Каталог товарів

Огляд Shure SE215. 12 років на варті моніторингу

Огляд
09 Вересня 2023 170
Автор: Андрій Чижов

Інтро

Вітаю, ні для кого не є секретом, що в ніші IEM-ів (In Ear Monitors) правлять балом китайські виробники, які нанесли суттєвих збитків своїм колегам з Європи та США. Однак на деякі моделі все ще зберігається відносно стабільний попит, з ряду причин. Це і відоме (завдяки іншій продукції) ім'я, і різні маркетингові трюки, і банальна недовіра до китайської продукції, яка і досі зберігається у колі музикантів. Хай там як, Shure SE215 тримаються на плаву вже 12 років, і в чому секрет їхньої популярності – нехай залишається загадкою.

Особисто я вперше слухаю внутрішньоканальні Шури – до того мав справу лише з їхніми повнорозмірами SRH440, які справили на мене двоякі враження. Отже, не здивуюся, якщо після цього огляду і хтось інший вирішить для себе відкрити цього представника таємничого світу професійного аудіо. До справи.

Комплектація 

Тут одразу ж починаються приємності. І хоч Shure SE215 є представником скоріше бюджетного сегменту, це не завадило їм обзавестися солідним комплектом супутніх аксесуарів, серед яких найбільший інтерес викликає величенький чохол на блискавці, куди без проблем поміститься і невеликий плеєр. Окрім згаданого чохла, в картонному боксі покупець виявить розширений набір амбушюр (включно з пінними різної конфігурації), а також інструмент для очищення звуководів. До слова, амбушюри варто берегти, адже зі сторонніх майже ніякі не підійдуть – в силу звуководів малого діаметру. Правда загубити насадку у Вас навряд чи вийде, адже вона дуже чіпко тримається на своєму місці. А тепер перейдімо до дизайну та ергономіки.

Дизайн. Зручність користування 

Виготовлені навушники з прозорого пластику (існують й інші відтінки), завдяки чому користувач може легко роздивитися їхню схемотехніку. Якщо ж говорити безпосередньо про дизайн, то тут перш за все варто згадати абсолютну функціональність та практично повну відсутність елементів декору, за винятком маркування моделі. Проте це не завадило навушникам (та іншим представникам лінійки SE) стати, скажімо так, взірцем для наслідування китайськими виробниками. Відтак ми маємо не те щоб чисельну, проте достатньої кількості армію клонів, з-поміж яких можна виокремити відносно популярні моделі Meizu Live чи Schoozy CP.


На завершення розділу розповім про свої враження щодо зручності користування девайсом. Через те, що навушники мають анатомічну форму та скромні габарити, вони практично «тонуть» у слухових каналах, тоді як щедрий сетап амбушюрів і додає комфорту. До слова, якщо у Вас хоч якесь довге волосся, то навушники будуть зовсім непомітними, настільки вдалою є їхня форма. Отже, і за дизайн, і за ергономіку Shure SE215 заслужили високої оцінки.

Комплектний кабель


 

А втім без ложки дьогтю не обійшлося. Принаймні з моєї точки зору. Комплектуються навушники відносно м’яким кабелем збільшеної довжини (1.6 м) в суцільній силіконовій ізоляцію. Даний дріт трохи запам’ятовує форму, через що його потрібно час від часу вирівнювати. Завушини теж є дещо нестандартними: вони мають металеву серцевину, завдяки якій можуть фіксуватися як Вам заманеться. Щодо мене, то я надаю перевагу сформованим, які завжди мають однакову форму. Можливо, завушини з «ефектом пам’яті» розраховані саме на музикантів, яким треба фіксувати навушники якось інакше, (наприклад, коли кабель «іде по спині») аніж звичайним користувачам. Що ж до якості MMCX-конекторів, то тут я не можу ні на що нарікати. Хіба що на потенційну несумісність кабелів від сторонніх виробників: мій від KZ не зовсім підійшов, ледве його потім відчепив. С свою чергу фурнітура – вище усіляких похвал: 3.5-мм аудіоджек та розгалуджувач – міцні та витривалі.  

Характеристики та сумісність

  • •    Тип: динамічні (1 драйвер/канал)
  • •    Діапазон частот: від 22 Гц до 17.5 кГц;
  • •    Чутливість: 107 дБ;
  • •    Опір: 20 Ом;
  • •    Довжина кабелю: 1.62 м.

Звучання

Ну а тепер спробую конвертувати в словесну форму свої враження від прослуховування Shure SE215. Звісно, краще 1 раз послухвати, ніж 10 раз прочитати, але менше з тим.  Загалом я би назвав подачу навушників відносно нейтральною: девайс не додає якоїсь особливої теплоти чи холоду, не розпушує, не виокремлює і не рафінує звукові образи. Єдине, що на заваді статусу моніторності – це відчутні акценти на ВЧ (~3 і 5 кГц), які, як на мене, проставлені умисно, адже продукт перш за все розрахований на моніторинг вокалу та гітар (імхо не басу), а відтак вокалісти краще розчують свої частоти в контексті гучної сцени. Також хотілося б відмітити характерні благородні тембри, які завдяки нейтральній подачі передаються автентично – в залежності від відтворюваної композиції. Особливо припало до душі звучання акустичної гітари та дерев’яних духових – роздільна здатність та палітра тембрів просто закохують в себе. Сцена – просто ОК, простору достатньо; окремі інструменти на своїх місцях.


Бас теж не підвів. Будучи майже лінійним, він передається без спотворень, фактурно та тілесно; там де треба грає делікатно, там де треба – енергійно. До швидкості НЧ теж не маю претензій. А ось ВЧ особливо не вразили, навіть трохи розчарували: якщо трек записаний посередньо, то мають місце не надто приємні свистячі призвуки, які, з рештою, стануть прерогативою слухачів, чутливих до цього відрізку частотного спектру. В іншому – повний порядок: присутні як насиченість, так і необхідна експресивність. Звісно, верхні частоти SE215 не претендують на статус аудіофільких. Що ж, звучать навушники дійсно якісно.

Звукоізоляція 

На упаковці вказано, що Шур SE215 є неабиякими нойз кенселешн моніторами, з чим я охоче погоджуся. Завдяки специфічній конструкції та фірмовим амубшюрам, навушники забезпечують відмінну пасивну звукоізоляцію. На рівні деяких TWS-ів з активним шумозаглушенням. Нещодавно я тестував Oppo Enco Air 3 Pro, так вони відсіюють навіть менше оточуючого шуму, тож майте на увазі.

Підсумки

Shure SE215 виявилися дійсно добротним продуктом, який недаремно виготовляється вже протягом 12-ти років. Вельми приємно стверджувати, що це не лише інструмент для суто професійної діяльності, але й хороший варіант для меломанських ініціатив. Тембри просто розкішні, посадка відмінна – що ще треба для аудіофіла, який не поспішає платити пів тисячі (і більше) за якісний звук. Мирного Вам неба і збалансованого звучання. Побачимося. 

Товари зі статті

Soundmag
Налаштування збережено