Каталог товарів

Огляд плеєра Shanling M7. Скромний та працьовитий

Огляд
23 Січня 2024 278
Автор: Flexboy 27 

Ось вже понад 30 років Shanling виробляє висококласні аксесуари для поціновувачів аудіо. Однак, якщо ви є одним з них, мабуть, вам не слід пояснювати авторитетність цього бренду на ринку плеєрів, адже гостем сьогоднішнього огляду є саме плеєр, і не простий, а передтоповий Shanling M7. Що може ця “цеглинка”, та чи варта вона своїх грошей - давайте розбиратися.

Пакування 

Пристрій надходить у прямокутній коробці бронзового кольору, що складається з двох частин. Знявши обгортку до рук потрапляє приємний на дотик бокс, що за текстурою нагадує шкіру. Відкривши його як книжку, ліворуч зустрічаємо плеєр, та аксесуари праворуч. Презентація дійсно цікава, головне, що вона здатна викликати емоції.


Комплектація:

  • Плеєр
  • Кабель USB-C
  • Захисна плівка
  • Мануал

 

Технічні особливості

  • Shanling M7 використовує 8-канальний флагманський ЦАП ES9038PRO, налаштований у поточному режимі та підтримує до 768 кГц/32 біт і декодування DSD512
  • Використовується блок живлення, такий як в Shanling M9, разом із регуляторами напруги ES9311 для забезпечення чистого та стабільного живлення аудіосхеми.
  • Наявна технологія CPAF на основі математичних алгоритмів для виправлення фазових помилок у всьому звуковому спектрі, викликаних фільтрацією низьких частот.
  • Плеєр містить каскад перетворення I/V для своєї 4-канальної схеми підсилення. Відповідно до інших DAP, дизайн сцени OP+BUF використовується в одноплатному акустичному дизайні, а повністю збалансована архітектура здатна видавати 900 мВт при 32 Ом, що досить пристойно для кишенькового пристрою, але лише на балансний вихід. На небалансний вихід потужність дорівнює 400 мВт при 32 Ом.
  • Навколо сигнального тракту реалізовані високоточні тонкоплівкові резистори, полімерні конденсатори Panasonic з високою точністю і низькою чутливістю до коливань температури, а також високоякісні конденсатори ELNA Silmic II з Японії.
  • Використовується Dual ADI ADA4896-2 в каскаді I/V з узгодженими резисторами та конденсаторами, а також двоканальним операційним підсилювачем J-FET Muses8920, який забезпечує відмінну ефективність шумозаглушення. Окрім цього, в схемі наявні TI-OPA221 й BUF634A від Texas Instruments.

 

Дизайн 

Мені подобається скромність екстер'єру. Shanling M7 не кричить про себе та не містить типової китайщини, як плеєри Fiio (на мою думку, останні занадто яскраві та мають багато зайвих деталей в оформленні). Своєю формою плеєр асоціюється з цеглиною. Пристрій має гостру геометрію, але бокові елементи, що контактують з поверхнею долоні, закруглені. До речі, для стійкого зціплення з рукою, бокові межі мають рифлений покрив, що своїм виглядом схожий на хвилі. Для того, щоб не зменшувати екран, що в свою чергу пов'язано з формою, виробник вмонтував його таким чином, що бокові ребра отримали умовний каркас, який тримає дисплей. Це виглядає надійно та привабливо. Покриття програвача має срібло матове напилення та не збирає відбитки.

Операційна система та автономність 

Все це діло функціонує на Android 10. Під час роботи тротлінг та зависання не спостерігаються. В іншому це звичайний телефон на Android. Наявні три пресети Gain (Low, Medium, High), Bluetooth та декілька режимів роботи (android mode, prime mode usb dac mode). Так, пристрій можна під'єднати до вашого ПК і перевести у режим ЦАП. Також є режим фільтрації низьких частот, що містить у собі 7 пресетів (Linear phase fast roll off, Linear phase slow roll off, Minimum phase fast roll off, Minimum phase slow roll off, Linear phase apodizing fast roll of, Minimum phase hybrid fast roll of, brick wall filter). За роботу відповідає процесор Snapdragon 665. Серед специфікацій: Wi-Fi 2.4G/5G,  Bluetooth 5.0 з підтримкою кодеків LDAC, LHDC, aptX HD, aptX й SBC, 128 GB пам'яті (20 з них виділено під систему) та 6 GB оперативної пам'яті.
 


Батарея місткістю 7000 mah надає змогу насолоджуватися музикою 10 годин. Звісно ж цей результат залежить й від того який саме вхід ви обрали (діапазон +- година). Заряджається доволі швидко, розряджається рівномірно. Має гарну автономність. Час роботи від Bluetooth +- 8.5 годин.

Досвід використання 

Апарат споряджений чудовим сенсорним екраном (1080x1920). На корпусі розташовані 4 функціональні кнопки: колесо з правого боку та три клавіші з лівого боку. Мені подобається таке просте та зрозуміле керування. До того ж, окремо відмічу зручність колеса, що регулює гучність. Воно не має люфту, надійно та приємно прогортається.
На жаль, відсутнє гніздо 6.3 мм (наявні лише 4.4 мм та 3.5 мм). Заглушка micro SD карти погано тримається. Для того, щоб вона відверто не висіла, слід гарно на неї натискати.
 


Плеєр не є надто важким порівняно з іншими пристроями. Його вага становить 312 г. Інша річ - його температура під час роботи. В кращих традиціях Shanling, їх пристрої не дадуть вам замерзнути. Дуже гарячий програвач, і це не тільки моя думка; багато хто з власників цього пристрою це підтверджує. Якщо зимою ще комфортно відчувати тепло в штанях, то влітку з цим можуть виникнути деякі проблеми.

  

Наступні думки відносяться до всіх плеєрів, а не тільки до гостя сьогоднішнього огляду. Майже всі подібні пристрої мають одну спільну проблему - непотрібний функціонал. Це саме те, що неймовірно піднімає вартість, але ніяк не відображається на вашому досвіді використання. Навіщо мені повноцінний Android на борту? Як можливість встановлення Instagram або Facebook на плеєр, впливає на фінальне звучання? Нагадаю, що основне призначення плеєра - це відтворення аудіосигналу. Я мовчу про можливість встановлення та гри в Pubg Mobile тощо. Врешті решт, у нас є пристрій, який дійсно непогано відтворює звук, але фактично є обрубком телефону Xiaomi, оскільки він не має камери, динаміків та мікрофону. У всьому іншому, це телефон Xiaomi із хорошою схемотехнікою та цінником вищим, ніж у останнього iPhone.

Звук 

Звук Shanling M7 здався мені нейтральним. Звісно, наліпки Hi-Res Audio на задній кришці додають преміальність та вишуканість звуку; кожен аудіофіл це знає. Гарно відтворюються низькі частоти, бас об'ємний та чіткий, але без перебільшень. Його буде чутно стільки, скільки його наявно у міксі. Середні частоти мелодійні та приємні. На мою думку, саме область середніх частот тут має певне забарвлення на відміну від низьких та високих. Інструменти та вокал звучать вишукано та природньо, привертають до себе увагу. Високі не виділяються особливим ударом, вони тут просто є. Непогано деталізовані та гарно відіграються. В купі це дає чистий звук та широку звукову сцену. Звісно ж, порівнюючи Shanling зі звичайними аудіо відтворювачами, такими як аудіоінтерфейси або базові гнізда в ПК, різниця відчутна навіть неозброєним вухом. M7 має власне неповторне звучання, яке можна вважати топовим; для багатьох це буде ендгеймом.

Висновок 

Неймовірно стильний та приємний у користуванні, Shanling M7 не залишив мене байдужим. Саме з ним я слухав топові лімітовані IEM і проводив особливі музичні вечори. З впевненістю рекомендую його для покупки.


 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено