Каталог товарів

Огляд iFi Zen Air Dac. Нові пріоритети

Огляд
21 Липня 2022 1 900
Автор: Andriy Chyzhov

Інтро

Незважаючи на складну ситуацію в країні, команда Soundmag продовжує знайомити свою аудиторію з різноманітними новинками зі світу Hi-Res Audio, і сьогодні на нашому сайті після тривалої перерви з’явився новий огляд. Цього разу мова йтиме про дуже цікавий девайс – настільний ЦАП з підсилювачем для навушників iFi ZEN Air DAC. Даний пристрій є представником нової лінійки доступних аудіорішень, які позбулися усього зайвого заради встановлення максимально гуманного цінника, без шкоди якості звучання. Що ж, хутчіш розпочнімо ближче знайомство з цим непересічним ЦАПом.

Комплектація

Тут доцільно дорікнути виробнику, адже акцентуючи увагу на економії, він дещо перемудрив, поклавши у коробку з ЦАПом лише USB type-A кабель. Воно то наче нічого, але дріт занадто короткий, що унеможливлює нормальне користування ЦАПом у повсякденних умовах. Окрім синього кабелю, комплект поставки передбачає лише ознайомлювальну брошуру та пару наклейок на ноутбук, смартфон чи холодильник, – щоб усі знали, що мають справу з аудіофілом. Отже, як Ви зрозуміли, мені довелося звернутися до стороннього USB-кабеля, яких, на щастя, в інтернеті (у тому числі є і на нашому сайті) чимало. П.С. на деяких рендерах є ще дріт до електромережі (без адаптеру) – у мене такого не було, може, комусь більше пощастить.

Дизайн. Матеріали корпусу

На відміну від металевих “обладунків” iFi Zen DAC V2, якого справедливо вважати попередником героя огляду, корпус ZEN Air DAC цілком складений із пластикових деталей: основа – з матового текстурного, фронтальна і тилова панелі – із глянсового. Незважаючи на застосований матеріал, девайс не виглядає ані дешево, ані вторинно – все на належному рівні. Якість виготовлення – передбачувано висока, ніяких зазорів чи конвеєрних артефактів не помічено. Щодо форми корпусу, то вона класична Айфаївська, характерна для всієї серії ZEN, виробник не став експериментувати.

Елементи керування. Інтерфейси підключення

Якщо говорити про практичний мінімум, то саме він перед нами. There are 2 фізичні (не сенсорні) клавіші xBass та Power Match, а також ребристий регулятор гучності. Кнопки пластикові, а ось коліщатко гучності металеве. Користуватись ним саме задоволення: плавний хід та виразні грані, енкодеру (покрокового кліку), як Ви зрозуміли, немає. Що стосується клавіш, то ними оперувати теж вельми зручно, адже мають вони правильні габарити та чіткий тактильний відгук.


Набір дротових комунікацій – не менш аскетичний. Загалом маємо роз’єм для навушників формату 6.3 мм, вже згаданий порт USB type-A (як у принтерів) і звичну вихідну RCA-пару, роз’єми якої із коробки закриті гумовими ковпачками. Можливо, більш актуальним був би порт USB type-C, але маємо те, що маємо. Отже, як бачимо iFi ZEN Air DAC – в порівнянні із Zen DAC V2 –  не дісталося балансних виходів та тумблеру вимкнення регулювання гучності сигналу, переданого по RCA.


А ще є три світлодіодні індикатори – великий мультиколірний та два дрібних білих. До слова, великий світлодіод відображає бітрейт трансльованого файлу: зелений – PCM 44.1/48/88.2/96 кГц; жовтий – PCM 176.4/192/352.8/384 кГц; блакитний – DSD 64/128; синій – DSD 256; пурпуровий – рендеринг MQA. Щодо дрібних ліхтариків, то вони повідомляють користувача про статус функцій xBass і Power Match.