Каталог товарів

Огляд Mark Levinson №5909. High-End без дротів

Огляд
06 Травня 2024 247
Автор: Victor Bondar

Ви щось чули про бренд Mark Levinson? Вони існують з 1972 року, займаються випуском підсилювачів та попередніх підсилювачів, також програвачів вінілу та компакт-дисків. Відносяться до Hi-Fi та навіть High-End класу, вартість їх пристроїв в середньому знаходиться на рівні близько 10 тисяч євро. Що одразу робить їх недоступними для більшості людей, які не мають власного бізнесу чи багатих родичів. Але навушники Mark Levinson №5909, дають можливість доторкнутися до прекрасного “всього-на-всього” за 1 тисячу доларів.
Загалом я вітаю той факт, що навіть преміальні бренди роблять крок назустріч новим користувачам, пропонуючи високоякісні продукти не за всі гроші світу. Питання лише в тому, наскільки добре їм вдається балансувати між бажанням зробити ідеальний продукт та бюджетними обмеженнями. Адже одна справа, коли цінник не має значення, і можна використати найкращі матеріали та найсучасніші технології, інша справа, коли все це має бути ще й відносно доступним. Отож, Mark Levinson № 5909, давайте розбиратися.

Розпакування та комплектація

Почнемо як завжди з коробки. Типово для преміальних навушників використана і преміальна коробка, вона виглядає дуже стильно. Складається з обкладинки, на якій ми бачимо зображені навушники, згори назву бренду, а знизу назву моделі. Виглядає стильно. Коробку дістати можна потягнувши за тканинний язичок зліва.
Сама коробка чорного кольору на ній лише присутня назва бренду, має дуже товсті картонні стінки, які побудовані з декілька шарів. ЇЇ вага становить більш як 1 кг, а весь комплект важить близько 2.5 кг. Це створює певну довіру до того що навушники приїдуть цілими та неушкодженими. Потягнувши за язичок і відкривши коробку, одразу перед нами постають навушники. Можна сказати що розпакування цих навушників це як чергова подорож, з кожним етапом все цікавіше та цікавіше. Діставши навушники й піднявши картонну основу в якій вони лежать, ми можемо бачити кейс, всередині якого лежить комплектація, а під ним конверт з документацією та серветкою для протирання навушників.
Комплектація:

 • навушники Mark Levinson № 5909
 • кейс для транспортування
 • кабель USB type c - 3.5 мм mini-Jack, довжиною 4 метри (для дротового стаціонарного підключення)
 • кабель USB type c - 3.5 мм mini-Jack, довжиною 1.25 метри (для дротового мобільного підключення)
 • кабель USB type c - USB type c, довжиною 1.25 метри (для зарядки навушників)
 • перехідник USB type c - USB A
 • перехідник 3.5 мм mini-Jack - 6.3 мм Jack
 • перехідник для літака
 • посібник користувача, гарантійний талон, сертифікат на 3 місяці безоплатного користування стрімінговим сервісом Qobuz та серветка з мікрофібри для протирання навушників

Окремо трішки відмічу кейс, він зроблений із полімеру, який візуально дуже нагадує метал, застібка подвійна та якісна і помітно туга. Всередині знаходиться відділ для зберігання перехідників. Спереду кейсу присутній металевий логотип з червоними торцями, виглядає красиво.

Технічні характеристики

Масогабаритні показники:

 • розміри 203x205x65.4 мм
 • вага 340 грамів

Акустичні параметри:

 • 40 мм динамічний драйвер з берилієвим покриттям
 • напіввідкрита конструкція
 • частотний діапазон від 10 Гц - 40 кГц по дроту
 • частотний діапазон від 20 Гц - 20 кГц по без дроту
 • чутливість - 97 дБ
 • опір - 32 Ом
 • максимальна потужність в бездротовому використанні 100 мВт

Бездротове з’єднання:

 • Bluetooth 5.1
 • Кодеки: SBC, AAC, aptX Adaptive, LDAC

Автономність:

 • час роботи без активного шумозаглушення 34 години
 • час роботи з активованим шумозаглушенням 30 годин
 • час зарядки 100 хвилин
 • місткість акумулятора 750 мАг

Особливості:

 • 15 хвилин зарядки дають 6 годин прослуховування музики
 • використання преміальних матеріалів (натуральна шкіра, анодований алюміній)
 • адаптивні режими прозорості та шумозаглушення
 • можливість дротового підключення

 

Дизайн та особливості

Почнемо традиційно з дизайну навушників, і тут є про що поговорити. Почну з того що навушники випускаються в 3 кольорових виконаннях: Pearl BlackIce PewterRadiant Red. Тобто перламутрово-чорний, олов’яний лід та блискучий червоний. В мене другий варіант, відрізняються лише кольори корпусів чашок. В мене сірий колір з невеликим золотим відливом з блискучими вкрапленнями. Інші елементи навушників одного того ж самого кольору.
Поговоримо про якість збірки та матеріали з яких виготовлені ці навушники. Зрозуміло що коли ми розглядаємо навушники преміального сегмента, то компромісів не повинно бути, тут їх і не має. Основою для створення навушників є рама з анодованого алюмінію, амбушури та наголов’я обшиті преміальною натуральною шкірою. Амбушури до речі змінні. На чашках згори ми бачимо алюмінієві елементи: кільце яке має прорізи, воно алюмінієве, але хромоване. Верхній круглий елемент також алюмінієвий, на якому написана назва бренду “Mark Levinson”, а торець цього елементу має червоне забарвлення, так само як і логотип на кейсі.
 

Збірка максимально якісна нічого не намагається скрипнути та поворухнутися не туди, хоча чашки мають крок повороту близько 110-120 градусів більше вони не крутяться.
Наголов’я м’яке, воно прострочене червоною ниткою, що дуже акуратно та красиво виглядає. Всередині знаходиться матеріал типу поролону, але який конкретно важко сказати.
 

Окремо слід сказати про амбушури та комфорт. Вони тут доволі широкі, місця для вух всередині цілком достатньо. Зовнішня частина амбушур виконана із натуральної шкіри, а внутрішня зроблена із якоїсь тканини, але доволі м’якої, мабуть, це зроблено для запобігання пітливості. Навушники мають дуже сильну пасивну шумоізоляцію, навіть не обов’язково вмикати ANC. По комфорту все добре, але перші години використання навушники на голові відчуваються важкими, все ж таки вага 340 грамів, це не мало, але звикнути можна.
 

В комплекті ідуть 3 кабелі, вони всі мають тканинне обплетення, що не тільки стильно та якісно виглядає, але й буде запобігати їх швидкому виходу з ладу. В комплект входять, кабель 4 метри та 1.25 метрів для дротового з'єднання та 1.25 метровий кабель для зарядки. Всі контакти позолочені, конектори частково алюмінієві та гумові, їх розділяє вже традиційний дизайнерський елемент, червоний обід. Також на конекторах сірого кольору присутній логотип компанії.

Функціональні можливості

В цьому розділі поговоримо про якість роботи мікрофонів, режими прозорості/ шумозаглушення. Треба враховувати, що Mark Levinson № 5909 мають напіввідкриту конструкцію. Метод тестування наступний, для перевірки режимів прозорості й шумозаглушення, я вмикаю музику на колонках, в цей час музика в навушниках не грає.
Почнемо з режиму шумозаглушення. Тут є 3 варіанти його роботи: низький рівень, адаптивний та високий. Почнемо з низького, враховуючи той факт що не зважаючи на напіввідкриту конструкцію, навушники мають хорошу пасивну шумоізоляцію. Активуючи режим низького шумозаглушення трішки більше приглушуються навколишнього світу, але ця різниця практично не помітна. При адаптивному рівні, добре відсікаються гучні звуки, можна сказати що це середній рівень шумозаглушення. А при високому все одно, шумозаглушення не рекордне, і тут знову ж таки згадуємо про конструкцію навушників. Можна сказати що найбільше працює саме пасивна ізоляція, а активна навіть на максимальному рівні не відсікає усіх шумів.
Прозорість, чесно кажучи не вразила, так доступні 2 режими для підсилення усіх звуків з навколишнього середовища, або лише голосів. В роботі між ними різниця майже не помітна. В цілому так проникнення звуків непогане, але відчуття того що на голові присутні навушники все одно цілком явне.

Мікрофони я порівняв у відео з Technics AZ60. Mark Levinson №5909 демонструють дуже хороший та натуральний характер передачі тембру, не скажу що це кращий мікрофон з повнорозмірних бездротових навушників, але точно один з них.

Керування та додаток

Почнемо з керування:

 • ліва чашка має 2 кнопки: включення/режим пошуку, а друга для перемикання між режимами прозорості/шумозаглушення/вимкнено. Також на ній присутній індикатор роботи. Під час пошуку девайсу для підключення він моргає білим кольором, а під час роботи світиться
 • права чашка має потрійну кнопку: “+” - збільшення гучності, центральна - при однократному натисканні ставить музику на паузу і знімає з неї, при подвійному - наступний трек, при потрійному - минулий трек або початок треку, “-” - зменшення гучності. Також на ній присутній індикатор зарядки та роз’єм який виконує функцію як дротового підключення, так і зарядки (USB type C). Помітив одну особливість що під'єднавши навушники до комп’ютера до USB роз’єму для зарядки одночасно можна і слухати з них музику, тому не дивуйтеся що коли ви поставите на зарядку навушники й будете сидіти за комп’ютером музики з колонок чи ваших навушників не буде чутно, тому що вона перейде на Mark Levinson

 

Додаток мінімалістичний, по суті був створений лише для цих навушників. Називається він Mark Levinson Headphones, доступний як з AppStore, так і з PlayMarket, він безоплатний.
На головному екрані відображається зображення навушників. Що дивно, їх колір не співпадає з тим, який в мене фактично на тесті. Зліва згори бачимо рівень заряду, який відображається у відсотках що дуже добре. В правому верхньому кутку єдина кнопка яка надає нам доступу до керування режимами та ще де що:

 • згори ми бачимо можливість керування режимами вимкнені/активне шумозаглушення/прозорість. По режиму шумозаглушення доступні 3 варіанти роботи: високий рівень відсікання шумів, адаптивний та низький. По прозорості 2 режими: підсилення голосів та підсилення усіх звуків(детально про їх роботу розповів у минулому розділі)
 • еквалайзер, який дуже простий, втім дієвий, зміни дуже помітні й дуже позитивно відображаються на музиці не псуючи її, а підкресливши те що треба залежно від жанрового вподобання чи смаку можна змінити: neutral(нейтральний) - максимально рівна та збалансована подача низьких частот, enhanced (підвищений) - акцентування низьких частот, attenuated (ослаблення) - знижений рівень низьких частот
 • можна встановити час автоматичного вимкнення навушників: 30 хвилин, 60, або 3 години, або взагалі щоб вони ніколи не вимикалися поки ви самі їх не вимкнете
 • можна активувати або вимкнути датчики автоматично відтворення/паузи

 

Автономність:
Виробник заявляє середні показники автономності, 34 години без активованого шумозаглушення та 30 годин з ним, скажу що насправді цей показник традиційно завищений, йде з розрахунку коли навушники використовуються на рівні гучності 50% або нижче, та з використанням не максимально продуктивного кодека. Тому для цих навушників цей показник буде десь близько 24 годин без активованого шумозаглушення та 20 годин з ним, на рівні гучності близько 70-75%.

Опис звучання

Переходимо до найцікавішого розділу цього огляду, це опис звучання. Його я буду описувати о двох сценаріях. По-перше, це звичайно ж бездротове підключення по Blueetoth через кодек LDAC, без використання фільтрів, я маю на увазі з обраним режимом “neutral”. Тоді коли всі частоти збалансовані. Другий сценарій це коли навушники були підключені дротовим шляхом до Shanling H5, це ЦАП та підсилювач для навушників. На жаль навушники не мають балансного підключення, що могло б розкрити їх ще краще.

Почнемо з бездротового використання, спершу опишу характер подачі, а потім детально пройдусь по частотах. Подача Mark Levinson № 5909 легка, повітряна та деталізована. Вони грають музику приємно та намагаються підкреслити всі деталі, висунути їх вперед для того, щоб дати нового музичного досвіду. Через них можна почути те, чого не почуєш на багатьох навушниках по дроту, це дійсно вражає.
Детально по частотах:
Низькі частоти: обережні, в сенсі без намагання додати збільшеної ваги, басу саме стільки, скільки присутньо на записі. Він дуже якісно пророблений, натуральний та швидкий. Цілком мультижанровий, його маса не привертає до себе збільшеної уваги, його цілком достатньо для сприйняття матеріалу. Якщо подача для вас здасться трохи залегкою та не буде вистачати гуркоту можна в додатку зробити режим enhanced (підвищений) - в цьому режимі баса може вистачити навіть басофілам, а навушники можна віднести до басхедних.
Середні частоти: неймовірна ширина сцени, враховуючи те що це не відкриті навушники, а напіввідкриті. Тембри передаються дуже натурально, чисто та не завалено, без сибілянтів та акцентування, яке іноді призводить до крикливості, що помітно на навушниках нижчого класу, з використанням простішого кодека. Інструменти розділяються непогано, відчувається кожен окремий звук, його розташування зрозуміти складно, але те що він самостійний зрозуміти цілком можна.
Високі частоти: відчувається помітний акцент, але він, по-перше, не перетинатися з середніми, а по друге все одно акцент не настільки великий, а зроблений для підкреслення деталей. Можу сказати що ці навушники дають кращий мікроконтраст серед бездротових навушників, які я чув. Починаючи від подиху виконавця, перебиранням барабанних паличок, піднесенням смичка скрипки, закінчуючи повітрям та атмосферою яку в цілому навушники можуть подарувати.

Тепер беремо комплектний кабель і підключаємо навушники в мій Shanling H5. Зв’язка звучить в цілому доволі схоже, але все ж таки по іншому. Додалося ще більше легкості та повітряності, навіть з надлишком, низькі частоти стали менш об’ємні, але сцена стала ще ширше, з’явилося більше теплоти, деталізація ніби навіть ще збільшилася.
Детально по частотах:
Низькі частоти: вони стали відчуватися менш об’ємно, на відрізку мідбасу ніби вони ще сильніше просіли, але якість самого басу не змінилася, текстурність залишилися.
Середні частоти: стали яскравіше, ширше, внаслідок збільшеної яскравості інструменти стали гірше розділятися, але це не критично. Голоси, чоловічі особливо іноді заяскраво передаються.
Високі частоти: збільшилася трохи яскравість, але й ширина ніби також, деталізація присутня. ВЧ-фобам не рекомендую.
Отже, якщо коротко звучання по Bluetooth мені сподобалося навіть більше ніж по дроту, але це все ще залежить від музичного вподобання та самого джерела. З джерелом по дроту звук став сприйматися по аналоговому, я б сказав ретроспективно, коли раніше магнітоли грали, широко, яскраво та детально, мається на увазі високого класу, “вищого”. Ось дуже схожа подача, низькі частоти м’які та їх кількість невелика, а от середні та високі яскраві та детальні.

Підсумки

Ну що ж, Mark Levinson випустивши свої поки що єдині навушники, залишаються цілком конкурентоспроможні на ринку кращих повнорозмірних бездротових навушників. Якість матеріалів, збірка та дизайн особисто мені сподобались. Режими прозорості та шумозаглушення працюють добре хоча і не вразили, мікрофони якісні, питань немає. Звук дуже крутий, деталізований та збалансований, можна налаштувати під себе додавши низьких частот, або навіть зменшити їх. Єдиний мінус для себе я відмітив це розміри та вага навушників, в перші години використання вони відчуваються важкими, але звикнути можна.
Плюси:

 • якість збірки та матеріали
 • унікальний дизайн
 • швидка зарядка
 • хороший мікрофон
 • деталізований та збалансований звук

Мінуси:

 • вага та розміри
 • ціна 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено