Каталог товарів

Огляд JBL Soundgear Sense. Концептуальний флагман

Огляд
05 Листопада 2023 326
Автор: Flexboy 27

 

На початку вересня JBL на виставці IFA Berlin 2023 представляє свої перші навушники з ”відкритим” дизайном: JBL Soundgear Sense. Місяць по тому, після офіційного старту продажів, я пишу цей огляд, паралельно прослуховуючи музику в цих навушниках.

Unboxing 

Покупця зустрічає коробка з класичним дизайном JBL, позаду якої є так званий "ілюмінатор", за яким розташовані два навушники. Після анбоксингу у вас з’являється доступ до комплектації товару, яка містить: 

 • Кейс 
 • Два навушники 
 • Type C Кабель
 • Ремінь - каркас для шиї  
 • Інструкцію 
   

 

Технології та інновації

JBL Soundgear Sense використовує цифрове вирівнювання в чіпі DSP, разом із величезними 16,2-міліметровими діафрагмами у кожному навушнику. Динаміки в цих навушниках майже вдвічі більші, ніж у конкуруючих вкладишах Sony WF-1000XM5. За словами виробника, це гарантує потужне відтворення низьких частот. (Трохи згодом  цей момент буде більш детально описаний з точки зору мого власного досвіду) 
 

 

 

Навушники з відкритим дизайном часто стикаються з проблемами фізичного ущільнення, що може призвести до потенційних втрат звуку. На щастя, цей аспект малоймовірно стосується JBL Soundgear Sense. Головним нововведенням є так звана розробка OpenSound. Ця новітня  технологія забезпечує природне звучання  із майже нульовим витоком звуку. Дякуючи цій інновації, створюється особливий акустичний ефект, при якому звуковий тиск направлено хвилеподібно до вашого вуха, одночасно обмежуючи розсіювання звуку завдяки протилежній фазі. Це дозволяє вам насолоджуватися музикою у високій якості, зберігаючи власну конфіденційність, а також такий підхід сприяє відчуттю більш тісного зв'язку з навколишнім середовищем, що, в певних випадках, є перевагою з точки зору безпеки. В цілому, відсутність активного шумозаглушення є основою ідеєю цієї моделі, і саме це, на мою думку, робить навушники JBL Soundgear Sense ідеальним варіантом для занять спортом та активного відпочинку, а також зручним спутником під час поїздок на велосипеді, електросамокаті.
Вуха використовують сучасний стандарт Bluetooth 5.3 і забезпечують бездоганний радіус дії. Також в комплект входить Bluetooth Multipoint, що дозволяє підключати навушники до двох джерел звуку одночасно. Додатково можна використовувати один навушник в монорежимі.
За допомогою функції Fast Pair Soundgear Sense миттєво розпізнається пристроями Android, ноутбуком чи ПК. Мене справді здивувала швидкість підключення до пристрою, не потрібно було затискати кнопки по декілька секунд, тощо.
Крім того, JBL Soundgear Sense, має певний захист від піску, пилу та бризок води за стандартом IP54.

Мікрофон

Завдяки наявності чотирьох мікрофонів, ваш голос буде передаватися з високою якістю і без спотворень. Навіть у вітряні дні ця функція залишиться ефективною, забезпечуючи чітке і чисте звучання вашого голосу. Щодо дзвінків, відеодзвінків та інших комунікаційних потреб, JBL Soundgear Sense легко з ними впорається

Шийний ремінь

Упакований в комплекті з JBL Soundgear Sense шийний ремінь виконує важливу функцію захисту від можливого ковзання або втрати навушника. Це робить Soundgear Sense ідеальним варіантом для активного спорту. Важливо відзначити, що під час тестування цей ремінь виявився досить малочутливим до впливу вітру. Щодо зовнішнього вигляду, ремінь розташовується ззаду на шиї, не лежить на ній, а незалежно утримується на гачках навушників, маючи вигляд каркасу. Використання його є необов’язковим, немає потреби одягати цей аксесуар кожен раз. 
 

 

Кейс та Автономність

Кейс виготовлений із матового пластику, що надає йому високий рівень комфорту у користуванні. У порівнянні з кейсами для AirPods, які виготовлені з глянцевого матеріалу, використання матового пластику є оптимальнішим рішенням, оскільки глянцеві кейси схильні до подряпин та швидко  втрачають презентабельний вигляд. Зауважу, що в лінійці навушників Sony WF ситуація є протилежною, оскільки вони використовують софт-тач пластик, який в порівнянні з глянцевим покриттям, можливо є ще більш вразливішим до пошкоджень.
Кришка кейсу не бовтається, має чіткий та приємний хід, відкривання - приємне. Зарядка здійснюється через комплектний type c кабель. Варто відзначити, що футляр має відносно велику вагу - 69,5 грама. Однією з цікавих особливостей є світлодіодний індикатор рівня заряду батареї. Кожного разу, коли ви відкриваєте чохол, ви одразу отримуєте інформацію про стан заряду. Виглядає лаконічно та привабливо.
 

 

Виробник обіцяє змогу прослуховувати музику протягом 6 годин, а з допомогою зарядного футляра - ще 18 годин. Якщо у вас обмежений час, USB Type-C кабель дозволить вам отримати ще 4 години прослуховування лише за 15 хвилин зарядки. За період тестування я не заряджав кейс жодного разу, при цьому моє прослуховування тривало приблизно 14 годин. Додаток відображає ще 20 % заряду акумулятора, тому висновки щодо автономності можете зробити самостійно. На мою думку, це вражаючий результат.

 

 

Комфорт

Комфорт – суб’єктивна тема. Особисто мені було комфортно користуватися навушниками, і це відчуття залишалося протягом усього періоду тестування,  незважаючи на те, що я не сидів у них більше трьох годин. На голові вони виглядають доволі акуратно, не стирчать. Також я провів тест на стійкість до випадання з вух, оскільки вперше надягаючи ці навушники, може здатися, що при найменшому руху головою вони можуть впасти. Проте це враження є оманливим, навушники залишаються надійно на місці, навіть при активних рухах, і це досягається без використання шийного ременя. У будь якому випадку, перед купівлею я наполягаю заздалегідь приміряти їх в салоні,  адже їх посадка доволі специфічна.

Керування

Операції керування  виконуються за допомогою чутливих до дотику зовнішніх сторін амбушюр і в більшості випадків працюють бездоганно. За замовчуванням ліва сторона відповідає за регулювання гучності, а відтворенням ми керуємо на правому навушнику. Команди поділяються на одно-, подвійне і потрійне натискання, а також утримання сенсорної поверхні натиснутою : 

 • Затиснути навушник - голосовий асистент 
 • Одне натискання на лівий навушник + гучність 
 • Два натискання на лівий навушник - гучність
 • Одне натискання на правий навушник – пауза 
 • Два натискання на правий навушник – наступний трек 
 • Три натискання на правий навушник –попередній трек 

 

Введення завжди підтверджуються коротким звуковим сигналом, який лунає лише тоді, коли немає відтворення. Якщо хочете, ви також можете поміняти сторони керування в супутньому додатку.

Характер звучання

Насправді навушники досить точно відтворюють голос з вражаючим динамічним діапазоном, який навіть перевершує значно дорожчі навушники, що добре підтверджується порівнянням із бюджетним сегментом Sony (100-170 доларів). 

Високі частоти відзначаються чіткістю, деталізованістю і приємною легкістю. Середні частоти створюють широку звукову сцену, а бас видається досить насиченим, проте це спостерігається лише на низькій гучності. Через особливості конструкції, ви можете насолоджуватись своїми треками на гучності до 70%. Після перетину цього "кордону гучності", АЧХ помітно змінюється, особливо в діапазоні низьких частот. Проте результат все одно залишається вражаючим, незважаючи на цей факт.
На жаль, навушники не підтримують Bluetooth високої роздільної здатності, але в додатку ви можете налаштовувати еквалайзер і перемикатися між двома режимами: аудіо для кращої якості звуку і відео для зменшення затримки.

Додаток

Додаток JBL пропонує інтуїтивний інтерфейс та широкий набір корисних функцій. Він надає інформацію щодо рівня заряду батареї навушників та їх футляра, а також дозволяє оновлювати прошивку. Крім цього, доступні п'ять налаштувань еквалайзера для калібрування звуку за вашим смаком. За замовчуванням стоїть еквалайзер “Jazz.” Ви також можете створювати власні профілі еквалайзера та налаштовувати сенсорне керування для обох навушників, включаючи можливість зміни місць функцій або їх вимкнення. Якщо бажаєте, ви також можете регулювати баланс між лівим і правим навушником або обмежувати максимальну гучність, щоб не нашкодити слуху. 
 

Висновки

Серед недоліків, я б хотів виділити наступні аспекти:

 

 • При високій гучності, а саме на рівні 70% і вище, басів стає суттєво менше 
 • Навушники не обладнані датчиком наближення, тому, коли ви виймаєте їх із вуха, відтворення аудіотреку не припиняється автоматично..
 • Зарядний футляр є великим і масивним, але завдяки своїй продовгуватій формі він все ж надає певний рівень зручності.
 • При зміні кута нахилу навушника перед його зберіганням у футлярі, слід обов'язково повернути його в початковий стан. Це є не дуже зручним 

 

В цілому, за ціну 130 доларів, я вважаю цю модель дуже цікавим та привабливим варіантом з насправді чистим, яскравим та вражаючим звуком. 
 

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено