Каталог товарів

Огляд на iFi Hip-Dac 3. Компаньйон для настрою

Огляд
24 Січня 2024 269
Автор: Victor Bondar 

Цікава новинка вийшла від англійської компанії iFi, це портативний ЦАП та підсилювач iFi Hip-Dac 3. Він має вбудований акумулятор, що дозволяє його використовувати майже будь-де. Розмір в нього трохи більше ніж половина смартфона (зараз в основному у всіх смартфони з діагоналлю 6.1”+), вага також десь пів смартфона (130 грамів). Але звучання в нього краще ніж у всіх смартфонів, можете бути впевнені.
Лінійка “Hip” вже достатньо давно випускається, це вже третє покоління, перше покоління якого вийшло ще на початку 2020 року. В цілому вони змінюють кольори, та додають деякі приємні фішечки з кожним виходом нового девайсу. Зберігаючи при цьому розміри то форми корпусу, навіть об’єм акумулятора однаковий. Окрім фішечок покращується також сам ЦАП. Детальніше в огляді скажу декілька слів у порівнянні другого та третього поколінь пристроїв. Як завжди по всіх пунктам пройдемося по черзі.

Розпакування та комплектація 

iFi Hip-Dac 3 поставляється в маленькій картонній коробочці, з досить тонкими м’якими стінками, всередині знаходиться Еко пакування типу як з яєць. Як бачите, iFi турбується про навколишній світ. На коробочці ми бачимо зображений пристрій, знизу написана назва моделі, зверху назва бренду, в правому верхньому кутку присутній значок Hi-Res. Додатково в протилежних кутах коробки присутні об’ємні трикутники, що виглядає досить цікаво.

Комплектація у пристрою дійсно багата, вона мене вразила:

 • сам ЦАП та підсилювач iFi Hip-Dac 3
 • кабель USB A - USB type c (для підзарядки або підключення до комп’ютера чи ноутбука)
 • кабель USB type c - USB type c (для підключення до Android смартфонів та планшетів, також для IPhone 15 та iPad Pro)
 • кабель USB type c - Lightning (для інших IOS девайсів)
 • 4 клейкі ніжки
 • інструкція, гарантійний талон, MQA посібник та наліпка “iFi”

Все що треба присутнє. Адаптери для зарядки у більшості вже є, а фірмовий чохол можна докупити окремо. Одразу скажу що в другому поколінні комплектація відрізнялася, там для зарядки використовувався звичайний USB A, тому в комплекті йшли: кабель USB A - USB A, USB type c - OTG та USB type c - USB A, кабелю для IOS девайсів взагалі не було.

Дизайн, інтерфейси та органи керування 

Дизайн iFi Hip-Dac 3 нагадує флягу. Металевий прохолодний пристрій зі скругленими боковими гранями, а знизу та зверху розташовані всі органи керування та інтерфейси підключення, хоча ні не всі, але про це трохи згодом. Колесо ввімкнення та регулювання гучності дуже виділяється, що і дає відчуття ніби це кришка від тої самої фляги, але вона не вилазить з рамок ширини корпусу, а зроблена міліметр в міліметр. iFi Hip-Dac 3 виконаний лише в одному кольоровому оформленні Titanium, мабуть, зараз якась мода пішла на титан.

На передній панелі бачимо(зліва направо):

 • кнопку PowerMatch, для перемикання підсилення, для підбору оптимальної потужності під ваші навушники.
 • кнопку ХBass, вона слугує для підсилення басів, не перенавантажуючи середні частоти, добре підходить до навушників відкритого типу. Фільтр працює в аналоговій області, обходячи зміни через DSP(цифрову обробку).
 • регулятор гучності з фіксованим початковим/кінцевим положенням, також він слугує для ввімкнення пристрою. Зліва та справа присутня світлодіодна індикація, яка змінює колір відносно частоти та формату аудіоматеріалу.
 • 4.4 мм балансний вихід на навушники 400 мВт при 32 Ом
 • 3.5 мм вихід на навушники 280 мВт при 32 Ом, використовується S-балансне підключення, яке дозволяє звести інтерференції та спотворення до мінімуму.

На зворотній стороні маємо:

 • роз’єм USB type c (5v) - слугує для підзарядки пристрою
 • роз’єм USB type c - для підключення джерел аудіо

 

Додатково відзначу нову фішку IEMatch, цей перемикач знаходиться на нижній частині пристрою. Активуючи цю функцію ви оптимізуєте вихідний сигнал для високочутливих навушників, особливо для внутрішньоканальних моніторів (IEM). Це зменшує шипіння, покращує деталізацію та динамічний діапазон, також зменшує рівень гучності для того, щоб можна було збільшити діапазон її регулювання.

Технічні характеристики 

Масогабаритні показники:

 • розміри 102х70х14 мм
 • вага 130 грамів

Технічні параметри:

 • підтримка форматів: DSD256/PCM 384 kHz / MQA Decoder
 • чіп: Burr Brown MultiBit
 • частотний діапазон: 20 Гц - 45 кГц (-3 дБ)

Виходи на навушники:
 

балансний 4.4 мм:

 • вихідна потужність: 400 мВт @ 32 Ом; 6.3 В @ 600 Ом
 • співвідношення сигнал/шум: < 109 dB @ 0dBFS
 • коефіцієнт нелінійних спотворень: <0.006 % (360 мВт/2.0 В при 600 Ом)

не балансний 3.5 мм:

 • вихідна потужність: 280 мВт @ 32 Ом; 3.2 В @ 600 Ом
 • співвідношення сигнал/шум: < 103 dB @ 0dBFS
 • коефіцієнт нелінійних спотворень: <0.01 % (100 мВт/1.27 В при 16 Ом)

Акумулятор:

 • споживча потужність: <2 Вт в режимі очікування, 4 Вт максимальна
 • батарея: літій полімерний акумулятор 2200 мАг, до 12 годин роботи
 • система живлення: заряджається через роз’єм USB type c, напруга зарядки до 1000 мА

Особливості:

 • можливість підняти рівень баса завдяки функції ХBass
 • перемикач IEMatch для чутливих навушників
 • великий комплект постачання

 

Автономність 

Виділю окремо час роботи від акумулятора, його місткість 2200 мАг, виробник заявляє роботу 12 годин на невеликій гучності, і скоріше за все це з IEM та без активації PowerMatch та XBass. В мене вийшло близько 6 годин з використанням навушників через 3.5 мм роз’єм, десь 30% часу було ввімкнено функцію XBass та весь час працювала функція PowerMatch. Навушники на 120 Ом мають потребу в високому підсиленні, тому регулятор гучності був викручений десь на 50%.
 


Для збільшення часу роботи пристрою, рекомендовано вимкнути функції підсилення та басу, а просто додати гучності на регуляторі десь до 70-75%, це додасть близько 1 години прослуховування. Але все одно слід розуміти, що хоча ЦАП і може розкачати велику кількість повнорозмірних навушників, але на це йому потрібно набагато більше потужності, й внаслідок чого і розряджатися акумулятор буде набагато швидше. Існує вірогідність що ви його будете заряджати щодня.

Опис звучання

Для прослуховування використовував навушники Sennheiser HD 560S та FiiO FD5. Детально описувати звучання з кожною із пар навушників не буду, оскільки все одно з різними навушниками звучання буде сильно відрізнятися. Тому по можливості бажано особисто приходити в магазин зі своєю музикою для живого прослуховування перед купівлею. Але подачу яку дає цей ЦАП та емоції які я отримав від прослуховування, я звичайно ж опишу.
 


Подача в iFi Hip-Dac 3 мені особисто нагадала раніше мною протестований iFi Zen Dac Signature V2. Звучання тут виважене, аналітичне, рівне, з хорошим рівнем розділення планів. Низькі частоти, середні та високі звучать не змішано, втім разом це дає чудову картину, залучаючи слухача на сприйняття музики на новому рівні, коли ти поринаєш у музику настільки що не можеш відірватися. Інструменти звучать натурально розташування їх по ширині непогано відчувається, навіть можна зрозуміти, що він не просто зліва, наприклад, а зліва ззаду чи зліва спереду.
 


АЧХ рівна, немає V-образності типової, чи акцентування на якомусь відрізку. Але є налаштування XBass, за допомогою якої можна додати низьких частот там де вам їх не вистачає. Мені важко сказати для якого конкретно жанру чи навушників краще його вмикати, чи вимикати. Скажу що ця функція добре працює не приглушуючи СЧ та ВЧ в тому випадку коли в самій музиці бас не привертає на себе всю увагу, а знаходиться на другому або й третьому плані в міксі, тобто коли його активація не буде призводити до гудіння басових акцентів.
 


Ця функція добре підходить до відкритих повнорозмірних навушників типу Sennheiser HD 560S і зовсім не підходить під IEM FiiO FD5, через те що і без того басові навушники стають гудіти та спотворювати звук. Якщо навіть брати Sennheiser HD 560S, то все одно не на всіх треках збільшення НЧ буде у плюс, але наявність такої функції дійсно гарне рішення, тим паче що вона працює на достатньо високому рівні, підіймає НЧ діапазон, це відбувається на аналоговому рівні обходячи DSP процесор.
 


IEMatch нова функція, яка дуже чудово працює з чутливими IEM, наприклад з моїми FiiO FD5, в середньому положенні коли функція вимкнена то чутно шум, особливо коли музика не грає. А при її активації знижується гучність, зникає шум, та діапазон гучності регулятора також збільшується, що дає змогу налаштувати гучність більш точно. Вимкнути функцію потрібно для повнорозмірних навушників які потребують високої напруги, особливо для високоомних навушників в яких імпеданс більше ніж 80 Ом, на них шум не помітний і все добре.
 


Ще додам по подачі, на всьому спектрі частот немає акцентування, що робить цей ЦАП повністю універсальним та мультижанровим. Бас відтворюється так само як і записано в оригіналі, без збільшення ваги, голоси чіткі як чоловічі, так і жіночі, без завалів по тембрах та тональності, високі частоти мають чудову окресленість, без прикрашень.

Підсумки 

Отже, ми отримуємо по суті можливості стаціонарного ЦАПу у компактному пристрої, який можна взяти з собою, щоб він скрасив наші сумні будні. Додав фарб завдяки рівному, збалансованому по всьому частотному спектру звучанні. З натуральною та не збільшеною картиною звучання, без роздутих та акцентованих образів. З налаштуваннями які здатні оптимізувати звучання як маленьких IEM завдяки функції iEMatch, так і завдяки XBass додати панчу там де це потрібно, це актуально для відкритих повнорозмірних навушників.

 

 

Плюси:

 • компактні розміри та вага
 • натуральне, виважене звучання на всьому частотному діапазоні, який видає музику так, як задумав її виконавець
 • великий комплект постачання(кабелі для IOS та Android, кабель для зарядки та підключення до ноутбука чи комп’ютера)
 • достатньо велика потужність на балансному та не балансному виходах, навіть для розкриття великої кількості повнорозмірних навушників вистачить
 • 3 функції налаштування та оптимізації звучання XBass - для додавання НЧ, iEMatch - зменшення потужності та спотворень для чутливих навушників, PowerMatch - підсилення для навушників які це потребують
 • наявність індикації роздільної здатності та індикації рівня заряду
 • сучасні інтерфейси USB type c для комутації з пристроєм
 • оновлений колір

Мінуси:

 • відсутність додатка
 • час роботи від акумулятора не великий

 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено