Каталог товарів

Огляд iBasso DX260. Емоції через край

Огляд
21 Березня 2024 307
Автор: Victor Bondar

У 2011 році компанія iBasso випускає перший плеєр на Android у світі, саме високого рівня за вартість близько 900$. Цікавий факт правда? А сьогодні в мене на огляді новинка, плеєр iBasso DX260. Тепер я дістався і до Hi-Fi плеєрів, також доволі цікава тема, особливо тоді коли раніше не мав змоги покористуватись ним хоча б день, а тут майже 2 тижні.
Це субфлагман від компанії, тільки но з’явився на полицях магазинів в Україні, побудований на 8 чипах Cirrus Logic CS43198, що робить його дуже цікавим кандидатом для прослуховування та купівлі. Нумо по черзі вивчати та розбиратися в фішках та особливостях новинки.

Розпакування та комплектація

Коробка двоскладова, обкладинка має голографічний ефект, та надягається на коробку зліва не повністю, щоб було видно основну частину коробки. На обкладинці бачимо лише по центру назву моделі, а нижче назву бренду, мінімалізм, але красиво. Коробка сама сірого кольору на ній присутній логотип компанії та назва. Але є особливість у її дизайні, вона полягає в тому як вона відкривається, половинки коробки розташовані не паралельно одна одній як зазвичай, а під кутом, що виглядає як мінімум незвично.

По комплектації:

 • сам плеєр iBasso DX260
 • кабель тканинний близько 1 метра USB type c - USB A - для зарядки та синхронізації(щоб можна було записати музику на вбудовану пам’ять, наприклад)
 • дивний кабель, на перший погляд, 4.4 мм Pentacon на ні чого? На справді це кабель для розігріву плеєра, хтось в це вірить, а хтось ні, але можна спробувати.
 • кабель RCA - 3.5 мм (для підключення до джерел звуку)
 • “одноразовий” силіконовий чохол
 • аж цілих 4 захисних змінних плівки на екран
 • гарантійний талон та посібник користувача

Комплектація крута, але чохол я рекомендую якнайшвидше замінити. По-перше, він збирає відбитки пальців, дряпається та може з часом пожовтіти, як це буває з дешевими чохлами в комплекті з якимись Xiaomi. Але це точно краще ніж якби його взагалі не було, це дасть вам можливість певний час не турбуватися про цілісність плеєра при використанні.

Технічні характеристики

Масогабаритні показники:

 • вага: 229 грамів
 • розміри: 123x74.5x17.5 мм

Екран:

 • 5 дюймів від Sharp з роздільною здатністю 1920x1080 (full hd)

Підтримка форматів:

 • APE, FLAC, WAV, WMA, ACC, ALAC, AIFF, OGG, MP3, DFF, DSF, DXD і DST

Бездротове підключення:

 • Bluetooth 5.0

Акумулятор:

 • місткість 4400 мАг
 • час роботи до 14 годин залежно від способу використання
 • час зарядки близько 2.5 годин

Балансний вихід 4.4 мм:

 • напруга: 6 В
 • вихідна потужність: 1015 мВт при 32 Ом
 • коефіцієнт нелінійних спотворень: <0,5 %
 • частотна характеристика: 10 Гц - 75 кГц - 1 дБ
 • чутливість: 133 дБ
 • динамічний діапазон: 133 дБ

Не балансний вихід 3.5 мм:

 • напруга: 3 В
 • вихідна потужність: 280 мВт при 32 Ом
 • вихідна потужність: 586 мВт при 16 Ом
 • коефіцієнт нелінійних спотворень: <0,1 %
 • частотна характеристика: 10 Гц - 75 кГц - 1 дБ
 • чутливість: 128 дБ
 • динамічний діапазон: 128 дБ

Особливості:

 • 8 ядерний аудіо чіп Cirrus Logic CS43198
 • вбудована пам’ять 64 Гб
 • процесор: Qualcom Snapdragon 660
 • 4 гігабайти оперативної пам’яті
 • Android 11

 

Дизайн та особливості

Почну з екрана. Він доволі великий, 5 дюймів, та займає майже всю передню панель, лише з низу присутня товста рамка, але це зроблено для зручності, щоб не виникало фантомних натискань. Сам екран дуже якісний, має гарні кути огляду, кольори не інвертуються та не втрачають яскравості, тобто на ньому тут не економили, і це добре. Бо ми на нього будемо часто дивитися, і якби він був поганий, навіть якщо плеєр би звучав добре, це б викликало певний дискомфорт при його використанні, тут з цим все добре.

Тепер про дизайн корпусу, а тут є про що говорити. Давайте одразу скажу що плеєр випускається у двох кольорових виконаннях срібний та чорний. У мене чорний, відрізняється колір рамки та колір задньої частини. Я до речі не зрозумів з якого матеріалу вона зроблена, але на дотик схожа на скло, та холодить руку як скло. Задня кришка знімається, для того, щоб можна було замінити акумулятор (якщо з часом вбудований почне гірше тримати заряд).
 

По самому дизайну корпусу, він дуже футуристичний, ось цей металевий елемент біля регулятора гучності та й сам регулятор гучності та те як він оформлений, викликають естетичне задоволення. Коли ти просто дивишся на це і розумієш за що віддав гроші. Розумієте, екран та дизайн уже заслуговують уваги, а ми ще навіть не дійшли до функціонала та звучання.

По ергономіці тут також все добре, права грань рівна, на ній розташовані органи керування плеєром, ліва має трикутний, рублений профіль для зручного хвату та до того ж з дизайнерського погляду також виглядає круто. Не зважаючи на товщину плеєра близько 17 мм що вдвічі більше ніж смартфон, його висота та ширина менші, тому користуватися однією рукою зручно

Особливості:

 • CS43198 - флагманський чіп від Cirrus Logic. iBasso DX260 побудований на 8 таких чіпах. Наділений чудовим динамічним діапазоном, вираженою роздільною здатністю до мікродеталей і низьким рівнем шуму, що забезпечує високу продуктивність.
 • інтегрований в прошивку плеєра зручний та просунутий Mango Player, завдяки якому можна прослуховувати музику з картки пам’яті або з внутрішньої пам’яті, налаштовувати звучання під себе, легко пересуватися між альбомами, жанрами та навіть стилями.
 • Android 11+ Mango OS. Доволі нова версія Android дозволить вам встановлювати стрімінгові сервіси для безперебійної роботи та підтримки. DX260 ефективно оброблює сигнал завдяки SRC на системному рівні, не важливо це або з Mango Player, або зі стороннього сервісу. Операційна система Mango написана на Linux, має свій розроблений проєкт для відтворення аудіо, містить в собі багато оптимізацій базового алгоритму драйверів, які зосереджені на відтворенні аудіо.
 • FPGA-Master 2.0, це удосконалений контролер аудіосистеми. Він так само запитує звукові дані з SoC і виконує важливу роль у відтворенні сигналу та задля збереження його цілісності. Він синхронізує та генерує всі звукові години з використанням двох фемтосекундних осциляторів NDK, для досягнення повної синхронізації єдиного джерела. FPGA-Master 2.0 має також контроль пікосекундної точності для ефективного тактового сигналу ЦАП, створює фільтр FIR.
 • завдяки FPGA-Master 2.0, чіп CS43198 має подальший розвиток, та є сенс далі його досліджувати. Режим синхронного паралельного виведення: це зменшує “дискретне спотворення” між ЦАП для підвищення загальної продуктивності. Режим FIR 2x, FIR 4x завдяки FPGA-Master 2.0 досягається точне керування та налаштування на пікосекундному рівні тактової частоти та даних ЦАП, завдяки чому кожен потік даних можна регулювати незалежно. Завдяки “паралельній затримці” 4 ЦАПів, мікросхеми утворюють аналоговий FIR-фільтр. Це усереднює відмінності між декількома ЦАПами, мінімізуючи спотворення з одночасним підняттям реалістичності та деталізованості у звучанні.
 • спеціальний USB-приймач для режиму цифро-аналогового перетворювача з низькою затримкою, вихід ASIO/WASAPI

 

Органи керування, інтерфейси підключення

Перше що привертає увагу - це регулятор гучності, який працює за принципом енкодера, тобто такий що не має початкового та кінцевого положення, тому що вся індикація зміни гучності відображається на екрані. Також він суміщений з кнопкою включення, для включення треба затиснути поки на екрані не з’явиться логотип IBasso.
Нижче 3 кнопки керування плеєром, це звичні всім користувачам органи керування, є лише одне але: вони не мають маркування, тому я напишу.
Верхня кнопка: при натисканні наступний трек, при утриманні перемотка вперед.
Центральна кнопка: відтворення/пауза.
Нижня: при натисканні минулий трек, при утриманні перемотка назад.

Знизу 2 виходи на навушники 4.4 мм балансний Pentacon, та 3.5 мм не балансний Jack. Вони цікаво виділені у золотистих кільцях, по перше це красиво виглядає, а по друге можливо щоб подряпини біля роз’ємів не з’явилися, після частих підключень та відключень навушників.
 

Зверху присутній інтерфейс SPDIF - для підключень до джерел звуку; роз’єм USB C - для зарядки та синхронізації з комп’ютером чи пристроєм для того, щоб закачати на плеєр музику. Та слот для картки micro SD до 2 Тб.

Функціонал

iBasso DX260 може працювати у двох режимах, як мультимедіа комбайн використовуючи систему Android 11, яка дозолить встановити останні версії стрімінгових сервісів. Так і безпосередньо як звичайний плеєр, програючи треки через картку пам’яті або із внутрішньої пам’яті не використовуючи Wi-Fi підключення. Детальніше про другий режим роботи, та як його активувати розповім згодом.

Почну з Android режиму. По суті плеєр на Android зараз це як смартфон, на ньому можна дивитися фото та відео, грати, та звичайно ж слухати музику. Єдине в нього немає камери та модулю зв’язку. Але для швидкої роботи йому все одно потрібен потужний процесор та достатня кількість оперативної пам’яті, і тут все з цим добре. Процесор Qualcom Snapdragon 660 в купі з 4 гігабайтами оперативної пам’яті дає швидку роботу інтерфейсу та запуск програм, за час тестування він жодного разу не завис, але є один момент. Після першого включення на плеєрі не було встановленого жодного знайомого раніше магазину для додатків типу PlayMarket, а був якийсь китайський, на значку якого зображено НЛО, та при його запуску плеєр перезавантажувався.

Я уже думав все, буду слухати лише внутрішній Mango Player і все, але зайшовши в розділ оновлення, побачив що можна оновитися. Після чого та програма зникла з робочого стола і з’явилася інша вона називається Aptoid, саме звідти я встановив свій улюблений Spotify. Забігаючи наперед скажу що буквально вчора, вийшло ще одне оновлення і воно вже встановило PlayMarket та Gboard (Google клавіатура). Скажу які програми з замовчення встановлені на плеєр: Chrome, Годинник, Налаштування, Галерея, Калькулятор, Файли, китайська програма яка не працювала(замінилася з оновленням).

В шторці згори для швидкого налаштування доступні:

 • регулювання яскравості дисплея
 • Wi-Fi, Bluetooth
 • орієнтація дисплея(заблоковано чи розблоковано)
 • вибір лінійного чи навушникового виходу
 • вибір із п’яти цифрових фільтрів звучання
 • перемикання гейну (L, M, H)
 • можливість змінити імпульсну характеристику до 2 x чи 4 x, або вимкнути взагалі
 • змінити тему світлу на темну
 • зробити знімок з екрана
 • та режим польоту

 

Найцікавіше це звичайно ж все те що стосується звуку, звукові параметри які доступні через шторку вони є і в налаштуваннях, але додатково ще можна виставити ліміт гучності, щоб випадково не спалити навушники чи не оглухнути, тому що плеєр видає на балансі й високому гейні більш як 1 W (ват) потужності.
Переходимо до налаштування звуку безпосередньо через Mango Player, але поки що не виходячи з Android. Через нього можна слухати музику через картку пам’яті або із вбудованої пам’яті.
 

Переходячи до налаштувань можна:

 • вимкнути паузу між треками, для безшовного переходу
 • налаштувати також гейн
 • обрати режим програвання, по колу, по черзі, повторювати один і той самий трек, або вперемішку
 • еквалайзер, можемо обрати з уже готових пресетів звучання, або налаштувати кожен параметр звучання під себе
 • можна просканувати картку пам’яті, щоб відшукати всі треки
 • використовувати плеєр просто як ЦАП по дроту, так і без дроту по Bluetooth
 • налаштувати оформлення плеєра
 • таймер сну


Тепер поговоримо про те як працює плеєр без Android та як на нього вийти. Для того, щоб запустити Mango Player оминаючи Android, треба просто затиснути коліщатко включення/виключення, зліва буде кнопка “To Mango”. Що ми бачимо в цьому плеєрі - по суті те саме, але, як на мене, інтерфейс виглядає більш автентично та стильно, ті самі налаштування, але якось все більш приємно виглядає. Навіть еквалайзер, можна вручну налаштовувати, та також обрати пресети, але тут вже підписано яка саме частота змінюється. Більш зручний перехід до папок, альбомів та треків. Та дизайн самого програвача, також, можна обрати фонову тему.

Що стосується автономності, то виробник заявляє що плеєр пропрацює до 14 годин, на середньому рівні гучності, але це, мабуть, в лабораторних умовах, без активованого екрана, а на справді можна розраховувати десь на 9-10 годин, з активованим Wi-Fi, тому цей показник не рекордний. Час зарядки 2.5 години, це з малопотужним зарядним пристроєм, з 25 ватним вийшло близько 1.5 години.

Звучання

Перед тим як перейду до опису звучання iBasso DX260, нагадаю, що він має 64 Гб вбудованої пам’яті із яких вам буде доступно 50, тому що 14 буде займати система та програми які встановлені на нього, плюс не забуваємо про стрімінгові сервіси які з часом починають займати більше об’єму. Тому в вочевидь купуючи плеєр треба потурбуватися про наявність картки пам’яті й краще з великим обсягом пам’яті, рекомендую взяти на 512 Гб, цього вистачить на близько 12 тисяч пісень у Flac якості.

Звичайно ж я слухав і зі стрімінгового сервісу Spotify, тому що він зручний, з багатою бібліотекою пісень, з приводу якості відтворення тебе не сильно турбує це коли ти слухаєш на простішому тракті, там різниця між скачаним Flac та Spotify не настільки помітна. Тут навпаки одразу все розумієш та чуєш. Тому використання стрімінгових сервісів на плеєрі такого класу та вище, якщо серйозно підходити до якості відтворення, то можна використовувати лише в ознайомлювальних цілях, щоб знайти нову та цікаву для себе музику. Через те, що штучний інтелект дуже добре підбирає музику по схожості, жанровості й т.д. Потім можна її завантажити на картку пам’яті та прослуховувати з більшою якістю відтворення.

Коротенько скажу що стрімінгові сервіси звучать менш інформативно, втрачається частина мікро і макродеталей, ніби при завантаженні на стрімінгову платформу, трек пропустили через якийсь фільтр, де частина інформації просто відсутня. Звук з картки пам’яті звучить більш по аналоговому, натурально та з більшою кількістю обертонів та текстур. Має більшого залучення в процес прослуховування та це приносить більше задоволення та емоцій.

Довелося мені послухати цей плеєр аж з 4 парами навушників, і всі вони відносяться до IEM, тобто внутрішньоканальних. І з різними навушниками я отримав схожу картину, але все одно різну. Заплутав? Так, річ у тому, що кожні навушники звучать по своєму і мають свій характер, подачу та окрас. Ось щодо подачі плеєра можна сказати що вона яскрава, емоційна, дає живості та підіймає настрій слухачеві.

Низькі частоти:  акцентовані, але настільки ювелірно, що не псують музику, а наповнюють її драйвом, текстурність неймовірна, кожен перший удар після паузи може змусити вас здригнутися. І ви навіть не одразу зрозумієте чи це звук з навушників, чи ззовні. Ударність, розкотистість, м’якість, але швидкість тут не дуже велика, для цього є налаштування імпульсної характеристики, що надасть швидкості на басу, особливо актуально для року.
Середні частоти: не виділені, не акцентовані, але це дуже залежить від навушників, його подача сильно змінюється залежно від них. В загальному плані скажу що вони не зливаються з низькими та високими частотами, добре читаються, голоси звучать тембрально наповнено як чоловічі, так і жіночі, без намагання якось їх підкреслити чи виділити.
Високі частоти: яскраві, акцентовані, знаходяться на грані між комфортним сприйняттям та коли вже починає різати. Тобто для ВЧ-фобів тільки з дуже темними навушниками, без акцентування ВЧ діапазону взагалі. Якщо брати мене, та ті навушники з якими я слухав, відмічу неймовірний окрас та розділення всіх інструментів у ВСЧ та ВЧ діапазоні, це щось неймовірне, деталізація вражає. Емоційне насичення, мабуть, 9.5/10, треки не зазвучали по новому, але все що чув до цього розкрилося більше, розділення та виділення кожного звуку з мікса стало краще чутно.

Підсумки

У IBasso вийшов плеєр, який об’єднує в собі привабливий футуристичний дизайн, з рубленими гранями, з цікаво оформленим коліщатком гучності. Круто що є можливість з часом змінити акумулятор, завдяки змінній кришці.
Комплектація доволі багата, цілих 4 плівки на екран у комплекті. Єдине що чохол так собі, силіконовий на перший час поганяти можна, а потім краще купити фірмовий шкіряний. По швидкості роботи все добре, єдине що зайдіть в оновлення прошивки та оновіться до останньої версії. 11 Android дозволить встановити стрімінгові сервіси останніх версій, до того ж 660 Snap+4 Гб оперативної пам’яті змушують плеєр працювати швидко, переміщуючись між додатками та меню. Звук для любителів і поціновувачів емоційного прослуховування, для тих хто любить отримувати задоволення від музики. Яскравий драйвовий характер iBasso DX260 з акцентованими НЧ та ВЧ, не залишить вас байдужими.
Плюси:

 • привабливий дизайн
 • якість збірки
 • комплект постачання
 • можливість замінити акумулятор
 • 2 режими роботи через Android та оминувши його
 • велика потужність
 • емоційне, деталізоване звучання

Мінуси:

 • простий чохол в комплекті
 • для стабільної роботи треба оновити прошивку, в іншому випадку можливі вильоти та мимовільні перезавантаження плеєра
 • не найвидатніша автономність
   

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено