Каталог товарів

Огляд S.M.S.L C200. Перший крок в Hi-Fi

Огляд
24 Травня 2024 226
Автор: Anastasia Nikolaeva

Сьогодні у мене на тесті стаціонарний настільний ЦАП з підсилювачем для навушників S.M.S.L C200. Не можу сказати, що я є пристрасним шанувальником виробів цієї компанії, але про модель C200 навіть я чула багато позитивних відгуків. Це такий визнаний хіт у своїй категорії – компактний, потужний, недорогий комбайн. Очевидно, без компромісів не обійшлося, але є й бонуси – наприклад, балансне підключення, Bluetooth, якісні внутрішні компоненти. Однак для мене головне, чи так гарно він грає, як про нього говорять. Будемо розбиратися. До справи.

Візуальні враження

SMSL C200 постачається в невеликій коробці, досить легкій як для стаціонару. У комплекті ми отримуємо кабель USB-C/USB-A, знімну антену Bluetooth, мережевий шнур та пульт ДК. Наявність останнього за ці гроші вже радує. А от кабель живлення страшенно короткий, це мінус.
Про дизайн. Ну, виглядає герой огляду стримано, це очікувано для ЦАПа з підсилювачем. Як я сказала: "Він – чорна коробка". Матовий алюмінієвий корпус має міцне складання, акуратну форму та стійкі гумові ніжки. За розміром він дійсно компактний, багато місця на столі не займає, параметри – всього 139x147.5x32 мм.
На передній панелі у C200 є дисплей, а також регулятор гучності з чітким кроком, що відпрацьовує натискання. В принципі, його функції дублює пульт, і якщо ви поставите цей маленький комбайн кудись далеко, керувати ним на відстані буде зручно.

Взаємодія та характеристики

Набір входів у SMSL C200 широкий: USB Type-C, коаксіал, оптика, Bluetooth 5.0 з кодеками aptX HD і LDAC. Відповідно, за бажання ви зможете використовувати модель також у ролі ресивера. Різноманітність виходів скромніша: небалансний 6.3 та балансний 4.4 для навушників, небалансний RCA та балансний TRS аналогові. Але, думаю, для початківців цього вистачить.

Встановлено добре відомий в аудіофільських колах ЦАП ESS ES9038Q2M. Максимальна роздільна здатність сигналу – 32 біт/768 кГц та DSD512. Показники дорослі, претензій немає. До речі, окрім стандартного режиму U2.0, доступний базовий режим U1.1 з роздільною здатністю 24 біт/96 кГц для підключення до ігрових консолей або інших найпростіших джерел. Оптичний та коаксіальний входи підтримують Dop64.
 

Чіп USB – XMOS другого покоління. З моїм ноутбуком C200 заграв одразу, без додаткових драйверів. Під час роботи є нагрівання, але помірне. Окрім вбудованого адаптера змінного струму, застосовується малошумне джерело живлення. Стосовно показників потужності – завдяки 4 здвоєним операційним підсилювачам OPA1612, комбайн віддає 2.3 Вт на 16 Ом, 1.3 Вт на 32 Ом. Більшість повнорозмірних навушників, за винятком сильно вимогливих планарів, він розкачає. Фоновий шум майже відсутній, особливо на низькому підсиленні, котре я й рекомендую включати з чутливими IEM. Отож, лайк за універсальність.

Звук

Основне тестування проводилося на навушниках Focal Utopia, 64 Audio tia Fourte, Noble Audio Khan, HiFiMAN Edition XS та Dunu DK-3001 Pro.
Почерк у S.M.S.L C200 комфортний, оксамитовий, веселий, з вираженим теплим забарвленням. Асоціативно, за тембрами він такий затишний, приглушено-кавовий. Є в ньому дещо аналогове, лампове, частка м'якої вінтажності. При цьому, за свої гроші комбайн грає досить ясно і розбірливо. Він не концентрується на мікронюансах, але й не дратує нав'язливим каламутним туманом. Швидкість гарна, інструменти звучать впевнено, тілесно та пружно. Читаємість контурів могла бути кращою, зате злагодженість партій відмінна.

Відповідно, C200 – це не варіант для суворого моніторингу, але й не чисто розважальна смакова іграшка. Рекомендую послухати його самостійно. Якщо вам сподобається його подача, ви отримаєте достатньо універсальне джерело.

Для розпещених гурманів він може бути простуватий, треба шукати щось дорожче, але у своєму класі – цікавий варіант для покупки. Принаймні, вмикати його приємно, а ми ж до цього й прагнемо? А ще він всеїдний до жанрів і не вимогливий до якості запису, для аудіофілів-початківців це суттєвий плюс.

Також зазначу, що модель будує непогану за масштабом сцену з крупними та об'ємними образами. Позиціонування близьке, однак розмах і відкритість відчуваються, особливо на повнорозмірах. Не забувайте, що це стаціонар, тому у випадках, коли потужність має значення, він дасть набагато більше повітряності, ніж портативний плеєр.

По частотахБаси глибокі, масивні, щільні. Вони будують переконливу основу, при цьому не втомлюють надмірною розкотистістю. Мені хотілося більше зібраності та окресленості, варіативність теж базова, НЧ сприймаються дещо однорідними. Натомість до контролю і натуральності питань немає.
Середні частоти медові, насичені, емоційні. Мені вони сподобалися, спектр подається текстурно, колоритно, виразно, з підкресленою мелодійністю. Ноти плавні і переливчасті, вокал впевнений і реалістичний, є трохи романтичної співочості. Деталізація та прозорість не зразкові, зате розділення інструментів достовірне. Окрім того, додавання смачної вагомості створює захоплюючий ефект. Загалом, тут своя атмосфера.
Високі частоти м'які, делікатні, комфортні. Слух різати вони не будуть, присутня помірна згладженість. Ви знаєте, особисто я люблю більше яскравості, хльосткості та іскристості. Втім, протяжність ВЧ непогана, вони подаються спокійно, акуратно та рельєфно. Звісно, не балують флагманським розмаїттям обертонів, але й не втомлюють дешевою синтетикою. З акустичними жанрами справляються.

Підсумки

Що я можу сказати? SMSL C200 – це гарний пристрій для початківців серед любителів якісного звуку. Такий безболісний крок у бік аудіофілії. Компактний, потужний, простий у налаштуванні Hi-Fi комбайн, не вдарить по бюджету та по нервовій системі. Знову ж таки, широка сумісність з навушниками різного форм-фактору та активною настільною акустикою додає йому переваг. Як завжди, я рекомендую за можливості ознайомитися з героєм огляду наживо, подача у нього все ж смакова, але якщо вона виявиться вам близькою – цілком можна брати. Всім Hi-Res.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено