Каталог товарів

Огляд Jabra Elite 4: елітарні TWS для естетів

Огляд
13 Листопада 2023 596
Автор: Ірина Жданюк 

Скажу відверто, до цього огляду особисті пізнання про компанію Jabra були на рівні "фірма, яка виробляє навушники для call-центрів". Що ж, в цьому була частка правди, адже данський бренд Jabra дійсно спеціалізується на системах для відеоконференцій. Однак на цьому асортимент компанії не обмежується і Jabra Elite 4 стали цікавим досвідом знайомства з його TWS представником. Розповідаю про свої враження та переваги моделі, які важко оцінити з одного погляду.

Перші враження
 

Пакування як і сам дизайн навушників дуже мінімалістичний. Ви зустрінете мінімум пластику, наприклад, кишенька для амбушур і зарядного кабелю повністю паперова.
Кейс у навушників лаконічний, матеріали за тактильними враженнями не відчуваються елітними, на що також впливає легкий люфт кришки. Відкриваєш футляр і бачиш кращу картину – самі навушники мають механічні кнопки та приємно відблискують на світлі. Частина навушника, яка торкається до вуха відчувається більш м'якою, що нагадує прогумоване покриття.
Вже після того, як навушники опиняються у вусі стає зрозуміло, що компанія дійсно заморочується над конструкцією, адже це дуже зручна за посадкою модель. Всі інші внутрішньоканальні навушники "без ніжки" в мене дуже погано трималися. Силіконова насадка ніби вхоплювалася у вухо та при першому активному русі навушники "виходили з чату". З Jabra Elite 4 такої ситуації не було, з ними можна спокійно займатися спортом, нахилятися, їсти, сміятися та не боятися, що вони випадуть.
Підключення до Android-гаджетів швидке, підтримується Fast Pair (для з ОС Android 6.0 та вище), а з iPhone треба просто вставити Jabra Elite 4 у вуха та одночасно затиснути кнопки обох навушників. Секунда і звук сповістить про вдалу синхронізацію.
Після цього можна заходити у фірмовий застосунок, обирати необхідну модель та засумувати – програма Sound+ недоступна українською. Однак в ній доступна широка панель для налаштувань звуку, а найцікавіше оптимізувати на свій смак активне шумозаглушення.
Для мене ця функція корисна, адже інколи зустрічала такі моделі, в яких ANC "придушує" настільки сильно, що вже чуєш як в голові кров пульсує, а з Jabra Elite 4 інтенсивність функції можна обирати з самого початку користування. Також застосунок має еквалайзер, з яким також вийшло налаштувати покращені баси, про які розповім нижче.

Особливості дизайну та користувацький досвід 

Jabra Elite 4 сподобалися мені не тільки зручною анатомічною формою – механічні кнопки керування стали приємним бонусом у взаємодії з пристроєм. Навушники позбавлені проблеми помилкових натискань, яка трапляється з чутливими сенсорними кнопками. Для увімкнення ANC, перемикання треків, активації голосових помічників ці кнопки надають відчутний тактильний відгук і при цьому це не заважає слухати музику.
За витривалістю модель не пасе задніх, виробник заявляє до 7 годин роботи (враховуйте, що ANC виснажує батарею швидше). Передбачена швидка зарядка, за якої 10 хвилин живлення забезпечує навушники годиною роботи. А завдяки можливості підключення до двох пристроїв одночасно Elite 4 зручні в повсякденному використанні – дивишся відео з планшета та без перемикання відповідаєш на дзвінок зі смартфона.
Jabra Elite 4 гарно проявляють себе в розмові – голос передається чітко, тому виробник не просто так розповідає про систему з чотирьох мікрофонів одразу на пакуванні. Присутній режим моно, тому говорити можна, використовуючи лише правий чи лівий навушник. Незначно, але досвід користування зіпсувався два рази – навушники на секунду уходили в "розсинхрон" один з одним, що хоч і проходило саме собою, створювало неприємне враження.

Звукова картина
 

Jabra Elite 4 не можна назвати найкращими у звуці. Згаданий раніше еквалайзер був налаштований мною на підсилення низьких частот, і за такого ефекту, аудіо в цих навушниках стало більш-менш задовільним, але з "просівшою" серединою. В мене склалося суб'єктивне враження, що виробник створював Elite 4 з думкою, що комфорт використання важливіший за звук. Бас у них плоский, навушники щоразу набирали багато повітря та не мали куди його видихнути. В очікуванні ритмічного щільного баса створювалося відчуття, що Elite 4 "стиснулись", а тому захопленого прослуховування для мого смаку не вийшло.
Навушники позбавлені багатошаровості звучання – кожна деталь звуку "намальована" на одному аркуші. Ось це вокал, ось це струнний інструмент, тут почули барабан. Звуки переплітаються та ніде не йдуть в глибину, а тому вухо не має за що зачепитися, щоб в результаті можна було сказати в чому навушники кращі. Хтось може назвати таке звучання збалансованим, і буде частково правий, адже навушники однаково нормально поводять себе з різними жанрами. Тільки звук завжди стабільно на 4, а балансу хочеться на 5.
Однак Elite 4 сподобаються тим, хто не надто вибагливий до широти звукової картини, адже звук в них достатній, щоб послухати поп-музику з добірки "Популярне сьогодні" та отримати дуже гарне шумозаглушення. Якщо пояснити практично, то в Airpods я отримую кращий баланс частот, де бас нормальний і без еквалайзера, однак в шумному транспорті, його заглушить звук двигуна. З Elite 4 система ANC спрацює на відмінно, і що в транспорті, що в повному офісі людей, ви будете чути лише свою музику.
Jabra Elite 4 будуть легко переможені при прямому порівнянні з конкурентами за рівнем звучання, але їх у своєму ціновому сегменті ніколи не переженуть за комфортом і посадкою. Якщо навіть я, як людина з чистим несприйняттям вакуумних насадок, змогла тривало користуватися Elite 4, то прихильники такого типу навушників будуть задоволені на всі 100%.

Висновки 

Як це часто буває в житті, напис "елітний" ще не означає "найкращий". Цю модель від Jabra важко оцінити, адже якщо людина шукає зручні та стильні на вид TWS-ні "вакуумкі" для повсякденного використання, то навушники легко стануть улюбленим гаджетом. Потужне шумозаглушення, підтримка Bluetooth Multipoint, витривалий акумулятор – Jabra Elite 4 мають це все та не виглядають як дешеві шматочки пластику у вухах. Але, у пошуці чогось більш смачного за звуком, я б продовжила дивитися у сторону може й мас-маркету, однак прокачаного аудіо.

 


 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено