Каталог товарів

Огляд iFi iDSD Diablo 2. Стихія вогню

Огляд
31 Січня 2024 462
Автор: Anastasia Nikolaeva 

Сьогодні на тесті дійсно гаряча новинка – портативний ЦАП з підсилювачем iFi iDSD Diablo 2. Я так на нього чекала, товариство. Незважаючи на те, що за звуком Diablo першого покоління був мені не надто близький, я все одно регулярно використовувала його для роботи. Він був відомий тим, що поєднав компактний корпус та максимальну потужність для найвибагливіших до підсилення навушників. Унікальний пристрій, в своїй категорії справжній Hi-End.

І, як ви розумієте, Diablo 2 пройшов цим шляхом ще далі. Він став потужнішим, отримав високорівневі бездротові кодеки та багато інших технологій, котрі зробили його більш універсальним. Такий харизматичний вогняний диявол. Його дуже влучно описали у презентації: "Heavenly Sound. Devilish Power". Але й заявлена ціна зросла, тепер вона становить $1600. Чи варта модель цих грошей? Я довіряю британцям iFi, але давайте тверезо оцінимо усю цю демонічну красу. До справи.

Візуальні враження 

Новинка постачається у крупній і важкій коробці, на якій можна прочитати докладні характеристики. Всередині чекає дивовижне розмаїття аксесуарів: чохол iTraveller, мережевий блок iPower2, довгий кабель USB-C/USB-C, адаптер USB-C/USB-A, оптичний перехідник TOSLINK, короткі дроти USB-C/USB-C та USB-C/ Lightning, адаптер зі штекера 3.5 на 6.3, 2 підставки і 2 наклейки. Як завжди, компанія вміє справити враження щедрістю. Усі основні сценарії прослуховування можна буде реалізувати одразу ж після розпакування. 

І уточню стосовно підставок – вони кріпляться до самого корпусу Diablo 2, щоб він не перегрівався і був зручніший для використання у ролі настільного пристрою. Можна ставити горизонтально, можна – вертикально. Назва у них романтична: Wings of Inferno. Гаразд, крила так крила.

  

Про дизайн. Чесно кажучи, коли я побачила розміри коробки, у мене на мить виникла думка, що корпус нового Diablo вирішили значно збільшити. Але ні, він все ще дуже компактний, добре підходить для портативного використання. У першому поколінні він був гладенький і скруглений, а тепер став рифленим, і так мені подобається навіть більше. Змінився й знаменитий диявольський червоний колір – тепер він менш яскравий, більш насичений, просто надзвичайний. Якість виконання бездоганна, є відчуття серйозної дорогої речі. Отож, зовнішній вигляд новинки не менш ефектний, сексуальний і впізнаваний, ніж у попередника.

Про органи управління. Для перемикання усіх режимів на корпусі присутні механічні тумблери. Також є фізична кнопка активації Bluetooth та аналоговий регулятор рівня. Крок у нього не те щоб маленький, під час прослуховування з чутливими IEM рекомендую дотримуватися низького підсилення, інакше на мінімальній гучності можна помітити розбаланс каналів. Міняти гучність на джерелі, схоже, знову не можна, так було і з дебютним Diablo. А ще потенціометр має дуже м'який хід, якщо ви випадково його зачепите і прокрутите, це шалено небезпечно для слуху, з урахуванням величенної потужності пристрою. Але, на щастя, iFi встановили фіксатор, який блокує колесо в одному положенні, якщо треба, і спасибі їм за це.

Взаємодія та характеристики 

Почнемо з можливостей підключення. iFi iDSD Diablo 2 – як швейцарський ніж, він може все. В наявності лінійний вхід, 2 порти USB Type-C, окремо для заряджання і для передачі даних, виходи для навушників 6.3 небаланс та 4.4 баланс, симетричний лінійний вихід 4.4, вихід S/PDIF. Також у цій моделі вперше в світі застосовується Bluetooth версії 5.4, що підтримує не лише усі звичні кодеки (AAC, aptX, aptX Adaptive, LDAC, HWA), але й найновіший кодек aptX Lossless, бітрейт якого складає 1200 кбіт/с. Для порівняння, aptX Adaptive дає 420 кбіт/с, а LDAC – 990 кбіт/с.

Тепер переходимо до технологій та компонентів. Апарат отримав двоядерний мультибітний ЦАП Burr-Brown True Native з підтримкою Bit-Perfect, максимальна частота дискретизації – PCM до 768 кГц та DSD512. Є й декодування Full MQA. Можна тут довго сперечатися, наскільки Bur-Brown є істинним мультибітом, але це факт – iFi у реалізації його переваг мають великий досвід.

За бездротовий зв'язок відповідає чіп Qualcomm QCC518x. А цифровий сигнал, отриманий через USB-вхід, обробляє 16-ядерний процесор XMOS. Для усунення джиттера iFi iDSD Diablo 2 використовує тактові генератори високої точності GMT (Global Master Timing), керамічні конденсатори TDK C0G 1 класу, резистори Vishay MELF, конденсатори Panasonic OS-CON загальною ємністю 5410 мкФ, багатошарові конденсатори керуючого типу muRata з низьким ESR. Окрім технології Advanced Jitter Reduction, присутня повністю збалансована схема подвійного моно з короткими прямими шляхами проходження сигналу PureWave, яка підвищує чіткість за рахунок розділення каналів. Також новинка отримала фірмові технології Servoless DirectDrive для усунення необхідності у розділових конденсаторах та OptimaLoop для керування підсиленням.

До речі, давайте нарешті обговоримо найголовніше. Спеціальний операційний підсилювач серії OV з наднизьким рівнем викривлень 0,0001% забезпечує вражаючу для такого компактного пристрою потужність 5180 мВт на 32 Ом при балансному підключенні. Перед нами реально монстр, до біса універсальний, здатний розкачати більшість вимогливих планарів. Разом із тим, він готовий підлаштовуватися під найрізноманітніші навушники. Перемикач на корпусі дозволяє швидко обирати між режимами Normal (для IEM), Turbo (для звичайних повнорозмірів) та Nitro (для високоомних повнорозмірів). У режимі Nitro напруга сягає 19.2 V.

  

Стосовно фонового шуму з чутливими внутрішньоканалками – на низькому підсиленні я його взагалі не чула. Але якщо ви хвилюєтеся, є ще один перемикач, він активує вбудований iFi iEMatch. Пам'ятаю, у мене колись був цей аттенюатор у вигляді окремого перехідника, я його використовувала з Solaris. Ну, він трохи впливає на звук. В принципі, можна його не вмикати, щоб не ризикувати. З іншого боку, ви пам'ятаєте про складне налаштування гучності та проблеми з розбалансом, завдяки аттенюатору діапазон регулювання стає ширшим, під час прослуховування з IEM сенс у цьому однозначно є.

Залишилося згадати про тумблер xMEMS, котрий стане у нагоді при підключенні навушників з аналогічною технологією. Ну і скажу кілька слів про автономність. Diablo 12 може працювати і від власного акумулятора, і від мережі. На одному заряді він живе до 12 год в режимі Normal, до 9 год в режимі Turbo, до 6 год в режимі Nitro. Але усе залежить від навантаження. У такого сценарію свої плюси – немає шумів та наведень. Хоча комплектний блок живлення iPower2 з системою шумозаглушення призначений для того, щоб вирішувати цю проблему. Можливо, у вас є й інші аудіофільські мережеві фільтри. Під час роботи від вбудованої батареї викривлень точно не буде, але коли вона почне розряджатися, може не вистачати потужності. Особисто я тугі навушники слухала лише з підключенням до розетки.

Звук 

Основне тестування проводилося на навушниках Focal Utopia, 64 Audio tia Fourte, Noble Audio Khan, Audeze LCD-3, HiFiMAN Edition XS та Dunu DK-3001 Pro.

А тепер будьте уважні, товариство, я постараюся вкотре сформулювати те, що взагалі складно пояснювати словами. Подача iFi iDSD Diablo 2 виявилася співочою, живою та енергійною. Як і модель першого покоління, новинка теж робить головну ставку на музичність. Хоча тут дещо поліпшилася роздільна здатність, зріс масштаб панорами, стало більше чіткості, розширився динамічний діапазон. Окремі образи краще читаються на ідеально темному фоні. Але ключова особливість – це саме підкреслена експресія, такий жвавий драйв, ефектна злагодженість. Партії сплітаються пружно, пластично, швидкість відмінна, голографічність створює неймовірну атмосферу занурення. З кожною композицією ви ніби потрапляєте в захопливий танок. Атаки вивірені, ритм і темп Diablo 2 тримає безпомилково.

Ще одна важлива риса – теплі, дуже барвисті, багатогранні тембри. У їхній палітрі не буде висвітленої акварельної прохолодки, усі відтінки насичені, яскраві. У поєднанні з тілесністю протяжних нот, виходить такий кремовий за текстурою звук, приємний для слуху.
Тоналку Diablo 2 я б назвала серединоцентричною. Інструменти виразні, мають реалістичний об'єм та майже тактильний рельєф. Вокал приголомшливо соковитий, плавний, впевнений і темпераментний. ВСЧ не ріжуть слух агресією, але явно виділені.

  

Загалом, це все ще смакове налаштування, що призначене, головним чином, для феєричних сеансів прослуховування заради насолоди. Особисто я, будучи фанатом суворої аналітичності, можу назвати ті самі зауваження, що й до першого Diablo – нестача лінійності, нейтральності, мікродеталізації. Нова модель стала технічнішою та універсальнішою, і це добре, але вона все ще здається характерно розважальною, з часткою лампової м'якості. Втім, багато хто, навпаки, вважатиме це плюсом. Якби Diablo 2 був у мене в колекції, я б його слухала. Не в ролі єдиного джерела, але для задоволення.

По частотах. Баси масивні, округлі, оксамитові. Вони подаються без посиленої розкотистості та гудіння, тому середину не заглушають. Варіативність базова, зібраності могло бути й більше, зате глибина сабу гідна. Ударність і панчевість роблять НЧ розмашистими і рухливими, на своєму місці вони звучать гармонійно.

Середина – це, на мою думку, козир моделі. Виразна, переливчаста, контрастна, емоційна. Вона поєднує медову плавність, енергію та невимушеність. Ноти артикуловані, основні деталі присутні, інформативність прийнятна. Новинка однозначно подорослішала в плані розбірливості, СЧ першого Diablo були занадто злитими. Сцена повітряна, тривимірна, з багатошаровим ешелонуванням партій. Про магію вокалу я вже говорила. Мінуси – контури інструментів згладжені, ну і пропрацювання дрібних нюансів мені не вистачило.

Високі частоти ніжні, гнучкі, протяжні. У них тепла тембральна гамма, вони здаються натуральними, трохи естетськими. Спектр надає записам мелодійності, при цьому залишається комфортним, без сухих сплесків. Окрім того, він звучить насичено, але контрольовано. Опрацювання верхніх шарів ВЧ не зразкове, і я хотіла б більше витонченої іскристості, але ця аналогова манера теж доповнює загальний почерк.

Підсумки 

Мені поки більше нічого додати. Поява iFi iDSD Diablo 2 стала новою віхою для Hi-Fi індустрії. Колоритний, дуже харизматичний пристрій. Рекомендую познайомитися із ним наживо, на вас чекають яскраві враження. Звичайно, звук тут смаковий, але навіть якщо він не співпаде з вашими уподобаннями, варто його хоча б почути. Особисто я залишилася задоволеною, тестування моделі було дійсно цікавим. Всім Hi-Res.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено