Каталог товарів

Огляд Shanling M9 Plus. Стихія повітря

Огляд
29 Квітня 2024 344
Автор: Anastasia Nikolaeva

Нарешті переді мною довгоочікуваний Hi-Fi плеєр Shanling M9 Plus, оновлений флагман компанії. В аудіофільських колах його поява вже привернула багато уваги. Топові характеристики, схема Quad DAC, доопрацьований дизайн корпусу, покращений звук, заявлена вартість (без урахування місцевих податків) $2960 – усе це однозначно викликає зацікавленість навіть у розпещених гурманів. Особисто я познайомилася з новинкою на Munich High End Show 2023, представник бренду тоді розповів мені, що вся перша партія була миттєво розкуплена дистриб'юторами. З того часу я чекала, коли модель потрапить до мене в руки для тривалого тестування, хотілося пожити з нею, уважно її оцінити. І, якщо чесно, просто послухати не в шумних умовах виставки, а спокійними затишними вечорами. Тепер давайте обговоримо, які ж там плюси у цього M9 Plus. До справи.

Візуальні враження

Плеєр постачається у строгій чорній коробці, на ній перераховані його ключові характеристики. Всередині чекає красива дерев'яна скринька з кришкою. Не знаю, чи усім близька ця естетика, але мені презентація подобається. Таке нагадування, що якісний звук – це скарб.
Окрім скриньки, набір аксесуарів містить лише зарядний кабель USB-C/USB-A, захисні плівки та картку власника. Фірмовий шкіряний чохол для Shanling M9 Plus доведеться докупити окремо. Мені треба казати, що за ці гроші я хочу бачити в комплекті і чохол, і значок, і кілька золотих злитків, і ще хоча б щось? Продовжувати не буду. Тим більш, я сама останнім часом чомусь віддаю перевагу використанню Hi-Fi плеєрів зі своєї колекції без чохлів, сильно полюбила тактильний контакт із ними. Але це не до того, що я виправдовую Shanling. Ну принаймні виглядає фірмовий чохол цілком пристойно, тримається надійно. До речі, у нього є виріз, що відкриває бічну грань. Ось мені і тактильний контакт. Можу ще пожартувати, що тепер я знаю, де буде найбільш подряпане місце вашого плеєра, і йдемо далі.
 

Про дизайн. Він у героя огляду симпатичний та мінімалістичний. Класичний сучасний флагман – величезний екран, метал і скло, бездоганне складання. Чорно-золоте забарвлення мимоволі нагадало старші моделі Lotoo. Задня панель з вигнутого матового скла не збирає відбитки, заокруглені бічні грані з авіаційного алюмінію рифлені, причому зроблені досить незвичайно, з плавними лініями, ці "хвилі" відчуваються дуже цікаво. В руках плеєр лежить приємно та зручно. Така булочка.
Про ергономіку. Корпус у Shanling M9 Plus на 5 мм коротший, аніж у його лімітованого попередника M9, вага теж трохи менша – 380 г. З урахуванням розміру, він здається достатньо легким, в дорозі використовувати його можна. Але, звісно, це не варіант для носіння у вузькій кишені. Плеєр трошки лопата, такий канонічний для даної категорії Hi-End девайс. Поруч із ним мій Astell&Kern SP3000 вже виглядає скромнішим та компактнішим. Втім, це і не FiiO M17 або iBasso DX320 MAX, у такому порівнянні флагман Shanling, навпаки, виявляється еталоном портативності. Отож, зараховано.
Про органи взаємодії. Окрім розкішного сенсорного екрану 6 дюймів 2160x1080 та додаткового маленького дисплея, що відображає рівень заряду та частоту дискретизації, маємо плоскі механічні кнопки управління відтворенням. Вони ще й розташовані у заглибленні, щоб випадково не натискалися. Клік у них, як на мене, занадто різкий, проте наосліп знаходити їх нескладно. Є тонке колесо гучності, яке також використовується для запуску/блокування. Виходів для навушників два – небалансний 3.5 та балансний 4.4, вони ж лінійні.

Характеристики та функціональність

Давайте коротко пройдемося по технічних особливостях Shanling M9 Plus. В принципі, одразу видно, що це флагман. Застосовуються топові ЦАПи AKM AK4499EX у спеціальному симетричному дизайні Quad DAC, а також 2 блоки дельта-сигма модуляторів AKM AK4191. Як у мого SP3000. А роздільна здатність сигналу навіть вища – PCM 32 біт/1536 кГц і DSD1024. Решта компонентів теж преміальні: модернізовані подвійні незалежні кварцові генератори KDS версій 90,3168 МГц/98,304 МГц, схема перетворення I/V власної розробки ADA45253, незалежний чіп живлення секції ЦАП XC9519. Оновлена підсилювальна секція з архітектурою OP+BUF містить комбінацію MUSES 8920 J-FET та BUF634. Використовуються танталові конденсатори ELNA Silmic II та Panasonic.
 

На стандартному виході плеєр видає 4,08 В та 520 мВт на 32 Ом, а по балансу – вражаючі 6 В та 1125 мВт на 32 Ом. Є три режими підсилення, можна підключати і високоомні повнорозміри, і чутливі IEM. Фоновий шум відсутній.

В наявності відкритий Android 10, є Wi-Fi з DLNA та AirPlay, функція управління зі смартфона SyncLink через Eddict Player, встановлення будь-яких застосунків, стрімінг з MQA 16X. Процесор – Qualcomm Snapdragon 665 octa-core, оперативки 8 Гб. Прошивка цілком спритна і стабільна. За бажання, можна перейти з режиму Android в чистий режим програвача Prime Mode. У мене єдине зауваження – швидкість увімкнення могла бути кращою.
Плеєр готовий працювати у ролі зовнішнього ЦАПа або цифрового транспорту. USB-чіп – XMOS XU316. Ще присутній двонаправлений Bluetooth 5.0 з кодеками SBC, aptX, aptX HD, HWA і LDAC на віддачу, SBC і LDAC – на прийом. Вбудованої пам'яті 256 Гб, підтримуються карти MicroSD до 2 Тб.

Про автономність. Ємність батареї Shanling M9 Plus – 8350 мАг. На одному заряді він живе до 18 год при несиметричному підключенні та до 11 год при симетричному. Враховуючи його потужність, прекрасні показники. Є швидка зарядка QC3.0.

Звук

Основне тестування проводилося на навушниках Focal Utopia, 64 Audio tia Fourte, Noble Audio Khan та Custom Art FIBAE 7.
Ще в Мюнхені, при першому знайомстві з героєм огляду, у мене виникла думка, що Shanling цього разу зробили щось таке, що мені сподобається. Тепер, коли у мене з'явилася можливість серйозно послухати його в домашніх умовах, ці враження підтвердилися. Ну, мої аудіальні уподобання вам відомі, тож постійні читачі вже можуть приблизно уявити, якого характеру пристрій перед нами. Але я зараз все розповім докладно.

Отже, подача у Shanling M9 Plus технічна, швидкісна, мелодійна та детальна. Я б сказала – повітряна і аналітична. Плеєр грає ясно, контрольовано, інформативно, гарно розділяючи плани та ретельно відпрацьовуючи мікронюанси. Мені все ще трохи незвично зустрічати таку виражену кристальність у Shanling, вироби компанії міцно асоціюються у більшості аудіофілів з приглушеною музичністю та густою теплотою. Але в цьому випадку картина дуже прозора, висвітлена, дробна, з іскристими ВЧ, пружною віддачею переборів струн та ефектними, хльосткими барабанчиками. Партії контрастні і текстурні, з достовірно окресленими контурами, голоси виконавців м'які, гранично відверті та чисті.

Знову ж таки, умовно кажучи, якщо асоціювати Hi-Fi пристрої з різними стихіями, наприклад, переливчастий, огортаючий і гладенький звук – вода, а драйвовий і насичений, з яскравими сплесками – вогонь, то Shanling M9 Plus – це стихія повітря. Він подає мелодію так граційно, легко, вільно, з рухливою гнучкістю, а відкритість сцени неначе виходить за межі навушників.
Взагалі, тривимірність простору тут – окремий козир. За явного, іноді навіть, як на мене, надмірно близького позиціонування образів, плеєр вміє вражаюче розставляти акценти. На якісних записах можна зловити відчуття, що інструменти розташовані не тільки навкруги, а й по вертикалі, і навіть за спиною. Вони крупні, об'ємні та голографічні. Втім, акустична панорама правильно відцентрована. Коли треба, зберігається камерність, це зручно для моніторингу.

Ну а як щодо недоліків? Особисто мені плеєр, на подив, сподобався, хоча я зовсім не фанат Shanling. Не хотілося випускати його з рук. Але, мабуть, назву кілька зауважень. По-перше, помірна дзвінкість високих частот комусь може здатися стомлюючою. По-друге, відчувається певна прямолінійність, рафінованість почерку, це трохи краде реалістичність. Моделі можна було б додати ще більше природних напівтонів. Окрім того, враховуйте, що тут не буде форсованого розважального забарвлення. Характерна для Shanling оксамитова співочість тембрів, безсумнівно, присутня, але здається в цьому випадку акуратною, без нав'язливого медового відтінку. Емоції, закладені в трек, передаються весело і невимушено, з необхідною динамікою та симетрією, але не очікуйте тут на шалений феєрверк. Відповідно, це скоріше варіант для поціновувачів чіткості та лінійності, ніж для ортодоксальних фанатів лампової вінтажності. Щодо мене – я б M9 Plus у свою колекцію взяла. Ну, хто б сумнівався…

По частотах. Баси зібрані, панчеві, контрольовані. Хочу хвалити їх. Удар швидкий, пробивний, з точною локалізацією. Текстури та рельєф читаються без проблем, саб має вібруючий відгук. Глибина і щільність НЧ гідні, є ресурс для монументальної розкотистості, але все ж спектр більш схильний до ефектної хльосткості атак.
Середні частоти прозорі, мелодійні, витончені. Читаємість і деталізація в пріоритеті, водночас присутня захоплива злагодженість гри, завдяки якій модель не стає нудною. На нижніх СЧ вистачає маси, при цьому верхня середина здається соковитою і виразною. Знаєте, ніби звук скинув усе зайве, немає ані змазаності, ані лінивої в'язкості. Багатоінструментальні живі композиції зі складними віражами відпрацьовуються відточено та вивірено. Переливи нот ніжні і окреслені, тембральна палітра нейтральна. Критичність до якості матеріалу не надмірна.
Верхні частоти іскристі, яскраві, насичені. Спектр трохи виділений, але навіть зі світлими навушниками не стає агресивним. ВЧ у M9 Plus вміють бути і різкими, і чарівно плавними, протяжність верхніх шарів вельми непогана. Варіативність обертонів не рекордна, але особливих питань до роздільної здатності у мене не було.

Конкуренти

Спершу варто згадати попередника. Плеєр Shanling M9 був випущений у лімітованій серії 500 екземплярів. Хто ще пам'ятає часи дефіциту чіпів AKM? Я слухала його дуже давно, тому тільки приблизно скажу, що новий M9 Plus став кращим за сценою, інформативністю та контролем. І такого відчуття повітряності від M9 у мене не було, звучання в нього було все ж теплішим і вагомішим, тоді як новинка стала технічнішою та нейтральнішою.

Хто ще? Shanling M30 – це стаціонар, для порівняння він не підходить. Хоча, як не дивно, я його тестувала, можете знайти мій огляд. Мультибітний HiBy RS8 я суб'єктивно не люблю, тому будемо вважати, що він теж не підходить.

От FiiO M17 мені близький, і його можна віднести до умовно портативних моделей. Два 8-канальні ЦАПи ESS ES9038 Pro, потужність 3 Вт на 32 Ом по балансу, крупний і важкий корпус. Грає він драйвово, напористо, експресивно. Почерк нейтральний і чистий, але при цьому ґрунтовний, розмашистий, ударний. Інструменти стають на весь зріст, вони щільні та тілесні. Деталізація дуже гарна. Тембри трохи прохолодніші. У свою чергу, Shanling M9 Plus більш естетський, вишуканий і манірний, звук у нього такий хльосткий, трепетний, хоча теж моніторний і точний. А ще він інакше будує сцену, у FiiO вона ширша, а у Shanling характерно витягнута по вертикалі. Загалом, у M17 мені сильніше подобаються СЧ і ВЧ, а у M9 Plus – баси, тривимірність панорами та вокал.

Тепер кілька слів щодо Cayin N8 II. У нього забарвлення вельми помітне – це й зрозуміло, мультибітний флагман на ROHM BD34301EKV з вбудованими лампами KORG Nutube 6P1. Звучання тепле, вагоме, натуральне, з глибоким градієнтом текстур, таке соковите і контрастне. Змішує нейтральність та музичність, як і Shanling M9 Plus, але риси породи зовсім інші. Почерк N8 II я б назвала смачним і колоритним, його динаміка, ясність та впевнена енергія дійсно підкуповують. Але, на подив, M9 Plus з них двох здається більш універсальним. Уявляєте? Не думала, що скажу так про будь-який плеєр Shanling, але це правда.

І, врешті, на черзі мій Astell&Kern A&ultima SP3000. Схема HEXA-Audio Circuitry, що об'єднала 2 окремих дельта-сигма модулятори AK4191 для обробки цифрового сигналу та 4 ЦАПи AK4499EX для перетворення аналогового сигналу, корпус з нержавіючої сталі 904L, яку використовують Rolex. Між іншим, модель постачається без дерев'яної скриньки, на відміну від SP2000. І від Shanling M9 Plus. Ось де тепер усе дерево... Гаразд, не відволікаюся. Щодо музичної подачі – у SP3000 теж своє забарвлення. Делікатне, м'яке, дуже реалістичне. Технічність та аналітичність поєднуються тут з певною аналоговістю, я люблю цей плеєр за гармонійну акустичну картину, що звучить, наче наживо. Якщо заплющити очі, ефект занурення неймовірний. Окрім того, йому краще вдається працювати із напівтонами, текстурами, він ловить більше дрібних деталей, розкриває максимум інформації.
Однак різниця за роздільною здатністю між SP3000 і флагманом Shanling менша, ніж за вартістю, однозначно є, над чим задуматися. Знову ж таки, Astell виграє в плані виразності, багатошаровості та окресленості ВЧ, вони більш варіативні, пластичні та переливчасті, зі шляхетним блиском. Також тут докладніша, рельєфніша і стриманіша середина. А M9 Plus дуже вражає прозорістю, повітряністю, плавністю почерку. Інструменти тут сильніше виведені вперед, мелодія захоплює гладенькою злагодженістю, мікронюанси вплетені в неї дуже органічно. А ще в нього більш контрольовані, панчеві та зібрані баси. Вибір залежить від ваших уподобань.

Підсумки

Які висновки я можу зробити про героя огляду? Цікава та непересічна модель, що випереджає більшість конкурентів. Фірмовий дизайн, величезний екран з роздільною здатністю 2K, 6 ЦАПів, висока потужність на балансному виході, вражаюча автономність, сучасні технології та красивий звук. Цінник, звісно, злий, хоча зараз плеєри старшого сегменту коштують і дорожче. Кому, як не мені, знати, ага. Але найголовніша перевага оновленого Shanling M9 Plus особисто для мене – він ламає стереотипи про те, чого можна очікувати від Shanling, і робить крок вперед. У цьому сенсі схожу ніжність викликав у мене нейтральний Shanling M7, тепер от з'явився ще один фаворит. Рекомендую ознайомитися із ним наживо, він може стати вашим наступним орієнтиром. Або принаймні ви знатимете, як грає флагман компанії у цьому поколінні. Всім Hi-Res.
 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено