології, та компактні, зручні розміри. Літера “С” в назві - controler, тобто гарнітура, тому ці навушники я особисто оцінюю в першу чергу у використанні з телефоном. Їх вартість, відсутність змінного кабелю та наявність гарнітури, це пряме тому підтвердження. Про все по черзі поговоримо, але почнемо традиційно з коробки.

Розпакування та комплектація

Final Audio E3000C постачаються у максимально простій коробці з тонкого картону, але вона виглядає яскраво. На ній зображені навушники які лежать на дерев’яному столі, згори бачимо зображення того самого контролера, тобто так через них можна розмовляти. Знизу бачимо назву моделі, назву компанії, правіше бачимо логотип Hi-Res це означає що навушники повинні мати частотний діапазон до 40 кГц, але виробник не заявляє технічних характеристик.
Комплектація:

 • навушники Final Audio E3000C
 • мішечок для транспортування
 • 5 пар амбушур включаючи ті що встановлені (SS/S/M/L/LL розміри)
 • пара гумових гачків для завушного кріплення
 • гарантійний талон

 

Технічні характеристики

Масогабаритні показники:

 • вага навушників разом з кабелем 15 грамів
 • довжина дроту - 1.2 метри

Акустичні параметри:

 • динамічний драйвер 6.4 мм
 • чутливість: 100 дБ/мВт
 • імпеданс: 16 Ом

 

Дизайн та особливості

Почнемо з дизайну Final Audio E3000C. Одразу що кидається до очей, це їх компактні розміри, плюс вага в навушників також дуже маленька - разом з кабелем складає всього 15 грамів. Вони майже не відчуваються у вухах, мають відмінну пасивну шумоізоляцію, посадка також глибока. Корпуси виконані із нержавіючої сталі, вони мають дзеркальне покриття, на них ми бачимо напис final з однієї сторони, та E3000 з іншої.

Дивимося знову ж таки на компактність корпусів цих навушників, вони як невеликі залізні трубочки, і по суті єдине розширення це сама амбушура. Давайте за них скажу одразу: вони якісні та доволі жорсткі, права амбушура завжди червона або рожева, а ліва або сіра або світло сіра, для кращого розрізнення каналів. Також знизу на навушниках присутнє маркування.
Повертаюсь до корпусів, знімаючи амбушури можемо бачити щільну тканинну сіточку, а зі зворотної сторони, корпус має сітчасту конструкцію, завдяки якій розширюється смуга відтворення низьких частот. Для запобігання витоку звуку з навушника всередині є фільтр, який і прикритий цією сіточкою. Навушники все одно закритого типу, тобто звуки навколишнього світу ви чути не будете, а наявність отворів на задній частині корпусу потрібна лише для кращого відпрацювання НЧ.
 

Навушники мають одно кнопковий контролер з мікрофоном, який слугує для телефонних розмов. Кнопкою можна відповісти на дзвінок або відхилити його, також можна ставити музику на паузу, та перемикати треки, все як завжди, єдине що не вистачає регулювання гучності, це доведеться робити з джерела. Штекер Г-подібний, сам кабель якісний, але тоненький, невеликий мікрофонний ефект присутній. Також він оснащений розгалужувачем для зручнішого носіння. Скажу пару слів про якість мікрофона: він доволі якісно записує голос, на рівні дорожчих бездротових навушників, і на відміну від них ловить менше шумів та сторонніх звуків (порівнював з Technics AZ60)

Особливості

 • завдяки поворотному механізму навушники можна повертати ліворуч та праворуч і нахиляти до слухового каналу для ідеальної посадки. 
 • динамічний драйвер 6.4 мм. Він точно зібраний, всі деталі добре складені що має велике значення
 • міцний корпус з нержавіючої сталі, він має дзеркальне покриття, виглядає дуже стильно, але може збирати дрібні подряпини
 • задня частина корпусу має сітку з нержавіючої сталі, яка слугує для розширення смуги пропускання низьких частот, під нею знаходиться фільтр для того, щоб музика не виходила назовні
 • одно кнопковий контролер з мікрофоном, для керування музикою та для відповіді/відхилення виклику
 • серцевина амбушурів для правого навушника має червоний або рожевий колір, для кращого розрізнення, навіть в напівтемряві
 • вушні гачки що йдуть в комплекті дозволяють не лише по іншому носити навушники, також вони частково гасять мікрофонний ефект, коли при постукуванні по дроту ви чуєте низькочастотні звуки

 

Опис звучання

Звучання Final Audio E3000C описувати буду у зв'язці з телефоном OnePlus 6. Я його довгий час використовував з дротовими навушниками FiiO F5, у період з 2018 року до початку 2022, поки не придбав собі бездротові. Його звук цілком пристойний навіть сьогодні, і жаль що флагмани вже позбавляються роз’ємів 3.5 мм. Враховуючи позиціонування навушників та наявність вбудованої гарнітури, цілком логічно тестувати їх саме з телефоном. Тим паче, що через високу чутливість та низький імпеданс, розкачуються з телефону дуже добре, навіть на середньому рівні гучності присутній повний частотний спектр. Якщо гучність викрутити десь на 70-75% при якому слухати музику ще комфортно, далі вже буде заголосно, і можливі невеличкі спотворення. Навушникам не потрібно багато потужності, в телефоні показник виходу десь 40-50 мВт, чого більш ніж достатньо для навушників з імпедансом 16 Ом і чутливістю 100 дБ/мВт.

Навушники мають темний характер, збільшену вагу на низьких частотах, крутий об’єм, і непогано викреслені високі частоти, серединка відчувається проваленою, через надмірні низькі частоти. Дивує те, як динамік діаметром всього 6.4 мм здатен на таке, я раніше думав що це не можливо, вони дають вагу та масу у мікс, збільшуючи її кількісно від того що присутньо на запису, але звучить це все одно приємно.

Низькі частоти: пружні, ударні, глибокі, мають збільшену вагу та акцент, відповідно для драйвової електронної музики дуже добре підходить, всеосяжний бас робить її максимально динамічною та об’ємною. Можу сміливо рекомендувати ці навушники для любителів баса.
Середні частоти: помітно провалені, в навушниках цього цінового діапазону досягти такого якісного і потужного баса і прозорих, чистих середніх частот неможливо майже 100%, я насамперед не знаю таких навушників. Детально про середні частоти: голоси звучать тембрально правильно, але їх кількість не достатня, вони ніби знаходяться під ковдрою, це сприймається темно, недостатня кількість інформації в інструментах так і вокалі. Наповнення об’ємом добре, але його якість та розділення не вражає. Для цього цінового діапазону середній результат.
Високі частоти: приємні, не яскраві, збалансовані, по вухах не б’ють дають того самого забарвлення, достатнього для підкреслення невеличких деталей на запису, але однозначно мікроконтраст тут якийсь рекордний не очікуйте, вони теплі та комфортні, і їх акцентування набагато менше за низькі частоти. Рекомендую для ВЧ-фобів.

Підсумовуючи все вище описане, ми отримаємо темну та насичену подачу. з глибокими басами та трішки акцентованими високими частотами, добре підійде для попмузики та електронної, також для року до речі. Враховуючи їх вартість, можу сказати, що модель досить цікава, і варта того, щоб послухати її в процесі підбору недорогих навушників для повсякденного використання.

Підсумки

Будемо робити висновки. У Final Audio, вийшли цікаві навушники у бюджетному сегменті. Легкі, маленькі, зручні, з можливістю їх носити із завушним кріпленням і просто так, велика кількість змінних амбушур для якісної шумоізоляції та зручної посадки. Наявність одно кнопкового контролера з мікрофоном, дозволить перемикати треки та відповідати на виклики, не дістаючи телефон з кишені. І звичайно ж посадка та звук, посадка зручна та глибока, пасивна шумоізоляція на високому рівні(якщо правильно підібрати амбушури). Звук темний, глибокий, об’ємний, басофіли оцінять.
Плюси:

 • вага та розміри навушників
 • корпуси зі сталі
 • велика кількість амбушур у комплекті, та в цілому непоганий комплект постачання
 • наявність гарнітури
 • глибокий звук, з акцентованими низькими частотами
 • ціна

Мінуси:

 • тонкі дроти, треба бути обережним при використанні
 • відсутня можливість зміни кабелю
 • не зовсім мультижанровий звук, але в цьому ціновому діапазоні неможливо вгодити всім
   

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено