Каталог товарів

Огляд Noble Audio XM-1 xMEMS. Аудіофілія для всіх

Огляд
23 Березня 2024 390
Автор: Anastasia Nikolaeva

З вами знову я, незмінний амбасадор компанії Noble у нашому аудіофільському ком'юніті. Як ви розумієте, чергова новинка бренду не могла не потрапити до мене на дегустацію. На тесті Noble Audio XM-1 – гібридні внутрішньоканальні монітори, заявлена ціна яких становить $600. Модель інноваційна, у її конфігурації, окрім звичного динамічного драйвера 8.3 мм для басів, вперше застосовується випромінювач xMEMS Cowell у ролі твітера. Цей мікродинамік на основі кремнію, розроблений xMEMS Labs, має унікальний звуковий почерк, але йому потрібен потужний підсилювач. І тут він вбудований просто в навушники. Вони позиціонуються як універсальні IEM для людей, котрі слухають музику зі смартфона, щоб можна було отримати якість аудіофільського рівня без використання додаткового мобільного ЦАПа з підсилювачем. Комплектний кабель сумісний з роз'ємами USB-C або Apple Lightning, тож можна підключати його до найрізноманітніших джерел. Отже, давайте розбиратися, що це за звір. Починаємо.

Візуальні враження

Модель постачається у невеликій коробочці з візерунком, схожим на малюнок її фейсплейтів. На обкладинці перераховані основні характеристики, також зазначено, що новинка "Specifically intended for use with Smartphones".

Набір аксесуарів містить приємний шкіряний чохол, 3 пари силіконових насадок і 3 пари двофланцевих ялиночок у зручному пластиковому тримачі, а ще адаптер USB-C. Також у стоку маємо активний змінний кабель. Він восьмижильний, товстий, але дуже м'який і слухняний. Конектори для навушників чотирипінові, штекер – USB Type-C.

Про дизайн. Виглядають Noble Audio XM-1 стильно та вишукано. Алюмінієві шелли мають псевдокастомну форму, вони матові, а чорні лицьові панелі з голографічним візерунком глянцеві. Таке поєднання відчувається дорого та преміально. Складання, як завжди, бездоганне. За розміром корпуси досить великі, але особисто мені посадка підійшла без проблем, тому до ергономіки у мене претензій немає.

Характеристики та сумісність

  • Діапазон частот: від 20 Гц до 20 кГц;
  • Чутливість: 101 дБ;
  • Опір: 32 Ом.

Зверніть увагу – новинку можна слухати з будь-яким пристроєм, що має відповідний роз'єм. За потреби, вам стане у нагоді адаптер USB-C/Lightning TC28i від DDHiFi. Однак розробники попереджають, що при підключенні до Hi-Res плеєрів, можливо, доведеться перевіряти налаштування, щоб керувати гучністю через порт USB-C. А ще Noble XM-1 не мають сумісності з плеєрами Astell&Kern, адже ті використовують кастомізовану версію Android.

Що я про все це думаю? Ну, як ортодоксальному аудіофілу, ідея навушників для смартфона, очікувано, видається мені трохи дивною. Це не варіант для наших гурманів з колекціями змінних балансних кабелів для IEM із золота та срібла. Але оскільки зараз звичайні користувачі масово переходять на безпровід, вже краще так, аніж деградація якості по Bluetooth. Тим більш, відсутність необхідності купувати окремо мобільний ЦАП – це цікаво. Такий крок до універсальності, все в одному, і почерк повинен бути однаковий незалежно від джерела.

Звук

Основне тестування проводилося на Shanling M9 Plus, iBasso DX320 та FiiO M15S.
Грають Noble Audio XM-1 повітряно, живо та енергійно. Подача в них тепла, атмосферна і ефектна, така жвава та радісна, з захопливою співочістю, вона щиро сподобалася мені своєю емоційністю, злагодженістю і мелодійністю. А ще тут шалено ніжна та натуральна тембральна гама, від неї просто неможливо відірватися. Ноти вокалу соковиті, переливчасті і плавні, інструментальні партії – впевнені та огортаючі.

Навушники ретельно передають тактильний градієнт текстур, картина рельєфна, тривимірна і голографічна, з точною окресленістю контурів. Уявна сцена масштабна та відкрита, є непогане пропрацювання в глибину. Звучання здається об'ємним, пружним і розмашистим, ешелонування планів багатошарове, це сприяє зануренню у музику. Роздільна здатність відповідає ціновому класу. На якісних записах картина буде неймовірно гладенькою, м'якою та гармонійною. Як на мене, їй трохи не вистачає лінійності, акценти яскраво виражені, але для любителів драйву це – вдалий вибір.
 

По частотах. Баси ґрунтовні, масивні, розкотисті. Вони явно підсилені, схильні до оксамитовості та густого вібруючого відгуку, хоча удар все одно такий міцненький, щільний і контрольований. Саб йде досить глибоко, мід підкачаний та вагомий, але на решту спектру НЧ не наповзають. Варіативність не зразкова, проте необхідна читаємість нюансів присутня.
Середина тепла, плавна, натуральна. Прозорість і деталізація, на подив, хороші, інструменти чітко розділені, хоча у пріоритеті тут саме солодка співочість та макродинаміка. Як я вже згадувала, палітра тембрів диявольськи приємна, насичена та барвиста. Вокал темпераментний і реалістичний. Панорама простора, тож почерк повітряний, рухливий, гнучкий. З мінусів – іноді на СЧ ледь не вистачало вагомості.
Високі частоти хльосткі, швидкісні, точні. Вони сухуваті, комусь можуть здатися агресивними, я помічала в них злегка металевий відтінок. Хотілося б додати їм ще переливчастого блиску та природності. Зате мікродеталізація і окресленість гарні. Спектр звучить протяжно, мелодійно та артикульовано. Якщо ви чутливі до дзвінкості, краще послухати модель перед покупкою, також є помірна критичність до якості матеріалу. Але виділені ВЧ правильно врівноважують баси, отримуємо захопливий та ефектний колорит.

Підсумки

Ну що, давайте робити висновки про результат колаборації Noble та xMEMS Labs? Noble Audio XM-1 – це дуже незвичайний продукт. Я навіть досі не знаю, як охарактеризувати його. Чи навушники для масових користувачів, які слухають музику зі смартфона, чи серйозний аудіофільський експеримент, де вперше застосовується нова технологія кремнієвого драйвера xMEMS Cowell. Хоча, фактично, новинка поєднує і те, й інше. Це трохи парадоксально, але цікаво. Тож рекомендую до ознайомлення. Тримайтеся, товариство.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено